» »

Težave z Abit NF7-S v2.0

Težave z Abit NF7-S v2.0

matyaz ::

Kupil sem to plato in sedaj ne morem več uporabljati softmoda na ati 9500/9700, kateri je na prejšnji plati(Asus z VIA 266A čipsetom) delal brez problema.Sedaj mi dela samo v primeru, da ne instaliram gonilnikov za AGP, takoj ko jih namestim mi pri 3D marku zmrzne, ali pa gre monitor v standby.Če nimam agp gonilnikov in kartico na 9700 mi sicer dela bolje kot z agp8X in na original 9500 samo to ni to.Prosim, če ima kdo podobne probleme, da mi sporoči, če mu je ratalo to usposobiti.

boštjan ::

a ti winsi spoznajo AGP vodilo v device manager?Pa od kot nalagaš AGP driverje,iz CD?Potegni si najnovejše nForce2 drivere

matyaz ::

Driverje sem probal že z Abitove in Nvidiine strani pa so povsod enaki, kot na cd-ju, sploh pa mi stvar dela brez problema na 9500, problem nastane šele, ko naredim softmod 9500/9700.Takrat v 3d začne vse štekat, probal sem tudi prestaviti agp na 4X pa potem monitor ugasne še preden pridem v Winse.Računalnik deluje normalno samo, če v Device Managerju uninstaliram agp. samo potem mi v opcijah kartice kaže da je agp na 0, fastwrite disabled in aparture size 0.

Fury ::

torej probi preden upgrejdas disejblat fastwrite in podobno

matyaz ::

Evo sedaj sem preden sem naredil softmod izklopil fastwrite in dal agp na 4X in mi stvar nekako deluje, samo rezultat v 3d marku 2003 je isti (3800), kot brez agp-ja pa tudi v opcijah grafične kartice mi kaže agp=0.Recimo na starem via KT266A čipsetu sem v 3d marku 03 zlahka dosegel približno 4500 z softmodom pa to na Winsih na katerih je prej laufal geforce.Zgleda da se nforce in ati ne marata prav preveč?

Fury ::

men vse ql dela pa mam abit nf7-s v2.0 in r9500 softmod na 9700 z vsemi settingi do konca plus overclocakno 5000+ 3dmarkov pa vse ql dela

matyaz ::

A je možno, da imam prešvoh napajalc?Imam enega no name 300W, ker kaj drugega mi pa res ne pride več na misel.

Fury ::

znal bi bit.. da ko softmodas zacne vec stroma kurt in napajalca zmanka.. abitka je energijsko zelo pozresna :) kot so vse nf2 plate :)

azeed ::

AGP 8x je problem pri teh kombinacijah hardwarea. A kdo uspesno poganja kakega 9700 s to plato in AGP 8x?
You gotta say YES to another excess!!!

Fury ::

jest, in vse dela.

azeed ::

tvoj napajalnik je?
You gotta say YES to another excess!!!

Fury ::

CWT-420ATX = Antec PP412nevemkaj

asPeteR ::

Prejle sem vgradil Abitko NF7 v2.0 (BERI nforce2 ULTRA NB!)>:D >:D ... VIdi se na cipi, ce je A1 revizija, je to to!:)
Skratka no more 8RDA/+!

No, zaenkrat se nisem nic testiral, tko, da ne morem nc rect ... Amkak se oglasim ... Upam.8-)

MilkyWay ::

Prejšnje gonilnike od plate (VIA 4-in-1) si odstranil al si samo plato zamenju? :D

matyaz ::

Če to mene sprašuješ sem že dvakrat na novo nameščal Windowse.Sedaj čakam na nov napajalnik, samo ko gledam na Abitovem forumu imajo nekateri iste probleme pa čeprav imajo močne napajalce, tako, da ne vem, če mi bo ratalo usposobit agp na 8x in fastwrite vklopljen.

WhiteWolf ::

AsPeter: Porocak pol, do kje deluje brez kakrsnihkoli modov ta nova abitka!

azeed ::

na kirem cipu je A1? in kaj ce ni A1 pa je 2.0 ?
You gotta say YES to another excess!!!

azeed ::

mnja... če koga zanima, če je to kaj povezano z napajalom lahko počaka do petka / začetka nasl. tedna ko dobim novo 550w antec truepower napajalo
You gotta say YES to another excess!!!

frenk ::

azeed:al is resn? 550W pa še antec povrh:D...k ga dobiš nujno poročaj

asPeteR ::

Hja, takoj lahko povem, da se s to plato "lepse" navija. To pomeni, npr. da pri prekomernem navitju, ni treba Biosa resetirat, pa take fore kot je blo pri epoxu ... Skratka to je zame en velik plus.
Drugi plus je da gre FSB tja do 228MHz ... Recimo zdele mam sicer 226 FSB, pac vecja stabilnost, toda to so kr visoke frekvence.

