» »

Kako zbit porabo PSU ?

Kako zbit porabo PSU ?

#000000 ::

Imam en problem, matična je PC3500E+ 2gb rama, 160 gb disk, naložen en simpl server (linux) brez monitorja in ostalega.

Sedaj imam 106 w napajalnik ATX, ker je škatla prižgana 24/2 me zanima kak znižam vate temu napajalniku ?

dejansko v bistvu niti ne vem kolko sistem požre ta moment, ampak graf serverja kaže da je pretežna obremenitev nekje 7-15 %

se pravi tko na oko bi to zneslo nekje 20-30 watov ?

Zdej me samo zanima kako predelat napajalnik da bo dal ven manj watov kot sedaj ?

Hvala in LP

Dr_M ::

Ceneje in predvsem bolj varno je zamenjat napajalnik za bolj ucinkovtega.
Jest sem lani zamenjal starega corsaira 850w TX 80plus z evga g2 750w gold, in tako zbil porabo iz ~120 na cca 98W v idle.
Bo pa treba vrzt kar enih 100e za soliden psu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

GTX970 ::

dejansko v bistvu niti ne vem kolko sistem požre ta moment, ampak graf serverja kaže da je pretežna obremenitev nekje 7-15 %

Zato so izumili merilnike porabe:
http://www.conrad.si/VOLTCRAFT-merilnik...

20-30W je pričakovana poraba za tak sistem.
Če bi obdržal trenutni sistem: drug napajalnik tipa picopsu.

Če hočeš manj nabavi arm based zadevo Raspberry Pi & alternative oz intel j1900 če hočeš x86.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

c3p0 ::

Nimaš kaj predelovat, za še manjšo porabo pač nabaviš bolj kvaliteten (in dražji) napajalnik. Prej še pogledaš grafe, kako se obnaša pri nizki obremenitvi.

#000000 ::

Zdej mam psu od dell -nek optiplex mini- in ima max output 106w itak verjetno dela na manj W

se prav da mi sedaj v bistvu žre manj kot 106w ?

Highlag ::

Seveda. Če bi tvoj PC rabil samo 30W, PSU pa ves čas 100W , bi šlo 70W v toploto. In te toplote nebi bilo malo.

Stikalni napajalniki imajo boljše izkoristke proti nominalno deklarirani moči, je pa odvisno od kvalitete napajalnika. Zato komentarji o nabavi kvalitetnejšega napajalnika.

ČE bi ga hotel menjati z šibkejšim pa vedi da PC oz. procesor dela tudi na 100%. In PSU mora biti tak, da bo zagotavljal dovolj toka tudi za takšni primer. V nasprotnem primeru se bo PC resetiral.
Never trust a computer you can't throw out a window

GTX970 ::

Sem poiskal tvoj mobo, za idle je podatek 23.62W, za DVD Playback less than 35W (piše spodaj v tekstu):
http://www.via.com.tw/en/initiatives/em...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

mitja73 ::

Napajalnik je obremenjen samo s tisto močjo ki jo porabijo plošča, procesor ,, ..... + ~ 20% za izgube če ima recimo 80% izkoristek.

Saj če ti rač porabi 30W ti ne bo napajalnik porabil 100W iz omrežja. Kje pa vam je fizika srednje šole?

#000000 ::

No sej tko sem jest tud mislu, samo nisem bil 100% :)

se pravi sem na nekje 30-50 watt-ih ? Kar je zaenkrat še sprejemljivo, pač dokler kje ne najdem ugodnega PCPISO napajalnika, ali nettopa z malo porabo, gre za to ker mora ta server bit online 24/7/356

Hvala in LP

Dr_M ::

Koliko diskov pa rabis xna serverju?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

#000000 ::

V bisvtu imam enega, ampak mislm da bom to zamenjal z USB klučkom, sem že naložil server nanj in sprobal, če dela, edin malo počasen odziv se mi je zdel preko USB, lahko pa se mi je to samo zdelo, ker je dotični ključek itak hitrejši kot HDD, edino če ga USB port zeza, mislm da je USB2 nism pa 100%

rabim samo enega, tam do 5 gb več ne nucam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Dr_M ::

Ksn poceni Zotac recimo, malce starejsi ID-18 ali novejsi BI320, dodas ram in to je to. Poraba nekih 15W ali manj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

#000000 ::

Ja sej to sem jest tud gledu, nettop PC dobiš že nov za 100 eur, rajš bi nekaj rabljenega za recimo 50 :)

ampak če ne drugač bom pač mogu plunt tega stotaka, raspberry in podobne zadeve so prešvoh + na koncu zmečeš za razne prilkjučke enako kot bi kupil nettop s tem da imaš pol slabši hardware, je pa majhen to pa drži.

hojnikb ::

Nabaviš en PC z z3735F (kitajci ti ga dajo za manj kot 100$). Poraba reda par W.
http://androidpc.es/blog/2015/02/09/ana...

Pasivno, varčno in z ssdjem.
#brezpodpisa

#000000 ::

zanimivo, pa se da cent os server gor postavit ali ker drug linux ?

hojnikb ::

glede linuxa je treba malo preverit, ker ima samo uefi bios.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MiniPC Z3775, Z3735F, ... kaj kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16227310 (20288) peko_deko
»

Koliko elektrike mi žre računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
354782 (3484) steev
»

Nakup računalnika z čim nižjo porabo energije

Oddelek: Kaj kupiti
314671 (4206) frudi
»

Koliko elektrike požre 300 W-ni microATX napajalnik?

Oddelek: Strojna oprema
302808 (2364) WyattEarp
»

Računalniška poraba električne energije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13732890 (26439) oemdzi

Več podobnih tem