» »

Investicija v nepremičnino staršev punce

Investicija v nepremičnino staršev punce

1
2
3 4

thramos ::

user4683 je izjavil:

No ce pogledas originalno vprasanje, je bilo nakazano, da sva se ze odlocila da si zrihtava tam. Vprasanje je bilo bolj, kako to izpeljati, da v najslabsem primeru ne ostanem/ostaneva brez nicesar.
Tema je sicer zajadrala v pros & cons ampak me ne moti, ker me zanimajo tudi razlicni pogledi na to.


Kako pa bi izpeljal takšno investicijo, če bi bilo stanovanje najemniško v hiši tujcev?

user4683 ::

Invictus je izjavil:


Tvoj bodoči tast/zašča sta si pač zaželela urejeno okolico. Nič boljšega kot začopatit bodočega zeta da investira. Saj se bosta potem ona odločila kako in kdaj se bo delalo. Temu drugače reče tudi

S tujim k**** po koprivah lahko vsak mlati ...

Postavi jih pred dejstvo da ne boš investiral (če ste že o tem govorili) in opazuj reakcije. Tudi svoje punce ... Zna biti zabavno ...

Če vprašajo zakaj ne, reci naj se najprej uredijo papirji ... Etažna lastnina plus tvoj četrtinski del bajte. Oz. polovičen del vajinega stanovanja. Saj te predimenzionirane bajte niso vredno praktično nič ... Zemljišče minus stroške za rušenje ...

No zdej pa ze nekaj na blef ugibamo in obtozujemo :)
tast/tasca v bistvu nista nikoli predlagala cesa taksnega, niti nista bila tecna glede kaksnih najemnin in stroskov. Predlog za ureditev okolice je bila moja ideja ker, guess what, pod tistim hribom z mankajoco skarpo hodim/zivim tudi sam. Glede na to, da imava plan tem preziveti kar nekaj casa se mi zdi prav, da nekaj prispevam, konec koncev bom tudi sam koristil kaj vec kot le 100m2 pod streho. In ker se je nabralo nekaj eur, odnosi med nami pa stimajo, sem vpeasal za nasvet kako to izpeljati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Magic1 ::

Odvisno je tudi zakaj je potrebna škarpa. Ali je to le vzgip tastarih, ali je ureditev okolice, katero bosta s punco gledala čez okna in parkirala svoje avtomobile na njej. Če ni nujno potrebno, potem odsvetujem vlaganje denarja od mladine v okolico.

Me je OP prehitel, ne pretiravat s izdatki, bodi fer in prispevaj v količini prišparane najemnine ter s svojim delom. Ko pa bo otrok pa lahko več, če vama bo ustrezalo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

habermas ::

znupy...

Če sta se fiksno odločila sta se odločila, te nima smisla prepričevati v nasprotno. Opozoril si dobil dovolj...

Preden vložiš denar pa naredi to kar ti je svetoval Invictus. Jaz temu rečem "test na polnih obratih".

Spravociraj situacijo (naredi nekaj kar ne bo všeč ne tvoji punci niti staršem) in opazuj reakcije staršev in punce. Mogoče boš pa ti prva izjema in maš res fantastičnega tasta in taščo...:)

V nasprotnem primeru pa boš izvedel slabe novice preden vložiš denar in čas...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: habermas ()

kixs ::

Veliko je odvisno koliko so tastari stari. Ko enkrat pridejo v leta (penzijo), se vse spremeni.

Okapi ::

Še to: starši ponavadi gradijo prevelike hiše, da bodo lahko otroci živeli pri njih. Zadaj je pa navaden sebičen vzgib, da jih bodo otroci rihtali na stara leta.
To je v resnici bolj mit kot resnica. Veliko hišo gradiš, ker bi rad, da ima vsak od treh otrok svojo sobo. In imaš takoj eno nadstropje hiše prazno, ko otroci odrastejo in gredo na svoje. In to nadstropje lahko postane stanovanje enega od otrok.

Kar se "skupnega" življenja tiče, je pa stvar posameznih primerov. Eni se pobijejo (dobesedno), drugi pa uživajo prednosti, tudi če morajo zato kakšen kompromis več skleniti. Babica skrbi za vnučke, dedek kosi travo in skrbi za bajto, dokler lahko, potem pa nekaj časa ti in tvoji otroci skrbijo za (stare) starše, ko obnemorejo.

To je čisto naraven potek človeškega življenja. In kakovost življenja je tako v resnici precej boljša, kot če moraš sam iz nič graditi svojo hišo (ali kupovati/najemati stanovanje), babica je pa nekje daleč in ne more zvečer čuvati otrok, ko bi šel ti rad z ženo v kino. Babica lahko tudi skuha kosilo in še za marsikaj so koristne. In če ti včasih soli pamet, pač malo potrpiš in se spomniš, da bo v soboto zvečer čuvala otroke, ko bosta šla z ženo ven žurat.

O.

