» »

Investicija v nepremičnino staršev punce

Investicija v nepremičnino staršev punce

«
1
2 3 4

user4683 ::

Glede na to, da se na teh forumih zadržuje tudi nekaj ljudi, ki jim pravniška logika ni tuja, bo verjetno ok, če za začetek vprašam kar tukaj :)

S punco živiva v hiši njenih staršev in se odločam, da primaknem nekaj denarja za dokončanje določenih stvari na hiši in v okolici. Kakšen je najboljši način za izvedbo takšnega podviga? Ne bi rad, da se (hipotetično) nekega lepega dne skregava (ali pa skregamo z njenimi starši), greva narazen in ostanem/ostaneva brez vsega :)

black ice ::

Nič plačevanja brez računov, le-te pridno shranjuj.

NonPlusUltra ::

Če gre za ne preveč visoke zneske, bi se spodobilo, da nekaj primakneta, brez razmišljanja o kakem vračilu. Koneckoncev živita tam in vama je prihranjena najemnina ali nakup.
Če pa gre za visoke zneske, se pogovorite o kakem prepisu lastništva dela te nepremičnine ali kaj podobnega.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Invictus ::

Shrani račune.

Če se da, uredite etažno lastnino, pa čeprav je potem pisana samo na punco.

Ampak v vsakem primeru se zavedaj da bo sodni proces mlel kar precej dolgo kljub vsem dokazilom ... Če bo seveda do tega prišlo ... Nepremičninski sodni spori v povprečju trajajo 5 let ...

Moj nasvet ... Ne investiraj nič ... Raje prihrani denar, pa se s punco odseli na svoje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

black ice ::

NoNickName: poznam tipa, ki je dobrih 10 let v nepremičnino pogosteje investiral manjše zneske. Pred kratkim ga je partnerica nagnala, sedaj je ostal brez vsega, ker nima nobenih dokazov o vlaganju. Mogoče obstaja kakšna pravna opcija, ampak je definitivno dolgotrajnejša kot če imaš vse črno na belem.

GTX970 ::

btw, če boš delo opravljal v lastni režijo boš imel en kup težav z dokazovanjem svoje investicije.

Miha 333 ::

Od morebitnih zahtevkov za vlaganja ne pozabi odšteti pridobljene koristi zaradi prihranjene najemnine, ki jo v primeru spora na sodišču lastnik vsekakor lahko zahteva, izvedenec pa jo do centa natančno izračuna.

Raje napišite sporazum, da bosta v zameno za vlaganja lahko brezplačno bivala v delu nepremičnine. Tako so stvari jasne vnaprej.

user4683 ::

Hvala za nasvete, nekaj zelo uporabnik. Keep em coming :)

Znesek ni majhen 10-15k, mogoc vec in bo sel za izgradnjo skarpe, dvorisca, verjetno se kaj. Racune sem imel namen shranjevati, tako da to bom sigurno.
Sva razmisljala tudi o lastni nepremicnini, a se za to nisva odlocila. Z njenimi tastarimi se odlicno razumemo, stanovanje, ki ga imava tam je precejsnje (~100m2), z moznostjo povsem locenega vhoda, odlicna lokacija itd.

PandaFlow2 ::

Moj nasvet ... Ne investiraj nič ... Raje prihrani denar, pa se s punco odseli na svoje.


Tole je najboljši nasvet, ki ga lahko dobiš.

Kaj ti pomaga, če na tebe napišejo starši 5% deleža? Lahko daš v najem 5% stanovanja? Dvomim. Lahko prodaš komurkoli razen njenim staršem 5% stanovanja? Dvomim.

Miha 333 ::

No to je recimo vrednost 3-5-letne najemnine za stanovanje kot ga opisuješ, tako da se zgliha, če pa ostaneta dlje sta celo na plusu.

