» »

Nov avto za 13k€-17k€ (diesel)

Nov avto za 13k€-17k€ (diesel)

«
1
2

Smurf ::

Pozdravljeni,

trenutno se odlocam za nakup novega avtomobila v omenjenem rangu. Na leto se bo delalo 30-40kkm (1/2 po aavtocestih, 1/4 po regionalnih, 1/4 po mestih). Ne rabi ne vem kaj prostornega prtljaznika (ne potrebujem enoprostorca, torej naj bo limuzina/hatchback pa bi bil vredu). Zaradi dokaj pogoste voznje po avtocesti je 6. prestava plus.

Trenutno imam ogledanega.
1.) Ford Focus
2.) Toyota Auris
3.) Skoda Rapid

Kaksno mnenje?

Janac ::

Po mojem amaterskem mnenju Rapid ni niti blizu Toyoti Auris ali čemurkoli drugemo v C razredu...

Lengas ::

Meni se najbolj dopade Focus. Od spredaj zgleda kot Aston Martin. Notranjost je čudovita, v primerjavi s Toyoto Auris, ki ima notranjost enako kot avtomobili pred 15 leti. Mislim, da je v Focusu tudi velik zaslon na dotik med osnovno opremo.
Focus je tudi veliko bolje zvočno izoliran v primerjavi s Toyoto Auris, kar je ogromen plus pri visokih obratih na avtocesti.
Porabo pa imajo vsi v istem rangu, razen če boš vzel Auris Hibrid.

hojnikb ::

> Porabo pa imajo vsi v istem rangu, razen če boš vzel Auris Hibrid.

z hibridom na avtocesti nebo nič kaj profitiral.
#brezpodpisa

marceb ::

Reno clio, veliko opreme, dizl, lahko tudi kot karavan, če ti je premajhen.

Isotropic ::

focus ma grdo armaturko

Reycis ::

Tudi meni je od treh najbolj všeč Focus. Edini minus je res preveč nasrana armatura. A res ne morejo večine funkcij prestavit na touchscreen in malo počistiti armature.

bobby ::

T auris,..
razen če si toliko odprt da bi vyel bencinarja in predelavo na plin, glede na to, koliko km bi delal. v tem primeru pa Golf serijo ali pa astras serijo
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

mitja73 ::

Toyota pride nova/osvezena letos poleti, tko da zdej jo kupit je malo mim razen ce ne dajo ravno zarad tega dobro ceno.
Focus je pa cist nov, ampak vzami 1.5D ker je Fordov dizel.

hojnikb ::

Tisti 1.5D je še vedno PSAjov motor, samo manjši bore.
#brezpodpisa

Smurf ::

Trenutno se tudi sam nagibam k focusu, ker mi je lepsi, oprema je malce bolj bogata, za podobno ceno lahko dobim tudi malce bolj zmogljiv motor (1.6, 85kw). Toyota ima za podobno ceno 66kw motor). Mislim, da novi focusi z motorjem 1.5 pridejo konec meseca, sam bi verjetno raje vzel starejsi model (ki imajo trenutno dodatni popust), pa laicno predvidevam, da je starejsi mototr (1.6) ze "po-patchan" v primerjavi z novo generacijo 1.5.

AnriK ::

Smo imeli pri hiši prejšnjo toyoto auris... v 4 letih toliko problemov da dol padeš, od hin vztrajnika, motornega računalnika, do iz neznanega vzroka neužiganja mrzlega motorja... včasih je bilo treba vergalt tudi po pol minute da je prižgal. Servis pa ni imel pojma kje tiči zajec. Da ne omenjam slabe kvalitete plastik v notranjosti. Ko smo razmišljali o nakupu nove- razlog. "Kvaliteta izdelave je strmo padla ko se je proizvodnja za naš trg prestavila v Turčijo"