Invictus ::

user4683 je izjavil:


No zdej pa ze nekaj na blef ugibamo in obtozujemo :)
tast/tasca v bistvu nista nikoli predlagala cesa taksnega, niti nista bila tecna glede kaksnih najemnin in stroskov. Predlog za ureditev okolice je bila moja ideja ker, guess what, pod tistim hribom z mankajoco skarpo hodim/zivim tudi sam. Glede na to, da imava plan tem preziveti kar nekaj casa se mi zdi prav, da nekaj prispevam, konec koncev bom tudi sam koristil kaj vec kot le 100m2 pod streho. In ker se je nabralo nekaj eur, odnosi med nami pa stimajo, sem vpeasal za nasvet kako to izpeljati.

Nič ne obtožujemo.

Samo govorimo izkušnje folka. Ti si še mlad in zaljubljen. Precej naiven. Kar ni nič narobe. Redno praznenje pri moških totalno spremeni perspektivo ...

Tule nas je pa nekaj starih prdcev, ki so nekaj dali skozi ...

Ampak nekaj definitvno drži, nikoli ne boš "doma" gospodar ... Če misliš da se je problem zmenit kaj v bloku z vsemi stanovalci, se probaj zmenit kaj s taščo/tastom ...

Pač kalkuliraš. Ampak dobro premisli. Še vsi moji kolegi, ki živijo pri njenih starših jamrajo koliko denarja so zmetali v to glupo bajto ... Kjer morajo prenašat njene ta stare ... Sam še svojih ne bi mogel prenašat vsak dan ...

Nisi tako bogat da bi kupoval poceni ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Prvi in drugi otrok, pa ko mine še ene 10 let bo malo drugače.
-> Punca hodi še na faks in je šele 24let. Torej je tast šele okol 55 ?

Najprej se bo začelo nestrinjanje glede kuhinje, kopalnice, klime, toplotne črpalke, parketa, nenazadnje to kje in kakšna bo televizija.

@Okapi
Ja zelo lepo je to, skoraj idealno. To je vedno tak na začetku, pa ko so vsi happy da je novi bebi pri hiši in smo vsi doma kot en happy family.

@OP (avtor)
No če bi bil tako prepričan, potem se nebi rabil nič zazihrat. Roka pa pir. V naših koncih maš družine, ki po 10-20 letih razpadajo, kot po tekočem traku.

- Vzrok je ravno to, ker so lepo vse zmenili pred leti in požirali, zdaj pa prihajajo zadeve na plano eno za drugim in na koncu potegne tisti ta kratko, ki je zadnji prišel k bajti pa magari si vrgu v njo že 20 x 5000EUR. Ja in se nabere pa na koncu nimaš nič.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

Okapi je izjavil:

Še to: starši ponavadi gradijo prevelike hiše, da bodo lahko otroci živeli pri njih. Zadaj je pa navaden sebičen vzgib, da jih bodo otroci rihtali na stara leta.
To je v resnici bolj mit kot resnica. Veliko hišo gradiš, ker bi rad, da ima vsak od treh otrok svojo sobo. In imaš takoj eno nadstropje hiše prazno, ko otroci odrastejo in gredo na svoje. In to nadstropje lahko postane stanovanje enega od otrok.

Kar se "skupnega" življenja tiče, je pa stvar posameznih primerov. Eni se pobijejo (dobesedno), drugi pa uživajo prednosti, tudi če morajo zato kakšen kompromis več skleniti. Babica skrbi za vnučke, dedek kosi travo in skrbi za bajto, dokler lahko, potem pa nekaj časa ti in tvoji otroci skrbijo za (stare) starše, ko obnemorejo.

To je čisto naraven potek človeškega življenja. In kakovost življenja je tako v resnici precej boljša, kot če moraš sam iz nič graditi svojo hišo (ali kupovati/najemati stanovanje), babica je pa nekje daleč in ne more zvečer čuvati otrok, ko bi šel ti rad z ženo v kino. Babica lahko tudi skuha kosilo in še za marsikaj so koristne. In če ti včasih soli pamet, pač malo potrpiš in se spomniš, da bo v soboto zvečer čuvala otroke, ko bosta šla z ženo ven žurat.

O.

Za to ti še ni treba skupaj živeti. Samo ponjo prideš in jo pripelješ v svoje stanovanje/hišo. Ko prideš domov iz žura, pa jo pelješ domov.

Pa čeprav včasih prespi. Cena za dodatno posteljo in bencin sta bistveno nižja kot cena za zdravje mojih živcev ;).

Če pa lahko še vozita, pa daš včasih za bencin. Ni panike ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Magic1 ::

Kakšni argumenti, ker gredo vsi narazen... Potem se mladi sploh ne smejo več odločit za družino, ali kaj? Še malo pa bomo družine prepovedal, naslednji referendum.
Pogojno skupaj v najemniško stanovanje, plača točno vsak pol, račune od hrane/stroškov se shranjuje,... da je računica ko gre itak stvar k vragu.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

m0LN4r ::

10 let vnaprej planirat in igrat BlackJack z 24 letno študentko in njenimi starši, ni lepšega.
Če so stari tako zelo kul, bi že zdaj prepisali polovico na hčer.