NonPlusUltra ::

So se njeni starši razjasnili v zvezi z vajinim (tvojim) bivanjem tam? Kako oni gledajo na to in kake namene imajo? Sta tam samo na bivanju, neke vrste brezplačno najemništvo ali imajo namen kaj prepisati na hčerko/tebe/oba? Če prvo, potem ne vlagaj visokih zneskov, nekaj malega pa le primakni, je vsaj higienično. Če drugo, kdaj bosta to naredila/zakaj nista že? Najprej razčistite te zadeve, moj predlog.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Magic1 ::

Klinc, izgleda da bosta morala it na svoje. Teh 15k€ bo ravno za 150000/500=30 mesecev najemnin. Torej prej kot v treh letih boš ziher brez vsega, šetih če plačujeta vsak pol... Bravo matematiki, svaka čast.
Shrani račune, ki naj bodo pisani na tebe in naj se vidi da je denar šel iz tvojega računa. Tako boš imel kakšno osnovo, če te v kratkem odpikajo.
Magic

shmandi ::

Ti kar investiraj. Seveda shranjevanje računov in beleženje opravljenih del ni odveč.
Drugače pa, če boš priden in se lepo obnašal do punce in njenih staršev, bo pa tako ali tako nekoč tvoje :)

Invictus ::

shmandi je izjavil:

Ti kar investiraj. Seveda shranjevanje računov in beleženje opravljenih del ni odveč.
Drugače pa, če boš priden in se lepo obnašal do punce in njenih staršev, bo pa tako ali tako nekoč tvoje :)

Sam še počakaš tistih 40 ali več let da se starša od punce pokoplje.

Res dobra investicija v svojo samozavest in svoje premoženje ...

@OP, dokler nimaš otrok, toliko časa si na listi za odstrel ... Sicer pa nisi povedal koliko si star ... Če sta oba pod 25, potem se vama še sanja ne ...

Če se ti da prenašati njene starše (kar tipi delamo precej bolje kot punce, zgleda je ignore mode genetsko bolj dodelan), recimo da ja ... Vendar bi lahko za denar, ki ga boš vedno več zmetal v bajto, bil že na svoje. Že kar parkrat videno pri kolegih. Če bi takrat, ko so začeli metati denar v bajto, vzeli kredit, bi ga danes že odplačali in bili na svoje. Ta stari imajo v Sloveniji močan lastniški kompleks in mislijo da s tem dobijo tudi posest nad ostalimi v bajti ...

Zdaj če hočeš da ta stari vedo za vsak tvoj korak, ki ga narediš, tudi prav ... Saj nekateri ta stari so v redu, ampak to so bolj izjeme ki potrjujejo pravila ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

branc ::

Kakor ti je namignil že Invictus, delaj na tem, da boš šel IZ tiste hiše - na svoje. Nobeno 'subvencionirano' življenje ne odtehta samostojnosti, miru in samozavesti (da si gospodar na svojem), ki jo imaš s svojo enoto, pa kakršnakoli je že.

GTX970 ::

Otroci niso nobena garancija da se punca & njeni starši ne "poslovijo" od tebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

MIHAc27 ::

Kot že 100x rečeno..shranjuj račune. Starši bodo gotovo veseli, če boš kaj primaknil. Še posebaj, če se boš sam ponudil.
Sedaj dlje kot imata namen tam bivati, več bi namenil. Če je prostor tudi za kake otroke potem ja, če ga pa ni bi pa vseeno fino razmislil.

Jaz se držim nekako načela... kar je skupno dobro, investiram tudi jaz polovico (Npr. nakup televizorja, ki ga tudi jaz gledam, hladilnika, mikrovalovke,...). Mikser in palični mešalnik sem pa vse plačal sam, ker tašča pač tega ni rabila.
V samo hišo pa nisem nikoli nič vlagal (npr. za streho, fasado). Dam pa seveda vsak mesec fiksen znesek za elektriko, vodo, praške,...

Invictus ::

GTX970 je izjavil:

Otroci niso nobena garancija da se punca & njeni starši ne "poslovijo" od tebe.

Saj samo zmanjšuješ verjetnost dogodka s tem ...

