» »

Zakonska prepoved nevarnih pasem

Zakonska prepoved nevarnih pasem

Invictus ::

Evo recepta, če vam otrok sitnari za psa ...

Znanec je kupil samo povodec in rekel hčerki naj ga en mesec ob pol sedmih zjutraj "pelje" na sprehod.

Po 14 dneh je hčerka obupala. Problem rešen ...

Tudi mene je pes večkrat v igri zagrabil. Ampak samo prime, in večinoma s tem nakaže da hoče mir ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

slitkx ::

krneki0001 ::

Invictus je izjavil:

Tudi mene je pes večkrat v igri zagrabil. Ampak samo prime, in večinoma s tem nakaže da hoče mir ...


Pri nas ti takrat vrne vse za nazaj. Čer si ga kdaj kregal ali si ga kaj provociral, potem med igro ugrizne, ker ve da mu ne smeš takrat nič, ker je to igra. :))
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

WarpedGone ::

Saj nima veze. Ali od ljudi zahtevas, da imajo neko potrdilo, ki dokazuje da so opravili osnovno izobrazevanje o vrsti psa, ki ga imajo in da vedo, kako z njim ravnat, ali pa se nevarne pasme prepovejo. Lazja in bolj verjetna je druga opcija.


Res ne razumeš da je cel problem v razlikovanju med nevarnimi in nenevarnimi pasmami? Nenevarna pasma enostavno ne obstaja.
*VSE* pasme so nevarne in lahko le prepoveš kar vse pse. Kako boš to naredu brez da pobiješ vse udomačene in divje pse mi ni jasno.

Zakaj pri avtomobilih ni razlikovanja med nevarnimi in nenevarnimi, kar se tiče države?
Vse je treba registrirat, za vse je treba najprej narest izpit kjer se par zadev naučiš in nato dokažeš da jih obvladaš. Če te dobijo na cesti brez dokazil, si štrafan in ob avto.
Ker pa med avtomobili vseeno je mal razlike, zavarovalnice terjajo različno visoko zavarovanje odgovornosti.

Točno enak model bi se lahko uvedli tudi pri psih. Najprej nared izpit za vodnika psa, nato pa plačuj letno zavarovanje odgovornosti iz katere bodo šle odškodnine za škodo ki jo bo tvoj pes naredu. Tudi maluse in bonuse se lahk gremo - če da pes mir, letno plačilo pada, ko naredi štalo pa močno zraste.
Pse brez direktnega nadzora se brez vprašanja "strpa" v zavetišča, nadzornike psov pa se redno kontrolira ali imajo izpit in plačano vse kar je treba plačat.
Zbogom in hvala za vse ribe

Tr0n ::

Se strinjam.

Vprasat se pa moras, kaj je bolj verjetno, da se bo prej zgodilo. Ali prepoved "nevarnih" pasem, ali pa izpit za psa.

Ker razlike med pasmami so. Civava te ugrizne v nogo, bulldog te pa raztrga kot lutko. Te slednje bi jaz oznacil kot zakonsko nevarne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

dj_uro ::

Invictus je izjavil:

Evo recepta, če vam otrok sitnari za psa ...

Znanec je kupil samo povodec in rekel hčerki naj ga en mesec ob pol sedmih zjutraj "pelje" na sprehod.

Po 14 dneh je hčerka obupala. Problem rešen ...

BOSA...
Če si otrok (najstnik raje, ker otrok je premlad) želi psa, se mora o tem pogovorit CELA familija... Ker bo potem pes od celotne familije, ne samo od najstnika... In zjutraj, ko gre oče/mami v službo, ga nekdo spusti, da se polula... potem ga najstnik pred šolo pelje na sprehod in ko pride iz šole, še enkrat... Zvečer ga pa pelje brat(sestra/oči/mami... stvar rešena... in funkcionira... vsaj pri meni doma...
vw-klub.si

Gejspodar ::

>Zakaj pri avtomobilih ni razlikovanja med nevarnimi in nenevarnimi, kar se tiče države?

Ker avto ni žival in psa ne vozimo.

perci ::

To, da rečeš, da nevarnih pasem ni ampak samo nevarni lastniki je približno tako, kot bi rekel, da pištola sama po sebi ni nevarna ampak je nevaren zgolj njen uporabnik.