Poskusi omenit to pri nedeljskem kosilu pa gledaj komu bo žlica v juho padla.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ZaphodBB ::

Okapi je izjavil:

Še to: starši ponavadi gradijo prevelike hiše, da bodo lahko otroci živeli pri njih. Zadaj je pa navaden sebičen vzgib, da jih bodo otroci rihtali na stara leta.
To je v resnici bolj mit kot resnica. Veliko hišo gradiš, ker bi rad, da ima vsak od treh otrok svojo sobo. In imaš takoj eno nadstropje hiše prazno, ko otroci odrastejo in gredo na svoje. In to nadstropje lahko postane stanovanje enega od otrok.

Kar se "skupnega" življenja tiče, je pa stvar posameznih primerov. Eni se pobijejo (dobesedno), drugi pa uživajo prednosti, tudi če morajo zato kakšen kompromis več skleniti. Babica skrbi za vnučke, dedek kosi travo in skrbi za bajto, dokler lahko, potem pa nekaj časa ti in tvoji otroci skrbijo za (stare) starše, ko obnemorejo.

To je čisto naraven potek človeškega življenja. In kakovost življenja je tako v resnici precej boljša, kot če moraš sam iz nič graditi svojo hišo (ali kupovati/najemati stanovanje), babica je pa nekje daleč in ne more zvečer čuvati otrok, ko bi šel ti rad z ženo v kino. Babica lahko tudi skuha kosilo in še za marsikaj so koristne. In če ti včasih soli pamet, pač malo potrpiš in se spomniš, da bo v soboto zvečer čuvala otroke, ko bosta šla z ženo ven žurat.

O.

Tako nekako, temu se reče življenje v družinski skupnosti in je daleč od disfunkcionalnega.

No zdej pa ze nekaj na blef ugibamo in obtozujemo :)
tast/tasca v bistvu nista nikoli predlagala cesa taksnega, niti nista bila tecna glede kaksnih najemnin in stroskov. Predlog za ureditev okolice je bila moja ideja ker, guess what, pod tistim hribom z mankajoco skarpo hodim/zivim tudi sam. Glede na to, da imava plan tem preziveti kar nekaj casa se mi zdi prav, da nekaj prispevam, konec koncev bom tudi sam koristil kaj vec kot le 100m2 pod streho. In ker se je nabralo nekaj eur, odnosi med nami pa stimajo, sem vpeasal za nasvet kako to izpeljati.

Jaz bi tastu in tašči plačeval najemnino, če bi (pohvalno) rad investiral - se s tastom zmeni, da za neplačane najemnine za nazaj recimo financiraš škarpo oz. druge zadeve v skladu s tem kar je potrebno postoriti oz. kakor se dogovorite glede prioritet.

Strinjam se da je zelo koristno, če dosledno vodite zapise o transferjih. Ko boste tako daleč, da bosta tako tast in tašča kot vidva pripravljena na to, da vidva prevzameta gospodarjenje - je po mojem smotrno skleniti kombinacijo izročilne pogodbe in pogodbe o preživljanju (v sodelovanju z ostalimi dediči seveda) s čimer se bo tvoja žena zavarovala pred sranjem ob dedovanju.

Vzami na znanje, da ti do premoženja ženinih staršev nimaš nikakršne pravice. Vse kar ti pripada je polovica tistega, kar bosta/sta že ustvarila s punco.

Magic1 je izjavil:

Kakšni argumenti, ker gredo vsi narazen... Potem se mladi sploh ne smejo več odločit za družino, ali kaj? Še malo pa bomo družine prepovedal, naslednji referendum.
Pogojno skupaj v najemniško stanovanje, plača točno vsak pol, račune od hrane/stroškov se shranjuje,... da je računica ko gre itak stvar k vragu.

In potem se sprašujejo zakaj jim gredo vsi odnosi v cvet.

Če si tak pacient je težko imet dobro službo, družino ali pa psa.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

shadeX ::

urli je izjavil:

Mene je ex skoraj prepričala, da bi investiral 20.000EUR v njihovo bajto. Matr bi se zdle tolkel po glavi. Ne biti naiven. NE VLAGAJ V TUJO BAJTO NITI CENTA, KER DOKLER BOSTA TAST IN TAŠČA ŽIVA BO TO NJUNA BAJTA IN NE TVOJA. Pa to z juna mislim, da bosta onadva imela vedno zadnjo besedo kaj, kako, kdaj se bo kaj delalo in kako se bo obnašalo. Ne biti naiven. Šparaj, špoaraj, šparaj in čimprej na svoje.


Najboljši post.

Jaz sem tudi za to da raje it na svoje. Je pa res da to ni enostavna naloga. Zdaleč od tega.

