» »

Doma narejen projektor

Doma narejen projektor

Dare ::

Robo bom verjetno naročil na www.exclusiv-online.com. Se mi zdi, da še največ ponujajo. Če ima kdo izkušnje z njimi ga lepo prosim da jih pove. Ne bi se rad ravno zaj... s kakšnimi prevaranti. Iščem tudi 15'' lcd, primeren za projektor. Če ima kdo kaj primernega se priporočam.
Uporček: Tista stran ki si jo omenil bi bila super. Informacij je po netu sicer veliko, vendar moraš biti poliglot da si vse prevedeš.

frlugec ::

Mene pa zanima a se je kje dobi te leča v Sloveniji ki bi sliko iz 3 metrov zmanjšala na 1 meter.Ker bi rad projeciral na platno nekje iz 5 metrov.

uporcek ::

OK dare pol pa narediva skupej to stran. jest bom itak delov drugač kot vsi tukej tko da bosta 2 uporabni možnosti! :D :D
Zdej pa morva sam še prostor dobit za internetno stran pa bo.

Mem grede manjši nasvet ki bo razočaral marsikoga. Mal sem gledov na netu za kakšne mini varjante lcd monitorjev al tvjev. Pa sem že v neki reklami pri nas za nekako soliden denar videv mini televizjo sam problem je v tem da ima pre malo pikic oz premajhno resolucijo, a vendar se moram še vedno prepričati na svoje lastne oči. (resolucija pa naj bi bila 1440 v širino je več kot dovolj pikic v višino pa premalo 2xx :( :( )

LP vsem

Dare ::

Da bova skupaj naredila kakšno stran mi še zaenkrat manjka kakšen dokončan projekt. Na morem pisat o stvari, o kateri zaenkrat samo teoretiziram:D Kar se tiče tistega zaslona imam doma Yakumo traveller 8 s podobno resolucijo. In verjemi mi, da je točk premalo. Na exclusiv imaš tisti zaslon 800x480. Na izzotek pa še enega boljšega. Mislim da je 800x600. Vendar pa so cene precej zasoljene.

il ::

Pazi na specifikacije. Pri malih monitorjih oz. TV proizvajalci podajajo število SUBpikslov (1440x234), kar pomeni, da je prava ločljivost 480x234!

wooshy ::

na to temo da si bota sama naredla projektor-----cist mozno je
mi smo ga naredli iz enega grafoskopa in te lcd matrike nek na netu smo nasli
en full dober manual pa vse skupi te pride zj ce dobis kje lcd je ceneje drgace pa nas je prslo
koli 20 tisocakov---za monitor smo meli darovalca za grafoskop pa veze na soli ko so jih menjali
na srednji soli.Vse kar je blo potrebno samo se nabavit je bio nekaj ventilatorjev dodatnih med
grafoskopom in lcd-jem ter za samo zarnico v grafoskopu..
Ena stvar je kupi grafoskop oz dobi ga da bo imel vsaj 3500 lumnosti-drgace se ne splaca.
Nas ima nekje 2000 pa more bit ze prostor kr temen da se kaj vidi.

uporcek ::

wooshy ja res je leče od grafoskopov so uporabne, če imaš majhn ekran drugačene. Doma imam tudi grafoskom, matriko tudi, manjkami pa samo elektronika, katera poganja matriko. Moti me pa tudi velikost projektorjev, in se že enkrat objavil predlog kako bi se lahko precej zmanjšala velikost projektorja seveda pa tega v praksi še nisem poizkusil. Če bom uspel dobiti nek lcd monitor, oz elektroniko, ki bo ustrezala bom poizkusil narediti čim manjšo verzijo projektorja. Seveda bom probov umes vse poslikat pa dokumentirat tko da bi bila lahko pol čez čas neka stran. V mislih pa imam da da bi uporabil varčne žarnice, katere so zelo poceni in imajo belo svetlobo...... :D :D

Kato ::

