» »

Doma narejen projektor

Doma narejen projektor

K0K0 ::

Lcd dobiš na bolhi za 20-25k. Sam pazi niso vsi lcdji vredu. Pri nekaterih namreč ne moreš odstranit elektronike iz zadnje strani, tko da ti je potem napoto.
Nekje v tej temi imaš link do spiska z primernimi modeli.

tintorel ::

#000000 ::

A od kakega starejšega prenosnika LCD screen ne bi bil OK, ker v bistvu za 20 čukov lahko dobim enga ki celo še dela, edin malo majhen LCD se mi je zdel na prvi pogled :) Al so mogoče prepočasni ? odzivni čas verjetno igra precej veliko vlogo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Kato ::

Od prenosnika ne bi bil kul, tu je problem tiskano vezje , u glavnem ne bi ga mogel priklopiti na računalnik (razen ,če obdržiš celoten leptop)

A 17" monitor bi pasal na grafoskop leče ,ker jaz sem bil pod vtisom ,da je maks 15"?

droid ::

jas imam isti tak grafoskop in ko sem proval z lcdjem prenosnika je delalo braz problemov brez druge žarnice samo z 250w halogenko in je blo na platnu videt še kar dobro tudi ko sem mel odprto okno in je blo zunaj sonce
v temi pa še bolše seveda

OSA ::

alo!

js bi tut mel tak projektor:)

zanima me, s čem pol ozvočite vaš projektor... preko kerih zvočnikov, kr unih na računalniku al s kerimi?
lp OSA

Kato ::

droid:
Ti si verjetno pol probal gledat filme na prenosniku ane? Jaz pravim da tak ekran ne moreš uporabiti s običajnim računalnikom ker nima analog ali pa digital input. Sej za filme čisto kul ,če odmisliš da moraš dvd-je vstavljati tja kjer imaš projektor , če pa recimo hočeš igrati igre potem si pa omejen na grafiko, procesor in ram ,ki ga nudi ta(po vsej verjetnosti zelo star) prenosnik. Ali se motim (upam ,da se)

K0K0 ::

@OSA
Zvočnike priklopiš na računalnik ja. Če ti denar dopušča se splača nabavt mal bolši 5.1 sistem in zvočno.

Če imam 280 cm široko platno kolk mora bit potem visok da dobim 16:9 ?
157,5 cm ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

gumby ::

>>Če imam 280 cm široko platno kolk mora bit potem visok da dobim 16:9 ?

to dejansko upas vprasat tule?:D
my brain hurts

K0K0 ::

Pač se nism nikol zanimu za 16:9 televizorje tko da rajš najprej uprašam.
160cm x 90cm = 16:9?

LuiIII ::

Ne morem si pomagati ampak ...
Veš če 160 deliš z 10 (POZOR! BLIŽNJICA! - 160 vzameš eno ničlo stran, ta desno ja) dobiš 16.
Za vajo in da boš zares obvladal, ponovi isto z 90 (tu ni važno katero ničlo daš stran ker je ena sama) in bos dobil 9.
Oprosti sedaj bom malo zakompliciral. Teorija pravi da se razmerje ohranja, če ga deliš z enakim številom. Še bolje, ohranja se tudi, če množiš z enakim številom. Noro radodarno, ne? Ker si delil z enakim številom, to je z 10, se razmerje ohranja. Tako da je tvoja trditev, da je 160/90=16/9, popolnoma pravilna!

Opomba: Zgornja predpostavka ne velja samo za televizorje ampak za prav vse znane stvari in kar je še takšnega ter podobnega.

Kot je tudi res, da je genij 1% talenta in 99% znoja.

Lui

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuiIII ()

LuiIII ::

Ej ga biksa! Šele sedaj vidim, da imaš popolnoma ustrezen podpis. Eni imate pa jajca! AVA!

Lui

K0K0 ::

Ja nism bil čist zihr, kaj pomeni 16:9 pri tv ekranih. Zdej ko vem da je to razmerje stranic je stvar simpl.
Sicer pa raj neumno uprašam, kot da se potem po glav tolčem.

LuiIII ::

Se strinjam.

