» »

Rabljen PC za risanje

Rabljen PC za risanje

mulc007 ::

Kupil bi rabljen PC za Photoshop in za vektorske programe kot naprimer Autocad, Pro Engineer, Corel.
Izbiram ustrezne komponente in sem jih spodaj nekaj okvirno navedel pa pokomentirajte če naj vzamem raje kakšno drugo/boljšo.

Xeon W3680 (6 x 3,33GHz)
16GB RAM
Nvidia Quadro 4000
SSD+HDD

Za Nvidia Quadro nisem prepričan če je dobra samo za vektorske programe ali tudi Photoshop.

kuglvinkl ::

Na www.pugetsystems.com poglej, kaj ima dolocen sw rad. Npr. Ps ima rajsi hitra stiri jedra, kot pa sest nekoliko pocasnejsih. Za cad pa ne vem...

kolk te pa pride mobo za tak mb? Prociso okol 150 evrov na ebayu.
Your focus determines your reallity

mulc007 ::

kuglvinkl je izjavil:

kolk te pa pride mobo za tak mb? Prociso okol 150 evrov na ebayu.


V katerem jeziku je to pisano? Google translate ga ne zazna.

Highlag ::

Sam z Solidworks in Draftsight lepo shajam z navadno Nvidia kartico. Je pa verjetno odvisno kako kompleksne stvari rišeš.
Never trust a computer you can't throw out a window

klinker ::

kuglvinkl je izjavil:

Na www.pugetsystems.com poglej, kaj ima dolocen sw rad. Npr. Ps ima rajsi hitra stiri jedra, kot pa sest nekoliko pocasnejsih. Za cad pa ne vem...

kolk te pa pride mobo za tak mb? Prociso okol 150 evrov na ebayu.


Sej ta je med hitrejsimi Xeoni tistega casa, s 3,33Ghz.
Drugace je to verjetno kak HP/Dell workstation. S takimi specsi so na ebay okoli 400€. Sem jih ze kar nekaj nabavu za znance. Sicer za danasnje case kar pozresne, a precej dobre masine za tak denar.

J-ronimo ::

Kakšen imaš pa budget za sistem?

Sam sem zadnjih par let uporabljal HP Z210 s Xeon 1240, dodal sem 16gb ddr3 in gtx 960. Namen uporabe so bili Adobe programi, CAD in 3D. Imel sem tudi Quadro2000 in sem dokaj hitro menjal.

hojnikb ::

kakšen maš budget ?
#brezpodpisa

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Iz stališča 3D CAD-a bi prav tako priporočal kakšno rabljeno delovno postajo. Če uporabljaš Pro/Engineer - Creo, bodi pozoren, katero verzijo OpenGL podpira grafična kartica. Za Creo 3.0 potrebuješ vsaj OpenGL 3.1, za Creo 4.0 pa OpenGL 4.0. Po pogovorih s fanti iz Audax-a je tudi precej manj težav pri Nvidia Quadro karticah kot pri AMD FireGL karticah (to lahko potrdim z osebno izkušnjo).

Lp

Jože

mulc007 ::

Tu je par variant kišt ki sem jih našel. Dal bi do ca 500 EUR. Če je Xeon požrešen potem bom raje kak drug procesor.

CPU Xeon X5650 (6 x 2,66GHz) , 12GB RAM, Grafik Nvidia Quadro FX 3800, HDD 320GB (7.200rpm), DVD-DL,
300 EUR

Xeon W3680 (6 x 3,33GHz) ,12GB RAM, AMD FirePro V5900, HDD 320GB (7.200rpm), DVD-DL
350 EUR

Xeon W3690 (6 x 3,47GHz), 12GB RAM , Nvidia Quadro 4000, HDD 2 x 300GB SAS (15.000rpm), DVD-DL
450 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

IkeaAi ::

Da ne boš denarja skozi okno brez veze metal, načeloma Xenoni/Quadroti/ECC rami "zaživijo" šele v zelo močnih konfiguracijah, kjer imaš recimo 2x Xenon, 128 Gb rama, 4 grafe ali pa kakšen render farm:

klinker ::

mulc007 je izjavil:

Tu je par variant kišt ki sem jih našel. Dal bi do ca 500 EUR. Če je Xeon požrešen potem bom raje kak drug procesor.

CPU Xeon X5650 (6 x 2,66GHz) , 12GB RAM, Grafik Nvidia Quadro FX 3800, HDD 320GB (7.200rpm), DVD-DL,
300 EUR

Xeon W3680 (6 x 3,33GHz) ,12GB RAM, AMD FirePro V5900, HDD 320GB (7.200rpm), DVD-DL
350 EUR

Xeon W3690 (6 x 3,47GHz), 12GB RAM , Nvidia Quadro 4000, HDD 2 x 300GB SAS (15.000rpm), DVD-DL
450 EUR


Pozresni so tej vsi, ko primerjas z novimi, za takratne case je pac blo tako, danes je drugace.

