» »

Prihaja avtomobil, ki sam spoštuje omejitve hitrosti

1 2
3
4

stara mama ::

stjan je izjavil:

Ne vem zakaj se toliko komplicira z nepotrebno elektroniko.
V vsako stvar se tišči nekaj elektronskega.

Potrebno je popraviti človeka.
Ko se človeški mladič rodi se ga popravi.
V možgane se mu vstavi čip in se ga pravilno programira.
Nobenih omejitev ne bo treba, nobenih prometnih znakov, še policije ne bomo več rabili ...

Zato da se lahk nadane vzdevek "pameten", ter da je lahko na računalniških novicah vsak dan kaka objava o kaki novi "pametni" napravi :D

Kar se tiče omejitev bo pa smeh še večji kot zdaj, kjer v omejitvi 30 postavijo tablo: delo na cesti, omejitev 50

Zgodovina sprememb…

ahac ::

pirlo je izjavil:

Truga je izjavil:

Da se naprej lahko delajo prometne prekrske? Ja, res so se borili za dobro stvar.

Ne. Borili s(m)o se za to, da ni veliki brat na vsakem križišču in da imam med vožnjo čas opazovat tudi dogajanje okrog avtomobila, ne samo števec.
Če si rad nadzorovan ti noben ne preprečuje, da si zmontiraš tahometer.


Kdor zna vozit, mu ni treba nonstop gledat na števec, da ne dela prekrškov.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

kixs ::

Js imam vecje probleme s tistimi, ki vozijo pod omejitvijo in bi pametni avti vsekakor pohitrili/normalizirali voznjo.

Bellzmet ::

Zgleda so nekaj podobnega testirali :)
http://www.siol.net/avtomoto/novice/kra...

sensei ::

ahac je izjavil:

pirlo je izjavil:

Truga je izjavil:

Da se naprej lahko delajo prometne prekrske? Ja, res so se borili za dobro stvar.

Ne. Borili s(m)o se za to, da ni veliki brat na vsakem križišču in da imam med vožnjo čas opazovat tudi dogajanje okrog avtomobila, ne samo števec.
Če si rad nadzorovan ti noben ne preprečuje, da si zmontiraš tahometer.


Kdor zna vozit, mu ni treba nonstop gledat na števec, da ne dela prekrškov.

Je pa to toliko bolj potrebno za tistega, ki želi voziti mimo pravil brez kazni in takšni so si izborili, kar so hoteli.

Pithlit ::

pirlo je izjavil:

da imam med vožnjo čas opazovat tudi dogajanje okrog avtomobila, ne samo števec.

Saj tale ford ti ravno to omogoča. Ampak nekaterim tudi to ni po volji. Pač, nikol jim ne bo nič prav.
Life is as complicated as we make it...

pirlo ::

Pithlit je izjavil:

pirlo je izjavil:

da imam med vožnjo čas opazovat tudi dogajanje okrog avtomobila, ne samo števec.

Saj tale ford ti ravno to omogoča. Ampak nekaterim tudi to ni po volji. Pač, nikol jim ne bo nič prav.

Eni pač nočemo, da drugi namesto nas mislijo. Vredu je kot pomagalo, ne pa kot edina opcija.

Korencek ::

glih 2 tedna nazaj se vozim po dokončani obvoznici okoli budimpešte... Mi drvimo vsi z hitrostjo 150 kmh, na zaslonu mi naenkrat izpiše 30kmh.. Če bi mi avto zabremzal bi prišlo do enega ogromnega verišnega trčenja.
najbrž bere podatke tudi iz navigacije in je prebralo predhodno obstoječo cesto ki je tekla na istem placu.
imam pa novo škodo octavio z kamero za prometne znake.. še ena izmed nepotrebnih bedarij ki jih nisem želel,.. služben avto.
Smisel smisla je v nesmislu

jakan123 ::

Problem so tudi znaki na izvozih na avtocesti. Na večino izvozih pri nas so znaki za omejitev postavljeni tako, da mi jih Focus prebere kar s prehitevalnega pasu.

energetik ::

Korencek je izjavil:

glih 2 tedna nazaj se vozim po dokončani obvoznici okoli budimpešte... Mi drvimo vsi z hitrostjo 150 kmh, na zaslonu mi naenkrat izpiše 30kmh.. Če bi mi avto zabremzal bi prišlo do enega ogromnega verišnega trčenja.
najbrž bere podatke tudi iz navigacije in je prebralo predhodno obstoječo cesto ki je tekla na istem placu.
imam pa novo škodo octavio z kamero za prometne znake.. še ena izmed nepotrebnih bedarij ki jih nisem želel,.. služben avto.

