» »

motorna žaga

motorna žaga

1 2 3
4
»

perci ::

če bi take motorke obstajale, bi jih slo-tech geeki zagotovo imeli :)

Vanich ::

perci je izjavil:

če bi take motorke obstajale, bi jih slo-tech geeki zagotovo imeli :)



...tale je za geeke. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

noraguta ::

chort je izjavil:

in to naj bi dodatki naredili kako? se ti sploh zavedaš koliko časa potrebuje bencin da pride iz rafinerije do tvoje bencinske črpalke?


V bistvu se tega presenetljivo dobro zavedam, in cas sploh ni tako dolg kot bi si marsikdo predstavljal. Ampak to je offtopic.

Nevarnost pri puscanju starega bencina v strojih je:
1. razpad bencina in izlocanje lakastih frakcij, ki ti veselo zapacajo vplinjac
2. nizanje oktanskega stevila in s tem tezje vziganje.

Pri starih "umazanih" cvajtakterjih ni bil to noben problem, ceprav je marsikaterega tomosa nov bencin v momentu ozivil. Pri novejsih motorjih se za shranjevanje bencina priporoca dodajanje stabilizacijskih aditivov ali uporabljanje svezega bencina. Briggs & Stratton recimo pravi tole, sicer precej skopo s tehnicnimi informacijami, bolj v stilu "do as I say".
Je pa tule se en test stabilizatorjev, ki zadevo malo bolje razlozi.

Knap, poglej za "fuel stabilizer", vem da ga ima Euroton (pa zagotovo se marsikdo drugi).

EDIT: popravil lasten bullshit...

Kere traparije. A si normalen, al se trapastega delaš. Lakaste frakcije????
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

NotSpecial ::

Ve morda kdo kje bi lahko dobila husqvarnino motorko 372xpg z dopasnimi hlačami Technical za c. 1000 eur? Zasledila sem, da ima Totum akcijo za c. 1000 eur, ki vključuje motorko (samo ne tiste ki jo iščem, ampak 560xp) in hlače (ki jih hočem) http://www.totum.si/560xp-husqvarna-kop... oz. akcijo za c. 1000 eur, ki vključuje "mojo" motorko in čevlje (ki jih nočem) http://www.totum.si/372xp-husqvarna-kop.... Sicer se imam namen peljati tudi do posameznih trgovin in vprašati ali "imajo kaj od navedenega v akcijski ponudbi" oz. ali ponujajo tut druge kombinacije akcij (če pristavimo v lonček še nekaj malega zraven), ampak zaenkrat navedeno spremljam samo na spletu, tko da bi bila vsaka koristna INFO več kot dobrodošla. Hkrati se opravičujem, če je že kdo postavil takšno vprašanje, ampak se mi res ne da brati vseh postov.

Zgodovina sprememb…

knap ::

perci je izjavil:

Hoče ti povedat, da je problem v tebi, ne v žagi. Google PEBKAC.


Tudi to je možno, samo močno dvomim, da je problem v meni.
Upošteval sem vsa navodila, pogledal youtube filme. Ko je žaga po odstranitvi bencina... vžgala je potem še 10 krat brez problem vžgala in normalno delala.
Problem se je spet pojavil ko se je ohladila (naslednji dan) in bil je čisto isti kot na začetku.

No, bomo videli kaj bo servis rekel, morda pa res nimam pojma :)

LP

šajtrga ::

pozdrav rabim mal vaše pomoči

iščem verigo za 2 motorni žagi in sicer Husquarna 137 (letnik 2007)
ter Tomos MŽ 650

sem pogledal po dokumentacijah kolikor sem našel vendar nikjer nisem našel kateri tip verige gre gor
ali pa če bi mi kdo povedal kako naj zmerim meč da potem vsaj vem dolžino verige

Trubadur ::

Odmontiraj meč in pejt v štacuno.
Simple.
Berite Thomasa!

knap ::

lokalni serviser je žago sicer uspel pognati a je ugotovil, da je "frgazer" zanič, se ga ne da popravit...
zato je žago poslal na makita lj, da bo veljala garancija

upam, da jo bodo uspeli čim prej popravit

LP

Vanich ::

No, vidiš. To bo takoj zamenjano in ti boš lahko veselo žagal.

chort ::

noraguta je izjavil:

Kere traparije. A si normalen, al se trapastega delaš. Lakaste frakcije????

Potem mi pa ti povej pravilen izraz za sranje ki se ti pri starem bencinu nalaga v fergazerjih, pušah, rezervoarjih in cevkah. Če si kadarkoli pogledal v katerega od prej naštetih (in predvidevam da si) boš vedel o čem govorim. Bencinske obloge?

noraguta ::

V motorki je en kup smeti in olja. Ponavad nič tacga kat nebi mešanca ob kolkr tolk normalni uprabi prepucala. Membrana v fergazarju in cevke bodo prej konc vzele če jih pustiš prazne kot pa z nekaj mešance v stroju. Potrem samo dotočiš svežo pa gremo naprej. Za daljša obdobja je pa motor konzervira. Ampak tam računaš vsaj z menjavo cevk , filtrov etc..
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

AJETO2020 ::

Kakšna je razlika med mineralnim in biološkim oljem za verigo?

lejko0 ::

Kupujem žago za hobi opravila. Rabil bi jo cca 2x letno (spomladi in jeseni). Do sedaj sem si jo izposojal, ampak je to postalo zelo tečno (vedno težit enim in istim ljudem). Na parceli imam cca 80 malih dreves in zaraščene brežine, kjer žaga pride še kako prav za tisti dan ali dva na leto. Gozda nimam. Dolga rezila zato niso ravno potrebna/želena.

Najprej bi se moral odločit ali grem v aku ali bencinsko izvedbo. Glede na to, da imam trenutno kaos, kar se tiče aku izvedb (ferrex, workzone iz hofer-ja), ne pa ene produktne družine (bosch, b&d, makita, ipd) se malo bolj nagibam k bencinskim. V prvem primeru pa bi izkoristil to za nakup drugega aku orodja istega proizvajalca, tako da sem odprt za predloge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lejko0 ()

IL_DIAVOLO ::

Motorne zage niso primerne za obrezovanje dreves.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

lejko0 ::

Se strinjam. Še vedno pa rabim nekaj za brežino, tako da to ne spremni dosti. Ubistvu bi bil idalen nek hibrid med teleskopsko žago in motorno, ki ga lahko uporablaš brez teleskopa in z njim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lejko0 ()

m3k ::

lejko0 je izjavil:

...bi bil idalen nek hibrid med teleskopsko žago in motorno...


https://www.eurogarden.eu/sl/KOSILNICE-...
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero motorno žago? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
448143938 (9321) BCSman
»

Katero motorno zago (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5817313 (3040) twom
»

Katera motorna žaga

Oddelek: Loža
4010990 (6090) fikus_
»

Bencinska motorna žaga alpina?- Mnenja!

Oddelek: Loža
3015148 (14174) noraguta
»

motorna žaga

Oddelek: Loža
1613800 (11499) Konlov

Več podobnih tem