» »

Kako močan glasbeni stolp?

Kako močan glasbeni stolp?

kukky1994 ::

Zanima me, če bo tale glasbeni stolp s 230W dovolj močan za nekje približno 20m2 veliko sobo? (pa v bloku sem doma :) )

http://www.bigbang.si/glasbeni-stolpi/m...

ali bi rajši tega s 600W?

http://www.bigbang.si/glasbeni-stolpi/m...

hvala za pomoč :)

videc ::

Dovolj močna bosta oba, definitivno pa prvi nima 230W, prej veliko manj.

Gapi ::

Tako kot drugi nima 600W. Vzami tistega ki ti bolj odgovarja.
No person is rich enough,to buy back his past.

kukky1994 ::

Samo v opisu piše, da ima 230W oziroma 600W. pa tudi na uradni strani piše tako.

čuhalev ::

Ja ja, odvisno od metode meritve; moj ima 350W pa vsi bližje od 400 metrov vedo, kaj poslušam. :))

kukky1994 ::

A v Bigbangu ti ga prižgejo, da ga lahko slišiš?

AnotherMe ::

Obvezno poslušaj kaj ti bolj odgovarja!

Sicer pa je tako, da se na napisane wate ne splača preveč ozirat... So mogoče res neka splošna orientacija, kaj več pač ne...

Ker z realnimi 200W RMS lahko ozvočiš koncert manjšega benda in njihovih cca 100 obiskovalcev - po drugi strani, pa imaš kak poceni "stolp" z napisanimi 200W, pa bo vse skupaj precej žalostno...

Zgodovina sprememb…

kukky1994 ::

Bom poslušal. Hvala

trojnis252 ::

Dajte se prej rajši pozanimati s katero mersko enoto se meri moč zvoka (dB) potem pa razpravljajte koliko bo kaj glasno. Z istimi zvočniki med 230w in 600w je razlike samo 4,2dB nothing much (10dB razlike pomeni 2x glasnejše).

mihec87 ::

V bloku z pravimi 230W ne bos dolgo stanovalec..Vzami tistega ki ti zveni boljše saj nobeden toliko pravih W kot je napisano..

shadeX ::

Mogoče malo lame vprašanje, ampak a se glasbene stolpe še vedno kupuje? Kakšna je sploh njihova prednost proti npr računalniku z dobrim sound sistemom?

mailer ::

shadeX je izjavil:

Mogoče malo lame vprašanje, ampak a se glasbene stolpe še vedno kupuje? Kakšna je sploh njihova prednost proti npr računalniku z dobrim sound sistemom?

Ni treba imet prižgan računalnik, da poslušaš muziko. Novi stolpi omogočajo poslušanje mp3-jev, imajo bluetooth in brezžično streamajo muziko prek interneta, tako da omogoča vse to kar računalnik. Če imaš kvalitetno zadevo sploh ne porebuješ računalniških zvočnikov, basi so bolj pristni na večjih wooferjih kot na 5cm zvočnikih.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

sandmat ::

trojnis252 je izjavil:

Dajte se prej rajši pozanimati s katero mersko enoto se meri moč zvoka (dB) potem pa razpravljajte koliko bo kaj glasno. Z istimi zvočniki med 230w in 600w je razlike samo 4,2dB nothing much (10dB razlike pomeni 2x glasnejše).


3 dB = twice the power
6 dB = four times the power
http://www.sengpielaudio.com/calculator...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

kukky1994 ::

Nekaj me še zanima, če se da pol te zvočnike tudi na televizijo priklopit s tistim avdiom kablom? Ko ta stolp ima tisti priklop zadaj. Kakšen je kaj zvok?

LightBit ::

Oba imata manj kot 20W RMS. Glastnost pa ni odvisna samo od moči (ampak tudi od glasnosti zvočnikov (dB) pri 1W).

kukky1994 je izjavil:

Nekaj me še zanima, če se da pol te zvočnike tudi na televizijo priklopit s tistim avdiom kablom? Ko ta stolp ima tisti priklop zadaj. Kakšen je kaj zvok?

Lahko pa priklopiš na AUX vhod na ojačevalec (direktno zvočnike pa ne bo šlo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LightBit ()

matobeli ::

Zvok je tak kot pri poslušanju glasbe. Za "tisti" avdio kabel pa moraš pokazat kakšnega misliš. ponavadi imajo stolpi vhod RCA L in R (bel, rdeč), TV pa ima točno tak izhod in samo povežeš med sabo pa je. za priklopit npr. PC ali telefon pa potrebuješ RCA in na drugi strani 3.5mm bananco (tako kot na slušalkah)

kukky1994 ::

mislim on kabel ko ma eni strani belo rdec na drugi pa 3,5mm. pa moja tv pa 3,5mm pa sm mislu da bi slo s tem kablom?

Spajky ::

+10dB = še enkrat glasneje ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: ProGo ()

Highlag ::

Poraba prvega 50W, drugega 55W. V kakšnih W so merili glasbeno moč pa ne piše. RMS sigurno ne.
Kot je nekdo mapisal okoli 20W imata približno oba. Je pa za neko normalno rabo povsem dovolj.

Mi je pa osebno tole tako kičasto, da ga že zaradi tega nebi hotel imeti.... :))
Never trust a computer you can't throw out a window

Relanium ::

shadeX je izjavil:

Mogoče malo lame vprašanje, ampak a se glasbene stolpe še vedno kupuje? Kakšna je sploh njihova prednost proti npr računalniku z dobrim sound sistemom?

x2

V bistvu bi se js tega lotil nekak na takšen način:
Kupiš dobre zvočnike, za glavno enoto pa nek raspberry pi ali pa podobno enoto z namenskim touchscreenom ki ga namestiš na neko praktično mesto.
Imaš potem internetni radio, youtube playliste in vse in svašta.

mura55 ::

Robustna zadeva z odpiračem :)
http://www.grlica.si/novice/mobilni-rad...

Arey ::

*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arey ()

trojnis252 ::

sandmat je izjavil:

trojnis252 je izjavil:

Dajte se prej rajši pozanimati s katero mersko enoto se meri moč zvoka (dB) potem pa razpravljajte koliko bo kaj glasno. Z istimi zvočniki med 230w in 600w je razlike samo 4,2dB nothing much (10dB razlike pomeni 2x glasnejše).


3 dB = twice the power
6 dB = four times the power
http://www.sengpielaudio.com/calculator...


Točno to kar si rekel, za samo 3dB več, rabiš 2x več električne moči. Občutek, da je 2x glasnejše pa dobiš komaj pri 6dB do 10dB.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava zvočnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10013483 (1620) gorilla
»

Aktivni zvočnik

Oddelek: Kaj kupiti
183686 (3294) trojnis252
»

DIY woofer!

Oddelek: Zvok in slika
172006 (1434) N4m31355
»

Decibeli

Oddelek: Zvok in slika
162786 (2066) dolegar
»

Hitri diski proti RAID-u

Oddelek: Novice / Diski
304691 (3520) LuiIII

Več podobnih tem