MIHAc27 je izjavil:


Jaz se držim nekako načela... kar je skupno dobro, investiram tudi jaz polovico (Npr. nakup televizorja, ki ga tudi jaz gledam, hladilnika, mikrovalovke,...). Mikser in palični mešalnik sem pa vse plačal sam, ker tašča pač tega ni rabila

To ni investicija, ampak potrošna roba ... Drobiž v primerjavi z gradbenimi deli ... Sploh če živiš pri svojih starših ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

GTX970 ::

Haha, s stališča punce je najboljše če dobi "investitorja", ji naredi 1-2 otroka in nato plačuje preživnino zanju.Drugega tipa si bo že našla.Star recept.
(Ko sta še skupaj te pa tašča/tast komandirata in vtikata v čimveč zadev.Ne hvala).


Če bi rad ostal z njo, uredite etažni prepis, 50% nanjo, 50 nate.Lasten vhod, zvonec, poštni nabiralnik, elektrika, voda, net, ogrevanje/hlajenje, parkirno mesto, vrt...

Škarpa in ostale (skupne) zunanje pizdarije pridejo na vrsto zadnje.
Čez 5 let mi boš hvaležen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Phantomeye ::

Najtežje pri shranjevanju računov je, da ne izpadeš kot da ne zaupaš v vajino zvezo.

Invictus ::

Phantomeye je izjavil:

Najtežje pri shranjevanju računov je, da ne izpadeš kot da ne zaupaš v vajino zvezo.

Račune se shranjuje že zaradi reklamacij ...

Kopije lahko vedno narediš, itn ...

Če pa OPu ne zaupajo, potem je pa bolje da takoj gre ... Z ali brez punce. Če ga ima rada, bo že prišla za njim ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kr1ženska ::

Invictus je izjavil:


Če se ti da prenašati njene starše (kar tipi delamo precej bolje kot punce, zgleda je ignore mode genetsko bolj dodelan), recimo da ja ... Vendar bi lahko za denar, ki ga boš vedno več zmetal v bajto, bil že na svoje. Že kar parkrat videno pri kolegih. Če bi takrat, ko so začeli metati denar v bajto, vzeli kredit, bi ga danes že odplačali in bili na svoje. Ta stari imajo v Sloveniji močan lastniški kompleks in mislijo da s tem dobijo tudi posest nad ostalimi v bajti ...

Zdaj če hočeš da ta stari vedo za vsak tvoj korak, ki ga narediš, tudi prav ... Saj nekateri ta stari so v redu, ampak to so bolj izjeme ki potrjujejo pravila ...


That!
Tut jaz že videla nekaj krat. Ko je bilo stanovanje napol ali skoraj urejeno, so se starši začeli sprehajat po njem (po svojem stanovanju, saj je v njihovi bajti, katero so naredili z lastnimi rokami) in solit pamet kako delat in česa ne pustijo da se vgradi v stanovanje ker ni dobro, ker so nekje prebrali, ker jim je soseda povedala... Rezultat je bil večina krat nekako takle. Tamlada sta na koncu raje vse skup pustila, ko sta ugotovila da so bile obljube o prepisu stanovanja le velika "šala", in šla v najemniško stanovanje.

IMO, do uradnega prepisa nima smisla veliko vlagat v stanovanje. Shranjevanje računov pa obvezno. Kar pa vsekakor ni znak nezaupanja partnerju pač pa urejene bilance, možnost uveljavljenja garancije ipd. Še račune za elektriko itd. je treba nekaj let shranjevat, pa da ne bi shranjeval računov za večje investicije, ker bi s tem pokazal nezaupanje partnerju? Ste face :)

Sploh pa, zakaj bi ti moral dokazovat zaupanje punci. Pa naj še ona pokaže zaupanje tebi. (Razen če so kaki razlogi za nezaupanje iz preteklosti..)
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Zgodovina sprememb…

habermas ::

znupy...

Preberi tole zelo resno in dobro razmisli o teh vrsticah, ker ti bodo lahko spremenile življenje.

1. Včasih je težko uskladiti svoje lastne misli. Nisi prepričan o stvareh kot je tale zdajle in tvoje mnenje se oblikuje in s časom spreminja. Enako je s punco in njenima staršema. Ljudje se spreminjamo. Morda ne čez noč, v 1 letu, 5, 10 letih pa zagotovo.

2. Ko usklajuješ 2 osebi so že potrebni kompromisi. Nisi več samostojen pri odločitvah. Prilagajaš se, da ohraniš odnos živ. Enkrat ti, drugič punca, nekdo popusti, se prilagodi... To je normalno in zdravo!