Invictus ::

ZaphodBB je izjavil:


Tako nekako, temu se reče življenje v družinski skupnosti in je daleč od disfunkcionalnega.

Praktično cela Evropa misli da je to disfunkcionalno. Otroci se večina odselijo pri maskimalno dvajsetih letih ...

Saj je že Cankar pisal o tej zblojenosti Slovencev ...

Zafrustrirani otroci ker fotr noče crknit in goni naprej svoje 50 letno znanje. Kot da se ni nič spremenilo. Doma si kot otrok vedno hlapec ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

NonPlusUltra ::

thramos je izjavil:

user4683 je izjavil:

No ce pogledas originalno vprasanje, je bilo nakazano, da sva se ze odlocila da si zrihtava tam. Vprasanje je bilo bolj, kako to izpeljati, da v najslabsem primeru ne ostanem/ostaneva brez nicesar.
Tema je sicer zajadrala v pros & cons ampak me ne moti, ker me zanimajo tudi razlicni pogledi na to.


Kako pa bi izpeljal takšno investicijo, če bi bilo stanovanje najemniško v hiši tujcev?

Sklenil bi najemno pogodbo. V zameno za xy mesecev bivanja, bi uredil okolico (škarpo, pločnik, dvorišče, whateverdfak) v vrednosti xxx eur.

Drugače pa, dobil si dovolj nasvetov, od tega, da shranjuj račune, priskrbi dokazno gradivo (fotografije svojega dela), skleni pogodbo, pozanimaj se za mmožnost prepisa deleža nase/na vaju ... Ti noben od teh ne leži? Ne vem, kaj ti še preostane.
Kolikor sem jaz dobila občutek, bi ti rad živel tam in vlagal neka sredstva, a hkrati ne bi rad užalil tastarih z zahtevo po takšne vrste birokraciji. A glej, sprašuješ ravno za to, birokratsko ureditev.

Invictus je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Tako nekako, temu se reče življenje v družinski skupnosti in je daleč od disfunkcionalnega.

Praktično cela Evropa misli da je to disfunkcionalno. otroci se večina odselijo pri maskimalno dvajsetih letih ...

Saj je že Cankar pisal o tej zblojenosti Slovencev ...

Razen v Sloveniji in Italiji.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Otroci se od staršev odseljujejo v zadnjih 100 letih, odkar čedalje več ljudi živi v mestih oziroma stanovanjih. Iz preprostega vzroka, ker v povprečnem stanovanju pač ni prostora za dve družini. Vso človeško zgodovino doslej je vsaj en odrasel otrok ostal doma na kmetiji, ki jo je potem tudi prevzel. Tudi v mestih, tisti, ki so imeli hiše. Delali so pa v očetovi delavnici ali tovarni, ki so jo potem prav tako prevzeli.

Proletarsko življenje, kjer se živi v stanovanju, in si mezdni delavec, pa pač prisili otroke, da se odselijo - čim prej, tem bolje. Ostarele starše pa strpajo v dom za stare. Ampak misliti, da je to samo po sebi dobro, ali naravno stanje stvari, je zabloda. To je preprosto prisila, zaradi razmer.

O.

ZaphodBB ::

Praktično cela Evropa misli da je to disfunkcionalno. Otroci se večina odselijo pri maskimalno dvajsetih letih ...

Če si to ti izmisliš bo že res. Tvoja izjava je pokroviteljska in posplošujoča do abotnosti.


Saj je že Cankar pisal o tej zblojenosti Slovencev ...

Cankar ni ravno neka referenca za svetovanje o osebnih odnosih, se ti ne zdi?


Zafrustrirani otroci ker fotr noče crknit in goni naprej svoje 50 letno znanje. Kot da se ni nič spremenilo. Doma si kot otrok vedno hlapec ...

Ne vem kako imate pri vas. Pri nas se imamo lepše.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Miha 333 ::

user4683 je izjavil:

Vprasanje je bilo bolj, kako to izpeljati, da v najslabsem primeru ne ostanem/ostaneva brez nicesar.

Pa saj ne boš ostal brez ničesar, vse investirano (morda še več) boš pokoristil v obliki brezplačnega bivanja tam. A sedaj bo pa kdo rekel, da to ni nič vredno in je kar samoumevno, da vama starši pustijo bivat tam, ker slučajno ravno imajo hišo. Mislim, da ne gledaš (ali nočeš gledati) na zadevo celovito. Imel bi ves luksuz, potem bi pa denar, ki si ga plačal za to, hotel nazaj. Ne gre to tako.

Okapi ::

Pa ko se razideš s punco, je ne pozabit tožit zaradi zapravljenega časa, izgubljenih priložnosti in duševnih bolečin.:))

O.

user4683 ::

Miha 333 je izjavil:

user4683 je izjavil:

Vprasanje je bilo bolj, kako to izpeljati, da v najslabsem primeru ne ostanem/ostaneva brez nicesar.

