» »

Podgane v kleti

Podgane v kleti

He-Man ::

Pozdravljeni,

v kleti so se nam to zimo očitno zaredile podgane, 6 sem jih ujel v past:



Sedaj pa se nočejo več ujeti - kot, da bi se naučile kje je zanje nevarno. Poskusil sem tudi z lepilom ampak nič. Slišal sem za ultrazvok a prebral, da ni učinkovit.

Kakšna praktične ideja iz izkušenj?

MasterTade ::

Kaj pa tist strup ki je v takih paketkih in jim nastavš mal tega pol to požrejo..Pri nas je kar učinkval

Vikking ::

mehka vaba pomaga. Požrejo, se zavlečejo in fliknejo. Tele plastične so dobre za miši. Me res čudi da si uspel ujeti podgane na njih.

radiokills ::

Ne vem kako je s to vabo, a jaz res ne bi imel gnijočih podganjih trupel v kleti. Sploh če se zavlečejo v kake špranje kjer jih težko najdeš.

Mehmed ::



Poglej si malo razne doma narejene pasti. Bolj kot ne so zastonj pa lahko zamenjas, ko se navadijo nanjo.

Andrejpan ::

Če se prav spomnim, so vaščani dejal, da naj bi mrtva podgana/miš oddaja nek hormon preko kože, ki je je indikator drugim ostalim "do not touch". Mogoče kupiš še kakšno novo mišolovko in vidiš ali se tam kaj ulovi oziroma mogoče "prekuhaš/upariš" trenutno in tako uničiš stare hormone/mikrobe. Koliko pa moje teorije držijo, pa nimam pojma...

Zgodovina sprememb…

telexdell ::

radiokills je izjavil:

Ne vem kako je s to vabo, a jaz res ne bi imel gnijočih podganjih trupel v kleti. Sploh če se zavlečejo v kake špranje kjer jih težko najdeš.

Imaš dve možnosti:
a... mrvo podgano z rizikom gnjijoča (nekaj dni)
b...živo podgano z garantiranim potomstvom

odločitev je tvoja
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

GTX970 ::

Terierja si izposodi in ga ne izpusti iz kleti dokler ne ulovi zadnje.

radiokills ::

telexdell je izjavil:

radiokills je izjavil:

Ne vem kako je s to vabo, a jaz res ne bi imel gnijočih podganjih trupel v kleti. Sploh če se zavlečejo v kake špranje kjer jih težko najdeš.

Imaš dve možnosti:
a... mrvo podgano z rizikom gnjijoča (nekaj dni)
b...živo podgano z garantiranim potomstvom

odločitev je tvoja


Praviš torej, da drugih možnosti ni?

nurse013 ::

He-Man, te pasti imajo nanešeno vabo ki podgane privablja,lahko da ni vaba več učinkovita,....

Vikking, izdelujejo dve razični velikosti takšnih pasti,za miši in podgane
:)
you gotta be kidding me...

Furbo ::

Mehmed je izjavil:



Poglej si malo razne doma narejene pasti. Bolj kot ne so zastonj pa lahko zamenjas, ko se navadijo nanjo.


Podgane potrebujejo večjo posodo in ni potrebe po rampi do gor, sicer se bodo samo malce stegnile in pojedle ponujeno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Malajlo ::

GTX970 je izjavil:

Terierja si izposodi in ga ne izpusti iz kleti dokler ne ulovi zadnje.

Jazbečar je tudi uspešen.

Mare2 ::

A mačka pa ne lovi podgan?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Tarzan ::

Mehka vaba jih zastrupi in dehidrira in crkujejo kar en čas, tako da če imajo le možnost, zapustijo klet/hišo ter spidijo ven na prosto iskat vodo.

Te pasti so večje, kot tiste supercat za miši, sem jih videl. Ne vem, s čem namažejo to vabo, ampak miši cepajo na to past (ne to tvojo za podgane, ampak za miši) 100 na uro. Nanjo mi je ratalo ujet tudi rovke in voluharje, ko sem past samo postavil v bližino korenike, ki jo je golazen kar z vrha od poganjka v globino zažirala.

Mački zelo redko lovijo podgane. Mora biti res zverina, tako po lovskem nagonu, kot po velikosti, da se bo spravil lovit odraslo podgano.