A ti bi uporabil elektroniko od monitorja na leptop lcd panelu? Če ti rata si car , sej ne rečem ,da je nemogoče ,ampak jaz gotovo nebi znal.Iskreno ti želim veliko sreče.

uporcek ::

Ej kato. Jest sem sam doma skorej da naredu elektroniko za krmilt ekran, sam dokončat je ne morem, ker nimam dovol hitrega osciloskopa, pa še nekej mi jebe ko prikazuje sliko, in mi ni čist nč jasn zakaj tko dela. Lahko je tut kriv napajalnik, kater je zelo preslab ali pa tudi ne, že dovg časa se nisem nč v to spustu, pa če ti po resnici povem se mi tut ne da, pa tut bl mal cajta mam. Ko si sam še gre, ko maš pa pol enkrat punco ti pa kr mal cajta zmankuje..........

:8) :D 0:) :\ 8-O :P :O ;) 8-)

nickey ::

Najprej povem da sem prebral VSE postove, pozorno preden sem se lotil.
Nekaj mojih izkušenj od včeraj:

1. Kupil sem 250W grafoskop (klasičen z "ritjo" + UV filterček, ki ga spravite noter v grafoskop) 40.000
2. LCD monitor 15" 22.000

Naj vas ne moti velikost opreme, saj v stanovanju zagotovo imate marsikaj drugega, precej večjega, ki stoji brezveze na zelo drago plačanih ali najetih kvadratih.

Slika je dejansko odlična in se splača vsak tolar, seveda je prostor potrebno dokaj zatemniti, ampak kino je pač kino... Zaradi UV filtra sploh ni bilo potrebe za ventilatorčkom v pol ure testiranja...

Potem sem naredil grozljivo NAPAKO...

Rad bi poudaril nekaj (Frikec je to na začetku čist mimogrede omenil, meni se pa zdi BISTVENO):

LCD monitor je bistvena in občutljiva zadeva in je potrebno biti IZJEMNO PREVIDEN S TRAKASTIMI KABLI saj so DEJANSKO KOT DA BI BILI OD STEKLA. Grafoskop lahko vržete skozi okno, ali vam pade na tla, ostale kable lahko vlečete sem ter tja ipd. Z LCD-jem je treba delati kot za operacijsko mizo.

Torej, še enkrat:

BODITE IZJEMNO PREVIDNI S TRAKASTIMI KABLI, TAKOJ PO ODSTRANJEVANJU OZADJA JE ZADEVO POTREBNO POLOŽITI NA KAKŠNO NOSILNO STEKLO, recimo. Nato pazljivo pritrditi z izolirnim trakom ali silikonskim lepilom še boljše ali kako drugače... Trakaste kable pustiti da stojijo takšni kakršni so.

Natančno v tem delu sem jaz naredil napako, ki me bo stala 22.000. Trakaste kable sem hotel malce pritrditi na glavo grafoskopa z izolirnim trakom v barvi ohišja, sploh nisem nič posebnega naredil in kar naenkrat na brezhibno delujoči zadevi sem dobil LINIJO čez cel ekran...Torej v manj kot minutki neprevidnosti sem pokuril 22 tisoč SIT in tisoč neurončkov...

1.TRAKASTE KABLE PUSTITE DA STOJIJO TAKŠNI KAKRŠNI SO, ZUNAJ LCD PANELA...
2.NIKAKOR JIH NE VPOGIBAJTE, IZVIJAJTE PRI NALAGANJU NA GRAFOSKOP
3.NAJBOLJŠE DA ZADEVO DOBRO PRITRDITE NA KAKŠEN NOSILEC IN POTEM VSE SKUPAJ NANAŠATE NA GRAFOSKOP

