» »

Doma narejen projektor

Doma narejen projektor

K0K0 ::

Evo zdej mi sam še žarnica manka. Jih je zmankal in bi jo mogu čakat 10 dni tko da sm jih pol raj v tujini naroču.
Če kdo nuca HQI-TS 400W žarnico jo lahko dobi pri meni za 45€ (v Sloveniji je 66€) ;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

brainiac20 ::

Ej a to prodaš žarnico z vsem tistim kaj je polek da se vžge? Mislim da ne ker tisto je drago :S am... ej glede leč.... ja bi se lahko zmenla če še ti niso denarja nakazali! Kolko € so samo leče?

V naslednjem postu bom prlepo enih par slik mojega napredka!

brainiac20 ::

No torej.... Najprej sem si poiskal neko iverico za podlago in na njo namestil prvi fresnel ---->





Kasneje sem se namestil drugo fresnel lečo ter tisto projekcijsko lečo ----->







Sedaj se moram namestiti lcd panel ---->





ter žarnico ki jo dobim ju3.... je pa 250w navadna od grafoskopa ker je moja crknila!



Zdaj me pa zanima če ima kdo kake leče za prodat ker tote so rahlo pošrenfane ter stare ko svet, tak da pomojem niso nekak kvalitetne! V glavnem jas bom to najprej skup sestavo pa da vijim ce bo fsaj približno ok, potem pa naredim gor se stranice ter poštriham.... ZAJ PA DRŽITE PESTI :D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Senitel ()

K0K0 ::

Jest dobim sam žarnice tisto ostalo pride 55-60€. Sm glih dons nabavlu sam sm mal pozabu točen znesek.

Mislim da pridejo leče + poštnina 91€ al neki tazga. Oni so mi dolžni 93€. Če vračunaš bančno provizijo (1,5€) te glih tko košta 92,5€ tko da bi mu krpustu tista 2€ se bo mogoče kej bl zmigov >:D.

V paketu je:
1x okroglo ogledalo (parabola)
2x fresnel leča
1x triplet leča
1x kondenzatorska leča

brainiac20 ::

kaj prez kondenzatorske leče je dosti slabše? Kero parabolo to misliš ?... ono pr žarnici ko pol odbija svetlobo?

K0K0 ::

Ponavad majo kr brez te leče tko da kake velike razlike verjetno ni. Bom probov ko dobim žarnco. Ja tisto parabolo sm mislu.

K0K0 ::

bf4ed ::

Kaj pa tiste fresnel leče morejo biti 2 in zakaj, in ali more bit LCD enake velikosti, ker jaz mam te leče samo so manjše od 15 LCD, bo to dobro?:\

Mamaplata ::

Eno vprašanje : A bi šlo te leče narest s CNC mašinco vrezat ?
Nebi bilo preveč natančno po moje ali pač ?

K0K0 ::

bf4ed ponavad so fresnel leče zlepljene iz dveh leč. Lečo potem razcepiš in maš 2.
Za problem z premajhno lečo se dobi en program, ki ti pomanjša sliko na ekranu tko da maš potem Full screen tolkšn kot so leče. Mal pobrskej po temi.

K0K0 ::

A mi lahko nekdo pomaga pri vezavi balasta itd... ?
Klik

brainiac20 ::

No ... jas sem zaj to sestavo skupaj... in okej na prvi pogled mi je blo všeč!

ampak....

1.slika je kr pretemna (to sem spregledal ker tak nameravam kupit novo žarnco)

2.slika je rahlo razpocana (to pa nemorem spregledat)


Zato me zanima če ima kdo kaki komplet vseh leč doma? Sem 100% kupec.... leče morajo biti kvalitetne saj hočem narediti projektor dobre kvalitete neglede na velikost ali bilo kaj!

XbenderX ::

Pozdrav
zanima me ce je ta monitor primeren za projektor (LG StudioWorks 570LE ) nisem ga nasel na seznamu primernih
sam upam da kdo ve ali obstaja možnost da je ta seznam nepopoln?!?

K0K0 ::

Braniac slika je razpacana zaradi napačne žarnice, tko da probi najprej to zamenat. Če bi te zanimal mam jest še 2 HQI-TS 400W ;).

s.h.a.r.k_90 ::

KOKO kje pa se da kupit to žarnico pa kolk stane?

