» »

Plačevanje preživnine

Plačevanje preživnine

1 2
3
»

St235 ::

Vsi pri težavah z plačevanjem preživnine pozabljajo, da v kolikor en partner nima namena terjat drugega partnerja se lahko že v osnovi dogovorita za bistveno nižjo preživnino in potem ni težav z dohodnino konec leta. Najbolj idiotsko pa je na sodišču izsilit preživnino potem pa tiščat glavo v pesek.

NonPlusUltra ::

Magic1 je izjavil:

Ja zdej se spet pregovarjamo, kaj je potrebno za lagodno življenje otroka in kaj je nek minimum. 300€ je lahko dost lagodno na otroka, če pa so starši na minimalcu pa bo tudi otrok na minimalcu in bo tudi 150€ zadosti za preživetje. Ne moraš svoje poglede na potrebe enačit s nekom na minimalcu.

Kako pa ti veš, če sem ali nisem na minimalcu?
Kolikor mi spomin nese, nisem sodelovala v threadu "Kakšno plačo imate".
Pa tudi, če nisem na minimalcu, kako pa ti lahko veš, če svoje potrebe enačim ali ne z nekom, ki je na minimalcu? Kaj pa, če sem skrajno nezahtevna oseba in so moje potrebe celo manjše od nekoga na minimalcu? Misliš, da je to mogoče?
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

NonPlusUltra ::

Se mi je pa v zvezi s temi preživninami in davki zdaj pojavilo eno vprašanje.
Če eden od staršev (oče ali mati, očitno moram to poudariti, ker nekateri zelo hitro radi obtožite, da sem pristranska, brez karkšnih koli dokazov, iz nobenega mojega posta to ne izhaja) yx let ne plačuje preživnine, potem pa drugi starš ali pa sam otrok to iztoži na sodišču in mora starš plačati vso neplačano preživnino za nazaj, vključno z zamudnimi obrestmi - ali se te obresti vštevajo v dohodninsko osnovo?
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

MadMicka ::

Preživnino se lahko terja od vložitve tožbe dalje. Od teh obresti pa ni davkov.

NonPlusUltra ::

MadMicka je izjavil:

Preživnino se lahko terja od vložitve tožbe dalje. Od teh obresti pa ni davkov.

Od vložitve tožbe dalje?
Pri neizplačanih plačah lahko tožiš za 5 let nazaj. Ali se vštevajo zamudne obresti zaradi neizplačila plač v dohodninsko osnovo?
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

MadMicka ::

Pri plačah lahko zahtevaš obresti za 3 leta nazaj od dneva vložitve tožbe. Zamudne obresti ne štejejo v dohodnino.

NonPlusUltra ::

MadMicka je izjavil:

Pri plačah lahko zahtevaš obresti za 3 leta nazaj od dneva vložitve tožbe. Zamudne obresti ne štejejo v dohodnino.

Kje konkretno lahko vidim to objavljeno?
Če zastarajo terjatve iz delovnega razmerja (plače, regresi, itd.) v 5 letih, kako lahko potem zamudne obresti na te iste terjatve v 3 letih?
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

MadMicka ::

Splošni zastaralni rok znaša 5 let, kot to določa 346. člen Obligacijskega zakonika. V 1. odstavku 347. člena OZ pa je določen 3 letni zastaralni rok za občasne dajatve, ki dospevajo v plačilo letno ali v krajših časovnih obdobjih.

Zamudne obresti dospejo v plačilo za vsak dan zamude posebej in ko dospejo v plačilo, veljajo za samostojno terjatev. Po tej logiki gre pri zamudnih obrestih za samostojno terjatev, ki dospe v plačilo občasno, zato 3 letni zastaralni rok.

NLight ::

NonPlusUltra je izjavil:


ZaphodBB je izjavil:


Naj si najde drugo (dodatno) službo, pa mu v prvi fazi ne bo treba babe prenašat - takoj v nadaljevanju bo pa v boljši poziciji za samostojno življenje in tudi za plačevanje otrokom.


V celi temi najbolj koristen nasvet.


Res "koristen" nasvet... Človek naj dela od jutra do večera, da bo pokrival stroške? Kaj ima pa potem on od življenja? Še dobro da sodniki znajo racionalno razmišljat in ne določajo ogromnih preživnin.

Drugače pa bi te nekaj vprašal... Zakaj ženske potem otrok ne pustijo očetom? Oni bi otroke, potem bi pa zanje še preživnino... Če ni sposobna sama preživljat otroka naj ga pusti očetu...

NonPlusUltra je izjavil:


Človek dobi nasvet, ampak ... Ker je visoka brezposelnost, se apriori ne dobi službe. Poskušati pa sploh ne. Pika in amen. In nadaljujmo z lajno o tem, da ne more preživljati sebe in svojih otrok. Kako je krivičen do njega svet, žena, država, delodajalec, forumaši, neznanci, itd., ker zahtevajo, da prehrani dva otroka, katera je sam naredil. Jokajmo.
Je kaj čudnega, da je pri takšni mentaliteti v tej državi tako, kot je?


Po svetem duhu jih je naredil? Samo on je "naredil" otroke in je to samo njegov križ? Ženska pri tem zagotovo ni imela prste vmes oz. noge narazen... Sam vprašam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

ZaphodBB ::



Res "koristen" nasvet... Človek naj dela od jutra do večera, da bo pokrival stroške? Kaj ima pa potem on od življenja? Še dobro da sodniki znajo racionalno razmišljat in ne določajo ogromnih preživnin.

Na to moraš mislit preden narediš dva otroka katerih si ne moreš privoščit.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

NLight ::

ZaphodBB je izjavil:



Res "koristen" nasvet... Človek naj dela od jutra do večera, da bo pokrival stroške? Kaj ima pa potem on od življenja? Še dobro da sodniki znajo racionalno razmišljat in ne določajo ogromnih preživnin.

Na to moraš mislit preden narediš dva otroka katerih si ne moreš privoščit.


Kaj pa če, ko "delaš" otroke imaš dobro plačano službo, čez 3 leta podjetje propade in letiš na cesto? Kriza je prizadela veliko ljudi in je marsikdo ostal brez službe, še več je takih ki si težko najdejo solidno plačano drugo delo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

ZaphodBB ::

Kaj pa če, ko "delaš" otroke imaš dobro plačano službo, čez 3 leta podjetje propade in letiš na cesto? Kriza je prizadela veliko ljudi in je marsikdo ostal brez službe, še več je takih ki si težko najdejo solidno plačano drugo delo...

Ja pol si najdeš še eno službo za zraven. Preveč očetov poznam, ki jim ni odveč opravit svoje dolžnosti in poskrbeti za družino.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

bambam20 ::

NLight je izjavil:



Kaj pa če, ko "delaš" otroke imaš dobro plačano službo, čez 3 leta podjetje propade in letiš na cesto? Kriza je prizadela veliko ljudi in je marsikdo ostal brez službe, še več je takih ki si težko najdejo solidno plačano drugo delo...




Sposobni osebki brez težav dobijo službo in še več. Takšni tudi menjajo, ker lahko. Vsak ki je sposoben bo našel novo delo v svoji stroki.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zanikanje ocetovstva - pogodba (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43270801 (62933) koyotee
»

Podhranjena otroka - zbiranju sredstev, obveščanje medijev in javnosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10124337 (13293) stara mama
»

Višina preživnine (oče ima S.P in plačuje 70€) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24741414 (35435) St235

Več podobnih tem