» »

Avstrijsko gorivo boljše od našega - samo mit?

Avstrijsko gorivo boljše od našega - samo mit?

«
1
2 3

FiReFTW ::

Do zdaj sem vedno tankal pri nas, zdaj pa sem enkrat probal v avstriji ( ker sem bil glihkar na poti mimo avstrije in ker slišim da imajo bolj kvalitetno nafto ) pa nisem mel prej nobenih problemov, odkar pa sem tankal tam pa mi avto cuka.

mitja73 ::

Mit. A misliš da ima Petrol kako rafinerijo ?

FiReFTW ::

Nevem, samo vem to kaj sem bral na netu, pa pravijo eni da majo naši zanič nafto proti avstrijcem.

St235 ::

Kako je že tisto: Svašta pička rodi samo para neče.

Tankam tako pri nas kot v avstriji in italiji vsak mesec in do sedaj še nisem opazil omembe vredne razlike.

Tilen ::

"Naši"

 1

1

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

...:TOMI:... ::

Po svetu so goriva različnih kakovosti, zato tudi avtomobilski proizvajalci za različne trge različno prilagodijo FW za vbrizg goriva itd.

Nekaj je na tem, na splošno je tako, da je južno od nas slabše gorivo (balkan), severno od nas boljše. Mi imamo nekaj srednjega, ni slabo, ni odlično.

Je pa res, da recimo super 100 pride direktno iz rafinerije v Avstriji (govorim za OMV), medtem, ko 95 pride iz npr. Zaloga na vse pumpe, ne glede na firmo.

Tankajte na frekventnih pumpah, pa bo vse v redu. Tam je velika izmenjava goriva, vaške pumpe imajo slabo gorivo, veliko vode noter in podobnih zadev.
Tomi

Blinder ::

sej je blo že razloženo da tej privatniki imajo tak napis kot pač imajo, če piše petrol še ne pomeni da je njihovo gorivo notri.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

FiReFTW ::

Drugače sem pa tankal na OMV v avstriji, navadni dizel, ne tistega maxx kaj imajo.

SimplyMiha ::

Mit. Za gorivo v EU veljajo strogi standardi, vsakršne razlike in gorivo se preklaficira v drugo kategorijo. Med gorivoma iste kategorije tako ni razlik razen v ceni.

Blinder ::

Strogi minimalni standardi. za baŁkan dosega gorivo min standart. za slo min + še malo boljše. za AT pa še dodatno boljše
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

šernk ::

Tisti na zgornji sliki, se je najbrž samo ustavil tam ali pa če jim je tako nujno primanjkovalo goriva in ni bilo cisterne od OMVja na voljo, potem možno da bi se naredilo izjemo. Drugače imajo prepoved s cisterno od petrola točit na OMVju in obratno.

avstrijci naj bi imeli od nas malenkost boljše gorivo po testiranjih, ampak slednje se pozna predvsem na delovanju motorja in plinih, na sami porabi se pa bolj pozna ali imaš odprto okno ali ne, drugače lahko trdim jaz da ima pri nas hofer (fe-trading) najboljše gorivo, saj imam za 2dcl nižjo porabo kot na petrolu in na OMV imam še 1dcl višjo kot na petrolu. Ampak to je vse v načinu vožnje in poti.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SimplyMiha ::

Tako je, razlike v kvaliteti goriva so tako statistično kot praktično zanemarljive in so voznikova opažanja zgolj placebo učinek. Nezadovoljen folk išče izgovore za šinfanje čez domače in hvalisa travo onkraj hriba, kako je bolj zelena.

LeQuack ::

Slovensko gorivo razredčijo, da ga lahko prodajo več litrov.
Quack !

šernk ::

LeQuack je izjavil:

Slovensko gorivo razredčijo, da ga lahko prodajo več litrov.


s čim? Z juho? :))

nehajte no z vašo vodo in to...voda in bencin se ne mešata, ali kar spotoma v cev dovajajo ko tankaš?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

krucymucy ::

LeQuack je izjavil:

Slovensko gorivo razredčijo, da ga lahko prodajo več litrov.

Ja. Z vodo a ne? ;((

Fuks ::

šernk je izjavil:


avstrijci naj bi imeli od nas malenkost boljše gorivo po testiranjih, ampak slednje se pozna predvsem na delovanju motorja in plinih, na sami porabi se pa bolj pozna ali imaš odprto okno ali ne, drugače lahko trdim jaz da ima pri nas hofer (fe-trading) najboljše gorivo, saj imam za 2dcl nižjo porabo kot na petrolu in na OMV imam še 1dcl višjo kot na petrolu. Ampak to je vse v načinu vožnje in poti.


