» »

Nov praznik 25. oktober Dan suverenosti

Nov praznik 25. oktober Dan suverenosti

Bellzmet ::

Zasledil sem, da bo obravnava, če bi uvedli nov državni praznik 25. oktobra: Dan suverenosti.

U bistvu me zanima samo, če bo dela prost dan?

Če bo sem pa mnenja, da bi namesto tega raje zopet naredili 2. januar kot dela prost dan.

Malajlo ::

Ne, ne bo prost.

D3m ::

Če ne bo prost ga ne rabimo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bellzmet ::

Naj raje uzakonijo, da če (trenutni) praznik (ki je dela prost dan) pade na soboto, da je frei petek in da če pade na nedeljo je dela prost dan ponedeljek.

Invictus ::

D3m je izjavil:

Če ne bo prost ga ne rabimo.


Bellzmet je izjavil:

Naj raje uzakonijo, da če (trenutni) praznik (ki je dela prost dan) pade na soboto, da je frei petek in da če pade na nedeljo je dela prost dan ponedeljek.

Evo, toliko o pregovorni pridnosti Slovencev.

Hočejo imeti službo, da imajo lahko proste dni od praznikov ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Matek ::

Bellzmet je izjavil:

Naj raje uzakonijo, da če (trenutni) praznik (ki je dela prost dan) pade na soboto, da je frei petek in da če pade na nedeljo je dela prost dan ponedeljek.
Se strinjam. To bi sicer povečalo število prostih dni v letu, ampak zaradi mene lahko potem tudi vzamejo povprečno število prostih dni na leto v trenutni situaciji in potem naredijo kak manj esencialen praznik ne-prost, da bi to povprečje ostalo enako. Samo toliko, da lahko tako delavci kot delodajalci natančno predvidevajo število prostih dni v letu, ne pa, da smo odvisni od koledarske loterije.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Ziga Dolhar ::

Bellzmet je izjavil:

Naj raje uzakonijo, da če (trenutni) praznik (ki je dela prost dan) pade na soboto, da je frei petek in da če pade na nedeljo je dela prost dan ponedeljek.


Namen dela prostih dni je, da tiste dni lahko "praznuješ", ker sicer (na šihtu) ne bi mogel. Če praznik pade na dela prosti dan, ta problem odpade.

Nesmiselno pa je, da bi praznik praznoval na nek drug dan - rojstni dan mau kasnej al pa prej, enako osamosvojitev države, ali do novega leta odšteval s celodnevnim.
https://dolhar.si/

black ice ::

Invictus je izjavil:


Evo, toliko o pregovorni pridnosti Slovencev.

Mah, Slovenci nis(m)o pridni. Samo glave prepogosto spuščamo, pa nas zato smatrajo kot pridne.

D3m ::

Invictus je izjavil:

D3m je izjavil:

Če ne bo prost ga ne rabimo.


Bellzmet je izjavil:

Naj raje uzakonijo, da če (trenutni) praznik (ki je dela prost dan) pade na soboto, da je frei petek in da če pade na nedeljo je dela prost dan ponedeljek.

Evo, toliko o pregovorni pridnosti Slovencev.

Hočejo imeti službo, da imajo lahko proste dni od praznikov ...


Kaj te pa tako boli. Če razmišljajo o nekem dnevu samo po nazivu mi je to malo mimo.

Lahko imamo tudi dan "pičkin dim" oz. dan Metoda Trobca. Bolj bi tekla diskusija o tem, kot pa o dnevu suverenosti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bellzmet ::

@Ziga Dolhar: imaš prav, če gledaš, da praznik "praznuješ". Jaz pa praznikov ne "praznujem" ampak mi nekaj pomeni samo, če je dela prost dan (drugače sploh "ne vem", da je praznik, če pride na soboto/nedeljo).

GTX970 ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Naj raje uzakonijo, da če (trenutni) praznik (ki je dela prost dan) pade na soboto, da je frei petek in da če pade na nedeljo je dela prost dan ponedeljek.


Namen dela prostih dni je, da tiste dni lahko "praznuješ", ker sicer (na šihtu) ne bi mogel. Če praznik pade na dela prosti dan, ta problem odpade.

Nesmiselno pa je, da bi praznik praznoval na nek drug dan - rojstni dan mau kasnej al pa prej, enako osamosvojitev države, ali do novega leta odšteval s celodnevnim.

RD enačiš z državnim praznikom ?

btw, v neokapitalističnih ZDA prestavijo praznik na pon-pet, če pride na sob-ned.



http://www.siol.net/novice/gospodarstvo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

ZaphodBB ::

btw, v neokapitalističnih ZDA prestavijo praznik na pon-pet, če pride na sob-ned.

Lepo jemat izven konteksta, v eni drugi temi boš pa jamral, da imajo "samo 10 dni dopusta na leto".
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

TheJack ::

Jaz bi ukinil praznične dela proste dneve. Namesto tega bi dela prosta dneva postala petek in ponedeljek. Delali bi le še tri dni v tednu. S tem bi ubili dve muhi na en mah: ljudje bi imeli več prostega časa, brezposelnost pa bi se zmanjšala. Win-win situation! Seveda bo treba ta koncept uvesti globalno, da ne bi države s štirimi prostimi dnevi gospodarsko zaostale.

Volite mene, ljudje!

P.S.: Dan suverenosti v Sloveniji? Kaj če bi uvedli še dan kralja ali pa dan slovenskih otokov?
Bonis nocet, qui malis parcit.