Tudi, če to drži, smo kot družba ugotovili (in to zakosnko uredili), da je večina državljanov v kombinaciji s pištolo nevarnih (namensko ali nenamensko - nerelevantno).

Enako bi morali ugotoviti tudi za pse.

Je pa dejstvo, da se da z zračno pištolo narediti manj škode kot z AK-47. Posploševanje, da vrsta orožja (pasme) ni relevatna ampak je relevatnen samo lastnik, je kozlarija erste klasse.

WarpedGone ::

Ker avto ni žival in psa ne vozimo.

Gre se za odgovorno ravnanje z lastnino, plane and simple.

Posploševanje, da vrsta orožja (pasme) ni relevatna ampak je relevatnen samo lastnik, je kozlarija erste klasse.

Zato pa razlikujemo med nenevarnimi in nevarnimi vrstami orožja, kajne?
Nenevarno orožje ima lahko vsak, nevarno orožje je pa prepovedano. Al je vseeno vse skup mal drugače?

In ne vn hodit z zašvasanimi puškami na stenah. To ni orožje ampak okras.
Tut nagačenga psa maš lahk na steni brez dovoljenja.
Tut avto maš lahk parkiran pred hišo brez izpita.
Zbogom in hvala za vse ribe

Looooooka ::

Problem z uvedbo izpita in šolanja namesto prepovedi teh "pasem"(bull terrier je zame bolj invalidna spaka kot pa pasma).
V Sloveniji imamo DARS in vinjete in ravno včeraj je bilo na tv, da so v ENI URI ustavili malo manj kot 60 lastnikov brez vinjet, od tega jih je bila polovica državljanov Slovenije.
Zdej se pa realno vprašajmo koliko je kaj možnosti, da boš v SLoveniji uspešno izvajal nadzor nad lastniki psov. Da bo nekdo hodil okoli, težil lastnikom za papirje, dobil ustrezno zahtevo s sodišča, ko jih ne bodo imeli in potem pobiral/odstranjeval te pse?
Pomojem je to absolutno utopična ideja. Prepoved je preprosto cenejša in učinkovitejša.
Obstoječim lastnikom 6 mesecev časa za obvezno šolanje(lastnika in psa) in kastracijo(psa) od tle naprej pa prepoved.
Če se mi kdo najde, ki bo trdil, da potrebuje prav to pasmo psa in vmes začne klobasat, da je ljubitelj "psov"...ga lahko pošljemo na psihiatrijo. Psov in pasem je kot dreka, bo že našel enega, ki mu bo všeč.
Če rabi 100 kilsko mrcino ima pa več kot očitno duševne težave, ki jih pes NE bo rešil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

WarpedGone ::

Pomojem je to absolutno utopična ideja. Prepoved je preprosto cenejši in učinkovitejši.

Ammm, prepovedi pa ni treba izvajat, da ima učinek?

Glih tolk kot je problem izvajat nadzor nad dovoljenji je problem izvat nadzor na upoštevanjem prepovedi.
Sploh pa bo zanimivo ugotavljanje katere pasme je pes.

Najprej si je potrebno razčistit da pasma ni nič biološkega sploh ampak čista birokracija. Dobesedno birokracija.
Pes je neke pasme ker ma dokazljivo rodovniško povezavo z nekim naborom psov N let nazaj.
Če tega nima, ni rodovniši, niti pasemski ampak kvečjemu "pasmi podoben".

A bodo prepvoedani le pasemski al tudi neki pasmi podobni? Kolk fejst si lahko podobn predno si prepovedan?
A bo pitbull z dolgo dlako tut prepovedan? Al pa na golo pobrit?
Zbogom in hvala za vse ribe

driver_x ::

Looooooka je izjavil:

Če se mi kdo najde, ki bo trdil, da potrebuje prav to pasmo psa in vmes začne klobasat, da je ljubitelj "psov"...ga lahko pošljemo na psihiatrijo. Psov in pasem je kot dreka, bo že našel enega, ki mu bo všeč.


Tebi bi jaz predpisal kokeršpanjela.

Matej22 ::

slitkx je izjavil:

"Nevarni":
http://petsfans.com/this-pit-bull-has-t...
http://www.buzzfeed.com/daves4/dont-pit...
http://petsfans.com/pit-bull-saves-chih...

Sama krutost jih je.


Pa so res čist nedolžni:




Nekaj malega, da dobite občutek, kako prijazni so lahko psi.