Drugače, mislim da se trakastih kablov na LCD-ju ne da popraviti, tako da zadevo lahko vržem v smeti...:(

uporcek ::

nickey Ja to je pa lahko velik problem, kar se ti je naredilo. Sej pri ekranu je res problem ker so tisti kablčki nekako narejeni na neki foliji, prepogivati al zlomiti ga ne smeš ker lahko uničiš kabl, ekran ti lahko poči če preveč pritisneš nanj, ali kaj podobnega. Jes zdej čakam na edino stvarco katero potrebujem za izdelavo ekrana to je ta elektronika od monitorja, na katero je priključena matrika. Pa še to bom mogu predelat da bo sploh delal tko kot more.:'( :'( :'( :'(
No hotev sem reči, jest sem malo premišljevov, da bi ekran podru in na hrbtni strani, kjer so žarnice in tistwa ostala plastika oz šara v našem primeru, bi vse odstrani in dov namesto neke plastične plošče stekleno in nekako nazaj sestavu ekran, tako da bi bil v originalnem ohišju. seveda nastane problem, kako je s priključni kabli. Seveda odvisno je kako ali po kateri tehniki se lotimo sestaviti projektor, lahko tudi namesto stekla vgradimo ogledalo, in z elektroniko nimamo problemov,.... SKRATKA načinov kako zgraditi LCD projektor je več vrst jest imam oz poznam nekako 3 tehnike.
1. Deluje kot stari grafoskop vse je v enaki ravni liniji.
2. podobno kot grafoskop, vendar se ekran ali matriko zamakne na kot okrog 45° uporabijo se dodatna ogledala,.... tako da zmanjšamo višino in dolžino projektorja oz njegovega ohišja.
3. Deluje kot novi odbojni grafoskopi, kjer je pod matriko nameščeno ogledalo, lahko se tudi uporabi 2 metoda, da nagnjemo matriko ipd......

Ja kr se tiče tistega kabla mogoče je boš res natančen pazljiv pa če je tehnologija tistih kablčkov taka lahko popraviš drugače lahko sam vržeš v kanto oz. jest rabim elektronko.

:D :D :D

frlugec ::

A ima mogoče kdo doma kakšno dobro lečo,sem svojo razbil.

nickey ::

Po enem tednu uživanja v velikem zaslonu, sem se naveličal celotne konstrukcije sredi sobe. Nimam časa da bi grafoskop razstavljal in dobil bolj kompaktno zadevo. Grafoskop je odličen, majhen, lahek (8 kg), ampak... Tako da prodajam: Grafoskop Horizon H 1310 (3 lečni) 250 W
link: http://www.vega.si/slo/?template=produc...
z brezhibno sliko, (kupljen v trgovini, star 10 dni) + IR filter = 28.000, nov je stal 35.000 + IR filter 5.000, račun priložim... Po mojih izkušnjah 250W povsem zadostuje, saj pri prižganih lučeh, tudi draga oprema v Koloseju ne kaže nevemkakšno svetilnost ali kontrast...

Ker sem trakaste kable pri prvem LCD-ju že poškodoval :( , prodajam tudi elektroniko za Samsung 152X in aktivno matriko, 4.000 SIT.

Pišite na mimaletic@gmail.com ali pokličite na 031/206-331

uporcek ::

Ej niky Kakšna pa je matrika, oz kolko kablčkov pa un flet kabl med elektroniko in matriko, Dej mi mal to sporoč ker potrebujem takšno elektroniko, da deluje na TTL tehnologiji, ne pa na VHDL al kaj je že....

filtr ::

zdravo:)

jes mam zj doma ze use narjen...no ja ze ksn let...pa mi je use skp stal.
tko grem pa ucer gledat film mi je pa ventilator od grafoskopa su u tri.... ceu grafoskop je pa tko str da ga se hisnik u sol nima taga..uglaunm. zdj me zanima samo to al se splaca nabavt grafoskop za ene 40 k z 400w zarnco ker sedaj sm mu 250 pa ni blo glih usec no...tko mal prevec rumena slika je bla no...pa mal prevec motna slika...sej drgac gledat se je dal pa use

al nej rajs nabavm ksn grafoskop ali novo zarnico in vse potrebno da se stavim nanovo projektor? Pa povejte mi se, ce je slika sprejemljiva za gledat iz grafoskopa z 400w zarnco?