Pa saj ne boš ostal brez ničesar, vse investirano (morda še več) boš pokoristil v obliki brezplačnega bivanja tam. A sedaj bo pa kdo rekel, da to ni nič vredno in je kar samoumevno, da vama starši pustijo bivat tam, ker slučajno ravno imajo hišo. Mislim, da ne gledaš (ali nočeš gledati) na zadevo celovito. Imel bi ves luksuz, potem bi pa denar, ki si ga plačal za to, hotel nazaj. Ne gre to tako.

Daleč od tega... če bi dobro prebral odgovore, bi videl, da se mi ideja o investiciji v zameno za x let najemnine zdi zelo dobra.

Invictus ::

ZaphodBB je izjavil:


Ne vem kako imate pri vas. Pri nas se imamo lepše.

Always stay with the people with the same mental disorder ;).

Jih je težko najti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

habermas ::

Hahah...tale ga zadane!

:)

True, Birds of feather flock together...

Invictus je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Ne vem kako imate pri vas. Pri nas se imamo lepše.

Always stay with the people with the same mental disorder ;).

Jih je težko najti ...

ZaphodBB ::

Invictus je izjavil:


Always stay with the people with the same mental disorder ;).

Jih je težko najti ...

Pol pa tko povej. :)
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

m0LN4r ::

Evo sem se spomnil en super predlog.

Vprašaj starše kako rešitev predlagajo oni. Simple.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Invictus ::

Naj OP vpraša tudi svoje starše ...

Da bo bolj zanimivo. Mogoče celo skupno debato z vsemi starši na kupu ...

Če bo šlo skozi brez besednih nožev, sikanja, mrščenja z obrvi, ubijaksih pogledov, ipd, pol imata še nekaj šans da se splača investirat v bajto ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

user4683 ::

m0LN4r je izjavil:

Evo sem se spomnil en super predlog.

Vprašaj starše kako rešitev predlagajo oni. Simple.

Good one. Bom probal pa da vidim kaj pogruntamo.

Looooooka ::

Če te investicija stane manj kot nepremičnina za tako kvadraturo ne kompliciraj.
Če misliš na koncu težit z investicijo je čas, da malce spremeniš svoj karakter.
Če pa vsi plačujete skupne stroške, se spet vprašaj, koliko te pridejo ti stroški v primerjavi z najemnino in polnimi stroški, ki bi jih moral plačevati za tako stanovanje. Tudi pri najemnini ti na koncu nisi lastnik stanovanja!
Če plačuješ najemnino in stroške, potem shrani račune. Če te bodo kdaj "nategnili" greš pač na sodišče(skregati se moraš s starši...ne z babo).
Mi je pa jasno, da je tipično slovensko dejanje, da se greš potem tožit za vsako delimano posodo. Gledaš tisto oddajo na slo 2, kjer rešujejo družinske spore(folk, ki je v sorodu madona...) in te je lahko samo sram, da živiš v bližini takih ljudi. Še na Balkanu jim ne pride na pamet, da bi šli recimo fotra tožit pa ga probat iz bajte vržt v dom samo zato, da mu poberejo bajto...pri nas je pa vsaka peta zgodba glih nekje v tem rangu. Brat sestro, hčerka mamo, itd...

NonPlusUltra ::

Looooooka je izjavil:


Gledaš tisto oddajo na slo 2, kjer rešujejo družinske spore(folk, ki je v sorodu madona...) in te je lahko samo sram, da živiš v bližini takih ljudi.

Resno tudi to obstaja na slo tv?? Hvala za en razlog več, zakaj nimam tv.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

user4683 ::

Ni fora samo v tej eni investiciji.. Teh investicij se (lahko) cez leta nabere precej in ne bi rada da se recimo cez 40 let ob delitvi dediscine to nikjer ne pozna.
Vem da je to tako dalec da se bodo vmes verjetno najmanj 3 naravne katastrofe zgodile in se bo vse se nekajkrat premesalo. Ampak to se ne pomeni da ne smemo malce teoretizirat :)

Magic1 ::

Ja sej če bo tako, jo boš pa ja oženu in boste del lastnine prepisali nanjo. Ni treba komplicirat za 40 let. Prvih deset pa malo po pameti.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

ZaphodBB ::

user4683 je izjavil:

Ni fora samo v tej eni investiciji.. Teh investicij se (lahko) cez leta nabere precej in ne bi rada da se recimo cez 40 let ob delitvi dediscine to nikjer ne pozna.
Vem da je to tako dalec da se bodo vmes verjetno najmanj 3 naravne katastrofe zgodile in se bo vse se nekajkrat premesalo. Ampak to se ne pomeni da ne smemo malce teoretizirat :)

Kot sem dejal, če mislita resno zagrabit - potem je izročilna pogodba in pogodba o dosmrtnem preživljanju prava pot. V taki pogodbi se določi kaj bo kdo od dedičev dobil ter kakšne obveznosti imajo dediči do izročevalcev. Na tak način rešiš vse dileme okrog dedovanja dokler so se ljudje še sposobni zmenit. Tak pristop smo recimo ubrali pri nas. Jaz sem se obvezal skrbeti za mamo, po njeni smrti njeno premoženje preide name. V zameno mama nepremičnin ne sme prodati oz. jih dati nekomu drugemu brez mojega soglasja - je pa lastnica do smrti. Rešili smo tudi odnose z drugimi dediči.

