» »

NOAA: Hitrost globalnega segrevanja se ne zmanjšuje

1 2
3
4

krneki0001 ::

zmaugy je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Glavno da imamo tebe in Magica, ki s takšnimi "zablodami" znastvenikov, ki so se tem ukvarjali desetletja, opravita z levo roko v treh stavkih.
Svet je spet lep.

PS: a to pomeni, da ne bo nič z bolj prijetnimi temperaturami na stara leta?


Znanstveniki bi morali to ven dat po parih minutah raziskav. Se vidi da so v JU in JS, ter tako dobro plačani, da rabijo 10 let da nekaj odkrijejo.


Jasno. Stvari so vendar čist easy. Naslednja točka?


Točno tako. Nobena stvar ni komplicirana. Samo na pravi način se je moraš lotit.

Da pa meriš temperaturo na mestu, kjer pristajajo letala in rečeš, da se zadeve ogrevajo, pa ni ravno najlepše.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

zmaugy ::

Potem pa poenostavimo še bolj in opravimo s tem v eni povedi.
Če se koncentracija CO2, ki je toplogredni plin, zaradi delovanja človeka v atmosferi poveča iz 300 na 400 ppm, potem bo zagotovo prišlo do ogrevanja celotnega sistema zemeljske površine in zraka, kar se bo na kratki rok manfestiralo na različne načine (zaradi zapletene medsebojne povezanosti celotnega sistema včasih tudi na ne povsem očitne, kar bo predstavljalo glavno pogonsko sredstvo skeptikom), srednjeročno pa se bodo zagotovo povečale temperature atmosfere z vsemi posledicami, ki jih to prinese.

Končano, naslednja točka!

jest10 ::

Pod pogojem, da ni pri 300ppm vpliv CO2 že na max ali blizu njega in posledično višanje koncentracije ne vpliva/zelo malo vpliva.

krneki0001 ::

Zakaj se tako bojite sprememb?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

zmaugy ::

jest10 je izjavil:

Pod pogojem, da ni pri 300ppm vpliv CO2 že na max ali blizu njega in posledično višanje koncentracije ne vpliva/zelo malo vpliva.


Mislim da s tem ni težav, imamo Venero kot primer, kjer je veliko več CO2 in temperature nekaj 100 stopinj višje.

Vidiš @nebivedu, stvar je povsem enostavna in logična, samo na pravi način se je treba lotiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

jest10 ::

zmaugy je izjavil:

jest10 je izjavil:

Pod pogojem, da ni pri 300ppm vpliv CO2 že na max ali blizu njega in posledično višanje koncentracije ne vpliva/zelo malo vpliva.


Mislim da s tem ni težav, imamo Venero kot primer, kjer je veliko več CO2 in temperature nekaj 100 stopinj višje.


Pri Veneri je še marsikaj drugače, kot le CO2. Bo manjko tektonike(posledično s površje vsake toliko časa skoraj v popolnosti raztali), bližina soncu, delovanje plinskih sil na masivno atmosfero,... konkretno večji faktor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

zmaugy ::

Oprosti, ampak spuščaš se v podrobnosti, ki po mojem niso relevantne za primer. Princip tople grede je enostaven in po enostavni logiki energetske bilance sistema Zemlja povečana koncentracija toplogrednih plinov efekt poveča tako dolgo, dokler sama prisotnost teh plinov ne vpliva negativno na vhod sončne svetlobe v sistem, kar pa se po mojem v primeru CO2 ne zgodi zelo dolgo - če sploh kdaj.

Magic1 ::

Podrobnosti?!?? WTF, celo tvoje razlaganje CO2-ja sloni na tvojem pridobljenem mnenju. Upam da imaš vsaj kaj naravoslovne izobrazbe, da nisi samo en filozof.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

jest10 ::

Tvoja enostavna logika je tako poenostavljena, da je že faljena.
Hipotetičen primer-če CO2 pri 300ppm pobere/zadrži 95% sevanja v pasu, kjer le tega absorbira, pri 200ppm 60%, pri 400ppm pa recimo 98%, bo povečevanje koncentracije CO2 nad 300ppm imelo zelo majhen vpliv.
Ja cifre sem potegnil iz riti. A plini se v realnosti obnašajo točno tako-nad neko koncentracijo povečevanje nima več vpliva.

zmaugy ::

jest10 je izjavil:

Tvoja enostavna logika je tako poenostavljena, da je že faljena.
Hipotetičen primer-če CO2 pri 300ppm pobere/zadrži 95% sevanja v pasu, kjer le tega absorbira, pri 200ppm 60%, pri 400ppm pa recimo 98%, bo povečevanje koncentracije CO2 nad 300ppm imelo zelo majhen vpliv.
Ja cifre sem potegnil iz riti. A plini se v realnosti obnašajo točno tako-nad neko koncentracijo povečevanje nima več vpliva.