3. Ko usklajuješ 2 para pa je tvoj glas samo 1 izmed 4. Lahko se celo strinjata oba s punco in še mama, če bo puncin oče (ali mama) mislil drugače bo to vplivalo na vse.

Tako prilagajanje NI POTREBNO in JE ŠKODLJIVO!

- Predstavljaj si da boš vsak dan v hiši s puncinimi starši. Ko boš hotel navit do konca musko, gledat film ob treh zjutraj, glasno seksat boš imel vedno bremzo v roki...
- Če ne boš pomagal pri delih ali investicijah okoli hiše te bodo čudno gledali. Zakaj investirati v škarpo tvojega tasta pri tvoji starosti? WTF ali imaš pomanjkanje idej in življenjske motivacije? Pojdi s punco na morje, pelji jo vsak mesec na večerjo naslednjih 10 let za ta denar... Sreča ni v zidovih!
- Kaj bo ko bosta imela otroka? Se bosta puncina starša vmešavala v vzgojo, vama bosta onadva kuhala, svetovala kaj in kako v življenju? Vse to se lahko dogaja.
- Skratka sčasoma ti bo zadeva začela najedati, ne glede na to kako dobro se sedaj razumete.
- Dovolj je da se samo 1x skregaš s punco ali staršema, samo 1 zamera in se spremeni odnos. In potem je sranje! V trenutku. Svobode je konec. In tvojih 15.000 evrov ne boš dobil ven.

Vsak odrasel človek mora biti samostojen in neodvisen od odločitev drugih. Moraš imeti možnost sprejemati odločitve BREZ strahu da se boš komu zameril. Temu se reče svoboda.

In dragi znupy, tole v kar se spuščaš ni svoboda....

Vprašaj se tole? Če bi imel denar za svojo hišo, svoje stanovanje ali bi resnično SILIL v hišo skupaj s puncinimi starši? Kaj s tem pridobiš?

Torej pravo vprašanje ni kako zavarovati investicijo ampak ZAKAJ se s punco ne odselita na svoje. To je edina normalna poteza odraslega para. Oditi od doma in ustvariti svojo družino, svoj dom. Slovenci imamo glede tega resne težave...potem se pa sprašujejo zakaj alkoholizem, depresija itd... Videl sem veliko žalostnih zgodb ravno zaradi tega problema.

Začne pa se pri tako preprostih odločitvah.

Ni lepšega kot se 1x na teden dobiti s starši na kosilu. Vsi so te veseli!

Pridružujem se mnenju nekaterih iz foruma...SPAKIRAJ

1. Odloči se, da ne boš reševal problema prevelike hiše tvojega tasta, njegove škarpe ampak da boš šel na svoje, kolikor boleče in dražje izgleda to v tem trenutku.
2. Usedi se s punco in ji razloži da jo imaš rad in ZAKAJ morata to narediti. Razložita to staršem in se jima zahvalita za podporo in jih prosita za pomoč. To je težka odločitev, ampak starši jo bodo morali sprejeti. Morda bodo šokirani, ampak nekoč bodo razumeli.
3. Pojdita na svoje. Hiša, stanovanje, šotor, vseeno je! Važno je da se imata rada in da si želita biti skupaj...

Izberi svobodo namesto življenja nenehnih kompromisov. Imaš moč, da dosežeš karkoli, lahko kupiš 3 hiše če jih hočeš. Samo slovensko okolje te je prepričalo drugače in te sili v povprečnost.

Ne se tako hitro ustavit in zadovoljit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: habermas ()

user4683 ::

Hvala za vse nasvete, tudi precej globoke :) Še malo insighta.. Skupaj sva že dobre 4 leta, star sem 28 let (ona 24), trenutno zaradi njenih študijskih obveznosti ne živiva v tem stanovanju, ampak na drugem koncu Slovenije (sva pa tam živela dobro leto). In si kljub temu želiva urediti stanovanje tam. Ne ona, ne jaz, ampak oba :)

Nasvet od kr1ženska se mi zdi še najboljši... da ti na koncu res ne hodijo gledat v (njihovo) stanovanje kaj počenjaš in zakaj ne po njihovo.

