» »

Puljenje zoba (štajerski konec)

Puljenje zoba (štajerski konec)

Volta ::

Torej kot že sam naslov pove, iščem cenovno ugodno ambulanto v tem koncu Slovenije (sam sem iz okolice MB) kjer lahko na vrsto pridem takoj oz. v najkrajšem času. Trenutno nimam dodatnega zdravstvenega zavarovanja, tako da bom to storil samoplačniško, potrebujem torej vaš nasvet in izkušnje, kje bi se dalo to uredit najugodneje. Za vse informacije se vam že vnaprej zahvaljujem :)

eric_cartman ::

Kot ideja..Če si blizu Zagreba, ker omenjaš štajerski konec, pojdi tja. Imajo čisto enako kvaliteto zobozdravnikov, za veliko manjše cene.

Ne morem ti povedat za dotičnega zobarja. Vendar moj sodelavec je nekaj časa zaradi službe živel v Zagrebu in ima še zdaj tam zobozdravnika, pa pravi, da je super.

toplakd ::

Jaz hodim v Zavrču čez mejo h Galekoviču. Vinica ali nekaj podobnega je kraj.
Puljenje imajo zastonj, pomoje predvsem zato, ker če si s puljenjem zadovoljen boš še ostale
zobe prišel k njim porihtat. Pa cen nimajo nekaj ekstra zasoljenih. Je pa res da imajo izredno gužvo
ker je vsa SV Slovenija tam :)

Volta ::

eric_cartman je izjavil:

Imajo čisto enako kvaliteto zobozdravnikov, za veliko manjše cene.

Kaj to pomeni v praksi? Pri nas sem videl da so najcenejši tam okoli 40-50eur za enostavno puljenje.

@toplakd - a maš slučajno kak link od strani te ambulante? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

Samson ::

http://galekovic.net/
a je res tko tesko napisat v google??

P.S: upam da ti ne bo potrebe se po prevajanju, ker potem brisem link!


:O)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samson ()

eric_cartman ::

Off topic: Ampak slike ordinacije Galeković oz. hiše so pa top :) Če bi živel kje blizu, bi šel že zaradi tega k njim.. :)

Volta ::

Ok, my bad z linkom, ne bit jezen Samson :)) Itaq da ni težko poiskat, enostavno se mi momentalno ni dalo.

Dobro zgleda tale Galeković ordinacija ja, škoda edino da nikjer na strani ne najdem cen, kar je neobičajno za zasebnike.

Samson ::

Nikjer ne bos videl cen dokler ne prides na lice mesta oz. poklices. Ni to nekaj kar se daje javno jebela. Ni to drzavna ustanova, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Volta ::

Ravno to mi je čudno. Ponavadi pri javnih ustanovah bolj skrivajo cene, pa jih zasebniki raje pokažejo hehe. Pri nas imaš pri vseh zasebnih zobnih ambulantah cene črno na belem.

Samson ::

Imas seveda, sam ne na netu kolkr jaz vem. Drugace so pa privatniki naceloma drazji kot drzavne ustanove. Res pa da drzavne imajo slabse materiale kolkr sem seznanjen.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Volta ::

No, jaz sem našel cene na netu. Itaq bi rad samo puljenje dveh modrostnih zob, tako da mi je važna samo cena, ne glede na javno/zasebno ambulanto.

dj_uro ::

kljub temu, da nimaš dodatnega zavarovanja, lahko prek obveznega prav tako zastonj (na koncesijo) puliš zobe...
ali morda ne?
vw-klub.si

Volta ::

Nisem še povprašal oz. imel izkušenj s tem, tako da ne vem. Bom poklical zobozdravnico in se pozanimal, če je imel kdo s tem že izkušnje pa je seveda dobrodošel da jih deli z nami.

Alamar ::

Če imaš obvezno zavarovanje urejeno, je doplačilo za puljenje par EUR. Enako za navadne plombe.

Volta ::

Imam urejeno, tako da fajn slišat. Po internetu sem bral drugače, da lahko zobozdravstvene storitve z osnovnim zavarovanjem koristim samo enkrat na leto + en pregled na pol leta. Jaz bi rad čimprej odstranil vse 3 modrostne zobe, tako da me zanima kaj bi se mi splačalo v tem primeru oz. kako gredo stvari? Se da v enem obisku odstranit tudi več zob in kaj je treba doplačat v tem primeru? (smatram da je 1 zob zastonj oz. z minimalnim doplačilom, ostali pa polna cena?)

eric_cartman ::

Volta čisto odvisno kakšno puljenje imaš. Ali je enostavno ali zakomplicirano.

Meni so modrostni zob pulili ravno pred novim letom. Pulili so mi jih v paru oz. spodnji zgornji. Zdaj junija pa sem naročen še za drugo stran.