Pridi s podatki torej.

Magic1 je izjavil:

Podrobnosti?!?? WTF, celo tvoje razlaganje CO2-ja sloni na tvojem pridobljenem mnenju. Upam da imaš vsaj kaj naravoslovne izobrazbe, da nisi samo en filozof.


Kontraargumenti pa so? Že vem, a tisto tvoje, da nimam pojma? Grem stavit da si za to potreboval najmanj doktorat na FDV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Gavran ::



Mislim da s tem ni težav, imamo Venero kot primer, kjer je veliko več CO2 in temperature nekaj 100 stopinj višje.



Bližina Sonca seveda nima absolutno nobenega vpliva, ne? Pa skoraj 100% vsebnost CO2 pa 90x večji atmosferski tlak tudi ne...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

zmaugy ::

Spet ugibaš?

antonija ::

Razdalja med soncem in Venero ne igra tako velike vloge pri temperaturi:
"And although Venus reflects about 80 percent of the Sun's radiation - Earth soaks up more - you can forget having an 80-degree day. Venus' atmosphere is about 95 percent carbon dioxide, which traps heat from the Sun so efficiently that surface temperatures average more than 860 degrees Fahrenheit. That makes Venus hotter than Mercury, even though it's twice as far from the Sun and receives only 25 percent of the solar radiance."
http://www.space.com/1706-venus-earth-w...

Venera je tako zelo vroca zaradi svoje tople grede. Previsok % CO2ja v atmosferi pomeni apokalipso za clovestvo, vprasanje je edino do kje si smemo privosciti dvignit nivoje CO2ja.

P.S.: https://xkcd.com/1519/ :)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

Gavran ::

ja primerjava 400 parts per million je primerljiva z 90+ odstotki...
pa atmosferski tlak 1 bar na Zemlji z 90 bari na Veneri tudi...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

antonija ::

Kdo je pa to dvoje primerjal? (razen tebe)
In kdo je primerjal atmosferska tlaka (razen tebe)

A lahko trdis, da ce zvisamo CO2 doovlj visoko, da se isto ne more zgoditi na zemlji? A imas kaksen argument za tako trditev? (ce jo sploh upas postavit) A poznas zgodovino venere dovolj dobro, da znas razlotiti tamkajsno atmosfero na drug nacin?

Na linku ti lepo pise, da venera prejme priblizno 1/4 soncne energije, ki jo prejme merkur, pa je kljub temu toplejsa. In ne samo to, velik delez od tiste 1/4 se odbije nazaj v vesolje zahvaljajoc venerini atmosferi, tako da na planet dejansko pride zelo majhen del energije. Pa je se vedno bolj vroca od skale, ki krozi najblizje soncu! Efekt rastlinjaka v vsej svoji velicini, tocno tak kot ga fizika predvideva in ga experimenti potrjujejo. In to ista fizika ki velja po celotnem vesolju, ne samo v Spodnjem Dupleku.

Trenutno se imamo na zemlji fino, zivimo v mesanici dusika in kisika pri skoraj 0% CO2ja. Ampak hudic je ker nimamo pojma, do kje lahko gremo s CO2jem, preden nam uidejo vsi rastlinkaji (glej xkcd link) na kaksen drug planet.

Ubistvu sploh ne vemo na kateri tocki smo s CO2jem, ker tisti prdec od 100 let kolikor je velikostni razred enega cloveskega zivljenja ne pomeni za planete, njihove atmosfere ali vesolje nic. Iz prijetnih +20 definitvno (skoraj definitvno. Mogoce...) ne bomo prisli na kaksnih +40 ali +50oC v 100 letih, tako da vsak ki je tako samovsecen da sodi vesolje in planete po svojem zanemarljivem obstoju, bo sel mirno spat z vedenjem, da odkler bo ziv ga verjetno ne bo doletela nobena huda sprememba kar se klime tice. V najslabsem primeru mu bo za odtenek bolj neugodno.
Vseeno se pa najde folk, ki veselo tumba kako vejo da je vse OK ker imajo radi toplejse vreme (pri cemer jim se vedno ni jasno da vremenske spremembe niso enako kot klimatske spremembe) in pa da v zadnjih 10 letih (ja, celih 10 letih!!! Whoopty-fucking-doo!) nismo izmerili visanja temperature (ceprav mogoce smo ga pa tega sploh ne vemo, ker merit temperaturo planeta ni tako zelo trivialna zadeva).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

zmaugy ::

