» »

Amazon zelo pocenil shrambo v oblaku

Amazon zelo pocenil shrambo v oblaku

Amazon - Konkurenca na področju shranjevanja podatkov v oblaku je huda in temu primerne so tudi ugodne cene za potrošnike. Amazon je ta teden vrgel rokavico konkurenci in predstavil dva prenovljena paketa, ki prinašata bistveno znižane cene.

Unlimited Photos Plan je namenjen v glavnem shranjevanju fotografij, ki jih lahko v njihovem oblaku shranimo neomejeno. Dobrodošla prednost je podpora formatu RAW, v katerem fotografije shranjujejo poklicni fotografi pred nadaljnjo obdelavo, saj v tej obliki slike običajno zasedejo precej več prostora kot v JPG. Naročniki Prime ter lastniki naprav Amazon Fire imajo neomejeno možnost shranjevanja slik že sedaj (in tako bo brez dodatnih stroškov tudi ostalo), preostali pa jo bodo lahko naročili za 12 dolarjev letno. Poleg tega v kompletu dobijo še 5 GB prostora, ki ga lahko porabijo za poljubne vsebine.

Komur to ne zadošča, mu Amazon ponuja Unlimited Everything Plan, ki je točno to, kar pravi ime. Omogoča neomejene količine prostora za shranjevanje poljubnih podatkov, kar vas bo stalo 60 dolarjev letno. Oba paketa sta na voljo v trimesečni brezplačni preizkusni obliki, mogoča pa je tudi nadgradnja s Cloud Driva. Tudi velikost posameznih datotek ni omejena, omejitev je le v mobilnem odjemalcu (na 2 GB).

Amazon sicer ni prvi, ki je ponudil neomejeno kapaciteto, je pa to storil najprivlačneje. Microsoft namreč za neskončno količino prostora zahteva naročnino na Office 365 Personal, ki stane 70 dolarjev letno, ali Office 365 Home za pet uporabnikov za skupno 100 dolarjev letno. Dropbox ponuja 1 TB za 120 dolarjev letno, Google Drive pa stane enako. Vodstvo je torej prevzel Amazon.

46 komentarjev

kuglvinkl ::

Sem preizkusil in naložil en album 2,2 gb, NEF datoteke. Lightroomovih datotek ne šteje kot fotk in s tem ti gre 5 GB placa. Tko da, odvisno, kaj imaš, s tem pa kolk rabiš... Seveda jih lahko tut spustiš, če rabiš samo surov material. Slednje zna bit good enough.
Your focus determines your reallity

carota ::

V čem se to razlikuje od S3 drivea, samo v načinu obračunavanja?

fosil ::

Verjetno to pomeni tudi, da odpade šifriranje.
Kar pomeni, da imajo dostop do vseh tvojih fotk.
Ob tem bi bilo verjetno dobro prebrati droben tisk, glede fint kako lahko oni potem uporabljajo te fotke.
Tako je!

carota ::

fosil je izjavil:

Verjetno to pomeni tudi, da odpade šifriranje.
Kar pomeni, da imajo dostop do vseh tvojih fotk.
Ob tem bi bilo verjetno dobro prebrati droben tisk, glede fint kako lahko oni potem uporabljajo te fotke.

Pa boljše ne dajat gor slik svojih otrok, še posebej iz morja ...

FireSnake ::

carota je izjavil:

fosil je izjavil:

Verjetno to pomeni tudi, da odpade šifriranje.
Kar pomeni, da imajo dostop do vseh tvojih fotk.
Ob tem bi bilo verjetno dobro prebrati droben tisk, glede fint kako lahko oni potem uporabljajo te fotke.

Pa boljše ne dajat gor slik svojih otrok, še posebej iz morja ...


Če je tako, potem je bolje zadevo povsem ignorirat.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

integral15 ::

Omg kako je folk neumen pa kupuje te zadeve. 4tb wd my cloud stane pa 130€ mislm halo

zee ::

Neumen? Vsakemu svoje.

Meni se zdi to odlicno in komaj cakam, da se odzovejo Google, Dropbox in Microsoft.

