» »

Zmogljiva delovna postaja

Zmogljiva delovna postaja

1
2
»

tadejkan ::

Btw, precej grafičnih kartic ima zdaj delno-pasivno hlajenje, v smislu da so ventilatorji ustavljeni, kadar grafična ni obremenjena.
Tudi če bi kupil navadno GTX 1070, bi bila večino časa popolnoma tiho - če bi seveda bil pripravljen dati toliko denarja in želel mašino uporabljati za konkreten gaming.
Tudi jaz sem imel včasih pasivno hlajeno grafično, trenutno pa imam GTX 960 z zgoraj opisanim sistemom - sem zelo zadovoljen :)

smacker ::

Glede seagate barracude 2tb: mam jih kr nekaj, stari 2-3 leta, prepisani večkrat, vsi delajo kot novi. Disk sploh ni glasen, ma pa rahlo moteč click sound, ki se oglasi cca. 5x na dan ob začetku branja iz diska.
Drugač pa budget varjanta (brez ohišja): https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Isto ryzen 1700 in 16gb rama, ampak sata ssd (v praksi ni nekih groznih razlik z nvme) in manj diska, bronze napajalnik... 6 jederni ryzen je 200eur, ampak pol bi jaz raje vzel i7 (tam ne rabiš grafe). Lahko pa še počakaš na intel coffeelake, se pričakuje 6 jeder + integrirana grafa za cca. 200eur.

krneki0001 ::

Jan911, jaz bi se ognil AMD procesorjev že zaradi driverjev. Pri brandanih Intelovih zadevah samo postaviš Windows gor in zadeva deluje večinoma out of the box, kar za AMD ne velja vedno.

Za samo programiranje bi vzel recimo Lenovo Thinkcentre M93p ali HP Z230 delavno postajo. Obe sta nekako primerljivi, le HP ima malo močnejši napajalnik. Obe sta v konfiguraciji z I7 in 16GB rama ter SSD in navadnim diskom med 700 in 800 evrov (neprodane zaloge - nov računalnik z garancijo).

Pa bo to dovolj tako za virtualke kot za baze in visual studio za nekaj let.
Na službeni M93p imam VS 2015 ultimate, nekaj IBM-ovih zadev, ki so glomazne, 3 virtualke (ena od njih je SQL server), pa na I7-4770 in 16GB rama vse deluje tekoče.

igorpec ::

Disk sploh ni glasen, ma pa rahlo moteč click sound, ki se oglasi cca. 5x na dan ob začetku branja iz diska.


Ob normalni jakost šuma se zanesljivo sliši rotacija diskov vuuuuuuuuuuuuuuuuuu ... in jih je treba ugašat, ko delaš pozno v noč. Vsaj meni gre to precej na živce. Ko mi je Baracuda 3T crknila, sem šel na WD Red 8T, ki je nekoliko tišji, vendar ne dovolj.

2.5 inchnega pa ne slišiš tudi sredi nočne tišine. O tem govorim.

Invictus ::

Vsak normalen laptop je danes dovolj hiter za razvijanje skoraj česarkoli. Pustimo neke obskurne razvojne zadeve, ki res rabijo veliko resourcov.

99,9999% pa jih zmelje vsak spodoben laptop z dovolj RAMa in diska...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jan911 ::

Najboljše kar sem lahko našel do 1.500 EUR je ThinkStation P310 za 1.413 EUR:
Procesor: Intel Core i7 (i7-6700, 4 jedra, 8 threadov)
Pomnilnik: 16 GB (2x8, 2 reži prosti, max 4x16)
Grafična kartica: Intel HD
Operacijski sistem: Windows
SSD disk: 256 GB
Ident: PC-30AT0052ZY

Če dodamo še 4 TB diska in dodatni 500 GB SATA SSD je to 1.733 EUR proti 1.285 EUR za Ryzen 7 1700
Plus: 3 leta garancije, preizkušene komponente
Minus: 4 jedra, 450 EUR razlike v ceni (35% dražji)

Ne vem, če danes kupujem računalnik za prihodnost se mi 8 jeder zdi must have :]

@nebivedu kje za vraga si našel nove z230 za 700-800 EUR? :)

Jan911 ::

Update: Delovna postaja Dell Precision MT T3620 i7-7700/8GB/SSD256MVMe+1TB Win 7 Pro 64 za 1.037 EUR

Veliko boljša cena kot zgoraj! OK, zdaj sem v dvomu :D

krneki0001 ::

Kliči na http://www.altstore.si pa vprašaj, če imajo kakšno delavno postajo, ki ima popraskano ohišje (lepotne napake). Dobiš hude mašine pa so tudi po 30% nižje cene od novih.