Gejspodar ::

Alternativa - ljudje na sprehode in obiske začnejo nositi KA-BAR nože. Problem rešen brez prepovedi. /sarcasm

krneki0001 ::

matej22, pes mora biti v javnosti na povodcu. Noben od tehle treh ni bil. Torej lastniku 24 kratnik njegove plače za plačat, pa oduzet psa. Bo hitro razmislil, če mu bo všeč delat 2 leti zastonj, da bo odplačal to, da ni psa imel privezanega.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

Gejspodar je izjavil:

Alternativa - ljudje na sprehode in obiske začnejo nositi KA-BAR nože. Problem rešen brez prepovedi. /sarcasm


Zakaj sarkazm???
Imam nož (gerber metolius) vedno s seboj ravno zaradi takih primerov. Tip se pripelje na travnik z avtom, odpre prtljažnik, spusti 2 pitbula ven in se usede v avto in pije pivo ter kadi cigaret, psa pa okoli laufata in napadata druge pse. Na srečo sem svoja psa lahko pravočasno "pospravil" v prtljažnik avta.

In zaradi takih bedakov bi uvedel šolanje in psihoanalizo lastnikov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Gejspodar ::

>Zakaj sarkazm???

Ker nismo v ZDA, da bi za lastno varnost moral nositi orožje (četudi ne strelno).

slitkx ::

Matej22, ti psi so strenirani za napade. V to priučeni od malega, brez socializacije.
Aja, pardon - tega nisi želel izvedeti.

Matej22 ::

krneki0001 je izjavil:

matej22, pes mora biti v javnosti na povodcu. Noben od tehle treh ni bil. Torej lastniku 24 kratnik njegove plače za plačat, pa oduzet psa. Bo hitro razmislil, če mu bo všeč delat 2 leti zastonj, da bo odplačal to, da ni psa imel privezanega.


Pa saj o tem se vsi strinjamo, želim samo povedati, da tako kot se da psa spremeniti v nadomestek plišastega medvedka, tako lahko postane tudi prava zver. In ker pitbulli niso po defaultu plišasti medvedki ampak psi, ki so bili razviti za pasje borbe, je potrebno uvesti nadzor nad tem, kdo je sposoben takega psa vzgajat.

krneki0001 ::

Gejspodar je izjavil:

>Zakaj sarkazm???

Ker nismo v ZDA, da bi za lastno varnost moral nositi orožje (četudi ne strelno).


Bomo kmalu. (ne v zda, ampak na stopnji, ko bo vsak nosil s sabo orožje).

Če meni napade drug pes moja psa, ko ju imam na povodcu, bo napadalni pes "zaštihan" po hitrem postopku, če bo prišlo do ugrizov. Imam psa stalno na vrvici in to pričakujem tudi od drugih lastnikov. Če tega ne morejo upoštevat in če je pes napadalen, se me naj izogibajo, ker bodo brez psa. Meni se s tem že dolgo časa ne da več ukvarjat, da bi iskal dilo, vejo, kamen ali karkoli, da bi takega psa odstranil. Vzameš nož in parkrat porežeš, če ne neha, pa orenk zaštihaš.

Za to sem se odločil že pred več kot 25 leti, ko mi je pitbulka napadla rottweilko. Iz grmovja je priletela in ugriznila v zadnje bedro mojega psa, ki je bil na povodcu. Rottweilka je takoj ugriznila psa nazaj v hrbet (in tudi pregriznila hrbtenico) pitbula. Sicer je bil pitbul mrtev že zaradi rottweilke same, ampak poškodbe na rottweilki so bile in hude in predvsem drage (je manjkalo ene 10x10cm kože). Od takrat naprej imam "klino", ki brez problemov prebode psa in z dobrim ročajem, da lahko orenk zamahnem.

Kaj si pa o tem mislijo ostali, me pa sploh ne zanima.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

ZaphodBB ::


Pa saj o tem se vsi strinjamo, želim samo povedati, da tako kot se da psa spremeniti v nadomestek plišastega medvedka, tako lahko postane tudi prava zver. In ker pitbulli niso po defaultu plišasti medvedki ampak psi, ki so bili razviti za pasje borbe, je potrebno uvesti nadzor nad tem, kdo je sposoben takega psa vzgajat.

Še kar prodajaš svojo nevednost? Kot sem ti že večkrat povedal, ravno zato ker so bili razviti za pasje borbe so tudi med najuboglivejšimi in do ljudi tolerantnimi pasmami.