Gavran je izjavil:

ja primerjava 400 parts per million je primerljiva z 90+ odstotki...
pa atmosferski tlak 1 bar na Zemlji z 90 bari na Veneri tudi...


A boš kaj konkretnega povedal, dokazal, ovrgel?

Pithlit ::

Saj je. Da eni primerjate slona z muho. Nau šlo na tak način. Bo treba najt kaj drugega za uspešno strašenje.
Life is as complicated as we make it...

antonija ::

Zakaj se pa pocutite tako zelo ustrahovane? A ste tolk nesigurni sami vase da vas takole "delanje slona iz muhe" vrze iz tira?

Ker kaksnih silnih protiargumentov nisem opazil iz druge strani, razen "warmerji strasijo", "warmerji si izmisljujejo" in "warmerji sploh ne vejo kaj govorijo". Vse to je sicer lahko cisto res, sam hudica ko je definitivno res da nimate niti enega tehtnega protiargumenta in da takoj ko vas nekdo pozove da predstavite nekaj konkretnega pobasete rep med noge in jo ucvrete cimdlje stran.

Dej, povej zakaj je venera taka kot je. Povej, zakaj naj bi se CO2 na zemlji obnasal drugace kot drugje v vesolju. Povej do kje smemo iti s CO2jem preden grejo stvari zelo narobe. Sama usesa so nas.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Pithlit ::

antonija je izjavil:

Zakaj se pa pocutite tako zelo ustrahovane?

Jaz se ne. Kdor sledi temi ti lahko pove da sem jaz na 'strani' 'warmerjev'. Saj se lahko sami prepričate... mi ni treba zaradi tega posta verjet. Sam za razliko od fanatikov jaz ne vidim groznih argumentov ne z ene, ne z druge strani. In ne, ne nasedam floskulam o COˇ2 kot o dežurnem krivcu. Je zadeva le malenkost bolj kompleksna... mene sam COˇ2 sploh ne skrbi. Bolj me skrbijo stale stvari ki jih Gavran omenja (pa je na 'nasprotni' strani) pa jih 'warmerji' vztrajno ignorirajo.

Zakaj sem na strani 'warmerjev'? Zato ker mislim da je treba začet ukrepat proti temu segrevanju. Tudi če ni 'man made'... ni nobene potrebe po takšni katastrofi. Sem že linkala en video (pa ne samo enkrat)... pa ga prav _vsi_ ignorirate, ker pač ne paše v vaš (bodisi 'warmerski', bodisi 'anti-warmerski' pogled).
Life is as complicated as we make it...

krneki0001 ::

Segrevanje in ohlajanje je del zemljinega cikla, zato se proti temu borit ne moreš. Zemlja se bo segrela ali ohladila v vsakem primeru, pa če se mi še toliko trudimo to ustavit.

Mene osebno pa veliko bolj skrbijo smeti povsod naokoli in v morju, kot pa CO2 in nakladanje o globalnem segrevanju.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Pithlit ::

krneki0001 je izjavil:

Segrevanje in ohlajanje je del zemljinega cikla, zato se proti temu borit ne moreš.

Seveda lahko. Nehamo lahko doprinašat k temu. Pa ni hudič da se ne bi dalo cikla tud obrnit. Problem je volja. Ma ko bojo kakšna prijetna mesteca (Piran, Izola, New York...) pod vodo se bo tud volja hitro našla, brez skrbi.
Life is as complicated as we make it...

antonija ::

Glede na trenutno stanje in voljo bi rekel da se bo izbrala cenejsa, bolj komfortna moznost. Ce bo zalilo kaksnega od bolj cortkanih mest, se bo zdraven verjetno sezidalo drugega, ali pa celo akksen del starega prestavilo bolj v celino (kot so to poceli z egipcanskimi templji ko so sezidali jez na jugu egipta).