1. omenjeni sistem ne pohodi bremze ampak samo spusti gas - počasno, nenevarno ustavljanje
2. če je že spustit gas nevarno, potem ste imeli več kot očitno premajhno varnostno in/ali niste zbrano vozili
3. vsi ste vozili daleč čez omejitev
4. če bi vsi imeli še sistem za avtomatično zaviranje v sili oz. radarski tempomat, tudi močno zaviranje 150-30 ne bi bilo nevarno --> še en razlog več za uvajanje avtomatičnih sistemov. Če bi bili pa vsi avti popolnoma avtomatični pa do takih situacij sploh ne bi prihajalo, saj bi vsi lepo vozili 130 z optimalno varnostno razdaljo.

Korencek ::

energetik je izjavil:

Korencek je izjavil:

glih 2 tedna nazaj se vozim po dokončani obvoznici okoli budimpešte... Mi drvimo vsi z hitrostjo 150 kmh, na zaslonu mi naenkrat izpiše 30kmh.. Če bi mi avto zabremzal bi prišlo do enega ogromnega verišnega trčenja.
najbrž bere podatke tudi iz navigacije in je prebralo predhodno obstoječo cesto ki je tekla na istem placu.
imam pa novo škodo octavio z kamero za prometne znake.. še ena izmed nepotrebnih bedarij ki jih nisem želel,.. služben avto.

1. omenjeni sistem ne pohodi bremze ampak samo spusti gas - počasno, nenevarno ustavljanje
2. če je že spustit gas nevarno, potem ste imeli več kot očitno premajhno varnostno in/ali niste zbrano vozili
3. vsi ste vozili daleč čez omejitev
4. če bi vsi imeli še sistem za avtomatično zaviranje v sili oz. radarski tempomat, tudi močno zaviranje 150-30 ne bi bilo nevarno --> še en razlog več za uvajanje avtomatičnih sistemov. Če bi bili pa vsi avti popolnoma avtomatični pa do takih situacij sploh ne bi prihajalo, saj bi vsi lepo vozili 130 z optimalno varnostno razdaljo.


1. je počasno, recimo nekaj sto metrov zadaj (z varnostno razdaljo) pa nepozoren voznik ki prileti z 150 na uro v avto z hitrostjo 100 na uro??
2. voznik za mano je imel premajhno varnostno razdaljo - slovak
3. to ni daleč čez omejitev.. vkalkuliraj napako števca.
4. tale tvoj sistem naredi sistem harmonike. Prvi zabremza recimo na 50, naslednji na 40, potem na 30,.. ta zadnji brez tvoje kamere pa kabum v stoječi avto. Ja, nekateri živi vozniki so še večje harmonike, ampak vseeno.
da bodo imeli vsi avtomobili vgrajeno to avtomatiko, mission impossible, ker moraš to vgraditi v vse "oldtimerje"
Smisel smisla je v nesmislu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Korencek ()

Bellzmet ::

@korencek: če ne poznaš sistema/ga ne znaš uporabljati ga ne šimfat.