Zato so pitbuli notorično slabi čuvaji.

Pišuka a noben moderator ne ve nič o psih, da bi malo umiril tale FUD?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

fantasycamp ::

http://www.dogsbite.org/dangerous-dogs-...

"Owners of vicious dogs who have been cited for failing to register a dog (or) failing to keep a dog confined on the premises ... are more than nine times more likely to have been convicted for a crime involving children, three times more likely to have been convicted of domestic violence ... and nearly eight times more likely to be charged with drug (crimes) than owners of low-risk licensed dogs."24

glede zagovarjanja pasme..

According to the Tufts study, the most public way in which pit bull owners managed breed stigma was to become a fierce advocate for the breed. These owners seek to "educate" the public -- often through their own well-behaved pets -- by discounting stereotypes and promoting the finer qualities of the breed. For instance, to help deflect the fear that pit bulls incite about children, one respondent kept a photo handy that showed three children rubbing her pit bull's tummy.

krneki0001 ::

Matej22 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

matej22, pes mora biti v javnosti na povodcu. Noben od tehle treh ni bil. Torej lastniku 24 kratnik njegove plače za plačat, pa oduzet psa. Bo hitro razmislil, če mu bo všeč delat 2 leti zastonj, da bo odplačal to, da ni psa imel privezanega.


Pa saj o tem se vsi strinjamo, želim samo povedati, da tako kot se da psa spremeniti v nadomestek plišastega medvedka, tako lahko postane tudi prava zver. In ker pitbulli niso po defaultu plišasti medvedki ampak psi, ki so bili razviti za pasje borbe, je potrebno uvesti nadzor nad tem, kdo je sposoben takega psa vzgajat.


Vsak pes je razvit tudi za pasje ali drugačne borbe, celo pinč. (pinče so imeli za tekme v pobijanju podgan. V sode so dali po 100 podgan in potem spustili pinče v sode, ter tekmovali kdo jih bo več ali hitreje pobil)

In ja, pitbul je plišasti medvedek, če je pravilno naučen. Ima pa predispozicije za odtrgat ti roko ali nogo. Tudi buldožer ima možnost podret tvojo bajto, pa jo ob pravem vozniku ne in ravno tako je pes ob pravem lastniku "mucek".
Kolega ima pitbula, če mu po nesreči stopiš na taco, te s smrčkom dregne, češ na taco si mi stopil. Probaj to narediti kakemu nemškemu ovčarju ali pa manjšemu psu. Šavsne takoj v nogo.

Poanta je izključno v šolanju lastnikov in licenci za biti lastnik psa. In tudi za izvajanje le tega.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

ZaphodBB ::

fantasycamp je izjavil:

http://www.dogsbite.org/dangerous-dogs-...

"Owners of vicious dogs who have been cited for failing to register a dog (or) failing to keep a dog confined on the premises ... are more than nine times more likely to have been convicted for a crime involving children, three times more likely to have been convicted of domestic violence ... and nearly eight times more likely to be charged with drug (crimes) than owners of low-risk licensed dogs."24

glede zagovarjanja pasme..

According to the Tufts study, the most public way in which pit bull owners managed breed stigma was to become a fierce advocate for the breed. These owners seek to "educate" the public -- often through their own well-behaved pets -- by discounting stereotypes and promoting the finer qualities of the breed. For instance, to help deflect the fear that pit bulls incite about children, one respondent kept a photo handy that showed three children rubbing her pit bull's tummy.

Hvala ker potrjuješ moje trditve.

Saj vem, kaj hočeš v resnici povedat. Da Pitbulle imajo samo židi in pedri.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

slitkx ::

Če sem koga po slučaju napak razumel, se opravičujem. Trdno pa ostajam pri trditvi, da je obnašanje psa odvisno od vzgoje.
Strinjam se tudi s tem, da so "nevarni" psi ob pravem lastniku lahko povsem krotki. Imam v svojem okolju več kot dovolj dokazov za to.

donvito ::

facepalm ::

slitkx je izjavil:

Če sem koga po slučaju napak razumel, se opravičujem. Trdno pa ostajam pri trditvi, da je obnašanje psa odvisno od vzgoje.
Strinjam se tudi s tem, da so "nevarni" psi ob pravem lastniku lahko povsem krotki. Imam v svojem okolju več kot dovolj dokazov za to.


