» »

Email.si in izgubljeni maili

Email.si in izgubljeni maili

rap3r ::

Odkar se je email premaknil na novi strežnik sm ugotovu da mi je zginlo useh 400 mailov in sicer problem ni v tem da jih nimam na srečo jih mam v outloku na domačmu računalniku problem je v tem da kako nej jz spravm te maile nazaj na strežnik! Doma mam tko narejen da mam tm kluknco leave mail od server until it's deleted from deleted folder...
In zdej bi jz rd use te maile k jih mam doma spravu nazaj s tem da mi pač ostane isto k prej se pravi da je pošiljatel isti pa čas k je blo poslano tudi, zdej a se to sploh da ubistvu bi samo skopiru nazaj gor kukr mam pač naštiman obratno da mi on sam kopijo v outlook pošle ostalo nej bi blo na strežniku sam zdej ni.
Za pomoč bi bil zlo hvaležen...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

flipflop ::

Forward mail,pa dej svoj naslov.:)

BaRtMaN ::

To sicer je rešitev, ampak model bi rad:
pošiljatel isti pa čas k je blo poslano tud

Težka bo.

rap3r ::

Jp bartman tko kukr si reku...

Vem da bo težka;((
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

flipflop ::

Saj ostanejo vsi podatki o pošiljatelju in prejemniku,le da je mail kot attachment.

P.S. Pošlji mail na email.si in jih vprašaj,če ti lahko pomagajo,ker 400 mailov le ni malo.;)

rap3r ::

Şm poslal pa ni bilo odgovora...|O
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Bakunin ::

v postnem programu uporabi imap.email.si kot IMAP styreznik in enostavno premakni sporocila iz svojega lokalnega imenika v tisti na email.si.

Verjetno ti je "izginilo" zato, ker si uporabljal funkcijo "pusti neprebrana sporocila na strezniku", ki pa dela tako-tako...vsaj v LookOutu.
Po prenosu je postni program mislil da je vse prebrano in XXX

afaik 0:)

BaRtMaN ::

LookOut

rap3r ::

@j pol je bolš da uproablam imapi strežnik?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Bakunin ::

Odvisno od tvojih potreb oz. kaj hoces doseci:

IMAP - imeniki + sporocila so na strezniku
+ dostopni vsi imeniki ter sporocila od vsepovsod oz. od tam kjer lahko uporabljas IMAP (tcp/143) protokol
- potrebna vecja pasovna sirina
- slabsa odzivnost pri dostopu do sporocil
- ni moznosti iskanja po vsebini sporocil (morda v zadnjih verzijah imap protokola)

POP3 - imeniki + sporocila se prenasajo na lokalni racunalnik
+ hiter dostop do sporocil
+ pregled vseh (prenesenih) sporocil neglede na (ne)delovanje pop3/imap streznika
+ iskanje po vsebini sporocil
- sporocila niso dostopna od vsepovsod (razen ce ne "sharate" pop3 imenika na Internet)

--
"leave unread messages on server" ipd. NE deluje pravilno, ker POP3 protokol ni bil narejen za taksne namene. Ce rabis kaj takega > imap
--

rap3r ::

Ja te razlike vem sam nism vedu da se lahko kr tko prenese...
No ql sm uštimu pa mailo je 700 treba bo kkšne zbrisat k so mn pomembni:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Sam še neki ko zbrišem mail v imapi folderju se le ta mail prečrta a na strežniku mi ostane...
Kako naj naredim da če ga bom v outlooku zbrisu da se be tud na strežniku
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Bakunin ::

ja...pri IMAP se sporocilo ne brise takoj, ampak se mu da status "pobrisano". Sele ko das ukaz "purge" oz. ekvivalent, se zares pobrise.

PS: ne uporabljam LookOut tako da ne vem ukazov na pamet..... 0:)
vem pa kako deluje imap/pop3/smtp.... :D

rap3r ::

Aha po nekem cajtu se sami zbrišejo pol...
Ker program pa ti uporablaš?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

b ::

j: to, da tvoj client ne zna iskat po bodyju preko IMAP-a se ne pomeni, da po samem protokolu to ne gre. Glej http://www.faqs.org/rfcs/rfc2060.html, poglavje 6.4.4.

Bakunin ::

b: poznam ta RFC >:D , ampak vecina postnih programov ne uporablja vseh moznosti imap protokola....

rap3r: kmail (del KDE) ter spletni vmesnik na www.email.si ;)

Ce imas Polkna ™ ti priporocam postni program, ki pride zraven Mozille

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Incredimail

Oddelek: Omrežja in internet
174009 (3682) jype
»

Email.si problemi ?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14216582 (13264) the_unborn
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16316465 (16465) Bakunin
»

Email.si problemi

Oddelek: Omrežja in internet
62459 (2350) W|ndKiller
»

Email.si

Oddelek: Programska oprema
96298 (6086) hanuman

Več podobnih tem