Sam bi pogledal v smeri novega seat toledo / škoda rapid. Pri hiši imamo Seat leona in alteo oboje z 1.6 TDI motorjem, leon ima prevoženih 277 tisoč - brez izredne težave.

ultralord ::

Osebno bi se odločil za VW Golf 6 disel (rabljen), nemci se tudi večina vozijo po AC... pa še auto boš meu.. ;)

Dobre nakup!!

mitja73 ::

Smurf je izjavil:

Trenutno se tudi sam nagibam k focusu, ker mi je lepsi, oprema je malce bolj bogata, za podobno ceno lahko dobim tudi malce bolj zmogljiv motor (1.6, 85kw). Toyota ima za podobno ceno 66kw motor). Mislim, da novi focusi z motorjem 1.5 pridejo konec meseca, sam bi verjetno raje vzel starejsi model (ki imajo trenutno dodatni popust), pa laicno predvidevam, da je starejsi mototr (1.6) ze "po-patchan" v primerjavi z novo generacijo 1.5.


Starejsi 1.6 motor je najbolj pokvarljivi dizel kar jih obstaja oz. zahteva dost dragega vzdrzevanja.

Janac ::

ultralord je izjavil:

Osebno bi se odločil za VW Golf 6 disel (rabljen), nemci se tudi večina vozijo po AC... pa še auto boš meu.. ;)

Dobre nakup!!


?

Mavrik ::

Kaj pa Peugeot 308? Ven z ranga?
The truth is rarely pure and never simple.

AnriK ::

Aja poglej še Opel Astro, v limuzinski izvedbi je meni dejansko zelo privlačna, pa še lepo opremo se da dobit za pametno ceno...

sandmat ::

ultralord je izjavil:

Osebno bi se odločil za VW Golf 6 disel (rabljen), nemci se tudi večina vozijo po AC... pa še auto boš meu.. ;)

Dobre nakup!!


Ravno sem prišel iz nemčije. Ne boš verjel, kako folk dela tam z avti. enako kot pri nas, samo še tera jih bolj na autobanu (ki, mimogrede, ni nek presežek, kar so nemci v zadnji analizi ugotovili tudi sami - http://www.spiegel.de/international/ger... ).

Prosim ne prit spet z neko idejo, ki jo je joža iz gostilne privlekel, saj je od kolega, ki je enkrat v življenju videl več od sosednje vasi, slišal, da so nemški avti manj zgonjeni ker pa ja oni imajo autobane in se drugje sploh ne vozijo.

Znotraj mest imaš kocke, posedena cestišča (sploh centri so kot leclerc na rudniku) in visoke robnike zaradi tramvajskih prog. Ampak ne, valjda nemci vozijo lepo 90 v 6. prestavi po autobahnu vsako sredo in soboto, da avto ogrejejo in ga nato prodajo z malo kilometri v Slovenijo poštenemu Janezu, ki je ponosen na to, kako je nategnil švaba, saj pa je to ja še dober avto, ki ga je dobil za malo ceno. Z njim bo vozil opeko, ki jo na šihtu dobi na pol cene, bližnji vikend v rovtah, ki ga gradi pridno vsako nedeljo po maši. Ko bo velik, si bo kupil pasata dizla, prav tako malo rabljenega iz nemčije. Srebrnega metalic, morda dobi še železne feltne za letne gume pri prjatlu od kolega.

Sorry za offtopic :)

Ontopic: Kot so ostali dejali, glej predvsem na opremo, jaz pa bi na tvojem mestu razmišljal o plinu (60c/km je zelo privlačnih, osnovna investicija pa je v rangu razlike med bencinskim in dizelskim modelom)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

hojnikb ::

če že plin, pol tovarniško vgrajenega, ne pa neke packarije naknadno.
#brezpodpisa

vorantz ::

hojnikb je izjavil:

Äe Ĺže plin, pol tovarniĹĄko vgrajenega, ne pa neke packarije naknadno.