Lui

Širajzl ::

Počasi napredujem:



http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

Misty ::

ima kdo idejo kje se dobi sferično parabolo (reflektor) za tak DIY projektor?

žarnico imam 400W, morda bi zadostovala, pa vendar ...

Kato ::

Ikea, ima take sklede. Sem jih enkrat že iskal v Merkurju vendar brez uspeha.

lukahr ::

Oi...

Tudi jas sem začel z izdelavo prjektorja.Ko sem razstavil LCD sem naletel na težavo FFC kabel je prekratek.Ali je možno ta kabel na kakšen način podalšat, ali se kje v sloveniji dobi podalšek? Ekran je EIZO L365.

Pa še slikce: slikca1, slikca2, slikca3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lukahr ()

Kato ::

Ja da se jih , preglej ene par strani nazaj in boš našel link do trgovine ,kjer jih imajo.

Širajzl ::

http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

settler ::

Tisti ki rabi lcd 15", sem zasledil oglas na bolhi http://www. Bolha. Com/oglas1992199
sem ga tudi sam naročil in se ga da lepo rastaviti!

Imam pa vprašanje glede stranskih kablov(podolgovata tiskanina iz lcd-ja) seveda moj nima nobenega kabla tako da je problem rešen, edino kam tisto spraviti saj moraš narediti okvir za lcd?

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: podtalje ()

Širajzl ::

settler: lohk prlimaš kakšno sliko kako zgleda?
http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

settler ::

Tako kot pri @lukahr na prvi sliki, samo da je brez kabla.
Nevem kako naj potem naredim okvir.

settler ::

Kaj nobeden ne ve kako je naredil okvir:)) :\

Širajzl ::

TUKI si mal poglej, lohk pa tud sam kej stuhtaš - ni prepovedano.
http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

settler ::

Hehe, vprašam zato da ne bom po nepotrebnem tople vode odkrival:D

Editor ::

Ponavadi ne pišem po forumih, tokrat bom pa naredil izjemo.
Tudi jaz sem se odločil narediti lcd projektor. Recimo, da se s
projektom ukvarjam zadnje pol leta tako, da če bi si seštel vse ure, ki
sem jih zabil za projekt bi si že zdavnaj lahko kupil narejeno zadevo.
Zato bom tudi napisal par besed, da boste mogoče ostali kaj profitirali.
V glavnem ima že vse sestavne dele katere sem naročil pri www.izzotek.com
to je en francoz, pri katerem sem naročil: komplet za 250w žarnico, lcd hami 8",
frasnele, reflektor, povečalo, objektiv, ir/uv steklo, kable za hami, nove polarizacijske filtre za hami. Mogoče sem še kaj
pozabil vse skupaj zaenkrat je bilo 400€. Robo sem prejel v roku enega tedne zelo lepo zapakirano. Čeprav ni najbolj poceni sem vse dobil in vse lepo deluje, vsesplošno zadovoljen.:) :) Projekt sem kar dolgo študiral, in naredil do sedaj eno napako, ker sem
naročil napačen objektiv. Prebral sem res ogromno povstov ampak si na mojo žalost nisem naredil zapiskov.;( ;(
Prejšnji vikend sem končno našel nekaj čas, da sem tesno sestavil projektor samo
brez lcd-ja za kar sem uporabil prozorno folijo na katero sem sprintal testne slike.
Rezultat, zelo dobro samo ker sem kupil napačen objektiv imam preveliko sliko, ker bo
projektor min. 4m od projekciske stene bo slika velika okoli 3m. Moj cilja pa je, da
je velika okoli 1.2m kar bom dosegel z 500mm objektivom. Sem malo pozabil kupil se tudi
120mm/12db ventilatorje pri cool-pc od papsa kjer je tudi nastal neznan problem.
Beri tole! Namislil sem si tudi ločeno napajanje za lcd in ventilatorje z zakasnitvenim ugašanjem ventilacije. Vse lepo zlotam vendar ventilatorji ne delujejo, poiskusim
na pc-ju delujejo, poiskusim na drugim usmerniku z 13.8 v delujejo, samo na mojem usmerniku z 7812 regulatorjem zadeva ne deluje. Še danes nevem zakaj. Rešitev kupil sem cenejše ventilatorje 120mm, ki seveda delujejo. Mogoče jih bom poganjal z kaj manj volti odvisno od temperature pri zaslonu, kim ne sme presegati 40C.
Vsem bralcem se opravičujem ker skačem malo sem in tja, ampak res hočem čim več napisati v tem postu, ker potem me spet ne bo nekaj časa na forumu.

