» »

Optične leče večjih dimenzij

Optične leče večjih dimenzij

coolijo ::

Zdravo,

Na forum se obračam po pomoč glede večjih leč, ki jih potrebujem za en DIY projekt. In sicer bi potreboval leče dimenzij cca 20-30 cm. Glede ostalih specifikacij še nimam podatkov. Bi ubral sistem trial and error:) Zaradi teže bi najraje imel plastične.

Pozna kdo koga oz ima informacijo na koga bi se lahko obrnil za izdelavo? Bi se jih mogoče dalo natisnit s 3d printerjem? Sem ze surfal po netu, pa ne najdem trgovine, ki bi prodajala leče tako velikih dimenzij.

Hvala za pomoč :)

Greghorian ::

Tako velikih skoraj zagotovo ne boš dobil, niti se ne uporabljajo nikjer razen mogoče v kakšnem teleskopu, pa še tam to največkrat rešujejo z velikim konveksnim zrcalom in potem manjšo lečo, tako da morda razmisli o kakšnem velikem zrcalu za ličenje. Vprašanje zakaj seveda rabiš.. Btw na 3d tiskalnik pozabi, ker tudi če bi obstajal tako prozoren material bi moral na koncu brusiti (ne govorim o šmirgel papirju) kot pravo lečo, če bi želel kaj videti skoznjo.

MarStre ::

fujtajksel ::

Fresnel leč ne bi smel bit hud problem dobit, če si zadovoljen z njimi. Približno te velikosti se npr prodajajo poceni mehke samolepilne kot pripomoček za vzvratno parkiranje, sicer neuporaben ;)

coolijo ::

Hvala vsem za pomoč. Sem še malo raziskal in ugotovil, da bi res poizkusil s Fresnel lečami. Edino malo sem skeptičen glede njihove kakovosti. Naj bi popačile barve in sliko.

Mogoče kdo ve ali je možno Fresnel leče kupiti kje v Sloveniji?

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Poskusi pri Vegi iz ljubljane. Velika fresnelova leča je osnova vsakega presevnega grafoskopa....

http://www.vega.si/?page_id=1341&lang=sl

Ali pa, če kje kakšnega starega dobiš...

LP

Jože


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oculus Rift predstavljen in že razprodan (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
7216613 (13288) m0LN4r
»

Doma narejen projektor (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
42870321 (20024) Šolar
»

fresnel leče

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
144766 (4113) drinovcRok
»

Kako "leča ve" ... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
12512864 (9660) Vajenc
»

Projektor za 1000SIT

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
243512 (2084) frikec()

Več podobnih tem