LP FiLtR
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

uporcek ::

Filter ja no kr se tiče mal meglene al nejasne slike, lahko so krive leče da niso dovoljkvalitetne, ali pa mogoče nimaš sam dost izostrene slike. Kr se tiče rumene slike,.. ja no navadne čarnice ne svetijo z belo svetlobo ampak z rumeno. Če ti je sam ventilator crknu ma dej enega podobnega magari od računalnika,.... Jest osebno bom probov naredit projektor iz varčnih čarnic,.... ker poraba električne energije tut nekej pomeni!

Sam probleme imam z ekrani, ker če ne najdem ustrezne elektronike za krmiljenje matrike ,moram dobiti drug ekran, ki je manjši od 15" drugače morm še leče pa vse kupit, ker ni od grafoskopa dost velika.:'( :'( :'(

filtr ::

Kje pa bi mogoce dobu ksne bolse lece? Pa kva nej zj nardim..bolso zarnco kupt? joj...toj tolk se enga dela.. premau svetilnosti je, ker ce dam projektor blizi platna je ze res lepa slika, samo men se vedno ni dovolj, ker po nekaj casa gledanja se ti zdi pretemna... pa bele stvari so prerumene;) tko da morm enkrat probat na enmu novejsmu grafoskopu, pa bomo poj vidl koko se bo celotna stvar obnesla... ce bo vredu, pa ce bom zadovoln, bom kr en nou grafoskop zrihtu si pa je narjen..se sploh nesekiram...pa se zarnce iskat pa use..
ph...;)

LP FiLtR...pa srecno 007:P
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

droid ::

mene zanima če bi dal gor lcd ki ima prasko ki se jo zelo močno vidi bi se na platnu še zmeraj močno vidlo tisto prasko?

uporcek ::

filter! veš včasih je tut problem če imaš vse skupej zaprašeno hahahha (leče ekran,....)

Droid ja probej pa boš vidu sigurno se bo nekej poznal sam kolk je pa druga mogoče bi bilo fajn da jo rahlo z kakšno snovjo zapovneš ampak najprej probej pa boš vidu to prasko kako se bo vidla....

frikec() ::

Droid,

če je moteča na monitorju, je velika verjetnost, da bo še bolj moteča na projekciji. Že ena sama smet (las ali kaj drugega) je zelo očitna in je potrebno večkrat zadevo obrisat pred uporabo.

filtr ::

pismo ja to pa se nism nc pucou tega grafoskopa...:) mogoce je pa res kej na temu ja:P

dankesn,...bom probu:P

LP FiLtR
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

uporcek ::

Živjo fantje !!

Dejte mi nekej povedat. Ima kdo kakšne izkušnje z benerji al temi reklamami oz sponzorji? No kmalu upam da bom sestavil stran oz se počel lotevati izgradnje na mal drgačn način, kot ga je večina zgradila. Tkoda bi obenem izkoristu, in si naštimov mal sponzorjev, da bi tut kej imev od te strani. seveda moj silj je tak, da bi zmanjšov velikost tega projektorja, katera bo bol lepšega izgleda, in mogoče bolj uporabna, mogoče še bolj približana glede funkcij, katere že uporabljajo kupljeni projektorji. Ob enem pa bi se nekako usmeril v smer čim cenejše izgradnje. Največji problem razn pomankanja časa, je to, da imam nek ekran, ki pa nima elektronike da bi se priključila na monitor. Seveda sem neko zadevco že razvijal, vendar pa mi ni ratal da bi dobiv kvalitetno prikazano sliko. Seveda sem še odkriv nekaj napakic tko da bo treba spet na novo začet. probov bom nekako vključit nek dalinc, vhod za VGA priklop, vhod za SCART(sam lahko se zgodi da bo pokriot samo delno, samo RGB kanali, za s-vide še nisem čist prepričan). Če bo vse ok bom probov še narest nekako tako, da se bo dal krmilt platno, katero bo na nekem vodilu in se bo ob vklopu projektorja samo iztegnilo oz odprlo. namesto tistih dragih žarnic pa bom poizkusil uporabiti varčne žarnice. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Seveda če ima kdo kakšne dobre ideje al pa rešitve mi lahko mal svetuje.......