IkeaAi je izjavil:

Da ne boš denarja skozi okno brez veze metal, načeloma Xenoni/Quadroti/ECC rami "zaživijo" šele v zelo močnih konfiguracijah, kjer imaš recimo 2x Xenon, 128 Gb rama, 4 grafe ali pa kakšen render farm:



No no, Xeon ali i7 iste generacije je enak procesor. ECC je pac ram z error correction, Quadro pa karta za 3d risanje. To so stare masine, ki danes se vedno dobro opravijo svoje delo glede na ceno, le malo vec elektrike porabijo in vec toplote ustvarijo kot nove. Dobis pa zato celo kisto za ceno novega i7

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Jaz bi vzel ta zadnjo s Quadro 4000. Po specifikacijah fura OpenGL 4.4, torej boš lahko brez težav na njej poganjal Creo 4.0 (Pro/Engineer). Jas bi edino dokupil SSD (kljub dvema SAS diskoma) in nanj prestavil OS in programe. Ta stroj bi ti znal dobro služiti še kar nekaj let...

LP

Jože

hojnikb ::

za 500€ se da stisnat že kak ryzen7 1700, ki ma 8 modernih jeder.
#brezpodpisa

klinker ::

hojnikb je izjavil:

za 500EUR se da stisnat že kak ryzen7 1700, ki ma 8 modernih jeder.


Za 500EUR bos dobu lih plato, ram in proc, ostala periferija pa se vsaj 300EUR.

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Jaz bi vzel ta zadnjo s Quadro 4000. Po specifikacijah fura OpenGL 4.4, torej boš lahko brez težav na njej poganjal Creo 4.0 (Pro/Engineer). Jas bi edino dokupil SSD (kljub dvema SAS diskoma) in nanj prestavil OS in programe. Ta stroj bi ti znal dobro služiti še kar nekaj let...

LP

Jože


Se strinjam. SAS diske se da verjetno zmenit da jih odstranijo in prilagodijo ceno, za razliko pa komot SSD not dobi. SAS so tudi glasni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

hojnikb ::

ostale stvari lahko ponuca od stare masine
#brezpodpisa

IkeaAi ::

klinker je izjavil:

mulc007 je izjavil:

Tu je par variant kišt ki sem jih našel. Dal bi do ca 500 EUR. Če je Xeon požrešen potem bom raje kak drug procesor.

CPU Xeon X5650 (6 x 2,66GHz) , 12GB RAM, Grafik Nvidia Quadro FX 3800, HDD 320GB (7.200rpm), DVD-DL,
300 EUR

Xeon W3680 (6 x 3,33GHz) ,12GB RAM, AMD FirePro V5900, HDD 320GB (7.200rpm), DVD-DL
350 EUR

Xeon W3690 (6 x 3,47GHz), 12GB RAM , Nvidia Quadro 4000, HDD 2 x 300GB SAS (15.000rpm), DVD-DL
450 EUR


Pozresni so tej vsi, ko primerjas z novimi, za takratne case je pac blo tako, danes je drugace.

IkeaAi je izjavil:

Da ne boš denarja skozi okno brez veze metal, načeloma Xenoni/Quadroti/ECC rami "zaživijo" šele v zelo močnih konfiguracijah, kjer imaš recimo 2x Xenon, 128 Gb rama, 4 grafe ali pa kakšen render farm:



No no, Xeon ali i7 iste generacije je enak procesor. ECC je pac ram z error correction, Quadro pa karta za 3d risanje. To so stare masine, ki danes se vedno dobro opravijo svoje delo glede na ceno, le malo vec elektrike porabijo in vec toplote ustvarijo kot nove. Dobis pa zato celo kisto za ceno novega i7


Noben temu ne oporeka. Gre se za P/P, ravno pri Nequadrotih lahko dobiš bistveno boljši performance kot pri Quadro grafi za isto ceno, TUDI v 3D programih. Profi 3D firme kot je recimo Art Rebel 9 furjao med drugim 1080ke namesto quadrotov. Ryzen + nequadro grafa bo za isto ceno bolje laufal tudi zahtevnejše stvari kot pa tele xenoni, quadroti in ecc ram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IkeaAi ()

klinker ::

A ti vidis da je govora o workstationih za 300-400€, za kar ne dobis niti 1700 in 16gb rama. Quadro 4000 dobis za 70€, ti pa lapas o 1080kah ;((

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Za vsak program, ki za svoje delo zahteva oz. je certificiran na določenih grafičnih karticah, je potrebo dodobra preveriti, kako deluje na "necertficiranih" grafičnih karticah. Naj imajo slednje še tako dobro P/P razmerje, ti to nič ne koristi, če potem program zaradi tega ne deluje tako, kot bi moral. To na splošno velja za vso železnino....

To je tudi razlog, da sam zase (ker pač uporabljam Pro/Engineer - Wildfire - Creo programsko opremo) kupim raje par let staro, a certificirano delovno postajo do 400 - 500€ in potem nimam nekih večjih težav.

LP

Jože


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sistem za coding in prosti čas

Oddelek: Kaj kupiti
121213 (856) Qushaak
»

Delovna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619165 (7624) borisk
»

PRO-ji 3d rendrov!!! Potrebujem vaš nasvet

Oddelek: Kaj kupiti
326904 (6133) m0LN4r
»

CAD/CAM PC kaj izbrati ? 1200-1800€

Oddelek: Kaj kupiti
121944 (1737) Isotropic
»

sanjski računalnik - Dream A Machine

Oddelek: Kaj kupiti
364055 (3250) alpha1

Več podobnih tem