Svinjalo se bo se vedno na polno, dokler bo od tega (kratkorocen) profit. Kateregokoli od okoljskih problemov banalizirat samo zato, ker trenutni ni najvecja nevarnost ali pa ker bi resitev problema zahtevala prevec resursov/volje, je neumno. Ce je rpoblem, ga je treba resit. Ce pa ni problem, je pa potrebno dokazat da ni problem. In to velja tako za sekanje dreves, kot za smeti, kot za CO2 izpuste, kot za svinec, kot za...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Magic1 ::

Po napovedih izpred desetih let še dolgo ne bo volje, saj so napovedovali do 2100 le kakšnih par deset cm. Samo so kar potihnili, ker se v zadnjih 20 letih gladina ni prav nič dvignila.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

antonija ::

Toliko bolje za nas, so se pac zmotili v napovedih (ali so jih pa ze v osnovi malo sfrizirali navzgor, da bi dobili vec publicitete). Hudic bi bil ce bi imeli prav...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

zmaugy ::

V naravi ljudi je, da si zatiskamo oči pred neprijetnimi dejstvi in si kasneje očitamo, zakaj nismo videli kaj prihaja.
Tako bo tudi tokrat, cena bo zelo visoka, morda pa bo rezultat nuje tudi nov ekonomsko politični sistem, ki si ga nekateri za vsako ceno želijo in kdo ve, morda bo na dolgi rok to celo dobro. Samo škoda za vse, ki tega ne bodo preživeli. Morda pa se tudi motim in bo scenarij veliko hujši. >:D

krneki0001 ::

Pithlit je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Segrevanje in ohlajanje je del zemljinega cikla, zato se proti temu borit ne moreš.

Seveda lahko. Nehamo lahko doprinašat k temu. Pa ni hudič da se ne bi dalo cikla tud obrnit. Problem je volja. Ma ko bojo kakšna prijetna mesteca (Piran, Izola, New York...) pod vodo se bo tud volja hitro našla, brez skrbi.


Zakaj se tega segrevanja in ohlajanja tako bojite? To je čisto naravno, le da sedaj očitno "po vaše" še malo pomagamo da bodo cikli krajši.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

zmaugy ::

Pithlit je izjavil:

Saj je. Da eni primerjate slona z muho. Nau šlo na tak način. Bo treba najt kaj drugega za uspešno strašenje.

Dokazal ni čisto nič, niti ni predstavil nobenih argumentov.

krneki0001 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Segrevanje in ohlajanje je del zemljinega cikla, zato se proti temu borit ne moreš.

Seveda lahko. Nehamo lahko doprinašat k temu. Pa ni hudič da se ne bi dalo cikla tud obrnit. Problem je volja. Ma ko bojo kakšna prijetna mesteca (Piran, Izola, New York...) pod vodo se bo tud volja hitro našla, brez skrbi.


Zakaj se tega segrevanja in ohlajanja tako bojite? To je čisto naravno, le da sedaj očitno "po vaše" še malo pomagamo da bodo cikli krajši.


Aha torej se segreva in mi dejansko doprinašamo k temu? What a difference a day made...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Magic1 ::

In kaj želite da se naredi? Vsi nehamo kurit? Ali da naj sosedje nehajo kurit? Nabit še dodatne kr ene devke na kurjenje, tako kot co2 kupončke, da jih bodo ljudje ala Al Gore potem preprodajal in služil(ki si potem kupi vilo na morju za miljone kljub temu da napoveduje poplavljenje le teh?!?)?
Wtf, to je vse en BS. Pejte v šolo postanite znanstveniki in odkrite nove tehnologije, ki bodo ugodnejše nam in zemlji...
Magic

Pithlit ::

krneki0001 je izjavil:

To je čisto naravno

Ja. Tud plazovi, potresi, poplave... so naravni. Pa niso prav dosti prijetni za ljudi. Ni vsaka naravna stvar dobra (kot ni vsaka umetna stvar slaba). Kaj točno je narobe s tem da se stvari izboljša? Globalno segrevanje (pa dajmo, da ne bo kdo spet ves pikast ratal... ako obstaja) nekako ne prinaša ugodnosti (ni to samo par stopin topleje... je kar nekaj precej bolj neprijetnih stranskih učinkov).
.
Life is as complicated as we make it...

antonija ::

krneki0001 je izjavil:

Zakaj se tega segrevanja in ohlajanja tako bojite? To je čisto naravno, le da sedaj očitno "po vaše" še malo pomagamo da bodo cikli krajši.
Jaz se jih zato, ker za katero koli vecjo podnebno spremembo v zgodovini vemo, vemo tudi da je za seboj potegnila ornk naravno selekcijo (razen ce je slo za spremembo iz neugodnih razmer na bolj ugodne; trenutne razmere pa privzamemo za najbolj ugodne ki jih poznamo, ker so to edine razmere ki jih poznamo).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Pithlit ::

zmaugy je izjavil:

Dokazal ni čisto nič

Ja je... predvsem to da dobesedno strašite, brez neke grozne vsebine. Dejte nehat z Venero. Če ne boste bo drugi tabor lahko začel z Marsom (ker je tko lepo mrzlo tam).

antonija je izjavil:

trenutne razmere pa privzamemo za najbolj ugodne ki jih poznamo, ker so to edine razmere ki jih poznamo

Ne samo zato ker so edine ki jih poznamo. Predvsem zato ker v takih razmerah fajn uspevamo. Mogoče celo preveč fajn.

Sej jaz razumem da marsikomu dol visi če par milijard folka pocrka zaradi suš, poplav, lakote... pa da pol favne in flore odmre. Ker pač, najmočnejši preživijo pa to. Ne razumem pa zakaj bi moralo do tega sploh prit. Ni nobene potrebe.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

antonija ::

Dejte nehat z Venero. Če ne boste bo drugi tabor lahko začel z Marsom (ker je tko lepo mrzlo tam).
Dejte, prosim zacnite z marsom. Povejte zakaj je tudi tam v atmosferi (kar je od nje ostalo) skoraj vse samo CO2. Pa kako je dobil vso svojo geografijo, ki prevec spominja na naso lokalno vodno in ledenisko erozijo, zdaj je ostal tam samo in edino CO2 (pri 100x bolj redki atmosferi kot jo imamo na zemlji).

Ker dokler mi nekdo ne bo znal bolje razloziti, zakaj je venera taka kot je, ni smiselno "nehat s tem".

Sej jaz razumem da marsikomu dol visi če par milijard folka pocrka zaradi suš, poplav, lakote... pa da pol favne in flore odmre. Ker pač, najmočnejši preživijo pa to. Ne razumem pa zakaj bi moralo do tega sploh prit. Ni nobene potrebe.
Potrebe ni, zelja pa je. Sicer ne neposredna, ker to bi bilo perverzno. Se pa kot vse kaze sme sprejeti to kot stranski ucinek za dosego drugih ciljev, pa naj bojo se tako egoisticni in globalno oz. civilizacijsko nepomembni.
Ce pa zdraven dodas se pozive da "naj se preneha s tecnarjenjem", pa se hitreje prides v situacijo kjer stopnja svinjanja (s cimerkoli) preseze sposobnost ciscenja.

Jaz razumem da nekateri poskusate "rahlo omiliti" izjave ki jih pisejo mediji (sploh cez luzo) ko nimajo akksnih novic o teroristih in pedofilih, pa morajo nekaj drugega senzacionalizirati, ampak hudic je ker bo vecina ljudi to razumela kot "nothing to see here folks, carry on with what you were doing", kar za njih pomeni da se naprej na polno svinjajo ker "jim je nekdo rekel da je to OK".

Kdo tukaj bo prevzel odgovornost za izjavo "da je to OK", ce zadeve ne bojo OK? Pa da ga gremo zvlect na sodisce tako kot so italijani tiste geologe, ki so narobe napovedali, da ne bo vec potresnih sunkov? Kdo je tako preprican v svoje sposobnosti napovedovanja prihodnosti da bo postavil lastno svobodo na kocko?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

zmaugy ::

Pithlit je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Dokazal ni čisto nič

Ja je... predvsem to da dobesedno strašite, brez neke grozne vsebine. Dejte nehat z Venero. Če ne boste bo drugi tabor lahko začel z Marsom (ker je tko lepo mrzlo tam).


Prosim če mi nekdo kokretno pokaže na napake v mojem postu, kjer sem v eni povedi prišel do končnega sklepa.
Pa prosim brez medlih ugibanj brez podlage.

krneki0001 ::

zmaugy je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Saj je. Da eni primerjate slona z muho. Nau šlo na tak način. Bo treba najt kaj drugega za uspešno strašenje.