Samo kot zanimivost, zadnjič sem ravno točil v hofer diskont bencinski, ko so jo ravno polnili s cisterne. Pa sem šoferja vprašal odkod je to gorivo (ker cisterna ni mela nič "brandinga"), pa je odvrnil da imajo pogodbo s hrvaško Ina.

šernk ::

A pol ni več petrol dobavitelj? Še vedno pa se gorivo najbrž pripelje z istim tankerjem v koper, ker dvomim da ga iz hrvaške gor vozijo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Glugy ::

Da bi lahk zanesljiv bil pr odgovoru bi rabil slepi laboratorijski test z različnih bencinskih v Avstriji in v Sloveniji. Do takrt bo pa vse bl ko ne po občutku in občutek zna varat. Ne pričakujem pa da bi blo grozno velik odstopanj. Mogoče malenkost da je boljše v Avstriji, ker so tam mogoče mal bl občutljivi na nekorektnosti in se pol eno mišjo ped manj igračkajo z potrošniki. Ampak ja spet je to stvar občutka.

kixs ::

Tako kot imajo hrvati slabo gorivo. V bistvu pa ni razlike... definitivno mit.

r3dkv1c4 ::

LeQuack je izjavil:

Slovensko gorivo razredčijo, da ga lahko prodajo več litrov.

aja?
daj kakšen dokaz, ker tole je izjava, ki sodi v rubriko "najbolj butasta izjava meseca"
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Glugy ::

Čeprav zdele k berm...če je na Hrvaškem takole:
http://www.zurnal24.si/gorivo-crpalka-n...
"Kot je znano, je na Hrvaškem za pravi vihar poskrbelo razkritje inšpektorjev tamkajšnjega gospodarskega ministrstva, ki so kar pri desetini vzorcev motornih goriv na bencinskih črpalkah našli neustrezno kakovost. Največ odstopanj je bilo pri dizelskem gorivu, ki tudi sicer zelo pogosto povzroča drage poškodbe na motorju. "

Potem bi znal bit tud v Sloveniji kej podobnga?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Arctander ::

No ja, zakaj so potem pred leti Renaultovim 1.5 DCI v Sloveniji ribale Delphi visokotlačne črpalke, medtem ko na zahodu z njimi ni bilo težav?

Kadar mojega tankam v AT ali DE, opazim bolj miren tek motorja v prostem teku + motor v prostem teku manjkrat izvaja korekcijo vbrizga (če si pozoren, se pri tem konkretnem motorju to sliši).

_commandos_ ::

Glugy je izjavil:

Čeprav zdele k berm...če je na Hrvaškem takole:
http://www.zurnal24.si/gorivo-crpalka-n...
"Kot je znano, je na Hrvaškem za pravi vihar poskrbelo razkritje inšpektorjev tamkajšnjega gospodarskega ministrstva, ki so kar pri desetini vzorcev motornih goriv na bencinskih črpalkah našli neustrezno kakovost. Največ odstopanj je bilo pri dizelskem gorivu, ki tudi sicer zelo pogosto povzroča drage poškodbe na motorju. "

Potem bi znal bit tud v Sloveniji kej podobnga?


najbrž pri prodaji starega goriva iz blagovnih rezerv.

mitja73 ::

FiReFTW je izjavil:

Nevem, samo vem to kaj sem bral na netu, pa pravijo eni da majo naši zanič nafto proti avstrijcem.


Preveč bereš in premalo sam razmišljaš.

Isotropic ::

starejše gorivo dosega nižje cene

[D]emon ::

Se eno slovenclovanje. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

korenje3 ::

to da je avstrijsko gorivo boljše je samo mit. gorivo se tudi prodaja kot nafto in ima povsod isto ceno. kupijo ga v najbližji rafineriji oz tam kjer skladiščijo zaloge.

podobno kot "lidl" ipd da je boljše pa ne vem kaj še. slovencnli imajo že od pamtiveka mišljenje da je nemško/avstrijko boljše. kar se tiče strojne industrije bo nekaj na tem, kar se tiče prehrambene in energetske pa ne.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Blazz ::

...:TOMI:... je izjavil:



Tankajte na frekventnih pumpah, pa bo vse v redu. Tam je velika izmenjava goriva, vaške pumpe imajo slabo gorivo, veliko vode noter in podobnih zadev.