Za lastno nepremičnino rabiš imeti (precej) več kot 15k. Če za ta denar dobiva x let praktično dokončano stanovanje v najem se mi tudi to zdi dober deal - konec koncev lahko v teh x letih privarčujva za iti na svoje (torej isti outcome, kot če bi v tem trenutku spokala v neko drugo podjemniško stanovanje).

ZaphodBB ::

Sami sebični ciniki. To da ti starši pustijo bivat v svoji hiši je pa kar pravica ali kaj? Ni čudno, da se vam vse medosebne zadeve podirajo.

Jaz bi v OP-jevem primeru shranjeval račune oz. kadar sofinanciraš od tasta eno podpisano izjavo, da si ti dodal toliko in toliko. Če bi se s punco kdaj razšla, bi zahteval razumen sorazmerni delež - presežek med najemnino. Če bi ga sploh zahteval.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

blindb ::

op: odloci se kakor se tebi zdi prav. Mnenja drugih so povsem nepomembna.

Jaz imam bolj simpl pravilo... minimalno 10 min z avtom stran od starsev, pa ce imajo hiso v tri nadstropja, ker so racunali, da bom nekoc zivel tam itd. To, da sem na svojih 40 kvadratih odtehta vec kot 100 kvadratov + vrt + ne vem kaj se vse.
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

user4683 ::

No ce pogledas originalno vprasanje, je bilo nakazano, da sva se ze odlocila da si zrihtava tam. Vprasanje je bilo bolj, kako to izpeljati, da v najslabsem primeru ne ostanem/ostaneva brez nicesar.
Tema je sicer zajadrala v pros & cons ampak me ne moti, ker me zanimajo tudi razlicni pogledi na to.

Tear_DR0P ::

@znupy - izdatno fotografiranje pri vseh opravilih, ki jih boš opravljal z lastnimi rokami. Tudi vse druge, ki ti podo pomagali pri delu. Lepi spomini za na stara leta bodo. Ali če se bo kdaj na sodišču treba spomniti kdo vse je delal na stanovanju.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Old Spice ::

Jaz ti lahko svetujem samo to, da res preveri koliko se imata dejansko rada. Meni se je po 5 letih v zvezi zdelo da sva idealen par in nikakor nisem mogel razumeti zakaj imajo drugi toliko težav. Po 5 letih pa je prišel resen zdravstven problem med naju in potem se je začelo vse podirati kot hiša iz kart.
Vprašaj se sam pri sebi (in predvsem ne laži sam sebi) kaj bi naredil ti oz. ona če bi se res znašel eden od vaju v resni zagati. Bodi tudi malo pozoren kakšen je njen vedenjski vzorec, ali uboga starše ali se je kdaj pred njimi postavila na tvojo stran, ali se je zaradi tebe pripravljena skregati s svojimi in podobno. Ko bo šlo na nož (in verjami mi da bo šlo) moraš imeti vsaj enega ki je na tvoji strani (ona), sicer si v vsem sam in vsi proti tebi.

ProGo ::

Pravilo copat. Od staršev je treba živeti vsaj toliko stran, da tašča ne more priti do stanovanja v copatah.

Vsi pari, ki živijo pri starših, kar jih poznam, imajo disfunkcionalna razmerja s starši. (vmešavanje v vzgojo otrok, komentiranje glede kuhanja snahe, opremljanja stanovanja, življenja na splošno ...)

Kaj če tašča začne menopavzirati? Ti bo pomagal ločen vhod, ko ti bo pozvonila pred vrati? Jo boš pustil zunaj?
Seveda da ne, kar pripravi se na jamranje, ker ga boš dobival.

ZaphodBB ::

ProGo je izjavil:

Pravilo copat. Od staršev je treba živeti vsaj toliko stran, da tašča ne more priti do stanovanja v copatah.

Vsi pari, ki živijo pri starših, kar jih poznam, imajo disfunkcionalna razmerja s starši. (vmešavanje v vzgojo otrok, komentiranje glede kuhanja snahe, opremljanja stanovanja, življenja na splošno ...)