K0K0 ::

400W žarnico dobiš pri meni za 45€ ali pri svetila.com za 66€ klik.
Potem rabiš še podnožje, dušilko in štarter, kar te pride okol 58€. Če gledaš da potem ta žarnica drži približno 10.000 ur in ne 2-3.000 tko kot žarnice pri komercialnih projektorjih sploh ni tko draga. Žarnice za komercialne projektorje stanejo od 250€ naprej 8-O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

brainiac20 ::

Ja kak je te žarnca kriva če ko pa po netu glejam ko majo z grafoskopom nareto pa majo normalno sliko.... jas mam tui 250w žarnco .... pa slika bi mogla bit ista kot pri fseh ko majo iz grafoskopa nareto ... ker jas mam tui zaj kr na grafoskopu... probat sem htel... pa vijim da bom mogo neke spremenit .... pol pa komaj v ohišje :D

K0K0 ::

Na sliki maš H4 žarnico pa sm mislu da maš to not. Lohka da maš v grafoskopu žarnico z prevelko nitko al pa neki ne štima z razadaljo med lečo in monitorjem. Mal probi pa boš vidu če bo kej bolš.

brainiac20 ::

Ne tisto je kr neka žarnca od avta :D am.... v grafoskopu je normalna žarnica 250w kot v vseh grafoskopih.... že pri prosojnicah sem opao da ni neka ql slika :( aja... ko nastavim sliko da so podnapisi ostri je pol zgoraj zamegljena slika nikak se ne da nastavit da bi cela slika bla ostra.... ti bom pol slika od blizu pa boš vido... sploh se pixli ne vidijo ampak kr neka pocka :D



am... to je slika od dalec ko je v sobi tak pač bol ko ne svetlo(barva je v resnici lepsa-normalna):

Zgodovina sprememb…

brainiac20 ::

http://users.volja.net/psunder/svetila....



Kaj tu bi kaka žarnica koristla? Al pa vsaj dušilke pa tote zadeve ker so dosti ceneje ko pa na svetila.com! Prosim če mi lahko kdo ki se spozna na te žarnice pove če bi mi kaj koristlo od tega ker je res ceneje in še blizu imam za prevzem!

Zgodovina sprememb…

K0K0 ::

Ponavad dajejo v projektorje MH žarnice. V tisti trgovini pride 400W MH komplet 108€.
Če iščeš cenejšo varianto lahko vzameš 400W osram HQT-BT. Komplet pride dobrih 80€.
HQI-BT
podnožje
štarter
dušilka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

Širajzl ::

Jest mam TOLE žarnica, stala je 6.000 sit, za dušilko sm dal tud neki takega, za ignitor pa 2.000 sit, vse skupaj okrog 14-15k sit.
Vse se da nabavit v najbljižjih trgovinah, kjer imajo elektromaterial.
http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

brainiac20 ::

Torej lahko kupim to mh žarnico ....
.... oddaja zelo lepo belo svetlobo in kar... 50.000 lumnov!!! Vendar me zanima da nima ki prevelike žarilne nitke ?;((

uporcek ::

Živjo fantje

No ja najprej bom reku da se mi zdi mal čudno da bi bili problemi z žarnico in čarilno nitko! Ker sem mal probavov seveda leče so bile od grafoskopa, sem ugotovil, da leča nekako izkoristi samo tiste žarke, ki pravilno vstopajo na lečo. Tista nora ideja da bi lečo naredu na cncju, se mi zdi ne izvedljiva. ker ima vsak kolobarček svoj sevalni kot svetlobe. Poleg tega pa površina nebi bila dovolj gladka, kot končni proces bi potrebovali poliranje,.....
braniniac20 ja za takšno sliko kot jo dobš (podnapisi ostri ostalo navzgor se kvaliteta poslabša) za to so krive postavitve leč in matrike. Če si se kdaj malo poigral z grafoskopom, in premikal zrcalo si opazil ravno ta tvoj problem. seveda ne pomeni da so lahko krive ravno leče, lahko si tudi ravno v napačnem zaporedju postavil elemente (leče in ekran) ali pa si samo malo postrani namestil ekran.
Mem gede leče in ekrani si morajo biti med seboj vzporedni !

Najbolš da mal slikaš al pa skiciraš pa bomo lahko več povedal!

polixenes ::

Pozdravljeni,

no jaz bom zdaj mogoče malo mimo pihnil, pa vendar. Svet hiti v HD resolucijo in namen sem imel nabaviti tudi tak TV, vendar me je cena za konkretno velikost (70") z resolucijo 1920x1080 vrgla dobesedno na rit.
Projektor z resolucijo 1024 x 768 imam doma in sem ga imel namen prodat, dokler ga nisem priklopil preko DVI vhoda in skorajda obnemel ob filmu. Resda je bil to film v HD resoluciji, vendar prikazan z zmanjšano ločljivostjo, pa še vseeno cooool.
Sedaj pa me zanima, kako doma narediti full HD projektor? Tak projektor namreč stane cca 50k €... ??? wtf, TV pa od 12k€ dalje...