maš kje kak dokaz za tole? ker jaz sem videl lab za testiranje benza v SLO in glede na videno in rečeno tam, dvomim, da komu uspe dodajati vodo in imeti pumpo odprto na dolgi rok. To je zelo podoben busted mit, kot tisti, da lažejo merilci pretoka, ki so tudi redno testirani...

korenje3 ::

Blinder je izjavil:

Strogi minimalni standardi. za baŁkan dosega gorivo min standart. za slo min + še malo boljše. za AT pa še dodatno boljše


ti ne veš kaj je standard ne?
to je listina ki določa specifikacije za gorivo. torej kemično sestavo, gorivnost ipd. tukaj ni "višji" ali "nižji" standard.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

solatko ::

Problemi so čistoče goriva, kar se popravlja z aditivi. Gorivo s časom izgublja oktane in to se pozna, ko pumpa dobi pošiljko iz blagovnih rezerv. Druga pomembna zadeva je, od kje grosisti nabavljajo gorivo. Gorivo iz Madžarske in vzhodneje je precej slabše kvalitete in tudi na borzah ne dosega cene rafinerij iz razvitih držav.

Po lastnih izkušnjah, nisem imel nikoli problemov z Agip-ovimi tekočinami, ki prihajajo iz skladišč v Italiji, ravno tako ni bilo problemov v A, D, skandinaviji in I, velikokrat pa so bili z mašino problemi (cukanje, ugašanje, dimljenje,....), kadar sem moral tankat na vzhodu E ali pri nas na Petrolu. Tudi poraba je bila opazno večja.

Nikakor ne trdim, da je gorivo slabše, dajem samo svoja laična opažanja, da ne bo spet kak pametnjakovič zahteval od mene testov.
Delo krepa človeka

korenje3 ::

solatko, a "zahodni" plin je tudi boljši?

aja sam mal. skor ves plin je iz rusije.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

ingeniero ::

Ko sem tankal v Lipnici v Avstriji je bil ravno s cisterno tam in je rekel, da s Slovenije gor vozijo. Zadnjic je pa en lastnik bencinske crpalke rekel, da se mu bolj splaca iz Slovenije narocit, kot pa z Dunaja, ker so stroski dostave cenejsi.

M.B. ::

Pri nas je blo tako. Imamo Xsaro Picasso, ki ima znan problem da ves čas sveti neka lučka da je nekaj narobe na motorju. Že bli na x servisih pa noben ne ve razloga. Zna samo serviser jo resetirat pa se potem čez nekaj časa ne prižge.

Ko pa smo se peljaji na Nizozemsko pa se je sama ugasnila po tankanju v avstriji.
Ne ugasne pa se na krajših turah 4-5 ur vožnje po sloveniji. Lahko da je samo motorju lažje na dolge ture vozit, kot pa mestno vožnjo ampak tako je bilo.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Uranij ::

Jaz se pogosto vozim iz Švice v Slovenijo pa nazaj. Za vsako vožnjo tankam izmenično v Švici ali Sloveniji. Kilometrov naredim isto, čeprav je do švice več klancev kot za nazaj. Rekel bi, da je to le mit in da je trava vedno bolj zelena pri sosedu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uranij ()

pirlo ::

Jaz tudi ne opazim razlike v kvaliteti (porabi) na OMV v Sloveniji in Avstriji ... edina razlika je na računu, ki pa niha od 3e do 10e na tank. Malo offopic; najmanjšo porabo pa imam z Agip-ovim gorivom ... je pa res da ga skoraj nikoli ne tankam, ker ni črpalk v naših koncih.

vorantz ::

M.B. je izjavil:

Pri nas je blo tako. Imamo Xsaro Picasso, ki ima znan problem da ves čas sveti neka lučka da je nekaj narobe na motorju. Že bli na x servisih pa noben ne ve razloga. Zna samo serviser jo resetirat pa se potem čez nekaj časa ne prižge.

Ko pa smo se peljaji na Nizozemsko pa se je sama ugasnila po tankanju v avstriji.
Ne ugasne pa se na krajših turah 4-5 ur vožnje po sloveniji. Lahko da je samo motorju lažje na dolge ture vozit, kot pa mestno vožnjo ampak tako je bilo.


eh ti francozi pa lučke
kolegov pižo prižiga check engine iz samega dolgčasa
včasih pomaga, da ga stera na obratih
včasih pa pelje avto v pralnico in se kar ugasne

nima veze s kvaliteto benza :D

Heavy ::

Enkrat sem videl pežoja na avtocesti. Ko je voznik dal smerokaz so začele utripat vse zadnje luči.