Dokazal ni čisto nič, niti ni predstavil nobenih argumentov.

krneki0001 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Segrevanje in ohlajanje je del zemljinega cikla, zato se proti temu borit ne moreš.

Seveda lahko. Nehamo lahko doprinašat k temu. Pa ni hudič da se ne bi dalo cikla tud obrnit. Problem je volja. Ma ko bojo kakšna prijetna mesteca (Piran, Izola, New York...) pod vodo se bo tud volja hitro našla, brez skrbi.


Zakaj se tega segrevanja in ohlajanja tako bojite? To je čisto naravno, le da sedaj očitno "po vaše" še malo pomagamo da bodo cikli krajši.


Aha torej se segreva in mi dejansko doprinašamo k temu? What a difference a day made...


Mogoče se pa ohlaja, pa doprinašamo k temu?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

zmaugy ::

Spet vprašanja in ugibanja?

krneki0001 ::

zmaugy je izjavil:

Spet vprašanja in ugibanja?


Lahko potrdiš, da se segreva zemlja?

Če meriš temoperaturo na letališču, kjer letala pristajajo, vsekakor.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

zmaugy ::

Še kar naprej zgolj vprašanja. Prosim za protiargumente.

Pithlit ::

zmaugy je izjavil:

Še kar naprej zgolj vprašanja. Prosim za protiargumente.

Proti tvojemu "za vse je kriv CO2" argumentu je že Gavran dal svoje. Ampak ti še kar trdiš da je CO2 glavni, dežurni in edini krivec. Kar je glih tolk bedarija kot izjava da par stopinj gor ali dol (globalno, v povprečju) ni noben problem.
Life is as complicated as we make it...

antonija ::

Jah... plasticna vrecka v morju (ali tona njih) verjetno ne dviguje temperature, razen ce kdo pozna mehanizem kako bi to slo. Deforestacija pa tudi sama po sebi ne povecuje temperature (drevesa niso klimatske naprave), ampak ima pa za posledico nizjo predelavo CO2ja v kisik (plus pokurjena nafta da se drevesa posekajo, pripeljejeo na zago, pozagajo, posusijo, naprej obdelajo, ...). Nisem pa se zasledil akksen delez prejete energije dopade na fotosintezo in koliko oC bi se zemlja segrela, ce bi ta energija sla direktno v segrevanje, ne pa v kemijske vezi v glukozi.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

zmaugy ::

Pithlit je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Še kar naprej zgolj vprašanja. Prosim za protiargumente.

Proti tvojemu "za vse je kriv CO2" argumentu je že Gavran dal svoje. Ampak ti še kar trdiš da je CO2 glavni, dežurni in edini krivec. Kar je glih tolk bedarija kot izjava da par stopinj gor ali dol (globalno, v povprečju) ni noben problem.

Zakaj?

Pithlit ::

A boš zdaj ti z vprašanji namesto z argumenti? Tsk, tsk, tsk... shame on you.
Life is as complicated as we make it...

zmaugy ::

Pithlit je izjavil:

A boš zdaj ti z vprašanji namesto z argumenti? Tsk, tsk, tsk... shame on you.


Jaz sem dal svoje argumente in zdaj od zanikovalcev poslušam zgolj FDV filozofiranje brez podlage.
Tudi ti nisi z ničimer argumentirala svoje zadnje trditve, šlo je zgolj za neko trditev brez neke podlage. Prosim za argumente, saj imam poln kufer tega, da mora vedno ena stran opraviti ves heavy lifting, druga stran pa zgolj udobno postavlja neargumentirana vprašanja (ker jih ne zna argumentirati- razen da nasprotnike obtožuje filozofiranja in da nimajo pojma) in lepi slikice, ki jih ne razume.
Pa ne trdim da se to nanaša nate, vendar v zadnjem prispevku ni bilo argumentov za tvoje trditve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

krneki0001 ::

antonija je izjavil:

Jah... plasticna vrecka v morju (ali tona njih) verjetno ne dviguje temperature, razen ce kdo pozna mehanizem kako bi to slo. Deforestacija pa tudi sama po sebi ne povecuje temperature (drevesa niso klimatske naprave), ampak ima pa za posledico nizjo predelavo CO2ja v kisik (plus pokurjena nafta da se drevesa posekajo, pripeljejeo na zago, pozagajo, posusijo, naprej obdelajo, ...). Nisem pa se zasledil akksen delez prejete energije dopade na fotosintezo in koliko oC bi se zemlja segrela, ce bi ta energija sla direktno v segrevanje, ne pa v kemijske vezi v glukozi.