Korencek ::

Bellzmet je izjavil:

@korencek: če ne poznaš sistema/ga ne znaš uporabljati ga ne šimfat.


podal sem samo primer ki sem ga sam doživel.
ko boš sam dobil vozniško in naredil nekaj sto kilometrov z avtomobilom in vso to avtomatiko se pa prosim oglasi in poročaj.
kot rečeno, sem samo podal primer... mam pa svoje opravke in se umikam iz debate.
"/ga ne znaš uporabljati" ... ne vem o čem govoriš.. znam uporabljati vse v mojem avtomobilu.
čaw
Smisel smisla je v nesmislu

energetik ::

Korencek je izjavil:


4. tale tvoj sistem naredi sistem harmonike. Prvi zabremza recimo na 50, naslednji na 40, potem na 30,.. ta zadnji brez tvoje kamere pa kabum v stoječi avto. Ja, nekateri živi vozniki so še večje harmonike, ampak vseeno.
da bodo imeli vsi avtomobili vgrajeno to avtomatiko, mission impossible, ker moraš to vgraditi v vse "oldtimerje"
Ravno radarski tempomat bi preprečil sistem harmonike. Ker avtomat pač reagira takoj in vedno.

Bellzmet ::

Ja če misliš, da bo sistem pri 150 km/h kar naenkrat zabremzal na 30 km/h potem ne veš kako deluje.

ahac ::

Sistem bo sigurno bremzal manj kot slovenski voznik, ko zagleda policaja. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

zmaugy ::

Kolega na A4 se mi pritožuje, da mu avto včasih brez veze zavira na navadni cesti, če kdo na stranski cesti čaka na vključitev v promet.
Te stvari so še daleč, bi bilo pa fino za na avtocesto. Greš 500-600 km daleč in lahko spiš v avtu ali se priravljaš za sestanek? Odlično!

Pithlit ::

pirlo je izjavil:

Vredu je kot pomagalo, ne pa kot edina opcija.

Novice pa očitno čisto noben ki šimfa čeznjo niti povohal ni. Pohvalno.
Life is as complicated as we make it...

Berserker ::

Truga je izjavil:

A ti si en tistih iz maribora, k so razbijal radarje zato ker ne znajo vozit kadar niso v prekrsku?


Nesmisel.

Del denarja bi odšel v privatne roke Iskre, sama lokacija nekaterih radarjev pa je na popolnoma neprimernih mestih, recimo na Tržaški, kjer se priključi hitra cesta, zakaj morajo tam stati radarji? Peščev je tam zelo malo, pravtako kolesarjev.


Očitno nekateri nočete sprejeti dejstva, da se je varnost na slovenskih cestah bistveno povečala, napram prejšnim letom, potrebno se bo tudi sprijazni da je 0% cestih nezgod nemogoče doseči.

smihael ::

nekikr je izjavil:

A ker rad voziš? A na roke tudi rad pereš cunje?


Pralni stroj te pac ne more niti sabotirati niti ni voden na daljavo. V najslabsem primeru ti pred zmenkom unici najljubso srajco. Samovozec avto pa rabi:
1) downlink povezavo s sateliti (ki lahko tudi namenoma posljejo napcne koordinate)
2) komunikacija s serverji (streetmap in analiziranje na serverjih)
3) lahko je voden na daljavo
4) ne mores ga izklopit med voznjo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smihael ()

Truga ::

Berserker je izjavil:

Truga je izjavil:

A ti si en tistih iz maribora, k so razbijal radarje zato ker ne znajo vozit kadar niso v prekrsku?


Nesmisel.

Del denarja bi odšel v privatne roke Iskre, sama lokacija nekaterih radarjev pa je na popolnoma neprimernih mestih, recimo na Tržaški, kjer se priključi hitra cesta, zakaj morajo tam stati radarji?


Nesmisel? Razlozi mi prosim zakaj je problem da tam stoji radar, ce itak noben ne vozi prehitro?

energetik ::

smihael je izjavil:

nekikr je izjavil:

A ker rad voziš? A na roke tudi rad pereš cunje?