Also: hramba v oblaku je zelo primerna za dolgotrajno hrambo podatkov (ze omenjene slike), ker se ti ni treba ubadat z MTBF-jem za posamezni trdi disk in z gnitjem podatkov.

Pomisleki o zasebnosti so seveda povsem na mestu, vendar, kot receno, je odlocitev za hrambo v oblaku stvar vsakega posameznika.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kuglvinkl ::

kam vas je histericno odnesl glede otrok? sem spregledal kaksno novico glede amazona?

sam razmisljam, da bi vzel unlimited,spakiral folderje v kontejnerje, in spravu.

ne glede na to, da je backup na locenem kraju.
Your focus determines your reallity

zee ::

sam razmisljam, da bi vzel unlimited,spakiral folderje v kontejnerje, in spravu.


Dobra odlocitev.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

hojnikb ::

integral15 je izjavil:

Omg kako je folk neumen pa kupuje te zadeve. 4tb wd my cloud stane pa 130€ mislm halo

potem pa ko disk odpove, je pa veselje..

PS:

a ta photo unlimited gleda samo končnico fajla ali še kej druga ?
Ker bi lahko dal gor kriptirane kontainerje in dal lepo na konc .jpg :) :) :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Lonsarg ::

Jaz neizmerno preziram ves software, ki shranjuje slike kakorkoli drugače kot v folder sistemu. Mislim razen cache, thumbnails itd je lahko poljubno zaradi mene, ampak same slika naj bodo slike in albumi naj bodo mape. Pri vseh gorah softwera pač rabiš eno open neproprietry sistem organiziranja in to je zaenkrat edino folder system.

njyngs ::

carota je izjavil:

fosil je izjavil:

Verjetno to pomeni tudi, da odpade šifriranje.
Kar pomeni, da imajo dostop do vseh tvojih fotk.
Ob tem bi bilo verjetno dobro prebrati droben tisk, glede fint kako lahko oni potem uporabljajo te fotke.

Pa boljše ne dajat gor slik svojih otrok, še posebej iz morja ...

Hočeš povedati, da so slike na tvojem disku doma bolj varne kot na amazonovem/googlovem?

c3p0 ::

Koliko pa v resnici znaša ta "unlimited"? Preden naložim gor 5TB in mi omejijo hitrost povezave ali kaj podobnega.

stb ::

hojnikb je izjavil:

integral15 je izjavil:

Omg kako je folk neumen pa kupuje te zadeve. 4tb wd my cloud stane pa 130€ mislm halo

potem pa ko disk odpove, je pa veselje..

Odvisno kaj s tem diskom potem počneš. Lahko ga recimo daš v decentralized cloud storage in razpolagaš z 1.3 TB distribuiranim, šifriranim, praktično neuničljivim diskovjem.
http://storj.io

Joze_K ::

integral15 je izjavil:

Omg kako je folk neumen pa kupuje te zadeve. 4tb wd my cloud stane pa 130€ mislm halo


kje pa....

WD My Cloud 4TB NAS, Gb LAN, USB 3.0 - WDBCTL0040HWT-EESN Cena: 223,70 €

kuglvinkl ::

a res rabiš lan port?

Sam vidimta service skoraj izključno za cold data. Je treba razmislit, kaj si kdo želi oz. potrebuje... Sam npr. kot že rečeno imam več backupov. Razmišljam samo, ali je 50 na leto vredno met kopijo še nekje, to je vse.
Your focus determines your reallity

Red_Mamba ::

ce bo droben tisk zdrzal vodo bo tole zelo ugodno :)

ravno sem se pripravljal, da bi slike prestavil iz online serverja na S3 storage. In ce se bo dalo kako simpl sinhronizacijo naredit bo tole ceneje :)
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

carota ::

njyngs je izjavil:

Hočeš povedati, da so slike na tvojem disku doma bolj varne kot na amazonovem/googlovem?

Kaj pomeni bolj varne? 4 ločene kopije pa tudi ne bodo hkrati crknile. Doma vem kdo ima do njih dostop, Amazonu kot ameriškemu podjetju pa ne zaupam, da ne dovoli kakšni tročrkovni agenciji vpogleda, da si kakšen njihov interni pedofil ne ogleduje slik mojih otrok.