Po smrti staršev ne bomo imeli nobenega sranja z delitvijo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

noraguta ::

user4683 je izjavil:

Ni fora samo v tej eni investiciji.. Teh investicij se (lahko) cez leta nabere precej in ne bi rada da se recimo cez 40 let ob delitvi dediscine to nikjer ne pozna.
Vem da je to tako dalec da se bodo vmes verjetno najmanj 3 naravne katastrofe zgodile in se bo vse se nekajkrat premesalo. Ampak to se ne pomeni da ne smemo malce teoretizirat :)

jah usest se pa poment, kake imata načrte, kaj bi vidva spremenila v kaj investirala in če se vama zajamči kakšen delež. je pa to po svoje "napad" na integriteto lastnika.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

user4683 ::

ZaphodBB je izjavil:

user4683 je izjavil:

Ni fora samo v tej eni investiciji.. Teh investicij se (lahko) cez leta nabere precej in ne bi rada da se recimo cez 40 let ob delitvi dediscine to nikjer ne pozna.
Vem da je to tako dalec da se bodo vmes verjetno najmanj 3 naravne katastrofe zgodile in se bo vse se nekajkrat premesalo. Ampak to se ne pomeni da ne smemo malce teoretizirat :)

Kot sem dejal, če mislita resno zagrabit - potem je izročilna pogodba in pogodba o dosmrtnem preživljanju prava pot. V taki pogodbi se določi kaj bo kdo od dedičev dobil ter kakšne obveznosti imajo dediči do izročevalcev. Na tak način rešiš vse dileme okrog dedovanja dokler so se ljudje še sposobni zmenit. Tak pristop smo recimo ubrali pri nas. Jaz sem se obvezal skrbeti za mamo, po njeni smrti njeno premoženje preide name. V zameno mama nepremičnin ne sme prodati oz. jih dati nekomu drugemu brez mojega soglasja - je pa lastnica do smrti. Rešili smo tudi odnose z drugimi dediči.

Po smrti staršev ne bomo imeli nobenega sranja z delitvijo.

Koncno en konkreten in pameten odgovor. Ce se kje srecava dobis za pivo (ce se skregamo pa Invictius) :) Bomo vidl kako in kaj se bomo zmenili.

Invictus ::

user4683 je izjavil:

Ni fora samo v tej eni investiciji.. Teh investicij se (lahko) cez leta nabere precej in ne bi rada da se recimo cez 40 let ob delitvi dediscine to nikjer ne pozna.
Vem da je to tako dalec da se bodo vmes verjetno najmanj 3 naravne katastrofe zgodile in se bo vse se nekajkrat premesalo. Ampak to se ne pomeni da ne smemo malce teoretizirat :)

Saj se ne bo, nič bat. Glede na svoje investicije boš tam kot bi živel v najemu ...

Sploh če so v igri pe bratje in sestre ...

OP

Mi smo tukaj samo naslikali skoraj najslabše kar se lahko zgodi. In se tudi dogaja ... Realnost je vedno nekje vmes ...

So pa definitivno bratje in sestre, ki tam sploh ne živijo, ob smrti lastnikov največlje pizde ... Ker je to za njih free money ...

Imam kar nekaj kolegov, ki se dajejo s svojo žlahto okoli dediščine ali pa z ženino žlahto ... Nepremičnine pa stojijo ter propadajo ...

Še toliko, nepremičninski spori na sodišču večinoma trajajo vsaj 5 let ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

ZaphodBB ::

So pa definitivno bratje in sestre, ki tam sploh ne živijo, ob smrti lastnikov največlje pizde ... Ker je to za njih free money ...

Imam kar nekaj kolegov, ki se dajejo s svojo žlahto okoli dediščine ali pa z ženino žlahto ... Nepremičnine pa stojijo ter propadajo ...

To drži. Zato je smotrno, vkolikor so otroci že odrasli, da se začnejo pogovarjat o tem kdo bo skrbel za starše in v kakšnem obsegu, ter da se to upošteva pri delitvi dediščine. Nepošteno je, da se nekdo, ki ni imel stroškov in dela s starimi grebe za enak kos kot tisti, ki je opravljal dodatno delo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Reycis ::

Berem tele zgodbe in nasvete in mi je kar precej smešno. Star sem 37 z ženo živiva pri tastarih od žene. Sicer imava svojo hišo, svojo hišno številko, svojo teraso, svoj vrt, etc. Imamo pa skupno ograjen vrt in sadovnjak. Razumemo se dobro. Pred 8 leti sva si tudi kupila svoje stanovanje (s svojim denarjem). Je v drugem krajo zato sva ga koristila kot stanovanje za počitnice in nikoli zares nisva živela v njemu, sedaj ga pa že 6 let oddajava. Nam vsem tale situacija zelo ustreza. Že samo iz stroškovnega vidika je ogromno prednosti. Delimo si vse priključke. Ena internet naročnina, ena TV naročnina, en električni priključek, etc. Tudi en avto manj potrebujemo kot bi če bi živeli narazen.