Kako in zakaj sem se odločil za projektor.
Z mojo boljšo polovico sva želela kupiti lcd ali plazmo jaz zaradi velikosti slike, draga
pa zaradi el. sevenja če primerjamo z klasično televizijo.
Po nevem kakšnem naklučju sem našel na netu diy projektor in se odločil za izgradnjo zaradi: -cena žarnice in življenska doba, sam lahko kontroliram kako glasen bo projektor (ventilacija), velikost slike, enostavna izgradnja (kakor za koga, jaz imam doma delavnico za nekoga v bloku pa nevem kako in kaj), cena ( mislim da bo okoli 150.000 sit), ni sevanja tako, da bo lahko tudi naš najmlajši brez problemo gledal tv.Mogoče še kaj, pa se trenutno ne spomnim.
Škatlo za projektor bom naredil pri prijatelju doma kjer se ukvarjajo s krovstvom in kleparstvom in ne bo problem narediti alu. ohišje. (elektronika sem manj kvari v kovinskem ohišju kot, pa v lesenem, lcd je pa 180€ zato pa tudi aluminijsko ohišje)
Ostale komponente kot so nosilec za objektiv in lcd ter frasnele in ločeno držalo za ogledalo ter uv/ir steklo so že narejeni kot tudi ohišje za žarnico reflektor in povečalo. Samo na lcd-ju moram odstraniti antiglar filter ter mogoče še polarizacijske
ter jih zamenjati z novimi ( to bo še veselica). Aja pa še to trenutno se odločam za analogni ali digitalni tuner ker sem kupil hamija brez tunerja in kot kaže se bom odločil za digitalini tuner od techotrenda z hardverskim mpeg-2 čipekom in s tem pridobil še končno končani htpc.

Še nekaj linko s katerimi sem si pomagal.

Trgovine:
www.izzotek.com
www.beamer-selbstbau.de
www.exclusiv-online.com
www.lumenlab.com
http://62.75.177.102/shop2/index.php?us...

Še kakšna španska bi se našla ampak imam linke v službi.

Forumi:
www.allinbox.com /zelo dobro.
www.lumenlab.com
www.diy-community.de/

Program za izdelavo načrta najdete tukaj kot tudi druge cukrčke: (CalculeimageV1(Beta) )

http://www.allinbox.com/Programmes/Prog...

Toliko za danes, se bom potrudil, da sodelujem še naprej in pomagam kolikor
bom pač uspel. Sigurno sem pozabil še kaj napisati , bo pa drugič, če bo
interes.aja slikic, pa trenutno na žalost nima ker še kar na analogni fotki vztrajam
(arhiv)

editor, pa veselo gledanje

kiFni ::

Vsi govorite o LCD monitorjih. A si pol omejen na PC.

Kaj pa če bi jaz rad gledal film z DVD/Divx predjvajalnika ali priklopil kako igralno konzolo?
Vem da se da prek tunerja, ampak ne bi rad da mi še PC brni uzadi in rabi štrom.

Kaj pa ti mali monitorji ki so kao za v avto. a bi bil kakšen primeren? Rad bi da ima scart ali composite vhod. Kakšna je spodja meja resolucije za očesu prijetno sliko?

Kato ::

Nisi omejen na pc , priklopiš lahko gor kar koli pač lahko priklopiš na monitor. Tisti monitorji za v avte bi pa skoraj morali imeti kakšen s video uhod, samo tisti, ki sem jih jaz videl so načeloma imeli resolucijo 800x600 ali manjšo ( večinoma sem videl 640 x nekaj) , DVDji imajo pa resolucijo 720 × 576 oziroma 720 × 480.
Kakšna je spodja meja resolucije za očesu prijetno sliko?