Pralni stroj te pac ne more niti sabotirati niti ni voden na daljavo. Samovozec avto pa rabi:
1) downlink povezavo s sateliti (ki lahko tudi namenoma posljejo napcne koordinate)
2) komunikacija s serverji (streetmap in analiziranje na serverjih)
3) lahko je voden na daljavo
4) ne mores ga izklopit med voznjo...
Narobe. Samovozeč avto ne rabi nič od tega, te stvari so samo za dodatne informacije in optimizacijo.
Samovozeč avto se mora za vožnjo opirati na svoje senzorje, torej na LIDAR, kamere itd. Brez tega je praktično nemogoča vožnja po realnih cestah.
Ali ga lahko izklopiš ali ne bo bolj stvar zakona kot česa drugega. Trenutne avtomatike se lahko vozi ročno.
Lahko je voden na daljavo? Ne, ker se MORA ravnati glede na svoje senzorje. Kvečjemu mu lahko podajo prek satelita napačne podatke o delu na ceti/nesrečah/dogodkih. Da bi ga pa spravili v prepad, pa ni možno.

Pithlit ::

smihael je izjavil:

Samovozec avto pa rabi:
1) downlink povezavo s sateliti (ki lahko tudi namenoma posljejo napcne koordinate)
2) komunikacija s serverji (streetmap in analiziranje na serverjih)
3) lahko je voden na daljavo
4) ne mores ga izklopit med voznjo...

A maš ti kaj več informacij kot vsi ostali? Ker novica o tem niti približno ne govori.

Dejmo mal manj fantazirat pa same sebe prehitevat po desni.
Life is as complicated as we make it...

Berserker ::

Truga je izjavil:

Berserker je izjavil:

Truga je izjavil:

A ti si en tistih iz maribora, k so razbijal radarje zato ker ne znajo vozit kadar niso v prekrsku?


Nesmisel.

Del denarja bi odšel v privatne roke Iskre, sama lokacija nekaterih radarjev pa je na popolnoma neprimernih mestih, recimo na Tržaški, kjer se priključi hitra cesta, zakaj morajo tam stati radarji?


Nesmisel? Razlozi mi prosim zakaj je problem da tam stoji radar, ce itak noben ne vozi prehitro?


Kaj točno je zate prehitro? Za državo je vsak km/h čez omejitev. Gre se za nezaupanje sistema v državljane, iskanje polne vreče denarja, nikakor pa ne za večjo varnost.Po več letih vsakdnevne vožnje nisem tam opazil nikogar, ki bi zavestno divjal nad 70-90km/h, ker je to nemogoče, saj se promet zaradi gostote že od Hoč upočasni.

Pithlit ::

Berserker je izjavil:

Gre se za nezaupanje sistema v državljane, iskanje polne vreče denarja, nikakor pa ne za večjo varnost.

A zato me je zadnjič policistka opozorila da se vozim 57km/h (omejitev 50km/h) in me spustila naprej? Ker se grejo inkasantstvo?
Life is as complicated as we make it...

Berserker ::

Pithlit je izjavil:

Berserker je izjavil:

Gre se za nezaupanje sistema v državljane, iskanje polne vreče denarja, nikakor pa ne za večjo varnost.

A zato me je zadnjič policistka opozorila da se vozim 57km/h (omejitev 50km/h) in me spustila naprej? Ker se grejo inkasantstvo?


Ustavili so te v naselju,m kar je prav, omenjena lokacija tega radarja pa je na dvopasovnici ob industrijski coni (omejitev je 90, nato 70 za 10 metrov(skozi semaforizirano krizišče, kjer so stali radarji) in ponovno 90.

pirlo ::

Pithlit je izjavil:

Novice pa očitno čisto noben ki šimfa čeznjo niti povohal ni. Pohvalno.

Smo povohali in prebrali. Očitno ti nisi prebral prejšnijih komentarjev, ker se nanaša tudi malo širše kot za točno določen model Forda in trenutno verzijo programske opreme. Itak vemo kak to gre. V prvi verziji opcija, v drugi privzeto, v tretji moraš na servis da izklopiš, v četrti pa več ni mogoče ;)

Buggy ::

V prvi verziji opcija, v drugi privzeto, v tretji moraš na servis da izklopiš, v četrti pa več ni mogoče ;)


hehe dobra ...pa se res je >:D

matobeli ::

Problem v vajinemu razmišljanju je edino v temu da bodo tako hoteli uporabniki;)

V prvi verziji bodo to uporabljali samo tisti "bolj napredni", v drugi bodo to izklapljali samo še "nedeljski dirkači" v tretji verziji bo to uzakonjeno in se bo izklop štel za prekršek, v četrti pa bo ročno mehansko upravljanje odpravljeno oziroma bo na voljo v samo v sili

Truga ::

Berserker je izjavil:

Kaj točno je zate prehitro?