in tako imas lastnike "mrcin", ki svojega neznega ljubljencka pustijo neprivezanega, ker je 101% super vzgojen. ko pa koga napade je bil sigurno izzivan oz ogrozen...

krneki0001 ::

facepalm je izjavil:

slitkx je izjavil:

Če sem koga po slučaju napak razumel, se opravičujem. Trdno pa ostajam pri trditvi, da je obnašanje psa odvisno od vzgoje.
Strinjam se tudi s tem, da so "nevarni" psi ob pravem lastniku lahko povsem krotki. Imam v svojem okolju več kot dovolj dokazov za to.


in tako imas lastnike "mrcin", ki svojega neznega ljubljencka pustijo neprivezanega, ker je 101% super vzgojen. ko pa koga napade je bil sigurno izzivan oz ogrozen...



Zato pa mora biti pes v javnosti na štriku.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

slitkx ::

donvito, če bi tebe od malega navajali na štihanje ljudi, bi bil danes poklicni morilec. As simple as that.
Enako je s psi. Ker pa so nekateri psi produkt križanja vzdržljivejših pasem, imajo zaradi tega slab sloves. Po krivem, zaradi slabih lastnikov.

Neketeri tukaj imate oprane možgane. 24kur vam servisa ekskluziven (prirejen) članek in ga pograbite. Če smo že pri napadih, je v samem vrhu zlati prinašalec. Btw, ima dovolj močan ugriz, da te raztrga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

facepalm ::

pa se nagobcnik bi moral imeti.. ni vsak lastnik fizicno sposoben ustavit svojo mrcino!

krneki0001 ::

Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

k4vz0024 ::

Tile 'ljubki psi' imajo poleg z vzgojo pridobljenih lastnosti tudi nagone. So zvesti in lojalni gospodarju. Drži, dokler je človek v njihovem tropu (alfa samec). Ker so podrejeni gospodarju in nagonu, lahko neko gesto razumejo narobe ali pa zbolijo. Glede na to, da imajo genetske predispozicije, ki se kaže v izrednem močnem ugrizu in vztrajnosti, se jim v primeru, da se jim 'odpelje' napravijo veliko večje poškodbe človeku, kot čivava. Nagona v navezi z genetsko predispozicijo se ne da v celoti kontrolirati, zato so nevarni. In floskula, da ni nevarnih psov, so le neodgovorni lastniki ne drži.

krneki0001 ::

Dober komentar:
Začnimo učit otroke, recimo, da jim ni treba vedeti ničesar o avtomobilih in o tem, kako se jih vozi. Za vsak karambol naj bo kriv avto. In proizvajalec, ki naj bo zakonsko obvezan, da poskrbi za to, da vozniku ni treba vedeti ničesar o vožnji avtomobilov in prometnih predpisih. Lahko bomo vozili avtomobile, skomigali z rameni in tožarili.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Gejspodar ::

Avto ni živo bitje in nima nagona, je prava primerjava "blank slate" in odražanje lastnika (voznika).

Invictus ::

dj_uro je izjavil:


BOSA...
Če si otrok (najstnik raje, ker otrok je premlad) želi psa, se mora o tem pogovorit CELA familija... Ker bo potem pes od celotne familije, ne samo od najstnika... In zjutraj, ko gre oče/mami v službo, ga nekdo spusti, da se polula... potem ga najstnik pred šolo pelje na sprehod in ko pride iz šole, še enkrat... Zvečer ga pa pelje brat(sestra/oči/mami... stvar rešena... in funkcionira... vsaj pri meni doma...

Če živiš v mama hotelu, je to možno.

Če ti pa otrok nabija za psa, ki ga ti nočeš, pa preložiš odgovornost nanj. Saj otrok hoče psa ... ne celotna familija.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

vostok_1 ::

Ob napadu psa, še posebej kakega težkokategornika in brez drugih možnosti, je IMO med boljšimi opcijami, nastavit roko (ta ne dominantno) in mu nato zarit palec v oči. Pri močnih psih brez pomoči, kaj dosti rešitve ni. Ker te polek tega hitro spravjo na tla. Če si sicer dovolj močen in težek posameznik, ga medtem ko drži tvojo roko, spraviš potleh in poskušaš zadušit z kolenom (oz z vso telesno maso). Problem je ker pri radi cafrajo, al kako se reče.
Jz sem se priučil, da vsakič ko se kak pes zapodi proti meni pripravim levo roko, to je bilo recimo tistikrat ko me je doga želela ovohavat.