A je kdo razmišljal kaj o tem, kakšne so pasti, ali je problem samo velikost projektorja zaradi LCD monitorja, ki bi moral biti kar velik za takšno resolucijo; kako je potem z lečami itd...

Thnx...

polixenes

mile ::

Kato ::

polixenes:
Sedaj pa me zanima, kako doma narediti full HD projektor? Tak projektor namreč stane cca 50k €... ??? wtf, TV pa od 12k€ dalje...


Ne stanejo več tok, najcenejši je okoli 3000€. Drugače se mi pa zdi ,da je problem pri full HD projektorju (DIY) v tem ,da kontrolna plata nima HDMI-ja, DVI pa ne podpira HDCP-ja. Poglej na tej strani vem ,da je nekje link do ene strani kjer lako kupiš kit s WUXGA ekranom (vezje, leče,vse ostalo), mislim ,da je okoli 700€ somo ne podpira HDCP-ja kar pa zna biti problem.

Edit:

Tu je kit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kato ()

K0K0 ::

A se še zmer ne da zaobit HDCP-ja ?

Kato ::

Obsajajo neki strojni dekriptorji samo so precej dragi pa redki (nazadne ko sem gledal te zadeve je to stalo 600$ se mi zdi) pa z vsako posodobitvijo DRM-ja postanejo neuporabni. Obstaja pa vsaj en program ,ki odstrani DRM samo potem moraš ali zapečt to zadevo (pa vemo kok so cene HD-DVD,Bleuray pekačov) ali pa bolj verjetno posnet na disk pa računalnik zvezat s projektorjem.

polixenes ::

pozabil sem omeniti, da imam zmogljiv racunalnik, posebej kupljen na novo, ker na starem nisem moglel gledati HD filmov. Sedaj to špila kot raketa. Ni mi žal po 16gb diska, ki ga porabim za tole... he he.. se splača.

No, da ne dolgovezim, za projektor mi ne bi bilo problem dati 700€, če bi si ga lahko sam sestavil... če pa so problemi s HDCP jem... potem je pesem drugačna... Vsekakor v izgradnjo slabšega kot HD ne grem, ker ga ze imam doma...

Če bo kje kdo na kaj podobnega naletel, bom hvaležen za info...

lp

brainiac20 ::

jas še vedno trdim da so leče krive za to slabo sliko... pa itaq rabim nove leče ker tote so pošrenfane..... :( stare so pa ziher enih 25 let.... zglejajo pa tak koda so se od vročine mehurčki not naredli v fresnelkah.....


Mislim da drugo ne more bit narobe ker imam trenutno kr nazaj na grafoskopu vse skupaj.... in lahko seveda fokus nastavlam....


ali je možno da je za ro kriva triplet leča? .... ker imam nareto najprej eno polovico leče potem ogledalo in drugo polovico... tak je že blo samo sem jas to narazej jemal pa me skrbi da se jih da kje zamenjat in nimajo enakega učinka....

Zgodovina sprememb…

polixenes ::

Kato... pri tistem kitu je prvi problem 25ms odzivni čas in seveda povezljivost... Ne vem sicer dosti o teh priključkih... bom preveril malo tuje forume, pa da vidimo kaj se da storiti... :)

K0K0 ::

LG Philips LP154WU1 ima 16ms
Klik!

Bajsi ::

Helou!
Najprej bi vas, predvsem nekatere, malo skurcal glede berljivosti vaših sporočil. Ne moti me ne sleng, ne preklinjanje, ne narečja, moti me samo popolna neberljivost. Fantje (in dekleta), slovenščina je že tako skoraj mrtvi jezik, vi pa s svojim pisanjem in izražanjem jezik še bolj mrtvite. Pa bodi dovolj!

Za vse navdušene "sam svoj mojster" konstruktorje LCD projektorjev nekaj osebnih izkušenj:

1. Vzemite si čas in dodobra naštudirajte vse kar so napisali na "Lumenlab" starni. Konstruktorji so se res potrudili in kvalitetno predstavili svoje projekte in jim dodali vsa svoja opažanja in rešitve. Ravno tako pa lahko pokukate na začetne strani te teme. Tudi tu boste našli nekaj dobrih izdelkov.