Vec kot pise na znaku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

Berserker ::

Truga je izjavil:

Berserker je izjavil:

Kaj točno je zate prehitro?

Vec kot pise na znaku.


Tole je preveč birokratski odgovor.

Očitno uživaš da folk dobiva položnice zaradi minimalno prekoračene hitrosti ali pa nisi vsak dan na cesti.

Truga ::

"Minimalno prekoracena hitrost" je prekrsek. Hoces noces, slovenske ceste bi bile neprimerno boljse okolje ce bi se strafalo za _vsak_ prekrsek, pa cetudi bi bila kazen 5e na prekrsek, kot pa to sranje k mamo zdej k vozi vsak po svoje.

Pithlit ::

pirlo je izjavil:

Itak vemo kak to gre.

Ugibanja in pizdenje čeznja. Tipično slovenski šport.
Life is as complicated as we make it...

nekikr ::

Očitno uživaš da folk dobiva položnice zaradi minimalno prekoračene hitrosti ali pa nisi vsak dan na cesti.

A veš kaj naredi za foro? Pojdi v banko in jo minimalno oropaj. Vzemi jim recimo 10.000€, to se jim ne bo nikjer poznalo. Potem pa razloži policaju, da si samo minimalno vzel in da to v bistvu ni noben prekršek. Mariborčani ste res ene posebne sorte.

zmaugy ::

Truga je izjavil:

"Minimalno prekoracena hitrost" je prekrsek. Hoces noces, slovenske ceste bi bile neprimerno boljse okolje ce bi se strafalo za _vsak_ prekrsek, pa cetudi bi bila kazen 5e na prekrsek, kot pa to sranje k mamo zdej k vozi vsak po svoje.


Kaj pa življenskost samih omejitev kot takšnih? Tudi te ne bi smele biti večne in nespremenljive. Imamo avtomobile iz leta 2015 in omejitve iz leta (ugibam) 1995? In tudi niso, to vemo iz lastnih izkušenj - včasih je bila omejitev na magistralni cesti 80, na avtocesti 120 in v naselju 60 (pred tem pa se mi zdi iz otroštva da v naselju ni bila določena in je bila od primera do primera predpisana z znaki - česar pa itak nihče ni upošteval in je folk vozil kot ubrisan).
Če greš v Nemčijo in vidiš kako noro se vozijo po svojih res slabih avtocestah, ki so za povrh še veliko bolj prometne od naših, te vse mine. In na dosti mestih ni omejitve. Po drugi strani so naše avtoceste (in na primer hrvaške) dobre, niso dotrajane in so manj prometne, omejitve pa kot med kvekerji. Da ne omenjam kazni, ki so precej hude.
In ne mi prosim s "130 mimo šole", ker o tem ni bilo govora, z omejitvami v naseljih nimam težav.

Berserker ::

Truga je izjavil:

"Minimalno prekoracena hitrost" je prekrsek. Hoces noces, slovenske ceste bi bile neprimerno boljse okolje ce bi se strafalo za _vsak_ prekrsek, pa cetudi bi bila kazen 5e na prekrsek, kot pa to sranje k mamo zdej k vozi vsak po svoje.


Kolikor vem so slovenske ceste dosti bolj varne napram prejšnim letom, kljub temu da je na cesti vedno več avtomobilov.

Imaš pa še druge dejavnike kot je recimo stanje cest in ostale psihološke dejavnike, katerih ne moreš omejit z omejeno hitrostjo.

GTX970 ::

Kolikor vem so slovenske ceste dosti bolj varne napram prejšnim letom, kljub temu da je na cesti vedno več avtomobilov.

Izvzemivši AC so vsako leto manj varne, ker je vzdrževanja samo v sledeh.