Odvisna je od željene diagonale

Drugače pa ene par zanimivih izdelkov:
klik
klik
klik

filtr ::

Evo ce kdo rab prodam grafoskop z lcd matriko. LCD matrika (razstavljen monitor) je vgrajen v skatlo tako da se postavi na grafoskop. Mogoce je treba dokupit le mocnejso oz. boljso zarnico, da bo slika se lepsa.

Monitor je LG nevem vec tocne oznake....

Prodam za 35k vse skupaj, ce zeli doma kdo izdelati projektor. Sam sem ga uporabljal le nekaj ur, ker enostavno ni casa, pa se selim se v manjso sobo, in nebo takega prostora...

Za vec info. na 040 201 931 in slike na mail

buckozlucko@gmail.com

LP FiLtR
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filtr ()

Kato ::

A je že kdo izmed vas probal narediti platno? Ta tip je uprabil neko barvno mešanico in poglejte te razultate , kakšna vidlivost pri dnevni svetlobi.

cojss ::

Jaz sem malo pregledal linke, ki jih je dal Editor in sem na www.exclusiv-online.com našel en zanimiv HD720p komlet. A je že kdo kaj naročil od tam in kako se obnese.

Tiste, ki ste že naredili DIY projektor pa bi vprašal kako ste zadovoljni osvetljenostjo slike. Kot sem videl na raznih slikah, jih je veliko v kotih temnejših,kar mi ni najbolj všeč. Ker pomojem če se uporabi reflektor in dovolj velik fresnel, s tem ne bi smelo bit problemov in bi morala biti slika dokaj enakomerno osvetljena.

lukahr ::

Moj izdelek se bliža koncu zato me zanima:

kakšno kaljeno steklo je potrebno postaviti pred fersnele, ali je to mat steklo, svetleče, ali z nekakšnim premazom z nekimi filtri. Ker ne vem kaj reči steklarju ko me je to vprašal. :\

Širajzl ::

Vsekakor mora bit svetleče in NE mat, glede filtrov pa nisem siguren, pozanimaj se na lumenlab forumu.
Jest imam drgač navadno kaljeno steklo.
http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

settler ::

Zdravo!
Zanima če je je že kdo uporabil več kot 5m DVI kabla in kako se obnese?

Širajzl ::

Kako pa naj bi se obneslo?
Dela tko kot ma za bit!
http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

settler ::

Sprašujem zato ker eni pravijo da postane slika kmalu zmazna al pa ratata kr dve.

Širajzl ::

Jest mam drgač enga 5 metrskega in še dva po meter štukana, pa ni videt razlike.
Slika kot se šika.
http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

settler ::

Aha, najlepša hvala.
Sem se že ustrašil da bodo problemi glede kabla, ampak vidim da se da 7m komot napeljat.

srezi ::

Pozdravljeni!
Že nekaj časa spremljam to temo in zdaj sm se odločil da poiskusim tudi sam nardit projektor. Po tem kar sem do sedaj zvedel sem se odločil za tako konfiguracijo
1.S15 Lens Kit
2. 15' lcd z bolhe
3. HQI-TS 400-NDL

zdej me pa zanima nekaj stvari

1. Če bi bla taka konfiguracija dobra
2. Koliko velika slika bi bila če bi ta projektor bil odaljen kake 4 metre od projekcijskega platna oziroma koliko približno bi mogu bit odaljen da bi bila slika siroka približno 2.5 metra
3. Se da s kakimi lečami uravnavati velikost slike

Širajzl ::

Konfiguracija bo verjetno dobra, s tem da pazi pri monitorju, da ne bo imel ffc kabla,to zna bit problem, spisek monitorjev, ki imajo oz. nimajo ffc kablov najdeš tule.
S15 lens kit sem nabavil tudi sam in sem zaenkrat zadovoljen, žarnico imam pa tole in mi zadostuje.
Projektor imam odmaknjen od platna 240cm in prav toliko širino slike dobim, višina je približno 180cm, diagonalo si zračunaj sam.
http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

srezi ::

se pravi da je slika nekako tolk velika kolk je odaljen projektor od stene. Jst mam ta problem ker bi rad postavu projektor za garnituro, tko da bi bil odaljen ene stiri metre samo bi pa rajsi mel malo manjso sirino slike od štirih metrov. Zdej me zanima če bi jaz projektor dal na strop sepravi bol zraven stene in bi ga mal postavu pod kotom ali bi to imelo kakšen vpliv na sliko. Verjetno da bi ga postavil zraven garniture tko da bi projeciral od strani ne pride u poštev ?