Sam bi se jih lotil z mehko vabo, še posebej, če jih je cel kup ni veliko alternativ. Druga opcija pa je mogoče res pes, ki je navajen lova na podgane, ampak ne vem, kje ga boš dobil. Moja je strokovnjakinja za lov na voluharje, podgan pa ne pozna. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

GTX970 ::

Mare2 je izjavil:

A mačka pa ne lovi podgan?

Mačka ulovi 2-3 in ima dovolj.
Medtem terier lovi dokler jih ne zmanjka.
Zakaj misliš da so jih uporabljali v WW1 ?
http://imgur.com/gallery/UuRvfCQ

MissLadyWolf ::

Dan... tudi mi imamo probleme s podganami. in sicer mamo leglo podgan v kurniku in na kak način bi jih odstranili, ne da bi ogrozili kokoši? dedi je nastavil strup (mislim da dve kocki, na karton in okoli lepilo), lepilo je bilo neučinkovito, kocke so pa izginile, podgane so pa še vse žive, in se lepo sprehajajo po kurniku še naprej in jedo kar jedo kokoši... aja pa z dediju sma jim vsa gnezda razdrla...

PINki ::

Pri nas je bil ucinkovit samo strup, nic sparat, pojejo kolikor jim das. Naj pa ne bi ucinkoval hitro (da bi mati se podojile mladice), ki bi pomoje itak pomrli brez njenega mleka.

Lp

He-Man ::

Da, poizkusil sem pasti, lepilo itd. ampak nič ni zaleglo - razen strupa. Sedaj kaže, da so končno pocrkale je pa problem, ker v kleti smrdi po mrtvih podganah. Ali se to, po vaših izkušnjah, samo razgradi in razsmrdi ali je nujno najti crkovino? Težka bo, ker je v kleti polno vsega povsod...

Furbo ::

Itak bo pomlad, naroči odvoz kosovnih odpadkov in pospravi svinjarijo iz kleti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

perci ::

To se kar dolgo razkraja in smrdi za popizditi. Pa še polno tistih ogabnih mušjih ličink se ti nabere...

Nujno ven nest.

mihec87 ::

MissLadyWolf je izjavil:

Dan... tudi mi imamo probleme s podganami. in sicer mamo leglo podgan v kurniku in na kak način bi jih odstranili, ne da bi ogrozili kokoši? dedi je nastavil strup (mislim da dve kocki, na karton in okoli lepilo), lepilo je bilo neučinkovito, kocke so pa izginile, podgane so pa še vse žive, in se lepo sprehajajo po kurniku še naprej in jedo kar jedo kokoši... aja pa z dediju sma jim vsa gnezda razdrla...


V kurniku so zaradi hrane ki se jo daje kokošim.. Strup je treba nastavljat dokler ga nosijo 2 kocki ob večjem številu je pljunek v morje(2 podgani od par 10 ni nič)..

Tako da
-nastavljanje strupa dokler nosijo
-kokošim dajat hrano tako da ne leži nepojedena(magari kokoškam nastavit posodo parkrat na dan da se najejo potem pa pospravit)

Trance4mer ::

Pri men je strup naredil več škode k koristi. Ker je soseda nastavla strup na svojmu dvorišču, podgana je pa guzlna na mojemu, mi je pol šla še raca :(. Od takrat dalje ni bolše rešitve, kot zgodej zjutrej vstat in čakat z zračko par metrov stran od krmišča. Proti večeru se pa vaja ponovi. V pari dneh sem mel trofejo 10-ih podgan.

mihec87 ::

Je raca malcala na sosedinem dvorišču?

Enim ni samoumevno da je treba strup nastavit tako da do njega pride samo željena žival...



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sranje psov po dvorišču (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12132201 (27302) Pšenični
»

Deratizacija Polha - iščem informacijo ali strokovnjaka

Oddelek: Loža
2819892 (15768) galop
»

podgane!! na pomoč....

Oddelek: Loža
3316261 (14865) Matako
»

Letošnje miši - že mački obupujejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222654 (16707) zuz3k
»

Podgana za omaro

Oddelek: Loža
377503 (6704) PINki

Več podobnih tem