Pithlit ::

Berserker je izjavil:

Kolikor vem so slovenske ceste dosti bolj varne napram prejšnim letom

Da nisi ti kje v indiji koromandiji? Kje za boga se ti voziš da to opažaš?
Life is as complicated as we make it...

Berserker ::

nekikr je izjavil:

Očitno uživaš da folk dobiva položnice zaradi minimalno prekoračene hitrosti ali pa nisi vsak dan na cesti.

A veš kaj naredi za foro? Pojdi v banko in jo minimalno oropaj. Vzemi jim recimo 10.000EUR, to se jim ne bo nikjer poznalo. Potem pa razloži policaju, da si samo minimalno vzel in da to v bistvu ni noben prekršek. Mariborčani ste res ene posebne sorte.


Kakšna primerjava je to? Z prekoračitvijo 5km/h ne bom nikogar mateiralno oškodoval, kvečjemu bom ogrožal, če bom za 10m zmanjšal hitrost iz 90km/h 70km/h in potem spet pospešli na 90km/h, ker mi birokratski znak to zapoveduje. Daj se malo vključi v realne vsakodnevne sitacije, niti organi varnosti ne upoštevajo teh sitacij. Pa ne hodi ven z izgovori da folk vozi 130km/h mimo šole. In ne nisem iz MB.

Zgodovina sprememb…

Berserker ::

Pithlit je izjavil:

Berserker je izjavil:

Kolikor vem so slovenske ceste dosti bolj varne napram prejšnim letom

Da nisi ti kje v indiji koromandiji? Kje za boga se ti voziš da to opažaš?


Ocenjeno stanje je posledica uradne statistike ne mene.

Vsak dan 60km v eno smer, regionalka, avtocesta in mestna vožjo na Štajerskem, sklepam da smo povprečno statistično slabši, zato pričakujem drugje po sloveniji boljše razultate, osebno sem zadovoljen z obnašanjem voznikom, v primerjavi z tujino in prejšnimi leti pri nas.

Pithlit ::

IIRC uradna statistika pravi da imamo porazno stanje cest.
Life is as complicated as we make it...

vostok_1 ::

win64 je izjavil:

Truga je izjavil:

win64 je izjavil:

In to, da ti avto samodejno spusti plin, ko vidi tablo, je itak samo za poštene. Tisti, ki zavestno vozijo prehitro bodo pač izklopili ta sistem. In zaradi takih se bo ostalim omejevala svoboda. Upam, da ne za časa mojega življenja.

Skratka, tebe moti ker "nezavestno" (?!?) vozis prehitro, zdaj pa ne bos mogu ker ti avto ne bo pustil? Tocno za take je narjena ta naprava.


Ko zmanjka argumentov pa na osebni nivo? Ampak se motiš, vozim po omejitvah. Za razliko od nekaterih celo zmorem kontrolirat stopalko za plin tudi brez tempomata. In rad imam popolno kontrolo nad vozilom ter, da sem voznik, ne pa samo potnik.

Se pa strinjam z zgornjo izjavo, da je treba malo poostriti pravila, kako do izpita. Norcev je preveč na cesti.


Če bi bilo po moje, bi izpite talali na podlagi psiholoških testov človeka, in ne toliko po CPPju.

Človeka, ki je po naravi strpen, previden in premišljen lahko daš v še tako neugodno CPP situacijo in zelo vrjetno ne bo nobenega ubil.
Po drugi strani jebivetrski, prepotentni mačist pa bo zlahka pobral kako polno avtobusno postajol.

Seveda imaš gradacije, ampak you catch my drift.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

driver_x ::

Berserker je izjavil:

Kakšna primerjava je to? Z prekoračitvijo 5km/h ne bom nikogar mateiralno oškodoval, kvečjemu bom ogrožal, če bom za 10m zmanjšal hitrost iz 90km/h 70km/h in potem spet pospešli na 90km/h, ker mi birokratski znak to zapoveduje. Daj se malo vključi v realne vsakodnevne sitacije, niti organi varnosti ne upoštevajo teh sitacij. Pa ne hodi ven z izgovori da folk vozi 130km/h mimo šole. In ne nisem iz MB.