Širajzl ::

Vse se da zrihtat, sam voljo morš met!
http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

cojss ::

Če projiciraš od strani je princip isti, kot če ne v isti višini. V vsakem primeru je slika trapezna in se jo popravi s keystone korekcijo. Pač tako kot je rekel Širajzl, samo voljo morš met pa narest ta "analogni" keystone. Če se prav spomnim se pri tem okoli osi vrti ena fresnelova leča. Za primer projekcije od strani se mora vrtet okoli navpične osi, za korekcijo višine pa okoli vodoravne osi. To je to. Če je volje dovolj, se da to nardit z dvema elektromotorjema, nekaj takega kot so stranska ogledala na avtomobilu.

Nekaj v tem smislu:


[edit: popravljen link na sliko]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

Širajzl ::

srezi: TU najdeš svoj odgovor.
http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

migič ::

Fantje kaj naj rečem??8-O Svaka vam čast, odlilčno. Če bi mel sam kaj več pojma o elektiri in teh raznih vezav,.... bi zgotovo tudi sam poskusil.:8) Najbr stav ne bi delovala in bi vse skupaj bil en zmazek.
Morda pa kdaj poskusim....
Kar napredujte.....
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Širajzl ::

srezi: še en programček, ki ti bo v pomoč
http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

srezi ::

Hvala vsem zaenkrat
Ko pride roba bom pa kaj poročal o napredku

Dare ::

Tudi jaz spremljam temo in se počasi odločam. Par stvari mi pa še vedno ni jasnih. Tisti lens kit ki ga naročate iz tujine je samozadosten, ali je potrebno dokupit še kakšno lečo?. Prav tako mi ni jasno, v kakšnem primeru je fresnel razcepljen (na vsaki strani TFT po eden) in v katerem primeru je skupaj. Ali obstajajo objektivi z večjo goriščnico, da bi tako dobil manjšo sliko na platnu. Čemu služi kaljeno steklo, o katerem je bilo govora malo nazaj. V kratkem bom tudi sam verjetno naročil ta komplet leč. Zato bi mi kakšna informacija o postopku nakupa ali pa vaše izkušnje prišle zelo prav. Lahko se tudi dogovorimo za skupno naročilo in vsled temu manjše stroške.

uporcek ::

Oj dare

No ja iz lastnih izkušenj ti povem da tistale f leča,... no ne rabiš dveh leč, oz vsako na eni strani ekrana. lahko uporabiš več virov svetlobe, kot so varčne žarnice in sam en del te f leče (da ti združi sliko v točko) res je ta način je kr dosti zgube pri svetlobi saj leča izkoristi samo pravokotne žarke na lečo. Žarnice so lahko cenejše, oddajajo belo svetlobo dobiš jih povsod,..... kar se tiče kaljenega stekla, če se še prav spomnim je za nekako toplotno ločitev leč in žarnice. Leče so iz neke plastike, nevem kako bi biv zadovoljen da ti je žarnica katera se precej greje (razn varčnih) stopila to lečo.

Drugače pa sem tudi že malo brskal po internetu pa malo iskal mini lcd ekrane al monitorje, vendar razn velikosti, je resolucija premalo kvalitetna cena pa je lahko tudi drug pojem.

Že nekaj časa imam idejo da bi naredu sam nek način projektorja in ga dov na internet, kot na neko stran. za vse ki bi gradili da bi nekako imeli čim bolj podrobne načrte.

LP vsem.:D :D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Diy projektor

Oddelek: Pomoč in nasveti
161841 (1585) nUUb
»

Homemade projektor (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
738623 (5077) dj_andy
»

homemade projektor

Oddelek: Strojna oprema
173243 (2339) propeler
»

Home-made LCD projektor

Oddelek: Zvok in slika
101992 (1646) danielka84
»

Projektor...home made

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
62201 (1936) Highlag

Več podobnih tem