No ja ko bo stran narjena in ko bo delovala, bom tudi tukaj objavil link za vse ki bi ga gradili. Opozoriti pa vas moram, da bo večina stvari starejših, in moste morali za večje ekrane leče kupiti, kot pa uporabiti stari grafoskop. Vendar le pa je bistvo, da bo izgradnja čim senejša!!!! Delovanje in kvaliteta prikazane slike pa čim boljša!!:D :D :D :D :D :D

LP vsem ki tole berete.

s.h.a.r.k_90 ::

kaj tale lcd je primeren?
Sony SDM-M51 15" LCD

Zgodovina sprememb…

uporcek ::

glej več al mn je vsak lcd primern. To pa vidš tko da kot prvo ga lahko priključiš na VGA ali s-video, to je še bolš. Kako je pa znorej sestavljen pa ne morš kej preveč vedt, ker ga nis odpru pa probov razn če ga je že kdo pred tabo (isti model monitorja).

Kako ga boš pa sploh sestavu. Jest mojega še nisem začev kej preveč delat ker nimam dovolj časa. Kar delam je vse skupej bolj teoretično pozicioniranje.....

LP vse skupaj

filtr ::

Zdravo. Jaz bom uporabil za projektor tole zarnico, pa me samo zanima kako naj jjo priklopim na 220V?

LP FiltR
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Širajzl ::

s.h.a.r.k_90,
monitor, ki si ga navedel je primeren, ker nima ffc kablov!!


filtr,
katero žarnico?
http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

s.h.a.r.k_90 ::

Širajzl
sn se kontaktiro z lastnikom tega monitorja in je rekel da ne gre ker ne moraš odstranit vezja...

Širajzl ::

Kako ve, da se ne da odstranit, kaj je probal?
Sicer je pa vezje povezano z panelom ki brez tega ne deluje!
http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

s.h.a.r.k_90 ::

ja te že. ker je reko če ga mislim imet za projektor ne bo šlo ker pač se vezje polek drži...

Opkow ::

Pri meni doma, se valja en 15" panel z elektroniko. Ce ima kdo interes odkupit, bom jaz prej preveril, ce se vedno vse ok dela. Sicer so mu pa sle neonke za osvetljavo. Je pa raztavljen in flat kabel je samo na eni strani, tako da je primeren za kak projektor.
Sicer je pa Benq FP531 za info.

filtr ::

tole žarnico sem mislu, sm pozabu napopat link.

Zakolk pa zdilas monitor?

LP FiLtR
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filtr ()

uporcek ::

Ja mene tut zanima ker kol od vaju mi bi prodal monitor in za koliko lahko je tut tisti ki ima flet ......

s.h.a.r.k_90 ::

kaj pa ta LCD je primeren?
VIDEOSEVEN L15

filtr ::

a ze kdo mogoce ve kako se priklopi to zarnico, ki sem jo omenil v zadnjem mojem postu?

LP filtr
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

uporcek ::

ej ne vem zdej ti bom reku mal poglej na netu, drgač pa kakšna je sploh je ta žarnica halogenska,...... a nikjer ne piše. Jest bom rajš varčne žarnice uporabu. Ker za tvojo žarnico me skrbi da se bo fullll grela, pa še veliko štroma bo požrla!!! ne pozabi na zelo dobro hlajenje vseh delov(ekrana il leč, komora za žarnico.)

filtr ::

Pismo ja...
to je res da se bo grel ko pr norch...sej, pohladit se da vse:P
Samo treba je zvedt kdaj bo hlajenja zadosti:)

hvala vseen

LP filtr
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

gumby ::

tole zarnico raje pusti na miru... ze grlo zanjo bo prava umetnost dobit

raje daj not kako 250 ali 400W metalhalogen z E40 grlom. vse potrebno (zarnico, grlo, dusilko in vzigno napravo) dobis v vsaki elektro stacuni...

edit: lahk probas tud z navadnimi halogenkami, recimo vrzes not kar celoten 500W reflektor
my brain hurts

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

filtr ::

A pa s temu reflektorjem recmo, nau problema kar se tice pregrevanja? Kje pa bi se recmo dobu ksn tak reflektor? Elektrostacuna, mogoce kak bauhaus?