Sploh se pa splača iz vidikov kot so že našteli nekateri pred mano. Razen čuvanja otrok/psa in skupnega urejanja okolice bi dodal še: Posojanje stvari/hrane, občasna skupna kosila meni ali pa tašči ni treba kuhat, večja varnost pred nepridipravi (v zadnjem času so bile skoraj vse okoliške hiše okradene pri nas pa je skoraj vedno nekdo doma), ko greš v trgovino zase povprašaš še v sosednji bajti če kaj potrebujejo, etc...

Seveda so tudi negativne strani. Nesporazumov niti nimamo je pa lahko moteče prepogosto obiskovanje. Se je že zgodilo, da se nisva javila na vrata. Ampak nismo imeli nekih nesporazumov zaradi tega. Očitno sem nenormalen, da mi je všeč tale disfunkcionalna družina.

Vitez ::

ZaphodBB je izjavil:

Ker na svoje it je pa poceni in res piece of cake.



V bistvu ob dveh plačah je. Najem, pa je.

No, vsak po svoje, jaz se držim načela, da mladi in stari ne spadajo pod isto streho. Mi osebni mir preveč pomeni, ne bi prenašal vtikovanja tašče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

Magic1 ::

Vse je odvisno od okoliščin, ene tašče so stare(imajo čas), druge malo manj(nimajo časa/vole), ene so težke, druge ne... Vsak mora ocenit kakšne so okoliščine, pa saj je isto pri partnerju. Eni tudi izbirajo take, od katerih bi moral samo bejžat. Če ne znaš ocenit okoliščin, potem znaš trpet s časom.
Magic

Miha 333 ::

ZaphodBB je izjavil:

So pa definitivno bratje in sestre, ki tam sploh ne živijo, ob smrti lastnikov največlje pizde ... Ker je to za njih free money ...

Imam kar nekaj kolegov, ki se dajejo s svojo žlahto okoli dediščine ali pa z ženino žlahto ... Nepremičnine pa stojijo ter propadajo ...

To drži. Zato je smotrno, vkolikor so otroci že odrasli, da se začnejo pogovarjat o tem kdo bo skrbel za starše in v kakšnem obsegu, ter da se to upošteva pri delitvi dediščine. Nepošteno je, da se nekdo, ki ni imel stroškov in dela s starimi grebe za enak kos kot tisti, ki je opravljal dodatno delo.

Ampak pozabi ali spregleda pa se, da je tisti, ki je živel doma, tam živel brezplačno oz. je on in njegova družina npr. 30 let ali še dlje uporabljal hišo in posestvo staršev, kot bi bilo njegovo in da je tisti, ki se je odselil v bistvu to sploh omogočil. To spet ni vredno nič?

thramos ::

Okapi je izjavil:

Otroci se od staršev odseljujejo v zadnjih 100 letih, odkar čedalje več ljudi živi v mestih oziroma stanovanjih. Iz preprostega vzroka, ker v povprečnem stanovanju pač ni prostora za dve družini. Vso človeško zgodovino doslej je vsaj en odrasel otrok ostal doma na kmetiji, ki jo je potem tudi prevzel. Tudi v mestih, tisti, ki so imeli hiše. Delali so pa v očetovi delavnici ali tovarni, ki so jo potem prav tako prevzeli.

Proletarsko življenje, kjer se živi v stanovanju, in si mezdni delavec, pa pač prisili otroke, da se odselijo - čim prej, tem bolje. Ostarele starše pa strpajo v dom za stare. Ampak misliti, da je to samo po sebi dobro, ali naravno stanje stvari, je zabloda. To je preprosto prisila, zaradi razmer.


V severni Evropi to počnejo že stoletja. Pri nas je bilo pravzaprav zelo podobno - prisila zaradi razmer je otroke že zelo zgodaj gnala od doma. Danes je ravon nasprotno, v veliki večini primerov je tisi, ki ostane doma v to prisiljen oziroma bi se z več sredstvi odselil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

ZaphodBB ::

Ampak pozabi ali spregleda pa se, da je tisti, ki je živel doma, tam živel brezplačno oz. je on in njegova družina npr. 30 let ali še dlje uporabljal hišo in posestvo staršev, kot bi bilo njegovo in da je tisti, ki se je odselil v bistvu to sploh omogočil. To spet ni vredno nič?