Aha, omejitve so torej informativnega značaja, Berserker pa je tisti, ki nato presodi koliko se dejansko lahko kje vozi.

Reycis ::

Pithlit je izjavil:

IIRC uradna statistika pravi da imamo porazno stanje cest.


K varnosti ceste prispeva samo stanje cestišča bolj malo. Bolj pomembni so drugi dejavniki. Se mi zdi, da se je označenost močno popravila.

Sicer pa meni so všeč te nove igračke ki prihajajo v vozila. Osebno sicer tega avtomatskega omejevalnika še nisem sprobal - imam ročnega kjer sam določiš max hitrost. Vendar pa se že pri radarskem tempomatu vidi, da zadeva rabi še nekaj piljenja.

nekikr ::

Kakšna primerjava je to? Z prekoračitvijo 5km/h ne bom nikogar mateiralno oškodoval,

Pri tako majhni prekoračitvi te niti ne bodo ustavili. Je pa fino, da ne boš nikogar materialno oškodoval s tem. Morda povoziš kakšnega otroka (+10 v naselju je lahko že veliko), ampak denarno ga pa ne boš oškodoval, itak jih je pa veliko. Preseli se f toti Maribor, tam so se kolektivno odločili, da se jim za zakone in predpise gladko jebe in da so omejitve, kot je sammy lepo povedal, bolj informativnega značaja in se naj kar fsaki mariborčan odloči koliko je primerno, je za to najbolje usposobljen (še posebej ko gre nabit s fuzbala).

sisemen ::

ales85 je izjavil:

@sisemen kaj pa, če se pelješ v Nemčijo? Imajo še vedno precej cest brez omejitev. Ali boš takrat vzel blokado ven preden boš šel na pot in potem tudi blokado vrnil? Morda bomo imeli pa celo "mejne" servise za takšne zadeve...


Glede omejitev v Nemciji, lahko vozis hitreje, ker imajo ljudje bolj scisceno podstresje (zanimiva teorija: morda so se pa norci na cesti ze evolucijsko samoizlocili, ko so se pobili pri visokih hitrostih in danes vidis za precisceno "raso"?). Ce to naredis v Sloveniji, imas polovico populacije mrtve v enem tednu. Torej: slovenski avtomobilisticni cepci niso osebnostno zreli za visoke hitrosti, zato: blokada ostane, tudi v tujini. V interesu drzave in optimiziranja stroskov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

Kenpachi ::

Ma v sloveniji je problem, ker se vozi 100-110 na prehitevalnem pasu.
Potem pridejo seveda zivckoti, ki blendajo odzadaj na vrsto, cim morajo nekaj 100m it 129.9hm/h.

Oboji so problematicni.
Zaraki Kenpachi.

CoolBits ::

Kako lahko s 100-110 prideš na prehitevalni pas? Toliko vozijo kamioni po voznem... se pravi so nekateri še počasnejši :)

pirlo ::

nekikr je izjavil:

Kakšna primerjava je to? Z prekoračitvijo 5km/h ne bom nikogar mateiralno oškodoval,

Pri tako majhni prekoračitvi te niti ne bodo ustavili. Je pa fino, da ne boš nikogar materialno oškodoval s tem. Morda povoziš kakšnega otroka (+10 v naselju je lahko že veliko), ampak denarno ga pa ne boš oškodoval, itak jih je pa veliko. Preseli se f toti Maribor, tam so se kolektivno odločili, da se jim za zakone in predpise gladko jebe in da so omejitve, kot je sammy lepo povedal, bolj informativnega značaja in se naj kar fsaki mariborčan odloči koliko je primerno, je za to najbolje usposobljen (še posebej ko gre nabit s fuzbala).

Teh +10 v naselju je razlika med manj sposobnim in bolj sposobnim voznikom. Iris trezna podobo hitro reagira kot večina ostalih po litru vina. Da še ne omenjam starosti. Če hočemo varen promet bi morali vsi, ki opravljajo izpit naredit psihološki test in poligon prevozit v določenem času. S tem bi psihopate in nesposobne za vožnjo spravili s cest.