LP filtr
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

uporcek ::

ej filter če boš gledov mal na črn humor, ti takrat ko bo tvoj grafoskop deloval nebo treba prključit gretja hehe oz boš lahko ob enem grev sobo in gledov film ali tv. Res pa je več hlajenja, več ventilatorjev, več ropotanja, dobro premisli kako se boš lotu.

filtr ::

pismo ja...
bo,m se mal premislu mal prebrsku to po netu pa bomo vidl ane:P

hvala vsem...

LP filtr
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

ge ::

Eno ?

Danes sem dobil en objektiv (mislim da so notri tri leče) pa me zanima če bi zadeva bila ustrezna za izdelavo projektora.

Napis: VEGIONAR 3.6/325 VEGA LJUBLJANA

Mi lahko kdor pove kake konkretne podatke glede tega objektiva (za poznejše izračune) :8)
Ge

gumby ::

hja... vse zarnice se grejejo, in to precej. od tistih porabljenih wattov gre mogoce 1-2% v svetlobo, ostalo je (nekoristna) toplota
my brain hurts

brainiac20 ::

AJA da omenim... če kdo prodava kake leče .... kake fresnelke al pa bilo kaj , kaj se da uporabit v projektorju me lahko doda na msn: stifmajster@gmail.com , al pa telefon: 031 830 145!

Kupujem pa čisto fse kaj se da uporabit!

Zgodovina sprememb…

K0K0 ::

A mi lahko nekdo razloži zakaj se uporablja ona okrogla leča pod objektivom ?



opis:
- big glass condensor lens
The condensorlens has a large diameter of 90 mm, therefore also for larger light source relatedly (HQI). The convex lens has a very large retirement angle. Very temperature steady.
Focal length: F=+240 mm
Distance to HQI: 23.85 mm

brainiac20 ::

mislim da je tisto uv al ir filter.... mogo bi preverit

K0K0 ::

Tisto je leča, sam nism vedu čemu služi.
Zdej vem da ta leča skoncentrira svetlobo na manjšo točko tko da jo lahko potem fresnelka bolje izkoristi.

brainiac20 ::

Pa bi se dalo to kak v slovenijo naročit? Samo kolko bi te bla poštnina pa vprašanje če bi carinili robo??? Ma kdo kake izkušnje z tem?

mile ::

tole je iz nemčije, tako da carine ni

poštnina je pa mislim da 20€, poglej na njihovi strani

K0K0 ::

Poštnina je 17€.
Tip je mal neresen. Sploh ne odgovarja na maile na spletni strani piše da so 400W žarnica na zalogi, potem pa dobim paket brez žarnice in dopis naj jim pošljem trr. da mi bodo vrnili denar, ker niso dobavljive. Robo sem čakal 21 dni in ker mi ni ni odgovarjal na maile sem mislil da gre za nateg. Paket sem dobil 6.2 danes 9.2 pa dobim mail z GLS številko paketa LOL8-O
Leč še nisem sprobal, ker nimam žarnice sam zgledajo kr vredu.
Braniac če jih boš sigurno vzel lohka jest rečem naj mi namesto denarja pošljejo leče ;).

mile ::

drugače je v evropi še tole

http://izzotek.com/


K0K0, poročaj o napredku :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Diy projektor

Oddelek: Pomoč in nasveti
161841 (1585) nUUb
»

Homemade projektor (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
738622 (5076) dj_andy
»

homemade projektor

Oddelek: Strojna oprema
173243 (2339) propeler
»

Home-made LCD projektor

Oddelek: Zvok in slika
101992 (1646) danielka84
»

Projektor...home made

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
62200 (1935) Highlag

Več podobnih tem