Že nekaj časa sicer razmišljam da bi na Amazon naložil še en backup, vendar nisem še utegnil naštudirat kako bi podatke enostavno kriptiral. Kakšen predlog? Truecrypt container?

Lonsarg ::

carota je izjavil:


Že nekaj časa sicer razmišljam da bi na Amazon naložil še en backup, vendar nisem še utegnil naštudirat kako bi podatke enostavno kriptiral. Kakšen predlog? Truecrypt container?

Točno to kar hočeš ti imet imam jaz že vse naštudirano;) in sicer:
1)-Seafile sserver z kriptiranimi libraries na svojem serverčku
2)-inkrementalni backup seafila data folderja enkrat dnevno ponoči na dodatni disk(lahko tudi particija, saj ni treba pretiravati v količini kopij) na tem serverju
3)-sihronizacija tega backupa z izbranim cloud providerjem
Vmesni drugi korak je nujno potreben, ker če boš sihroniziral direkt seafile folder boš v primeru kakršnekoli okvare podatkov vse te okvare sihroniziral z cloud providerjem in boš tudi tam izgubil delujoče instance:)

V mojem primeru 70EUR za 4 leta neomejenega OneDrive prostora, v tvojem primeru morda Amazon Unlimited, se splača preračunat glede na količino prostora še Amazon Glacier in podobne storitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kogledom ::

Lonsarg je izjavil:

carota je izjavil:


Že nekaj časa sicer razmišljam da bi na Amazon naložil še en backup, vendar nisem še utegnil naštudirat kako bi podatke enostavno kriptiral. Kakšen predlog? Truecrypt container?

Točno to kar hočeš ti imet imam jaz že vse naštudirano;) in sicer:
1)-Seafile sserver z kriptiranimi libraries na svojem serverčku
2)-inkrementalni backup seafila data folderja enkrat dnevno ponoči na dodatni disk(lahko tudi particija, saj ni treba pretiravati v količini kopij) na tem serverju
3)-sihronizacija tega backupa z izbranim cloud providerjem
Vmesni drugi korak je nujno potreben, ker če boš sihroniziral direkt seafile folder boš v primeru kakršnekoli okvare podatkov vse te okvare sihroniziral z cloud providerjem in boš tudi tam izgubil delujoče instance:)

V mojem primeru 70EUR za 4 leta neomejenega OneDrive prostora, v tvojem primeru morda Amazon Unlimited, se splača preračunat glede na količino prostora še Amazon Glacier in podobne storitve.


Hvala za odgovor, samo še vpr s čim delaš inkrementalni backup in kako si vse skupaj avtomatiziral?

Lonsarg ::

Ah freeware software je dost na tem področju. Jaz sem uporabil kar v Windowsih vključen Windows Server Backup, če imaš navaden Windows mogoče kar File History uporabiš.

Drugi korak ne bi bil potreben, če bi se cloud providerji malo zresnili pa začeli ponujati tudi inkrementalno sihronizacijo po defultu kot jo te razne private cloud rešitve, to bi bil potem pravi backup. No, govorim o tavelkih nizkocenovcih kot je Amazon, kje drugje se kaj takega celo že najde.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Bellzmet ::

Hmm na prvi pogled zgleda odlična zadeva za dodatni backup za fotke.

Verjetno, če se fotke zazipajo jih potem ne spozna kot fotke?

kuglvinkl ::

priznam, da bi tudi sam tako kot carota imel lajf tko poštiman, da bi me skrbeli samo še pedofili pri tričrkovnih organizacijah.

če se vrnemo na topic, v roku 14 dni bomo po mojem deležni odziva od vseh treh največjih konkurentov. One way or another.
Your focus determines your reallity

integral15 ::

hojnikb je izjavil:

integral15 je izjavil:

Omg kako je folk neumen pa kupuje te zadeve. 4tb wd my cloud stane pa 130EUR mislm halo

potem pa ko disk odpove, je pa veselje..

PS:

a ta photo unlimited gleda samo končnico fajla ali še kej druga ?
Ker bi lahko dal gor kriptirane kontainerje in dal lepo na konc .jpg :) :) :)


Bravo mojster na cim imajo pa oni shranjen pa v zraku mal razlislej.