Kaj če tašča začne menopavzirati? Ti bo pomagal ločen vhod, ko ti bo pozvonila pred vrati? Jo boš pustil zunaj?
Seveda da ne, kar pripravi se na jamranje, ker ga boš dobival.

To da imajo starši mnenja je vse prej kot disfunkcionalno. Disfunkcionalno je, da si tamladi domišljajo, da tastari nič ne vejo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Magic1 ::

Izgleda da je tukaj večina iz teme o mesečnih zaslužkih, kjer večina zasluži kar konkretne vsote denarja. Stvari niso enostavne, to se strinjam, da pa je edina rešitev it na svoje v luknjo in bit tam svoboden "suženj", ker lahko za najemnino in stroške skeširaš pol prihodkov...
Magic

urli ::

Odgovor na tvoje vprašanje je enostaven. Ne bodi neumen in ne investiraj v nekaj kar NI TVOJ IN VPRAŠANJE, ČE SPLOH KDAJ BO. Ne boš prvi, ki se boš opekel in vsekakor ne eden izmed redkih! Zbirajta denar in takoj ko bo možno pojdita na svoje!

ZaphodBB ::

Ker na svoje it je pa poceni in res piece of cake.


Izgleda da je tukaj večina iz teme o mesečnih zaslužkih, kjer večina zasluži kar konkretne vsote denarja. Stvari niso enostavne, to se strinjam, da pa je edina rešitev it na svoje v luknjo in bit tam svoboden "suženj", ker lahko za najemnino in stroške skeširaš pol prihodkov...

Nekaj je res takih, večina jih je pa aberveznikov, ki nimajo nobene predstave o ničemer, se pa spoznajo na vse.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: ProGo ()

kr1ženska ::

ZaphodBB je izjavil:

Sami sebični ciniki. To da ti starši pustijo bivat v svoji hiši je pa kar pravica ali kaj? Ni čudno, da se vam vse medosebne zadeve podirajo.

Je pravica do 18-ega leta starosti oz. do dokončanje šolanje (naredili so te iz svojih sebičnih interesov).
Nič ni samoumevno in spoštovat je treba če ti nekdo nekaj da. Vendar za to ne sme od tebe pričakovat, da se boš vrgel pod vlak, če bo tko želel. Kar je dano, je v zemlji zakopano.
Vse se da urediti pod nekimi pogoji, ki jih je treba vnaprej določit! Če so pogoji nespremenljivi, čimprej drugam.

ZaphodBB je izjavil:

Disfunkcionalno je, da si tamladi domišljajo, da tastari nič ne vejo.

Nihče ni tega rekel. Vendar, otroci imajo pravico delati svoje napake.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Zgodovina sprememb…

urli ::

Vsaka ljubav enkrat mine :P in poznam en kup takšnih, ki so lepo popedenali od tasta in tašče bajture potem pa so šli s svojo drago narazen :)) Hvala Bogu sam nisem bil med njimi oz. sem v tujo bajturo investiral samo svoj čas ;((

ProGo ::

ZaphodBB, samo me zanima, a še živiš pri mamici? In ali si edinček?
Jaz ne in ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

Roadkill ::

Ej ProGo a si peder?

Ker jaz nisem.



Aja... sem mislil, da se gremo igrico, kjer vsepovprek žalimo folk za foro. :D

Pravi slo-tech thread™
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

ProGo ::

Peder je žaljivka, homoseksualec pa nisem. Zakaj sprašuješ?
Zahoda sem pa samo vprašal, nič ne namigujem.

m0LN4r ::

V vseh teh primerih spodaj so še veliko vlogo igrali drugi pripadniki žlahte. Sestre, bratje, strici, tete, novorojenčki ipd.

1.
Znanec se je preselil iz hiše puncinih staršev (po nekaj letih in otroku), ker starši niso pustili centralne in podobnih zadev obnovit v bajti...
2.
Pri 30+ letih se je fant (isto živel pri starših od punce) po 1-2 letih rojstva prvega otroka odselil, ker mu je isto dopizdilo stanje...
5.
Strica zapustila žena pri (40ih?) otrok v srednji šoli...
3.
Moja starša že 30 let vlagata v hišo... Mogoče bo njuno al pa od hčere (fotrove seke), ki se jim v rit vleče.
4.
Stanujem pri punci (4-5let) in ker poznam njene starše (in zateženo sestro) planirava čimprej it na svoje.