Vazna je revizija cipa northbridge! Torej, se da hladilnik dol in pogleda al pise A1 al ne ... Ta oznaka je napisana za datumom izdelave. Npr. 0308A1 ...

Je mozno, da je Abitka NF7 revizije v2.0, pa NI gor ultra chipset!!

V bistvu se to vidi ze takoj na pogled. Star cip NF2 je mel kovinsko ploscico, ta je pa nima.

Aja in pri meni tudi dela fastWrite + agp 8x!:D

boštjan ::

asPeter,lahko kako slikico daš od tvoje abitke na nForce2 ultra

asPeteR ::

Uf, zal nimam digitalca ...

Lahko mi pa verjames, da besedo, da je gor A1 cip ...:D

Lej, na X-bitih so tole platko testiral ...

Evo, dam ti se link: TLEKE.

Vse je opisan!8-)

WhiteWolf ::

In kje v trgovini mi bojo dovolili, da dam hladilnik dol?? Pa jaz znorim da kupim to novo plato, pol pa ni gor ultra chipseta!

Kokr sm jaz v testu prebral sem zatopil, da je ravno na rev 2.0 ultra cip! Ker uradno podpira bartone z 200FSB! A si 100%, da je mozno, da na tej plati slucajno ni ultra cipa?

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

najboljše da jo pri morphlingu ali malecku kupiš.saj res ki pa je naš ABIT fan:D

asPeteR ::

Jaz tud mislim, da mora bit va v2.0 plati A1 cip(ultra), samo nekaj se je govorilo, da ni nujno, da je A1 cip gor ... Ceprav jaz mislim, da je to mal cudno ...

No, da ti pomagam ... Ko kupis plato je na stranici en taka zelena nalepka, kje mora bit oznaka: CR18D chiset ...

WhiteWolf ::

Tnx AsPeter! Sedaj sam se prodam Epox, pol pa abitko kupim in ne menjam vec plate vsaj en let pa pol!

asPeteR ::

No se prepisem za skatle:

*zandnja vrstica na zeleni nalepki.

CR18D/MCP-T chipset

Aja, kontaktiraj uvoznika, da bos sigutno dobil ultra chipset! Uvoznik je Sun Rise ...

Alexius Heristalski ::

CR18D/MCP-T chipset

A ni na NF7 samo MCP, na NF7-S pa MCP-T?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

asPeteR ::

Ja, je.

Itak govorimo o NF7-S ...

Sploh ne vem, ce so NF7 v2.0 v slo ...

WhiteWolf ::

Jutr dobim to plato ABIT NF7-S pa bom poroco!

Mene sam zanima, a je treba tud tist mali prikljucek prklopit na plato, ki je drgac namenjem pentiumum IV?

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

misliš onega na PSU?saj nimaš plate za Pentija

WhiteWolf ::

Ja sam ABIT NF7-S pa ma se ta prikljcek na plati dodan! Zdaj pa ne vem?

Fury ::

ti kar prkluc ce mas.. ni pa treba.. je pa bolj.. bolj stabilen strom :)

sash ::

ni treba navezat tistega stranja gor, čeprav jaz sem :D imam pa plato ABIT NF7-S v2.0 :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Fury ::

itak navezes ze samo zarat bolsga filinga ce nic druzga :D

azeed ::

Če imaš to možnost ga kar uporabi, ker pomaga pri razbremenjevanju toka z glavnega ATXPWR1 konektorja. Kot je že povedal fury, to posledično pomeni stabilnejši š :D trom.
You gotta say YES to another excess!!!

mare87 ::

Jaz mam tudi težave s to plato! Točno z Abit NF7-s revision 2.0. Prej sem mel Qdi Kodiz 7a, danes pa sem nabavil abitko. Problem je ta: Z Kudozom sem prišo do 1830 mhz pri 1.65v z Abitko pa ne morem prit niti na 1800 stabilno( z višanjem multipleierja). Pa če mi nekdo prosim pošlje na mail nastavitve rama in pa nastavitve v Soft menuju!

marko87k@volja.net

Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47931367 (17962) Jaffa
»

Gigabyte ali abit ali asus

Oddelek: Kaj kupiti
151286 (1025) Keyser Soze
»

Nakupi matičnih plošč za amd (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595994 (4729) frenk
»

Obvestilo za vse lastnike NF7-S 2.0 in mogoce starejsih (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
995699 (3946) Clemento
»

AMD proc+ katera plata

Oddelek: Kaj kupiti
28998 (850) c3R4R

Več podobnih tem