Mal sem se zatipkal 4tb stane 180EUR 3tb pa 140EUR pa ne glejte te zadeve v sloveniji ampak v nemciji. Cene so primerljive z navadnimi trdimi diski

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

> Bravo mojster na cim imajo pa oni shranjen pa v zraku mal razlislej.

Na diskih. sam niso tiste consumer varjante, niti nimajo take redudance kot ti.
#brezpodpisa

carota ::

kuglvinkl je izjavil:

priznam, da bi tudi sam tako kot carota imel lajf tko poštiman, da bi me skrbeli samo še pedofili pri tričrkovnih organizacijah.

če se vrnemo na topic, v roku 14 dni bomo po mojem deležni odziva od vseh treh največjih konkurentov. One way or another.

Pravica do zasebnosti je ena od temeljnih človekovih pravic in se ji ne bom za nobeno ceno odrekel.

Kar se pa drugih ponudnikov tiče, a nima Dropbox tudi shranjene podatke na Amazonu? Počakajmo še na konkurente. :)

Lonsarg je izjavil:

carota je izjavil:


Že nekaj časa sicer razmišljam da bi na Amazon naložil še en backup, vendar nisem še utegnil naštudirat kako bi podatke enostavno kriptiral. Kakšen predlog? Truecrypt container?

Točno to kar hočeš ti imet imam jaz že vse naštudirano;) in sicer:
1)-Seafile sserver z kriptiranimi libraries na svojem serverčku
2)-inkrementalni backup seafila data folderja enkrat dnevno ponoči na dodatni disk(lahko tudi particija, saj ni treba pretiravati v količini kopij) na tem serverju
3)-sihronizacija tega backupa z izbranim cloud providerjem
Vmesni drugi korak je nujno potreben, ker če boš sihroniziral direkt seafile folder boš v primeru kakršnekoli okvare podatkov vse te okvare sihroniziral z cloud providerjem in boš tudi tam izgubil delujoče instance:)

V mojem primeru 70EUR za 4 leta neomejenega OneDrive prostora, v tvojem primeru morda Amazon Unlimited, se splača preračunat glede na količino prostora še Amazon Glacier in podobne storitve.

Hvala! Bom preučil tvojo rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: carota ()

JurijTurnsek ::

Lahko kdo preveri, ali bi bilo mogoče imeti šifriran My Cloud mirroran na Amazon Cloud? Da, če crkne en disk, imaš še vedno backup v oblaku (šifriran s tvoje strani).
http://www.slatnaskejta.com

black ice ::

Kako to, da za Linux ni clienta? Samo preko browserja. Če bi obstajala FUSE implementacija bi bilo že prelepo.

Oberyn ::

stb je izjavil:

Lahko ga recimo daš v decentralized cloud storage in razpolagaš z 1.3 TB distribuiranim, šifriranim, praktično neuničljivim diskovjem. http://storj.io

Tole zgleda privlačno. Na žalost je šele v testnem obdobju, pa še to samo delno. Če se bo razvilo, zna biti zelo uporabna stvar.

Ampak nekaj mi je zanimivo: ko berem tehnične dokumente te storitve, pa tudi drugih storitev, kjer se razvija varno client side šifriranje, povsod se opisuje, kako naj bi taka storitev varovala pred 'governments' ali 'political or legal attack vectors'. Torej ne pred mafijo ali hekerji ali prevaranti ali teroristi (karkoli že to je), ampak pred oblastjo. To je zanimivo. Veliko ljudi kot kaže vedno bolj smatra, da živijo pod okupacijo.

jukoz ::

Cloud Storage + bankruptcy:
http://www.datacenterdynamics.com/news-...

Problem nastane ko moraš podatke ki si jih tlačil v cloud par let naenkrat (v par dneh) zmigrirati nekam drugam. Tu pa nastane problem, saj ima tudi cloud provider omejen bandwith (sploh ko migrirajo vse njegove stranke), kot tudi ti sam.

carota ::

Oberyn je izjavil:

Ampak nekaj mi je zanimivo: ko berem tehnične dokumente te storitve, pa tudi drugih storitev, kjer se razvija varno client side šifriranje, povsod se opisuje, kako naj bi taka storitev varovala pred 'governments' ali 'political or legal attack vectors'. Torej ne pred mafijo ali hekerji ali prevaranti ali teroristi (karkoli že to je), ampak pred oblastjo.
...