+1
Mene je nekaj casa mikala astra 1.4 turbo s tovarnisko vgrajenim plinom

Invictus ::

Vzemi Škoda Rapid Combi. Škoda ima tudi precej poceni servis. Celo na uradnih ...

Se mi zdi da je, po mojem mnenju, trenutno eden lepših avtov.

Imajo pa vsake oči svojega malarja.

Jaz bi se izogibal Japoncev. Po besedah mojega kolega, ki dela na avto servisu, ta sranja rjavijo na veliko. Sploh Mazde ... Ki jih tudi prodaja ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mitja73 ::

Invictus je izjavil:



Jaz bi se izogibal Japoncev. Po besedah mojega kolega, ki dela na avto servisu, ta sranja rjavijo na veliko. Sploh Mazde ... Ki jih tudi prodaja ...


To je spet rekla kazala, mam 10 let staro Toyoto narejeno v Turčiji in ni nič rjava.

Tomaz3 ::

Glede, da gledas Toyoto Auris.Jaz sem si pred letom dni nabavil Toyoto Corrolo Diesel (17k), ker prevozim nekje 45k na leto. Prvih 45k kilometrov sem prevozil brez tezav, sicer 1.4 motor ni nek presezek ampak za umirjeno voznjo po Avtocesti in podezelskih cestah je vec kot dovolj dober. Poraba pa nekje med 4.5 pa 5.

No Aurius ti bo nekje isto porabil... glede na to da imata isti motor :)

neznanko ::

Janac je izjavil:

ultralord je izjavil:

Osebno bi se odločil za VW Golf 6 disel (rabljen), nemci se tudi večina vozijo po AC... pa še auto boš meu.. ;)

Dobre nakup!!


?


Vrjetno je mel v mislih Das Auto. Vtipkaj v Google če ti ni jasno ;)

MadMax ::

Kot rečeno, vsake oči imajo svojega malarja.
Če imaš ogledanih nekaj modelov, pomeni da so ti vizualno vsi nekje enako všeč.
Jaz osebno bi malce preštudiral, kateri od tehne bo prehitro dobil FL ali celo mlajšega brata.

Glede 10 let starih turških tojot, 10 let je dolga doba. V pol krajšem času je še MB začel proizvajat gnijoča jajca.

Servis je tudi za preverit. Tako bližino (priročnost), kot cene. Pri slednjem sicer veliko pomeni tudi cena samih delov, kjer ni za zanemarit tudi dobavo (primer: da ne boš kak semering, ki je skoraj serijska napaka, čakal 5 dni da ga dobavijo iz japonske, ker ga nihče v SLO nima na zalogi kljub ceni par evrov).
O neoriginalnih delih je težko bit pameten vnaprej, ker boš najbrž par let itak zaradi garancije vezan na originale.

Za vsakega si vzami čas tudi za prečesavanje forumov, išči objavljene ponavljajoče se napake in z njimi povezane nevšečnosti in strošek.

Tako lahko sicer nadaljuješ v nedogled, toda že v startu se nekam zabetonirat kljub možnosti izbire... hmnja, če imaš možnost (čas), dobro naštudiraj.

Jaz bi med temi tremi navedenimi vzel škodo, a to je le moje mnenje.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Invictus ::

MadMax je izjavil:

Jaz bi med temi tremi navedenimi vzel škodo, a to je le moje mnenje.

Za škodo je vsak del dobavljen v 2 dneh, če ga ni na zalogi v Sloveniji.

Preiskušeno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

novpartis ::

Punca lih pred kratkim kupila tega:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

Če vzameš pa kredit na 2 leti te stane pa ene 450€ več in dobiš pol zraven še osnovni kasko, 4 zimske gume, 5 let garancije/100k km in 5 letno vzdrževanje kar nanese ene 2500€ in se mi zdelo da je kar fajn cena za avto, ki je mal večji od kakih cliotov ipd...


lp

Isotropic ::

golfa boš vsekakor lažje prodal od drugih, tle ni kej

pirlo ::

Isotropic je izjavil:

golfa boš vsekakor lažje prodal od drugih, tle ni kej

Novi golf dizel za 17k? Malo morgen ;) Pa ne vem zakaj bi razmišljal ob nakupu že o prodaji. Kupiš novega pa ga maš 10-15 let, pol pa če dobiš 100e ali 300e ni neke razlike.