Nevem no, jaz tudi poznam en kup primerov, ko se jim tam proti 40ih (parom) malo zapoje. Pravtako staršem (okoli 60ih)...
Tako da investiraj z rezervo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

urli ::

Mene je ex skoraj prepričala, da bi investiral 20.000EUR v njihovo bajto. Matr bi se zdle tolkel po glavi. Ne biti naiven. NE VLAGAJ V TUJO BAJTO NITI CENTA, KER DOKLER BOSTA TAST IN TAŠČA ŽIVA BO TO NJUNA BAJTA IN NE TVOJA. Pa to z juna mislim, da bosta onadva imela vedno zadnjo besedo kaj, kako, kdaj se bo kaj delalo in kako se bo obnašalo. Ne biti naiven. Šparaj, špoaraj, šparaj in čimprej na svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

ZaphodBB ::

Zanimivo, jaz pa poznam samo drekače, ki so se kurčil da ne bodo delal za tastare (svoje, od žene, whatever) in ki so jih potem iz kakršniholi razlogov (ponavadi lenobe) napodil ali pa jih je pustila žena, ker niso bili za nobeno rabo razen za jamrat.

Aja poznam pa tudi ljudi, ki so se in se obnašajo gospodarno tudi do tujih sredstev in ti ljudje so povsod dobrodošli. Poznam celo primere, ko so starši dali hišo zetu - ker se jim je zdelo, da je hči totalno negospodarna.

Moja poanta je, da najprej se moraš obnašat kot gospodar, šele potem lahko pričakuješ, da ti bo kdo dal gospodarstvo.

Ugotavljanje v katero skupino spada večina sodelujočih tukaj prepuščam naključnemu bralcu v domačo nalogo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: ProGo ()

ProGo ::

Če že moraš investirati v to hišo, potem najprej zahtevaj prepis etažne lastnine, vidva plačajta stroške prepisa, nato investiraj izključno v SVOJO etažno lastnino = stanovanje. !NIKAKOR! pa ne v kakšno škarpo tasta. To si naj plačuje sam.

15.000EUR tudi ni majhen denar in zanj lahko dobiš tudi že nek delež VAJINEGA (čeprav starega) stanovanja.

To da imata njena preveliko bajto in da ne želita plačevati prihajajočega nepremičninskega davka, je pa njuna investicijsk napaka in naj jo plačujeta sama. Če bi zgradil hišo manjše vleikosti, bi imel tudi za škarpo.

Še to: starši ponavadi gradijo prevelike hiše, da bodo lahko otroci živeli pri njih. Zadaj je pa navaden sebičen vzgib, da jih bodo otroci rihtali na stara leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

urli ::

ProGo je izjavil:

Če že moraš investirati v to hišo, potem najprej zahtevaj prepis etažne lastnine, vidva plačajta stroške prepisa, nato investiraj izključno v SVOJO etažno lastnino = stanovanje. !NIKAKOR! pa ne v kakšno škarpo tasta. To si naj plačuje sam.

15.000EUR tudi ni majhen denar in zanj lahko dobiš tudi že nek delež VAJINEGA (čeprav starega) stanovanja.


Takšen predlog bo pri tašči in tastu naletel na veliko slabe volje :))

ZaphodBB je izjavil:

Zanimivo, jaz pa poznam samo drekače, ki so se kurčil da ne bodo delal za tastare (svoje, od žene, whatever) in ki so jih potem iz kakršniholi razlogov (ponavadi lenobe) napodil ali pa jih je pustila žena, ker niso bili za nobeno rabo razen za jamrat.

Aja poznam pa tudi ljudi, ki so se in se obnašajo gospodarno tudi do tujih sredstev in ti ljudje so povsod dobrodošli. Poznam celo primere, ko so starši dali hišo zetu - ker se jim je zdelo, da je hči totalno negospodarna.

Moja poanta je, da najprej se moraš obnašat kot gospodar, šele potem lahko pričakuješ, da ti bo kdo dal gospodarstvo.