> Kvaliteta bencina je pri nas slabša kot v Franciji in Half Life 3 potrjen :D




Že samo dejstvo, da bi morali proizvajalci avtomobilov delati posebej motorje za posamezne regije je precej lovska. In če slučajno pride švab na dopust v Romunijo in tanka tam dol svojega Merčota, a mu bo zaribal zaradi tega?

Spajky ::

vorantz je izjavil:

M.B. je izjavil:

Pri nas je blo tako. Imamo Xsaro Picasso, ki ima znan problem da ves čas sveti neka lučka da je nekaj narobe na motorju. Že bli na x servisih pa noben ne ve razloga. Zna samo serviser jo resetirat pa se potem čez nekaj časa ne prižge....

... kolegov pižo prižiga check engine iz samega dolgčasa ...včasih pomaga, da ga stera na obratih
včasih pa pelje avto v pralnico in se kar ugasne...


VSE konektorje je treba razkopat (tudi one na kompu in ostali elektroniki) in jih pošpricat/zalit z WD-40 in spihat potem!!! + pregledat za hladnimi spoji na elektroniki ... Če daš delat drugim, ti tega noben ne bo šel delat, moraš sam (dosti zezancije, ki ti je ne moreje zaprav računat!) ... in težko je najti kaj trenutno zeza :8)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

korenje3 ::

Spajky je izjavil:

vorantz je izjavil:

M.B. je izjavil:

Pri nas je blo tako. Imamo Xsaro Picasso, ki ima znan problem da ves čas sveti neka lučka da je nekaj narobe na motorju. Že bli na x servisih pa noben ne ve razloga. Zna samo serviser jo resetirat pa se potem čez nekaj časa ne prižge....

... kolegov pižo prižiga check engine iz samega dolgčasa ...včasih pomaga, da ga stera na obratih
včasih pa pelje avto v pralnico in se kar ugasne...


VSE konektorje je treba razkopat (tudi one na kompu in ostali elektroniki) in jih pošpricat/zalit z WD-40 in spihat potem!!! + pregledat za hladnimi spoji na elektroniki ... Če daš delat drugim, ti tega noben ne bo šel delat, moraš sam (dosti zezancije, ki ti je ne moreje zaprav računat!) ... in težko je najti kaj trenutno zeza :8)


WD40 je mazivo zato se elektronike ne šprica s tem. če je že treba, potem se uporabi sprej za pucanje zavornih diskov.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

sandmat ::

Fuks je izjavil:



Samo kot zanimivost, zadnjič sem ravno točil v hofer diskont bencinski, ko so jo ravno polnili s cisterne. Pa sem šoferja vprašal odkod je to gorivo (ker cisterna ni mela nič "brandinga"), pa je odvrnil da imajo pogodbo s hrvaško Ina.


če ne želiš usedlin, ne tankaš takrat, ko polnijo rezervoarje. To je edino dejstvo pri vseh merjenjih dolžin pen ... em. bencinskih servisov. Predstavljaj si, kaj se dogaja z usedlinami v tanku od bencinske, ko začne cisterna šopat svojih n-1000 litrov notri. ti pa hkrati tankaš v svoj avto.

bdoxx ::

Tilen je izjavil:

"Naši"

 1

1


Ta je pripeljal kurilno olje, prav tako vozi petrol na ino KO.

Pithlit ::

Ma kaj imate vi to neke kible ki kar nekaj cukajo pa škripajo pa crkujejo takoj ko se mimo Petrol-a zapeljete?
Life is as complicated as we make it...

DrG3 ::

Kvaliteta goriva se lahko razlikuje zaradi dveh vzrokov:

1. Drugačen postopek pri različnih rafinerijah
2. Pridobljene nečistoče zaradi skladiščenja in transporta

Pri prvi stvari so možna manjša odstopanja glede na izvor goriva. OMV uporablja lastno rafinerijo blizu Dunaja, medtem ko Petrol kupuje gorivo, ker nima lastne rafinerije. Pri tem se seveda omejuje na rafinerije v bližini, katere točno pa ne pove (poslovna skrivnost). Nekoč sem slišal (nepreverjeni podatki) o eni italijanski rafineriji, prav možno pa je tudi da kupuje gorivo od OMV-ja.
Ampak tu večjih razlik ne sme biti, postopki so jasni, kontrolirani ter regulirani s tehničnimi predpisi ne glede na to, ali je gorivo iz Avstrije, Italije, Madžarske, Hrvaške. Pustimo tukaj morebitne države tretjega sveta, ker od tam gorivo sigurno ne prihaja.