Buggy ::

Kupiš novega pa ga maš 10-15 let, pol pa če dobiš 100e ali 300e ni neke razlike.


A tako kot tega 10 klet starega SDI prepakiranega v GTI plastiko za 6.5K€ :))

...imas se enega TDi tud 10 let starega za skoraj 8K€...teli Golfi so huje kot vino...z leti se drazi, tako da pazi kaksne bogokletne izjave ven dajes >:D

mitja73 ::

Isotropic je izjavil:

golfa boš vsekakor lažje prodal od drugih, tle ni kej


Zakaj bi ga prodajal če ga pa kupuje ?
Koliko več pa moraš plačat za kasko v x letih ker Golfa moraš zavarovat za krajo ? ;-) A to kdo računa ?

a_x_e_l ::

mitja73 je izjavil:

Koliko več pa moraš plačat za kasko v x letih ker Golfa moraš zavarovat za krajo ? ;-) A to kdo računa ?


Si mi ukradel misli :D
Dokler ga imas je dober za statusni simbol ja :D

Olórin ::

dokler ga imaš je dober, ker dobro dela. Če pa avto kupuješ z mislijo kako ga boš prodajal, pa si samo tipičen romunski diler.

Od zgoraj naštetih treh gre moj glas Ford Focusu. Solidno narejen avto, preizkušen motor. Toyote ne poznam, naj bi bila kvalitetna.
Škode Rapid se na široko izogibaj če želiš kvaliteto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Stipex ::

Men so te cene rabljenih golfov IV/V naravnost smešne. Ok 1.9 VW dizli so med boljšimi motorji, ampak definitvno dobiš premalo avta da bi toliko plačal.

Janac ::

Kaj pa tole: http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=... ?

Nič ne vsiljujem, samo predlagam.

BTW, ČE kdo sploh razmišlja o nakupu Rapida mu res toplo priporočam naj prebere to temo: http://www.avtomobilizem.com/forum/view...

Sam povem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

SandmanGuy ::

Vem, da kupuješ nov avto a vseeno moram predlagati, da pregledaš ponudbo rabljenih avtomobilov na Avto.net

Že kakšno leto star avto ti lahko močno zniža ceno, če je še v garanciji pa je praktično nov. :D

ProGo ::

"Praktično" :))

Tudi punca, ki je enkrat sexala, je še "praktično" devica.

SkIDiver ::

Škoda Rapid, Toledo... predlagam, da pozabiš. Glede na število kilometrov IMO ne boš zadovoljen z udobjem. Oba imata zadaj premo, ki je sposojena od prve octavije in nekoliko dodelana. Tudi zvočno udobje je bolj tako tako. Sam nisem bil zadovoljen z njim.

Če bi se rad peljal udobno si omisli avto, ki ima zadaj posamično vpeta kolesa. To vsekakor ni zadnja octavia, ki ima zadaj premo, če ne gre za RS, 1.8 TSI ali 4x4 model. Vse ostale imajo zadaj premo. Ne vem kako je s Seat Leonom.

Focus FL ima prenovljeno armaturo, touch je bolj tko tko...lahko bi ga lepše pozicionirali, je pa na pogled meni precej lepša kot pred FL. 1.6 TDCi-ju s 85kW pa tudi nič ne manjka. Redna menjava motornega olja in filtra s pravim oljem kot pri vseh PSA motorjih pa ni kaj skrbet.