Je pa res, da sem imel jaz kirurško odstranjevanje in šivanje, ker sem imel na spodnji strani čeljusti modrostni zob obrnjen vodoravno in mi je štrlel v sedmico pa čisto malo je ven in dlesni gledal. Ravno tako na drugi strani.

Kar se pa tiče kirurške odstranitve je pa najcenejši tam od 250 € dalje na zob pri nas v Sloveniji, če pač imaš komplicirano puljenje. In tudi za samoplačniško je čakalna doba vsaj 1 mesec.

Enostavno puljenje pa imaš tukaj od cca. 40€ na zob. Se pravi dva zoba 80 € + če greš samoplačniško je še mislim da tam okol 8 € lokalna anestezija.

Moraš pa vseen malo pazit h komu greš, ker eni so res drvarji..

Alamar ::

Volta je izjavil:

Imam urejeno, tako da fajn slišat. Po internetu sem bral drugače, da lahko zobozdravstvene storitve z osnovnim zavarovanjem koristim samo enkrat na leto + en pregled na pol leta. Jaz bi rad čimprej odstranil vse 3 modrostne zobe, tako da me zanima kaj bi se mi splačalo v tem primeru oz. kako gredo stvari? Se da v enem obisku odstranit tudi več zob in kaj je treba doplačat v tem primeru? (smatram da je 1 zob zastonj oz. z minimalnim doplačilom, ostali pa polna cena?)

Prvič slišim. Kolikor vem je nazadnje obvezno zavarovanje krilo 80% cene.

Modrostne ponavadi odstranijo v paru na eni strani, da lahko na drugi strani normalno ješ:D

Sicer pa kot je gor napisal je cena odvisna od tega ali gre ta enostavno puljenje ali operacijo. Najcenejše je seveda če greš na napotnico, vendar je čakalna doba kar dolga. Doplačilo brez dodatnega zavarovanja po zobu je pa od par EUR za navadno puljenje do cca 30 EUR za komplicirano operacijo

Volta ::

Pri meni bo enostavno puljenje, oba modrostna zoba ki bi si jih dal najprej odstranit pa sta polno izraščena, sicer malenkost kriva, ampak nič posebnega. Kako misliš oz. kako zgleda na napotnico? No, če je 30eur doplačila za komplicirano operacijo pri puljenju modrostnega zoba, ni panike :)) To je še zmeraj precej sprejemljiva cena.

otago ::

V Vinici sta dve zobozdravstveni ordinaciji Galekovič. Ena je ko prideš z vasi na desni strani- nova bajta, marmor steklo itd.... cez cca. 100-200 pa je bila na desni druga, starejša ordinacija-zdi se kot da pelješ komu na dvorišče, urejen je velik parking.

Alamar ::

Volta je izjavil:

Pri meni bo enostavno puljenje, oba modrostna zoba ki bi si jih dal najprej odstranit pa sta polno izraščena, sicer malenkost kriva, ampak nič posebnega. Kako misliš oz. kako zgleda na napotnico? No, če je 30eur doplačila za komplicirano operacijo pri puljenju modrostnega zoba, ni panike :)) To je še zmeraj precej sprejemljiva cena.
Če misliš, da bo enostavno puljenje, greš lepo do svojega osebnega zobozdravnika in se naročiš na pregled. Ko prideš na vrsto, te bo pregledal in če bo ugotovil, da gre za nekompliciran poseg, ga prosiš da to kar on opravi. Doplačaš par EUR za puljenje in to je to.
Če bo ugotovil, da bo potrebna operacija, ti bo dal napotnico za ustrezno ustanovo, ki izvaja te operacije. S to napotnico se tam naročiš in čakaš, da prideš na vrsto. Jaz sem recimo imel napotnico za stomatološko kliniko v Ljubljani. Čakal sem cca 6 mesecev na operacijo in samo z obveznim zavarovanjem doplačal, okrog 30 EUR za vsak zob.

Če pa nimaš svojega osebnega zobozdravnika, potem moraš najprej it v zdravstveni dom in povprašat na okencu, kdo še sprejema nove paciente in se potem oglasit pri izbranem zobozdravniku, da izpolniš prijavnico in se naročiš na prvi pregled.
Če nimaš izbranega zobozdravnika in se ti ne ljubi predolgo čakati, je imho najbolje, da pokličeš ordinacijo Galekovič, da te naročijo in se zapelješ čez mejo na poseg. Po telefonu ti bo povedala tudi okvirno ceno.

Volta ::

Najlepša hvala za obsežno pojasnilo :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Puljenje modrostnega zoba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26790347 (33606) Steinkauz
»

Služba in priložnosti

Oddelek: Loža
183012 (1769) hamez66
»

Težave z zobom. Je še rešitev?

Oddelek: Loža
262890 (1829) Alamar
»

Bolečina - puljenje zoba

Oddelek: Loža
4918261 (16985) strictom

Več podobnih tem