Hmm, kaj pa če so ravno plastične vrečke (in ostale smeti) krive, ker bolj odbijajo svetlobo in toploto kot samo morje?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

zmaugy ::

krneki0001 je izjavil:

antonija je izjavil:

Jah... plasticna vrecka v morju (ali tona njih) verjetno ne dviguje temperature, razen ce kdo pozna mehanizem kako bi to slo. Deforestacija pa tudi sama po sebi ne povecuje temperature (drevesa niso klimatske naprave), ampak ima pa za posledico nizjo predelavo CO2ja v kisik (plus pokurjena nafta da se drevesa posekajo, pripeljejeo na zago, pozagajo, posusijo, naprej obdelajo, ...). Nisem pa se zasledil akksen delez prejete energije dopade na fotosintezo in koliko oC bi se zemlja segrela, ce bi ta energija sla direktno v segrevanje, ne pa v kemijske vezi v glukozi.


Hmm, kaj pa če so ravno plastične vrečke (in ostale smeti) krive, ker bolj odbijajo svetlobo in toploto kot samo morje?

Krive česa?

krneki0001 ::

zmaugy je izjavil:

Pithlit je izjavil:

A boš zdaj ti z vprašanji namesto z argumenti? Tsk, tsk, tsk... shame on you.


Jaz sem dal svoje argumente in zdaj od zanikovalcev poslušam zgolj FDV filozofiranje brez podlage.
Tudi ti nisi z ničimer argumentirala svoje zadnje trditve, šlo je zgolj za neko trditev brez neke podlage. Prosim za argumente, saj imam poln kufer tega, da mora vedno ena stran opraviti ves heavy lifting, druga stran pa zgolj udobno postavlja neargumentirana vprašanja (ker jih ne zna argumentirati- razen da nasprotnike obtožuje filozofiranja in da nimajo pojma) in lepi slikice, ki jih ne razume.
Pa ne trdim da se to nanaša nate, vendar v zadnjem prispevku ni bilo argumentov za tvoje trditve.


Protiargumente so ti že podali, pa jih ne upoštevaš, ker so po tvoje zanič. Enako kot jaz ne upotevam tvojih argumentov, ker bazirajo na tem, da je izključno kriv CO2, pa že po osnovnem pregledu grafa vidimo da ni ravno povezave med CO2 in temperaturo. CO2 narašča veliko bolj kot pa temperatura.

zmaugy je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

antonija je izjavil:

Jah... plasticna vrecka v morju (ali tona njih) verjetno ne dviguje temperature, razen ce kdo pozna mehanizem kako bi to slo. Deforestacija pa tudi sama po sebi ne povecuje temperature (drevesa niso klimatske naprave), ampak ima pa za posledico nizjo predelavo CO2ja v kisik (plus pokurjena nafta da se drevesa posekajo, pripeljejeo na zago, pozagajo, posusijo, naprej obdelajo, ...). Nisem pa se zasledil akksen delez prejete energije dopade na fotosintezo in koliko oC bi se zemlja segrela, ce bi ta energija sla direktno v segrevanje, ne pa v kemijske vezi v glukozi.


Hmm, kaj pa če so ravno plastične vrečke (in ostale smeti) krive, ker bolj odbijajo svetlobo in toploto kot samo morje?

Krive česa?


Po tvoje hitrejšega segrevanja ozračja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

krneki0001 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Pithlit je izjavil:

A boš zdaj ti z vprašanji namesto z argumenti? Tsk, tsk, tsk... shame on you.


Jaz sem dal svoje argumente in zdaj od zanikovalcev poslušam zgolj FDV filozofiranje brez podlage.
Tudi ti nisi z ničimer argumentirala svoje zadnje trditve, šlo je zgolj za neko trditev brez neke podlage. Prosim za argumente, saj imam poln kufer tega, da mora vedno ena stran opraviti ves heavy lifting, druga stran pa zgolj udobno postavlja neargumentirana vprašanja (ker jih ne zna argumentirati- razen da nasprotnike obtožuje filozofiranja in da nimajo pojma) in lepi slikice, ki jih ne razume.
Pa ne trdim da se to nanaša nate, vendar v zadnjem prispevku ni bilo argumentov za tvoje trditve.