GTX970 ::

Dan suverenosti.

Slo nima nobene suverenosti, ne ekonomske, politične niti moralne.
Kdo je predlagatelj te nebuloze ?

Kot bi prostitutke praznovale svoj dan nedolžnosti.

stara mama ::

TheJack je izjavil:

Jaz bi ukinil praznične dela proste dneve. Namesto tega bi dela prosta dneva postala petek in ponedeljek. Delali bi le še tri dni v tednu. S tem bi ubili dve muhi na en mah: ljudje bi imeli več prostega časa, brezposelnost pa bi se zmanjšala. Win-win situation! Seveda bo treba ta koncept uvesti globalno, da ne bi države s štirimi prostimi dnevi gospodarsko zaostale.

Volite mene, ljudje!

P.S.: Dan suverenosti v Sloveniji? Kaj če bi uvedli še dan kralja ali pa dan slovenskih otokov?

Ampak plačo bi pa obdržal enako, ane?
Pa povej če upaš, da te nebi bolelo če bo vsak mesec na računu malo manj...

Pač, noben ni prisiljen hodit v službo, lenuhi itak že zdaj nič ne delajo, tisti ki pa hočejo pa tud že zdaj dost več delajo.
Je že zdaj sistem nekak na optimumu.

Relanium ::

Idejo o skrajšanem delovnem času lahk da samo nekdo, ki mu dol visi za službo in produktivnost, važno da se tam pokaže in pokasira kolker lahk.

TheJack ::

stara mama je izjavil:

TheJack je izjavil:

Jaz bi ukinil praznične dela proste dneve. Namesto tega bi dela prosta dneva postala petek in ponedeljek. Delali bi le še tri dni v tednu. S tem bi ubili dve muhi na en mah: ljudje bi imeli več prostega časa, brezposelnost pa bi se zmanjšala. Win-win situation! Seveda bo treba ta koncept uvesti globalno, da ne bi države s štirimi prostimi dnevi gospodarsko zaostale.

Volite mene, ljudje!

P.S.: Dan suverenosti v Sloveniji? Kaj če bi uvedli še dan kralja ali pa dan slovenskih otokov?

Ampak plačo bi pa obdržal enako, ane?
Pa povej če upaš, da te nebi bolelo če bo vsak mesec na računu malo manj...

Pač, noben ni prisiljen hodit v službo, lenuhi itak že zdaj nič ne delajo, tisti ki pa hočejo pa tud že zdaj dost več delajo.
Je že zdaj sistem nekak na optimumu.


Plača bi bila seveda večja, saj bi zaradi več prostega časa rabil več denarja. Predstavljaj si: štiri dni proste vsak teden. Človek lahko skoči malo na morje, v Kranjsko, v kakšne toplice, v šoping v Avstrijo.... Good times.
Bonis nocet, qui malis parcit.

stara mama ::

In od kje ti denar za plačo?
Recimo da imaš SP
Žal ne dobiš plačano po tvojih potrebah ampak samo toliko kot ti trg nameni za tvoje delo.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

slovenci sploh ne potrebujemo praznikov, še več; ne bi jih sploh smeli imeti.
ker itq za praznike velja tako mrtvilo, da se številni ne znajo nikamor dati in si številni režejo žile. praznujemo pa itq nikoli nič, samo tičimo v bajtah in se izogibamo sosedov. še največ vrveža je na navaden dan.
zatorej proč s prazniki in dela prostimi dnevi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

opeter ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Nesmiselno pa je, da bi praznik praznoval na nek drug dan - rojstni dan mau kasnej al pa prej, enako osamosvojitev države, ali do novega leta odšteval s celodnevnim.


To bi lahko povedal marsikomu, sploh politikom, ki rade volje "praznujejo" npr. 8. februar več dni prej ali celo pozneje.

Zakaj? Ker so povabljeni v raznorazne kraje, oni pa lepo pokasirajo dnevnico, po možnosti pa še potne stroške, pa zravn še kakšno brezplačno kosilo/večerjo. Sicer pa je po večini končanih kult. prireditvah itak pojedina.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

stara mama je izjavil:

In od kje ti denar za plačo?
Recimo da imaš SP
Žal ne dobiš plačano po tvojih potrebah ampak samo toliko kot ti trg nameni za tvoje delo.


Se strinjam, a rešitev obstaja: moraš se zaposlit v javnem sektorju.

Tam še vedno redno* dobivajo plačo, pa naj bo to nizka ali visoka. Seveda pa je to odvisno od tvojega nadrejenega oz. šefov, saj ti lahko ogrenijo življenje.

*No seveda ne vsepovsod, odvisno od lokacije, kje si, kdo si in kaj si (no, v zadnjem času je kar nekaj državnih/občinskih firm in zavodov, ki so v klavrnem stanju oz. tik pred propadom/zaprtjem)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obračun nadur v službi

Oddelek: Loža
478414 (5380) solatko
»

delodajalec mi vzame dopust v času dela prostega dne

Oddelek: Loža
135024 (3862) Furbo
»

2. januar: Dela prost dan? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27847873 (37816) Horejšio
»

Garancija - 45 dni čakanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8813071 (11485) k4vz0024
»

Prazniki 2010 (katastrofa) - kaj je potrebno za spremembo zakona? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
798558 (6323) connel

Več podobnih tem