AndrejO ::

zmaugy je izjavil:


Kaj pa življenskost samih omejitev kot takšnih? Tudi te ne bi smele biti večne in nespremenljive. Imamo avtomobile iz leta 2015 in omejitve iz leta (ugibam) 1995? In tudi niso, to vemo iz lastnih izkušenj - včasih je bila omejitev na magistralni cesti 80, na avtocesti 120 in v naselju 60 (pred tem pa se mi zdi iz otroštva da v naselju ni bila določena in je bila od primera do primera predpisana z znaki - česar pa itak nihče ni upošteval in je folk vozil kot ubrisan).

Saj niso večne in nespremenljive. Izven naselij so se zvišale (80 na 90, 100 na 110, 120 na 130), znotraj naselij pa so se znižale (60 na 50 splošno, dodali smo cono 30 in območje umirjenega prometa z 10).

zmaugy je izjavil:

Po drugi strani so naše avtoceste (in na primer hrvaške) dobre, niso dotrajane in so manj prometne, omejitve pa kot med kvekerji. Da ne omenjam kazni, ki so precej hude.

Izven naselij so kazni še vedno znosno nizke. Recimo 40 EUR kot meja znosnega: v naselju je to 10% prekoračitev, zunaj naselja je to 20% prekoračitev, na AC je to 25% prekoračitev. To pa zato, ker ...

zmaugy je izjavil:

In ne mi prosim s "130 mimo šole", ker o tem ni bilo govora, z omejitvami v naseljih nimam težav.

Mimo ekstremov, kazni sledijo relativni ogroženosti šibkejših. Teh je v naseljih več in so večkrat udeleženi v nesrečah, zato gre vse v smer, da je v naseljih minimalna toleranca do prekoračitev. Zunaj naselij pa je ta toleranca pač večja. Dokler ne bo kdo privlekel ven podatka, ki bo pokazal mojo zmoto, pa je največ prekrškov ugotovljenih v naseljih, kar pomeni, da se jih tam tudi najstrožje nadzira.


V splošnem pa ima veliko ljudi v Sloveniji neko hudo mentalno bolezen, kjer si mislijo, da so upravičeni do vožnje +5% navzgor od omejitve in, da kdorkoli, ki vozi že samo 0,01km/h manj od omejitve, jim krši najmanj 10 temeljnih človekovih pravic, predstavlja življenjsko grožnjo človeštvu, bi moral biti odškodninsko in kazensko odgovoren zaradi povzročanja zastojev, ni vreden, da bi vozniško dovoljenje sploh posedoval in, ki bi bili pripravljeni v poroti spoznati človeka nedolžnega za umor, če bi se ta branil s tem, da bi rekel, da je moral zavirati iz 240km/h na 90km/h, ker je pri Celju en tovornjak prehiteval drugega in ga je to spravilo v tolikšno stanje afekta, da res ni bil pri sebi, ko je dva dni kasneje s sekiro umoril partnerico.

Pa nisem prepričan, če je v Nemčiji stanje kaj boljše. Samo en ekstra pas imajo na katerega tovorna vozila praviloma ne zatavajo. V Sloveniji ne vem, da bi kje že imeli tako široke odseke razen nekaj klancev, kjer tovornjaki skoraj izpustijo dušo. Bi pa ta neobstoječ dodaten pas zagotovo pripomogel k "pacifikaciji" tistih okolici zelo nevarnih osebkov, ki niso samo prehitri, temveč si mislijo, da imajo od Boga dano pravico do ogrožanja varnosti drugih udeležencev v prometu, ker imajo +1 osla k vsem konjem pod havbo. Potem bi si verjetno bili problem samo še med seboj.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pretentati samovozeče avtomobile z zlonamernimi prometnimi znaki (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
8322674 (17933) Mare2
»

Prihaja avtomobil, ki sam spoštuje omejitve hitrosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
18043866 (36989) m0LN4r
»

Speeding Facts vs Myths (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25813651 (10529) jype
»

Avtovoznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
749975 (8077) OwcA
»

Policaj me je presenetu z milo kaznijo! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
838851 (7254) Popeye

Več podobnih tem