V čem pa je razlika med mafijo, hekerji, prevaranti, teroristi in oblastjo? ;)

Mimogrede, zanimiva je tudi rešitev da si na svoj server/hosting postaviš ownCloud in tam nastaviš storage na Amazon. Mislim, da imajo vsi OS-i kakšen client za ownCloud.

Lonsarg ::

ownCloud nima client side šifriranja...

jc ::

Je še kdo probal ta Cloud Drive? Meni se zdi super počasno. V 7 urah mi je uspelo uploadati 1,7GB.

black ice ::

Nisem, še vedno iščem nek workaround za Linux. Preko browserja ali uradnega clienta?

jc ::

Preko obojega sem poskusil, oboje počasno.

jc ::

Sedaj deluje hitreje, zgleda da je neuporaben v večernih urah.

blackbfm ::

itak mora bit vedno neko neumna omejitev oz catch..no, ne da se sharat mape, bravo amazon

McClane ::

Jaz bom počakal kaj na to odgovori konkurenca - predvsem Google in Microsoft.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

kuglvinkl ::

Zdej bom počasi stočil del fotk na Cloud. To pomeni dobesedno, se pravi predvsem NEF datoteke, ostale od LR ostajajo na domačih diskih. Razlog je v tem, če rabiš prostor samo za fotke, je dovolj 15 $ na leto. Če rabiš še datoteke, je to okrog 50$ IIRC kar je zame nepotrebno.

Izkušnje so sledeče. Zadeva je zelo rudimentarna. Npr. v folderju imam okrog 4k datotek. Vmes se Chrome usuje. OK, daš še en upload. Težava je v tem, da se mora file v celoti naložit, da ve, da je že naložen. Na 10/10 liniji je to precej dolgo.

Povedano drugače, manjka sync.

Windows app je katastrofa, ne vidiš sploh strukture direktorijev.

Kar se mene tiče, je šef reku, pobje, delničarji nas bodo obesili za jajca, kolk smo daleč s tem? In ko so mu rekel, da niti približno dovolj dalečj je reku, dejmo ven.

Sem jim pisal, bomo videli kaj bo.
Your focus determines your reallity

jc ::

Jaz sem spravil gor 200k slik. Z windows appom je bilo nemogoče. S tem gre pa kar v redu: https://github.com/yadayada/acd_cli

Lonsarg ::

Meh, jaz imam za praktično isti denar(70EUR na 4 leta) neomejeno OneDrive, ki ima dejansko zelo stabilne in funkcionalne kliente, brez omejitev na samo slika ali kaj podobnega. Rabiš pa met študentski status ja, drugače je kar precej dražje(tam tam z Amazonovo 50EUR letno ponudbo, oziroma malo dražje)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mr_Globus ::

70eur za 4 leta? Ni office 365 osemdeset evrov letno?

Lonsarg ::

Ne, 80 dolarjev letno je, na Nemškem Amazonu je trenutno 65€. Na uradni slovenski Microsoft strani pa je sicer res 80€ ja:)

Bellzmet ::

Kaj pa Flickr, ki ima 1TB brezplačnega prostora za fotke?

NLight ::

Mr_Globus je izjavil:

70eur za 4 leta? Ni office 365 osemdeset evrov letno?


Če imaš status študenta dobiš Office 365 4 letna licenca za 79EUR (LINK)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Mr_Globus ::

Ah ja, ampak samo 1 user ne? Navadni ima 5 accountov po 1 tera :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dropbox, Onedrive, Google drive,...? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7614063 (7638) crniangeo
»

Amazon ukinja shrambo z neomejeno kapaciteto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5414215 (11329) mojster_joni
»

Microsoft ne bo več ponujal neomejenega oblačnega prostora naročnikom na Office 365 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
8326660 (21129) Lonsarg
»

Amazon zelo pocenil shrambo v oblaku

Oddelek: Novice / Ostale najave
4614302 (9269) Mr_Globus

Več podobnih tem