Recimo vem da imajo v altstore tudi take:
http://www.bolha.com/racunalnistvo/pren...



Imaš pa tudi to za 1049EUR:
https://www.altstore.si/delovna-postaja...
Procesor Intel i7
Opis procesorja Intel i7-6700 3.40 GHz
RAM 16GB
SSD Da
HDD 128GB SSD
Grafika NVIDIA Quadro
Opis grafike NVIDIA Quadro K620 2GB
Operacijski sistem Windows 10 PRO


Pa pokliči malo manjše štacune kot so:
BBT www.bbt.si
comstrok www.comstrok.si
teal www.teal.si

Vsi ti prodajajo refurbish mašine in neprodane zaloge. Cene na netu sicer niso povsod dobre, ampak osebno se da zelo veliko dogovorit.

Zgodovina sprememb…

smacker ::

Če ti ni problem sam sestavljat, potem naročiš po komponentah in je tud 30% ceneje... Zgoraj linkan build (https://slo-tech.com/forum/t705538/p561... bi z i7 7700, b250 plato in 2400mhz rami ter brez grafe (je integrirana) prišel pod 700eur.

Jan911 ::

@nebivedu: hvala bom poskušal dobiti kakšne informacije!

@smacker: Tnx, Intel je trenutno v igri samo, če dobim dobro brand ponudbo iz kakšne stare zaloge (Lenovo, Dell, HP). V nasprotnem bom ostal pri mešanici tvoje in moje Ryzen konfiguracije. Pri disku bi edino naredil kompromis in namesto dveh 2TB 3.5" Barracud vzel dva 2.5" Hitachija, vsak po 1 TB (zaradi akustike in vibracij).

Dieu ::

Ne ne ne, to pa ne, Intel ima samo smeti, AMD podpiraj, da mi bo Intel naredil (še) boljše CPUje.
I was blind but now I see!

špela113 ::

Živjo,


Odločam se za nakup delovne postaje in prosim za mnenje.

Specifikacije 2 modelov ožjega izbora:

MSI WS60 6QJ-464PL (Mobile workstation)
CPU: Intel Xeon E3 1505M v5 (4 cores, 2.8 - 3.7GHz w/ Turbo Boost, )
GPU: nVidia Quadro M2000M (4G GDDR5)
RAM: 32GB DDR4, 2133Mhz
SSD: 256GB
HDD: 1000GB
Screen: 15.6" UHD+ 4K IPS (3840 x 2160)
Windows 10 included

XMG NEO 15 (Gaming Laptop)
CPU: Intel Core i7-8750H | 2,2 - 4,1 GHz (6 cores)
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1060 | 6GB GDDR5
RAM: 32GB DDR4, 2400Mhz
SSD: 256GB
HDD: 1000GB
Screen: 15.6" FullHD IPS
Windows 10 included

Cena 1900Eur obeh.

Benchmark primerjava:

MSI WS60
CPU 8919
GPU 2786

XMG NEO 15
CPU 12589
GPU 8977


Hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Kaj bo namen oz. kater softver boš poganjala gor?

korenje3 ::

Sej lepo piše. Ena konfiguracija je "mobile workstation" druga pa "gaming laptop".

sicer pa a mora biti laptop?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

špela113 ::

Živjo,

laptop je žal obezen :((( Sem imela včasih destopa in komaj čakam, da se ustalim na 1 plac, da ga spet sestavimo ...

Torej, da, 1 je working station (nov a model 2016), 2. je gaming (2018 model, ta ima mnogo višji benchmark, za enako ceno - če je to relevantno, zato je prišel v moj izbor).

Uporabljala bom za programe: Archicad (največ tega), potem pa tudi Autocad, Adobe Premiere Pro, Photoshop, Illaustrator.

Jaz nisem mojster, ampak mislim, da je Xeon + Quadro boljša izbira zame, kljub višjemu benchmarku i7 + GTX, saj je le ta zasnovan za igrice.

Igric se ne bo igralo, bo pa rač laufal vsak dan nekaj ur.