Enkrat je ena neuravnovešena IMO ~50kg mrcina (bila neka mišična pasma, ne vem pa katera), predvidevam, da od istoznačajskega lastnika, napadla mojega na povodcu. Sicer ni prišlo do večjega kontakta, ampak sem bil 100% pripravljen fizično obračunat z njim. Že drugače sem ga mislu zbrcat, ampak se je dogajalo nedaleč od lastnika (ki ni pravilno zavaroval psa) pa nisem želel preveč drame delat.

Sem drugače pacifist, ampak you gotta do what you gotta do. Kaj tako butastega kot polivat vodo na dva razgreta psa, ki sta v adrenalinskem klinču...my ass. Ok, če govorimo o nekih cuckih morda.

dj_uro ::

Invictus je izjavil:

dj_uro je izjavil:


BOSA...
Če si otrok (najstnik raje, ker otrok je premlad) želi psa, se mora o tem pogovorit CELA familija... Ker bo potem pes od celotne familije, ne samo od najstnika... In zjutraj, ko gre oče/mami v službo, ga nekdo spusti, da se polula... potem ga najstnik pred šolo pelje na sprehod in ko pride iz šole, še enkrat... Zvečer ga pa pelje brat(sestra/oči/mami... stvar rešena... in funkcionira... vsaj pri meni doma...

Če živiš v mama hotelu, je to možno.

Če ti pa otrok nabija za psa, ki ga ti nočeš, pa preložiš odgovornost nanj. Saj otrok hoče psa ... ne celotna familija.

O kaksnem mama hotelu nakladas? Pes se kupi za celo familijo, ce se.. Drugace naj se pa ne.. Tu ni znanosti.. Potemtakem stars ne bi smel biti stars, ker ne zna presodit kaj ja in cesa ne... Simpl as that...
vw-klub.si

slitkx ::

GTX970 ::

krneki0001 je izjavil:

Matej22 je izjavil:

Predispozicije so v smislu tega, da te lahko resno poškoduje. Kot je napisal Gejspodar, čivava te lahko grize cel dan, pa ti ne bo predrla niti kože, 80kg rottweiller pa ti verjetno lahko z ugrizom zdrobi lobanjo. Pa kot sem rekel, za svojega psa praviš, da je pravi cucek, ki ga imajo vsi radi, kot to trdi večina lastnikov nevarnih psov. Sam sem imel nemškega ovčarja, ki je bil tudi pravi cucek do vseh, ampak je v nekem trenutku ugriznil brata, ki je v rokah držal neko malo mešano ščene. Pač je bil trenutni preblisk, ki se ni ponovil. Na srečo ugriz ni bil močen in ni bilo nekih posledic, ampak kar želim povedati je, da lahko še tak miren pes dobi svoj preblisk in to bi bilo potrebno preprečiti. Predvsem zato, ker 80kg rotweiller, četudi doživi samo en tak preblisk v življenju, lahko pusti hude trajne posledice še na odraslem človeku, kaj šele na otroku.


V nekem trenutku je ugriznil brata...
Je bil takrat na štriku al je bil spuščen?
Če je bil spuščen, potem je lastnik kriv, če je bil na štriku, je brat kriv, ker je prišel preblizu in hkrati lastnik, ker ni psa zaščitil pred tem, da bi kdo prišel do njega.
In sam pes tukaj ni nič kriv.

Se pa strinjam da 80kg rottweiler lahko ne samo pusti posledice ampak ubije ne samo odraslega človeka, tudi kakšno večjo in močnejšo žival. Ampak ni pes kriv zato, kriv bo SLAB LASTNIK, ker je to dopustil.

Zato pravim, ne prepovedovat psov in pasem, prepovejte slabim lastnikom imeti tako pasmo in psa.

r3dkv1c4 je izjavil:

zakaj se nikoli ne piše v medijih o drugih napadih psov na otroke in druge pse, samo o stafordih in pitbullih se bere.