Drugi problem pa je večji, ker ga je težje nadzorovati zaradi razpršenosti distribucije. Tu so problemi zaradi dolgotrajnega skladiščenja (proces razkrajanje bencina), možnost nečistoč v rezervoarjih bencinskih črpalk ter kroženje le teh (odvisno ali so nečistoče poležene na dno ali plavajo), možnost kondenzacije vode,...
Tu pa je lahko problem že med črpalkami istega ponudnika, saj je težko primerjati pogoje zastarele črpalke v eni nefrekventni vasi od moderne, močno obiskane črpalke v mestu. Isti problem je tudi v tujini.

Glede primerjav glede porabe pa mislim, da je mit. Vse te ocene so preveč čez palec, da bi lahko jim verjel. Saj že pogoji meritve niso ponovljivi.

korenje3 ::

sandmat je izjavil:

Fuks je izjavil:



Samo kot zanimivost, zadnjič sem ravno točil v hofer diskont bencinski, ko so jo ravno polnili s cisterne. Pa sem šoferja vprašal odkod je to gorivo (ker cisterna ni mela nič "brandinga"), pa je odvrnil da imajo pogodbo s hrvaško Ina.


če ne želiš usedlin, ne tankaš takrat, ko polnijo rezervoarje. To je edino dejstvo pri vseh merjenjih dolžin pen ... em. bencinskih servisov. Predstavljaj si, kaj se dogaja z usedlinami v tanku od bencinske, ko začne cisterna šopat svojih n-1000 litrov notri. ti pa hkrati tankaš v svoj avto.


zato je pa sistem filtracije. petrolove pumpe imajo pogledno steklo in lahko vidiš da je gorivo čisto. tako da to o usedlinah je čisti mit.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Malajlo ::

A nimajo avtomobili filtra za gorivo? Po napisanem sodeč, ga naslednjič kar prevrtam, saj očitno nima haska.

stara mama ::

Pa ne sam enega :P
Še v rezervoarju je cedilo.

Res so mi smešni tisti ki po avtu z 200.000km sklepajo da ma določena črpalka slabo gorivo.
Me zanima če je taisti človek še kdaj videl notranjost rezervoarja.
Jst sem jo.

Zgodovina sprememb…

SimplyMiha ::

Jst sem jo.

In koliko te zdaj nese posttravmatska terapija? :P

primar ::

Na podlagi izkušenj iz mehanične delavnice, ki jo imamo čisto ob A meji lahko zanesljivo trdim da je v Avstriji mnogo slabši bencin kot pri nas.

Poraba se zelo poveča (tudi do liter), za tiste ki se spoznate - korekcija klenkanja se iz 1° pri mojem avtu poveča na 8°, kar je maximum in avto še kar klenka. In ne to ni voda ker voda preprečuje klenkanje, pač slabo gorivo. Od vseh A črpalk v okolici Cmureka tankam samo na eni, kjer vem da je dobavitelj Petrol, na vseh ostalih sem se že opekel.


Smo že kar nekaj rezervoarjev praznili, ker vozilo sploh ni prebavljalo goriva....

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primar ()

b3D_950 ::

primar je izjavil:


Poraba se zelo poveča (tudi do liter), za tiste ki se spoznate - korekcija klenkanja se iz 1° pri mojem avtu poveča na 8°, kar je maximum in avto še kar klenka.


to je knock retard?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

MeGreat ::

primar je izjavil:

Na podlagi izkušenj iz mehanične delavnice, ki jo imamo čisto ob A meji lahko zanesljivo trdim da je v Avstriji mnogo slabši bencin kot pri nas.

Poraba se zelo poveča (tudi do liter), za tiste ki se spoznate - korekcija klenkanja se iz 1° pri mojem avtu poveča na 8°, kar je maximum in avto še kar klenka. In ne to ni voda ker voda preprečuje klenkanje, pač slabo gorivo. Od vseh A črpalk v okolici Cmureka tankam samo na eni, kjer vem da je dobavitelj Petrol, na vseh ostalih sem se že opekel.


Smo že kar nekaj rezervoarjev praznili, ker vozilo sploh ni prebavljalo goriva....

LP

Zanimivo kakšna vozila imajo potem avstrijci, da jim to gorivo prebavi?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bencinske črpalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6312885 (10518) primozzzz
»

95/98/100 oktanski bencin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16441488 (21138) ...:TOMI:...
»

Kje tankati benz? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16335944 (31067) Pithlit
»

Ali je v Avstriji boljši (kvalitetnejši) bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9424385 (21821) krneki0001
»

Točenje goriva na Petrolu(LJ) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12034234 (31419) Zheegec

Več podobnih tem