Gre za kar veliko denarja, tako da hvala za mnenje.
Če ima kdo predlog drugega prenosnika za tako ceno, dobrodošli.
Pomembno je, da ima dobro hlajenje, visok performance, in da je čim lažji, ta 2 imata samo 2KG npr.Preferiram Lenovo in MSI, Razer, XMG.

HP me ponavadi razočara, Dell tudi nima najboljšega hlajenja ....

Upam, da ne kumpliciram preveč :)

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Če boš delala poklicne zadeve, med tema dvema izberi prvega. Sicer pa še prebrskaj še pri ostalih proizvajalcih, večina velikih ima v ponudbi t.i. mobile workstation izdelke. Pri HP mislim da so to Zbooki, pri Lenovu serija W, itd.

krneki0001 ::

Lenovo P serija:
- Up to Intel(R) Xeon(R) E3-1535 v6 Processor (8MB Cache, up to 4.20GHz)
- 17.3" 4K (3840 x 2160) Anti-Glare IPS
- Up to NVIDIA(R) Quadro(R) P5000 16GB
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

špela113 ::

Potem ta benchmark res ne pomeni dosti?

Saj se nagibam bolj k prvemu da :)

Lenovo P verzije so super, Sem gledala teste P52, neverjetno. Sicer P51 je podoben mojemu izbrancu MSI WS60, vendar je dražji, P50, cenejši je pa že slabši in težji, kar mi spet ni všeč.

Pozabila sem omeniti da je 2000 evr budget max, raje manj :) Tako, da Thinkpad z zgornjimi predlaganimi konfiguracijami bi bil super, ampak mnogo predrag.

korenje3 ::

špela, workstation ima xeon procesor z ECC ramom, zato bo zadeva delovala 100% stabilno. Edini nezanesljivi faktor bo programska oprema. Medtem ko pri gaming PCju lahko pričakuješ sesuvanje računalnika kot posledica programske opreme in strojne opreme.

Za resno delo je torej workstation, neko hobby ali študentsko delo bo pa gaming PC čisto ok.

pa še to, quadro grafične so močno podprte s strani programske opreme kot so solidworks, archicad... predvsem software ki uporablja openGL.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

špela113 ::

Aha, glede razlike ramov sploh nisem vedela.

Ful je lažje najti ugoden gamerski računalnik kot ugoden workstation, ni toliko izbire sploh v Slo.

Zdaj sem še malo gledala primere renderiranja, sicer lahko gtx marsikje prekaša quadro, ampak končni rezultat je pri quadro boljši. Robovi stavb so recimo popolnoma ostri, pri GTX pa kar malo filletirani.

Si me pa prepričal s faktorjem zanesljivosti. Sesuvanja programa in izgube dela me je res strah, se mi zgodilo večkrat. Sicer trenutno uporabljam Lenovo y510P (i7, gt 755 sli, 16gb ram + sssd), ma je močno prešvoh za kompleksne zadeve.

HVala.

korenje3 ::

Prihodnost renderiranja je predvsem v nvidia grafičnih karticah (število cuda jedr), sam ne vem koliko softwera to že podpira. Recimo solidworks visualize podpira renderiranje s pomočjo grafične kartice. Lahko probaš ta software, ker mislim da ga celo arhitekti uporabljajo, deluje pa neodvisno/samostojno.

Problem slabe strojne opreme je ta da ti dejansko crkne cel PC in ga moraš ponovno zagnati. Če je računalnik zanesljiv ponavadi crkne samo program.

Za ram pa preveri če je dejansko rec ECC. Tudi ne vem če ga vsi xeon procesorji podpirajo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

špela113 ::

V bistvu ECC-a res nima.
Ampak je 1900evr za ta MSI vseeno OK cena, pomoe.

Archicad ima tudi renderiranje z GPU-jem. Oz. lahko sam izbereš kako bi zrenderiral.

no, kul :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova kišta | 1000€ | video obdelava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13611172 (6968) Yenk
»

Katera izmed teh dveh HP delovnih postaj za grafično delo

Oddelek: Kaj kupiti
151972 (1516) Invictus
»

Namizni računalnik za delo arhitekta

Oddelek: Kaj kupiti
416242 (4743) jb_j
»

Rabljen PC za risanje

Oddelek: Kaj kupiti
173109 (2666) Barbarpapa2

Več podobnih tem