Ker ostali niso zanimivi in tam ne morejo skakat in težit, da naj nevarne pasme ukinejo (pa čeprav je po merilih nekaterih tukaj že navaden zlati prinašalec nevarna pasma).


http://www.mojpes.net/modules/pasme/ind...
masa: 35 - 60 kg

Kje zaboga se si našel tega psa (v eni temi si omenil da si imel psico, ki so v 99% primerih lažje od moškega spola) ), ki za 33% presega maso ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

noraguta ::

pse po blokih bi moral itak prepovedat. ta žvau ni delana za noter. in radijatorji jim škodjo. na konc nimajo niti biološke ure. polovica sov iz stanovanj pozimi sploh nima dlake, zavijajo jih pa v plaščke. zgrešen čist.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

PrihajaNodi ::

In ze to je problem slab lastnik z nevarno pasmo v bloku. No go. In cetudi je lastnik na neken intelektualnem nivoju, pes res ni za blok. Torej bolje pudel v bloku kot 40kg nevarna pasma pitbul.

krneki0001 ::

PrihajaNodi je izjavil:

In ze to je problem slab lastnik z nevarno pasmo v bloku. No go. In cetudi je lastnik na neken intelektualnem nivoju, pes res ni za blok. Torej bolje pudel v bloku kot 40kg nevarna pasma pitbul.

Razlika med pudlom in recimo stafordskim pitbulom je v tem, da pudelj cel dan v bloku laja, ko je sam, staford pa leži v kotu in dokler ga ne pokličeš tam tudi ostane in ne laja na vsakega, ki gre mimo vrat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

PrihajaNodi ::

Pitbul ugrizne in ti gre noga, ce ne dobi dovolj pozornosti, sprehodov. Medtem pa pudelj potrebuje bistveno manj casa da se utrudi kot pitbul. Ce se ne utrudi pac laja.
Upam da se spravimo h pameti in prepovemo nevarne pasme.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Sem že videl napadalnega kokeršpanjela, ki je napadal pitbula. Zanimiv "gverilski" način boja. Ker je hitrejši od pitbula, je pritekel do pitbula, ga ugriznil v nogo in pobegnil preden se je uspel pitbul obrniti. Na koncu so peljal šivat pitbula, kokeršpanjel pa je bil brez praske.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

perci ::

seveda, zato ponavadi v pasjih ringih vidiš kokeršpanjele

WarpedGone ::

Mod trola?
Say it ain't so...
Zbogom in hvala za vse ribe

slitkx ::

Upam, da se prepove ljudi, ki razmišljate črno-belo.

perci ::

WarpedOne, če to name leti - že dolgo nisem več mod...tko, da si privoščim, ko mi paše.

Sploh pa rad kako sarkastično pribijem nad zapisi ljudi, ki si izmišljujejo fantazijske zgodbice.

PrihajaNodi ::

WarpedGone je izjavil:

Mod trola?
Say it ain't so...


Povedal je resnico, za nekatere boli. Ce so ljudje butasti se jim pac prepove stvari s katerimi bi lahko zaradi svoje neumnosti trpeli drugi. Poleg tega ne bilo vec iger s pasjimi boji. Ce kdo hoce adrenalin gre lahko sam v ring.
Da ne omenjam kako trenirajo pse za nevarne boje. Tako da pobijejo za igro "nicvredne" mesance.
Naj se da predlog v drzavni zbor in prepove nevarne pasme. Sicer bi morali tele pse na mestu evtanizirati ne pa da nasi klukci predlagajo lastniku nevarnih pasem betonsko ograjo namesto obsodbe za naklepno kaznivo dejanje povzrocitev hudih telesnih poskodb in jasno pregon po uradni dolznosti. Super zgled za druge, vzgojis pitbule ki nekoga ubijejo, placas 200EUR in novo betonsko ograjo pa je to to. Ce bo slo tako naprej bomo slabsi od Romunije.

Zgodovina sprememb…

slitkx ::

Zakaj gredo ljudje-kriminalci zgolj v zapor (razen najhujših), zakaj jih ne usmrtimo kar takoj?
Tisti, ki bi pse kar takoj fentali, mi odgovorite na vprašanje. Brez blebetanja in izmikanja.

p.s.: Človek nima nič večje pravice do prevzgoje kot pes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zakaj ma folk pitbule? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26225097 (16288) LordTado
»

majhni ljudje z velikimi psi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17451664 (47687) BRBR
»

kako najhitreje ubiti psa.. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16734844 (29328) Vajenc
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922152 (20401) krneki0001
»

Nevarne pasme

Oddelek: Problemi človeštva
213476 (2987) bremzzi

Več podobnih tem