2. Zajebite stare in nove grafoskope in ostalo navlako. Sam sem napravil LCDscope iz novega grafoskopa, pa vse kar sem porabil so kondenzacijska leča in cool mirror odsevnik, škatla in projekcijsko ogledalo. Stalo me je preveč in vzelo preveč časa.
Če bi se konstruiranja lotil ponovno, bi skopiral enega izmed načrtov "Lumenlabovih" konstruktorjev.
Nakup enega izmed kitov iz Lumenlaba pa je cenovno zelo ugoden in kvalitetna roba.

Moj, sicer še nedokončan izdelek si lahko ogledate na: LCD projektor

Če pa kdo vseeno potrebuje: kombinirani fresnel 285x285mm f=314mm in projekcijska triplet leča f=314mm za sitnih 40Eur.

Veliko sreče pri konstrukcijah in
Cao, Bajsi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bajsi ()

K0K0 ::

Če se ne motim je Lumenlab prenehal z prodajo posameznih leč. Zdej majo sam še svoje projektorje in platna.

Še malo o WUXGA monitorjih klik!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

mile ::

trenutno imajo prazne zaloge...v zacetku marca naj bi bile zadeve spet dosegljive

Bajsi ::

Mile:
trenutno imajo prazne zaloge...v zacetku marca naj bi bile zadeve spet dosegljive


Z odgovorom z Lumenlaba potrjujem Miletov post:
"Hi,
Lenses will be here the first week of March.
Thanks
Kellie"


Cao, Bajsi

brainiac20 ::

Bajsi še vedno mi nisi odgovoril za leče!

K0K0 ::

Mogoče si mu preveč neberljivo napisal pa te ne razume >:D. (šala)

brainiac20 ::

ja ne :D mogoče pa se mu ni dalo vseh postov prebrat :D ej koko... si zvezal žarnico? kaki so rezultati?

K0K0 ::

Svet ko nora :D. Zdele sam še mal garažo pospravim in začnem žagat.

Bajsi ::

Helou!
brainiac20: Na tvoj emajl sem ti poslal mojo telefonsko. Ker mi ni javilo, da bi bilo z naslovom kaj narobe, predvidevam, da moras malo odpreti svoj "kaslc"!
Cao, Bajsi

mrkva1 ::

mene pa zanima če bi se lahko naredil projektor z Episkopom.
Na episkop bi položil lcd monitor in potem bi imel sliko na platnu(kakor pri knjigi le da bi tu bil episkop)
Ali mi bo presvetlil lcd?

garfy ::

mene zanima kaj je najboljša cenovna rešitev namest platna

a kdo prodaja on black cloth al kej podobnega??

filtr ::

Jes sm kupu res hut platn za bivsih 10k na bolhi. 240x230cm z velikim crnim robom proizvajalca sony. V trgovini preko 70k. Malo brskaj pa bos ze nasel nekaj:>

Pa se to. Prodam En grafoskop z novo 250W zarnico. Je ze nekoliko starejsi, a idealen za izdelavo projektorja! Vse brezhibno. Prodam za 100€!

LP FiLtR
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

K0K0 ::

A je že kdo probal bel iveral namesto platna ?

Bajsi ::

KOKO je napisal:
A je že kdo probal bel iveral namesto platna ?


Zelo v redu; za kontrastno in svetlo sliko potrebuje čisto zatemnitev.
Zelo se obnese tudi oplesk belega jupola na finem ometu. Projekcija je boljša, če je omet še malo grob. Zato naj projekcijska ravnina ne bo pokitana z izravnalno maso.
Cao, Bajsi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bajsi ()

mrkva1 ::

mene pa zanima če bi se lahko naredil projektor z Episkopom.
Na episkop bi položil lcd monitor in potem bi imel sliko na platnu(kakor pri knjigi le da bi tu bil episkop)
Ali mi bo presvetlil lcd?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
a res noben ne ve?

K0K0 ::

Da se sam slika bo mal temna, ker ma prešvoh žarnico. Pa še leče so mal manjše kot 15" lcd tko da ne moreš izkoristit cele površime.

suntrace1 ::

Če ima kdo odveč kakšen 15" LCD z najmanj 300:1 kontrasta in 16ms, naj me kontaktira na ZS :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Diy projektor

Oddelek: Pomoč in nasveti
161882 (1626) nUUb
»

Homemade projektor (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
738748 (5202) dj_andy
»

homemade projektor

Oddelek: Strojna oprema
173272 (2368) propeler
»

Home-made LCD projektor

Oddelek: Zvok in slika
102046 (1700) danielka84
»

Projektor...home made

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
62242 (1977) Highlag

Več podobnih tem