Protiargumente so ti že podali, pa jih ne upoštevaš, ker so po tvoje zanič. Enako kot jaz ne upotevam tvojih argumentov, ker bazirajo na tem, da je izključno kriv CO2, pa že po osnovnem pregledu grafa vidimo da ni ravno povezave med CO2 in temperaturo. CO2 narašča veliko bolj kot pa temperatura.

zmaugy je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

antonija je izjavil:

Jah... plasticna vrecka v morju (ali tona njih) verjetno ne dviguje temperature, razen ce kdo pozna mehanizem kako bi to slo. Deforestacija pa tudi sama po sebi ne povecuje temperature (drevesa niso klimatske naprave), ampak ima pa za posledico nizjo predelavo CO2ja v kisik (plus pokurjena nafta da se drevesa posekajo, pripeljejeo na zago, pozagajo, posusijo, naprej obdelajo, ...). Nisem pa se zasledil akksen delez prejete energije dopade na fotosintezo in koliko oC bi se zemlja segrela, ce bi ta energija sla direktno v segrevanje, ne pa v kemijske vezi v glukozi.


Hmm, kaj pa če so ravno plastične vrečke (in ostale smeti) krive, ker bolj odbijajo svetlobo in toploto kot samo morje?

Krive česa?


Po tvoje hitrejšega segrevanja ozračja.


Se opravičujem za nepregledno citiranje, ravnokar si dokazal, koliko veš o tematiki, mislim da je vsak nadaljnji komentar odveč.

krneki0001 ::

Prej so tvoji odveč. Pač razmišljaš z spodnjo glavo, zgornja je pa polna CO2, da te pokonci drži.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

antonija ::

krneki0001 je izjavil:

Hmm, kaj pa če so ravno plastične vrečke (in ostale smeti) krive, ker bolj odbijajo svetlobo in toploto kot samo morje?
Z vecjim odbojem svetlobe bi te segreval stvari?

Pomojem bo bolje da gres nazaj pod svojo skalo, bos kdaj drugic trollal.

Da o tem, ali se CO2 v zraku diguje ali spusca raje nebi... Se zaljivke ne znas pravilno sestavit skupaj. :|
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

Magic1 ::

zmaugy je izjavil:

Pithlit je izjavil:

To, da je vsega kriv CO2 je pač nebuloza. Kar pa dejstev ne spremeni preveč. Zakaj za boga moramo pustit da se zadeva segreva (kar povleče par ene takih fajn stranskih učinkov za sabo) če pa ni treba?

zmaugy je izjavil:

A je možno, da se ne zafrkavaš?

Emmm... zakaj pa bi se zafrkaval? Kaj nelogičnega je povedal?


Zato, ker je v našem primeru CO2 sprožilec za vse ostalo in ko bo zaradi povišanja temperature oceanov (zaradi desetletij povečevanja izpustov CO2) prišlo do destabilizacije gromozanskih količin metana na dnu oceanov, se bodo nebuloze o "življenju pri malo bolj prijetni - višji - temperaturi" slišale kot nezaslišane neumnosti. Ker metan je res dramatično hujši od CO2. Kot je U235 nad kritično maso precej hujši od TNT, ki služi kot sprožilec.
Ko se je to zgodilo nazadnje, je sledil najhujši dogodek za živa bitja na Zemlji doslej, prej linkano http://en.m.wikipedia.org/wiki/Permian&...

Tole in en kup o vulkanih je tvoja argumentacija v tvojih 10+ postih na prvi strani... Najprej bi lahko sebe odstranil.
Magic

krneki0001 ::

antonija je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Hmm, kaj pa če so ravno plastične vrečke (in ostale smeti) krive, ker bolj odbijajo svetlobo in toploto kot samo morje?
Z vecjim odbojem svetlobe bi te segreval stvari?


Ne z večjim odbojem, ampak med vrečko(plastiko,...), ki plava v vodi in gladino je manj vode, ki se posledično hitreje segreva.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leta 2015 najtoplejše od začetka meritev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9127113 (23375) krneki0001
»

Julij najtoplejši mesec od začetka meritev

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3411806 (9439) Gavran
»

Leto 2014 najtoplejše v zgodovini organiziranih meritev

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4115816 (12223) Rotty
»

Nova anketa: globalno segrevanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ankete
26148900 (41032) gzibret
»

IPCC: Hitrost globalnega segrevanja manjša, a le po naključju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11834544 (24506) NSA Agent

Več podobnih tem