» »

AMD proc+ katera plata

AMD proc+ katera plata

c3R4R ::

Rad bi kupil eno dobro kombinacijo plate+proca!!
Trenutno izbiram med:
- ABIT NF7+AMD XP 1700+ (skupaj približno 48k SIT)
- Epox 8rda+AND XP 1700+ (skupaj 45k SIT)

Katero izmed kombinacij naj vzamem?? ZAKAJ?
Ali poznate kakšno podobno, dobro kombinacijo za enako vsoto denarja?

HVALA!
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

boštjan ::

Ja če hočeš popoln audio zvok pol vzemi abitko,samo pazi da boš vzel revizijo1.2 ali 2.0

c3R4R ::

Okej...
Kakšna pa je razlika med revizijami:8)??

boštjan ::

frenk ::

sm mislu da ma sam nf7-s bol zvok kokr epox...no ja:\

c3R4R ::

Ali je kakšna cenovna razlika med revizijami?? A sem proc v redu zbral?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

boštjan ::

razlike v ceni ne bi smelo bit,saj gree za iste plate.proc pa predvidevam da boš navijal in boš komaj takrat zvedel,če se da iz njega še kaj ven iztisnit

c3R4R ::

No, seveda bom navijal... Sem slo-techar:D

V bistvu sem spraševal za izbiro proca iz razloga, ker pravijo, da se zadnje čase na trgu pojavljajo različne verzije procov... Kako torej?

boštjan ::

ja,to je res in sicer so zdaj tudi TBredi B že u 1,5Vcore a to ni nič hudega,dokler je TbredB

c3R4R ::

Torej, moram (če hočm dober proc), vzeti TBred B AMD proc?

frenk ::

crilin15:ja

ej folk, kva je treba še gledat pr dlt3c procih?:\

c3R4R ::

Gledal sem pod spetifikacije plate NF7 in naletel na težavo... Tm piše da plata vsebuje nek "IEEE 1394", pa me zanima kva to pomen:8)??

Zravn tud piše "dual ddr400"... A to pomen, da je DDRam dvo-kanaln in s tem večja prepustnost??

boštjan ::

boštjan ::

plata ti podpira od 266 do 400 DDR

c3R4R ::

@boštjan
To vem... Kaj pa dvo-kanalna prepustnost, pa "IEEE 1394":8)??

boštjan ::

ja vse deluje na dvo kanalnem načinu ,če kupiš dva indentična rama in če jih v pravi reži vtakneš.
mislim da je to to

frenk ::

ieee 1394 je firewire ki ponavadi pride v poštev pri digitalni kameri ko jo priklopiš na kišto saj ima zelo veliko prepustnost...pomoje da 480MB/s...nism pa zihr:\

c3R4R ::

Aja, to je to.. Sem mislu, da je že kaj bolj pomembnega... Pol jst tega ne rabm, ker nimam digitalca8-).... Kva pa to pomen, da ima plata "RAID":8)??

boštjan ::

RAID pa je način v katerega lahko daš priklopiš 2 disk,vedno dva, da ti na drugem disku dela backup podatke,če ti slučajno en disk crkne,samo te je disk malo počasnejši ,če se ne motim.

asPeteR ::

He,he ...

Ej CriLin15: Tkole je. Pomoje bo res najboljs, da nabavs kar ABIT NF7 2.0v + AMD 1800 Proc.

Sam EPOXa ne! Ze dve njigovi plati sta mi crknili 8RDA+ ... Ravno vceraj ena.
;((
No, ja mam pa zdej vsaj na novo ABITko ..>:D

Fury ::

NF7-S in NE NE NE NE NF7 -> razn ce ne rabs zvoka - pol je pa vseen

boštjan ::

kolko je meni znano imata obe isti zvočni le da NF7-S ima še možnosz priklpoa SATA diskov.

Fury ::

ne, NF7 ma MPC, NF7-S pa ma MCP-T

na NF7 mas softwareski realtek zvok, na NF7-S pa super duper audigy2 style hardwerski zvok.

morphling1 ::

Jep res je, jaz sem prvotno mislil, da ima nf7 tudi mcp-t, ker sem videl spdif out ter mrežno povezavo, no zdaj ko imam že nekaj časa to plato doma vem da ni tako :D Samo je tudi brez tega še vedno zelo dobra plata.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

fury to pa je dobro vedet,že zbiram keš

c3R4R ::

@everybody:D
Za kvaliteto zvoka in zaradi ostalih stvari8-), pravite da naj vzamem NF7-S?? Okej...

@asPeter
A pol pravš, da kar 1800+ in ne 1700+?? Kva si pa delu s plato?... A je blo 230 MHz fsb too much:D???

Tvoja kombinacija bi me stala 56k SIT:8)...
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

asPeteR ::

Fury: Kaj ti govoris ... Nasplosno se boljs splaca kupit NF7-S! Ima FireWire, SATA-RAID, Opticni izhod ... za samo 4k vec ... Jasno je, da bojo sata diski zlo kmal in, jasno je da se vse bolj pojavlja potreba po povezavi hifi-comp ... Kar plata NF7 ne omogoca! NF7-S pa!! --za samo 4k vec, si future ready.

RAZEN, ce si samo in le navijalec, potem je pa res skoda 4k!

asPeteR ::

Ma rajs ne govorim, kaj je s plato ... To je ze druga k je sla, jao ..;((

V glavnem zakaj 1800+? Zato, ker ga v Mlacomu nimajo nizjih ... oz, ce bom kupil drugje bos dal za 1700+ vec kot za 1800+ ...

Aja, tale kombinacija pol res pride 56k ... Hja, kot sem gor napisal, ce ne rabs, SATA, fireware, opticen out, pol kr NF7 vzem, pa je takoj 4-5k manj ... Sam se ti res splaca vzet NF7-s, prevedvsem zarad sata ... Hehe raptor je pred vrati ...>:D

c3R4R ::

@asPeter
Ma... SATA se bo rabu, če bom v bližnji prihodnosti menju disk.. Prov maš.. Raptor je pred vrati:D
Kako je pa kej s prodajo moje tastare plate+proca?

Torej, ABIT NF7-S+ AMD XP 1800+... Zakon:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930353 (16948) Jaffa
»

Katero plato-NUJNO

Oddelek: Kaj kupiti
231311 (978) boštjan
»

Obvestilo za vse lastnike NF7-S 2.0 in mogoce starejsih (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
995497 (3744) Clemento
»

Težave z Abit NF7-S v2.0

Oddelek: Pomoč in nasveti
361580 (1115) mare87
»

Barton, se splaca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
894563 (3646) Sergio

Več podobnih tem