» »

samsung ali lg + nasvet glede računalnika

samsung ali lg + nasvet glede računalnika

free_k_shot ::

Glede tvja sem že dal vprašanje pa ni bilo ravno jasnega odgovora zato tukaj vprašam še za mnenje pred nakupom.
Odločil sem se da bo 1 ali drugi ne vem pa kateri je boljši. Samsung je za 200€ dražji, ampak ali upravičeno? Kaj bi vzeli vi in zakaj?

SAMSUNG UE55H7090 ali LG 55UB850V

Pod drugo vprašanje pa samo na kratko;
ali je dober deal za 350€;
RABLJEN RAČUNALNIK.
INTEL CORE i7 2600.
HP Z210 WORKSTATION, SOCKET 1155.
8GB RAM DDR3.
sam bom dodal grafično ker je trenutno notri crap. Računalnik je iz trgovine tako da garancija je (kljub temu da je rabljen)

Hvala za pomoč.

hojnikb ::

Komp ne zgleda tako slab deal (za 300e bi bil še boljši :)), je pa res, da je OEM sestava, torej ti menjava napajalnika ne uide...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

solatko ::

hojnikb - Kakšna menjava napajalnika, ta predvideva uporabo precej zmogljivih grafičnih (delovne postaje so kar se tiče komponent optimizirane na višjo obremenitev, kot se praviloma uporablja).
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Glede na to, da je notr najbrž 400W napajalc (ponavadi so takšni pri tem modelu), kej konkretnega nebo mogu dat noter.

To da je workstation komp, še nič ne pomeni. Tale model se maxxouta z quadro4000, ki se fura preko enega 6 pinskega prikjučka.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

ALT ::

Menjava z navadnim napajalnikom ni mozna, ker plata ne podpira standardni prikljucek.

solatko ::

Čisto zadosti moči, za poganjanje zmogljivih grafičnih kartic. Več jih pa tako ne moreš dat not. 400W pomeni čistih 400W+ stalnega delovanja, tako da ne počepne zelo hitro.
Smo že dajali not zelo požrešne kartice, pa ni bilo nikoli problema. Dimenzionirano je pa itak za 24/7 delovanje.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Če si že mel izkušnje s tem sistemo, potem lahko točno poveč, kakšno moč ima ta napajalnik na 12V railu in katere grafike ste stestiral.
#brezpodpisa

free_k_shot ::

Grafična gre notri ali gtx 970 ali r9 290x.
zadevo bi kupil zato ker je ugodna in bo za naslednjih nekaj let mir

Uporaba: design, filmi, igre in standardna uporaba.

ALT kk mislis ni podpore za std.napajalnik. kakšen pa pride potem v upoštev? Nimam ravno velik izkusenj z workstationi.

Kaj pa glede tv? Ma kdo kksno priporocilo glede teh k sm jih napisal?

heero ::

tv bi jaz izbral od samsunga ceprav je vse isti dr.k
3d pri tv je skoraj neuporaben tako da nerabis it za tem in 4k razen za kaksne filme tv program so se vedno v sd al v hd .

sj ta pc je ok za kaksne programe kot so solid works , photoshop ,..
sploh pa ta graficna ki je ze not niti ni tako slaba le se ssd dodas in bo

ALT ::

enostavno ima hp napajalnik in hp plata lastno razporeditev pinov na priključku, tudi ni 20 pinski ampak 18.

še specifikacije napajalnik:
 HP Z210 napajalnik

HP Z210 napajalnik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ALT ()

freekshot ::

Samo za fidback...

Na koncu sem vzel samsung h7090.
Stvar je vredna svojega denarja. Res sem navdušen. Velik ekran 55', odlična odzivnost, slika fenomenalna, v glavnem... TOP.

Kar se tiče 3D; Odlična slika. Če je posnetek taprav imaš res občutek da zadeve letijo ven iz ekrana.

Končna ocena: ***** Boljš bi se težko odločil :)


lp

heero ::

3d pa res ni taksen kot je na reklamah da stvari letijo iz tv-ja to je cisto brezveze stvar da nabije ceno televiziji z neko njihovo foro


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmogljiva delovna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
716905 (4371) špela113
»

Render workstation konfiguracija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12417584 (12124) Machete
»

Delovna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619244 (7703) borisk

Budget pc ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17428157 (25588) krneki0001
»

Mašina za arhitektko (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6813473 (11734) JesusChrist

Več podobnih tem