Pa naj bo oni drugi doma. Važno je, da se pomenijo med seboj. Ne vem kaj hočeš od mene? Z menoj se ne boš pogajal, ker se nimava o čem. Jaz sem se pa s svojo familijo že in smo se dogovorili v vzajemno zadovoljstvo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Magic1 ::

Komot je Norvežanom it od doma, ko jim država vse omogoči. V nasprotju s Grčijo/Španijo, kjer si večina ne more privoščit odhoda.
Magic

Okapi ::

thramos je izjavil:


V severni Evropi to počnejo že stoletja. Pri nas je bilo pravzaprav zelo podobno - prisila zaradi razmer je otroke že zelo zgodaj gnala od doma. Danes je ravon nasprotno, v veliki večini primerov je tisi, ki ostane doma v to prisiljen oziroma bi se z več sredstvi odselil.

To, da gredo otroci v šolo (ali uk) v drug kraj, nima čisto nič skupnega s tem, o čemer se tu menimo. In jasno je, da so šli vsi otroci, razen najstarejšega sina in morda neporočene hčere, slej kot prej od doma. Ampak vsaj en otrok je praktično vedno ostal na kmetiji, ali v delavnici (in meščanski hiši) staršev. Tudi tisti otroci, o katerih piše v članku, so se po nekaj letih vrnili domov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Šmorn ::

Najslabše, kar lahko narediš zase in za partnerja je to, da živiš pri svojih starših ali starših svoje drage. Primer iz prve roke so moji staši. Poznam pa še precej podobnih primerov in nikjer zadeva ne funkcionira normalno. Iz take situacije ponavadi pride ena od dveh stvari. Eden od partnerjev ima hitro dovolj in pošlje vse skupaj v k**** ter gre stran. Druga pa je, da eden od partnerjev več let ali celo vse življenje po malem greni življenje ostalim, ker si pač ne upa ali ne zna iti stran oz. se postaviti zase. To drugo je mnogo slabša opcija.

Ganon ::

Ne investiraj nič je najboljši nasvet. Sploh ker govoriš o 15 tisoč evrih. Saj ti ne želim, da se kdaj razideta, ampak v današnjih časih ... Takrat, če se to zgodi, ti bo hudičevo žal.

sumoborac ::

in pol se cusno da je drzava k qrcu... kokr je blo pa kle pesimizma in negativnih nasvetov napisanih (kljub precej jasnemu prvemu postu opja) v teh dveh stvareh :(

@op kot si mogoce ze ugotovil, je zal 90% slovenskih druzin disfunkionalnih, posledicno tudi 90% nasvetov v tej temi, temu primernih.
Logika je enostavna - ce se dobro razumete in imate normalnokomunikacijo, potem se usedite skupaj in skupaj nagruntajte najbolso resitev za vas. Predloge si ze dobil, pa vso sreco se naprej ;)

Sumoborac
Prid sm al pa tm ostan...

svecka ::

15 € bi jaz rajši obdržal zate, ker dokler nimaš na papirju nekaj, da bo tvoje, si v bistvu popušil 15k takoj, ko jih boš dal. Če ne boš zdaj jokal za 15k, boš pa čez 10 let....danes ni nič več verjet za na lepo besedo, k pr denarju se vse konča, ko ga enkrat tisti ki ga prejemajo nimajo več. Govorim iz izkušenj.

Utk ::

Seveda, živet v drugem štuku kot starši, na svojih 100 kvadratih, s svojo kuhinjo, kopalnico, včasih še vhodom, je disfunkcionalno in slovenceljsko. Živet v neki komuni s tremi tujimi osebki napačnega spola na 50 kvadratih s svojo poličko v hladilniku in deljenim kozarcem za ščetko je pa normalno, napredno in evropsko.

mitja73 ::

Živet je treba tolk daleč od staršev da ne morejo pridet v šlapih na obisk. ;-)

Grey ::

Ah ne vlagajta tja. Najdita stanovanje (garsonjero) za 30.000 do 40.000€ (ne rabi biti novo in najboljše, važno, da je solidno ohranjeno), da bosta lahko hitro odplačala (15 - 20.000€ kredita) in imata svoj Home Base, kjer bosta imela svoj plac, svoj odtis.

Potem začnita planirat kako naprej. Večje stanovanje? Hiša? Poroka? Otroc? Avto? Počitnice? Izobraževanje? :)

Če se pa štekate, in misliš, da bo šlo normalno naprej pa pogodba. Poznam kar nekaj primerov, ko se je pri ločitvi dogajalo zaradi nepremičnin in so sami križi in zguba časa in energije. Preden karkoli vložita(š) se zmenite se, kako in kaj, črno na belem, overjeno. Ne glede na vse, življenje je posel in take stvari ti lahko (bognedaj) nekje v prihodnosti rešijo malo morje težav.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11222711 (18565) zobnik
»

Ali imaš hrbtenico če ...? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11415228 (11878) Okapi
»

Iti na "svoje" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13326258 (23167) bender rodri

Več podobnih tem