» »

Kaj nadgraditi?

Kaj nadgraditi?

noob96 ::

Imam kišto staro par let, notri pa asus p8h67-v, intel I5 2500 (1155), 8GB rama, gtx 560 in SSD 128gb, ter pa še en HDD. Zdej primarno uporabljam zadevo za urejanje fotk, se pravi laufa lightroom in phhotoshop, potem pa še vse ostale "klasike"

Saj ni ravno počasna zadeva, ampak še vseeno se velikokrat zgodi da se malo obesi, da je potrebno kdaj počakati... OS je svež. (win 8.1). Kaj bi bilo smiselno nadgraditi, saj nevem kje se naj lotim da bo zadeva delala kaj hitreje.

hojnikb ::

kater ssd maš ?

Taka mašina se nebi smela obešat.
#brezpodpisa

Vesoljc ::

kdaj moras cakati?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

noob96 ::

pač tak vsake toliko malo zašteka, v smislu da začne mleti in napiše da se ne odziva, potem npr. ne morem predvajati youtube video (glasbe) v ozadju ko urejam, ker mi pač YT dobesedno šteka... SSD je samsung 830

hojnikb ::

dj za foro nared backup sistema, updejt firmware-a na ssdju in secure erase (z parted magic). Potem ta backup nazaj restori.

Tak sistem nima kej štekat.
#brezpodpisa

noob96 ::

firmware je zadnji.

noob96 ::

ima kdo kakšno idejo kaj se mi najbolj splača nadgraditi kaj je bottleneck?

gddr85 ::

za ps in lightroom ni to noben bottleneck, se pa kdaj pa kdaj tud adobe obesi zaradi bohve česa

m0LN4r ::

Celo kak piratski in starejši photoshop, a slike maš vse na HDDJu (koliko, raw?) in 8gb rama ne prekoračiš? Maš cpu navit pa ni stabilen mogoč?
Edit: a ti adobe bridge ne pokrije rabo lightrooma?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Tr0n ::

Kaj imas vse odprto od programov takrat, ko ti zasteka? Imas zadnje gonilnike za maticno, zvocno, graficno etc.? Kaksen anti-virusni software kaj poganjas? Imas navit sistem? Kako je s CPU/GPU/motherboard temperaturo? Etc., etc., etc.

Lahko je milijon stvari, ki na to vplivajo, tako hardware, kot software. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

gddr85 ::

adobe bridge je bolj za urejanje/dostop datotek, lr ima poleg še veliko več

noob96 ::

ma komp je updejtan (pač vedno), avg antivirus, nekih visokih temparatur ni, tak da kak thermal throttling lahk izključim, niti ni nevem kak velik programov gor naloženih, sam ene par adobe aplikacji, MS office, pa še par utility zadev... Razmišljam da bi si nabavil večji ssd (vsaj 512gb) in potem vse delal tam gor, ker sedaj imam samo programe na ssdju, datoteke pa na trdem disku (premalo prostora jebat ga). Fajli so raw okol 30mb, včasih se pa dela tut kak jumbo v photoshopu, ampak običajno v illustratorju tak da ni panike. je pa res da v lightroomu vse importam in exportam na trdi disk ne na ssd. Glede komentarja o adobe bridgu: ne :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noob96 ()

m0LN4r ::

Tako ja. Najprej 512GB SSD za slike nabavi, pa za štos tudi probaj avg in "utilitije" (če so kaki čudni) začasno izklopit.

Verjetno te heca nalaganje iz HDDja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

matjash ::

Meni se je še starejša kišta začela tudi podobno obnašati. Sicer ima samo 4gb rama. V mojem primeru sem odkril krivca, ki je bil en starejši hdd, ki bo počasi opešal (320gb starost verjetno že okrog 8 let). Pagefile sem premaknil na drugega in problemov ni bilo več. Ob priliki ga rešim muk in v reciklažo z njim.
... bolje pozno kot nikoli.

konspirator ::

V 2 mesecih nisi povedal, kateri ssd imaš.
Ocz vertex in podobni sandforce based so lahko razlog.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

noob96 je izjavil:

pač tak vsake toliko malo zašteka, v smislu da začne mleti in napiše da se ne odziva, potem npr. ne morem predvajati youtube video (glasbe) v ozadju ko urejam, ker mi pač YT dobesedno šteka... SSD je samsung 830
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Cveto ::

To je disk ali SSD. Sem imel podoben primer in je po odstranjenem problematičnem disku začel delat ok. Pa sploh nima veze če piše po temu disku ali ne, dovolj je bilo že samo da je bil disk priključen na računalnik.

noob96 ::

Kaj če je to disk ali SSD? To je SSD dish samsung evo 830 128gb

Cveto ::

Moj nasvet: najprej daj stran klasični disk in preveri delovanje. Če še vedno ni ok, si nekje sposodi drug disk ali SSD in testiraj s tem. Če še vedno šteka, probaj zamenjat ram in če tudi to ne pomaga, menjaj plato.

Sem pa skoraj 100% da je HDD ali SSD.

SloBiscuit ::

Imam čisto isti sistem (razen plate, oa SSDja) in nimam problemov. Ni ti potrebno nadgraditi ničesar, mogoče samo zamenjati.

Sprobaj SSD(keri SSD pa imaš?) če deluje (odklopi HDD, potem ga pa še testiraj). Če si šel iz HDD na SSD pa naredil samo prenos podatkov namesto nove namestitve, je možno da je to.
Če se sistem obese potem je lahko bilo kaj SSD, RAM, HDD. . .
neznanec555


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSHD - 2,5'' hibridni trdi disk za prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
449142 (8246) seba-beba
»

SSD-ji vzdržljivejši od pričakovanj proizvajalcev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
15646641 (40168) hojnikb
»

SSD vs HDD (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
24648489 (45370) MrStein
»

SSD-ji precej ranljivi ob izgubi napajanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9928087 (23118) enadvatri
»

Intel X25-X (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
14210994 (8261) lopov

Več podobnih tem