Ugotavljanje v katero skupino spada večina sodelujočih tukaj prepuščam naključnemu bralcu v domačo nalogo.


Tole je teorija, ki je bolj slabo podprta s prakso. V Sloveniji je ločitev in razhodov malo morje tko da kar takole investirati v tujo bajto je najmanj naivno. Drugače sem pa jaz ex pustil + imam svoje stanovanje :P Da bi kaj vlagal v tujo bajto mi pa več na kraj pameti ne pride. Poznam preveliko zgodbic, kjer se je to končalo zelo slabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

Invictus ::

ZaphodBB je izjavil:


To da imajo starši mnenja je vse prej kot disfunkcionalno. Disfunkcionalno je, da si tamladi domišljajo, da tastari nič ne vejo.

Disfunkcionalno je da si mladi želijo živeti pri svojih starših ... Pa ne vedo čemu to sledi ...

Sam bi celo doma lahko sezidal bajto, pa je nisem. Sta mi težila ta stara praktično od 16 leta. Bi bila zdaj že narejena in odplačana.

@OP

Tvoj bodoči tast/zašča sta si pač zaželela urejeno okolico. Nič boljšega kot začopatit bodočega zeta da investira. Saj se bosta potem ona odločila kako in kdaj se bo delalo. Temu drugače reče tudi

S tujim k**** po koprivah lahko vsak mlati ...

Postavi jih pred dejstvo da ne boš investiral (če ste že o tem govorili) in opazuj reakcije. Tudi svoje punce ... Zna biti zabavno ...

Če vprašajo zakaj ne, reci naj se najprej uredijo papirji ... Etažna lastnina plus tvoj četrtinski del bajte. Oz. polovičen del vajinega stanovanja. Saj te predimenzionirane bajte niso vredno praktično nič ... Zemljišče minus stroške za rušenje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Potem bo se pa drugi zet sprehajal pod škarpo, ki bo mel še več €€€ in še streho bo zrihtal :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ZaphodBB ::

Tole je teorija, ki je bolj slabo podprta s prakso. V Sloveniji je ločitev in razhodov malo morje tko da kar takole investirati v tujo bajto je najmanj naivno. Drugače sem pa jaz ex pustil + imam svoje stanovanje ;) Da bi kaj vlagal v tujo bajto mi pa več na kraj pameti ne pride. Poznam preveliko zgodbic, kjer se je to končalo zelo slabo.

Seveda je slabo podprta s prakso, če smo pa narod patoloških narcisov.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

urli ::

m0LN4r je izjavil:

Potem bo se pa drugi zet sprehajal pod škarpo, ki bo mel še več €€€ in še streho bo zrihtal :)




:D

ProGo ::

m0LN4r je izjavil:

Potem bo se pa drugi zet sprehajal pod škarpo, ki bo mel še več €€€ in še streho bo zrihtal :)


Zadel žebljico na glavico!

ZaphodBB ::

Tvoj bodoči tast/zašča sta si pač zaželela urejeno okolico. Nič boljšega kot začopatit bodočega zeta da investira. Saj se bosta potem ona odločila kako in kdaj se bo delalo. Temu drugače reče tudi

S tujim k**** po koprivah lahko vsak mlati ...

Postavi jih pred dejstvo da ne boš investiral (če ste že o tem govorili) in opazuj reakcije. Tudi svoje punce ... Zna biti zabavno ...

Če vprašajo zakaj ne, reci naj se najprej uredijo papirji ... Etažna lastnina plus tvoj četrtinski del bajte. Oz. polovičen del vajinega stanovanja. Saj te predimenzionirane bajte niso vredno praktično nič ... Zemljišče minus stroške za rušenje ...

Tastari imajo najraje takele zete, t.i. plemenjake. Da rad je in pije, dela in investira pač ne. Če hočejo, da bo kaj naredil mu naj pa na lepe oči dajo 1/4 hiše, bojo že potem videli ali bo delal ali ne. Kot loterijska srečka.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11222715 (18569) zobnik
»

Ali imaš hrbtenico če ...? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11415228 (11878) Okapi
»

Iti na "svoje" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13326260 (23169) bender rodri

Več podobnih tem