Sam sem gledal še Astro J z 1.7 92kW CDTi motorjem ampak po mojem občutku je TDCi bolj prožen navkljub tistih 7kW manj. Najbolje, da sam probaš in se prepričaš.

Olórin ::

Janac je izjavil:

Kaj pa tole: http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=... ?

Nič ne vsiljujem, samo predlagam.

BTW, ČE kdo sploh razmišlja o nakupu Rapida mu res toplo priporočam naj prebere to temo: http://www.avtomobilizem.com/forum/view...

Sam povem.


Leon bi znal biti zanimiva izbira. VAG 1.9 dizel je preizkušen motor, temu primerno bi upal trditi da tudi zaupanja vreden. To, da ga je Seat uporabil pa je čisto druga debata.

hojnikb ::

>VAG 1.9 dizel je preizkušen motor, temu primerno bi upal trditi da tudi zaupanja vreden. To, da ga je Seat uporabil pa je čisto druga debata.

Malo površno branje ? Motor in question je namreč 1.6 (danes boš težko kupil nov avto z starim 1.9).
#brezpodpisa

Olórin ::

pa res, VW se je znebil 1.9 TDI in ga menjal z 2.0. Zakaj zavraga bi to naredili.

Se opravičujem sem tisti oglas pogledal na hitro in mislil da gre za star 1.9 TDI motor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

SkIDiver ::

Olórin je izjavil:

pa res, VW se je znebil 1.9 TDI in ga menjal z 2.0. Zakaj zavraga bi to naredili.


Ker sledijo Euro normam in lovijo nizko porabo na račun moči in manjšo prostornino motorja -> 1.6 TDI;) Takšno je moje sklepanje.
Sicer pa se nekdanji 1.9 TDI in sedanji 1.6-2.0 TDI precej razlikujeta v tehniki.

Olórin ::

Ja, verjamem da se. Samo star 1.9 TDI je bil v bistvu za povprečnega userja zelo zanesljiv, se mi zdi škoda da so ga opustili.

Je imelo nekaj prijateljev Golfe z 1.9 TDI, en prijatelj Seat Leona 1.9 TDI in vsi so avte samo vozili. Servis je avto videl ko je bilo treba opravljat redni servis, sicer pa nikoli.

No, bodo že inženirji pri VAGu vedeli več o tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

hojnikb ::

yup, 1.9 je šel zaradi emisij in porabe. Čeprav je bil eden izmed najbolj zanesljivih VAG motorjev ever.
#brezpodpisa

SkIDiver ::

Tudi zanesljivost ga na žalost ne more rešiti pred zahtevami za Euro normo. Najprej je ekologija potem pa tvoja denarnica. No na slednjem se tudi trudijo, da se prerine bolj v ospredje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Olórin ::

no....1.6 tdi v tem Seatu ne poznam. Osebno bi izmed naštetih izbir izbral Fordov 1.6 dizel.

Ford DLD engine @ Wikipedia

Gre za še enega izmed preverjenih dizlov, ki ga uporablja veliko proizvajalcev po svetu.
Ni nujno, da kupiš Ford Focusa, saj ga dobiš tudi v Mazdi, Volvotu, Peugeotu, Citroenu....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

TheJack ::

A ni 1.6 (in 2.0) PSAjeva mašina? Fordova je 1.8. Če se ne motim.
Bonis nocet, qui malis parcit.

SkIDiver ::

Da ne bo pomote! 1.6 je PSA motor, ki je identičen motorju v Citroenu, Peugeotu, Mazdi in Volvu. Edina razlika med njimi so v pritiklinah (turbina, črpalka, injektorji, senzorji, ...). Osnova je pri vseh identična.

Edini dejansko fordov motor je 1.8 TDCi, ki pa verjetno ni dobavljiv v novem focusu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

hojnikb ::

TDCi 1.8 izhaja še iz tastarih fiest, ki je res star dizajn... Ga pa ni več za dobit, ker ga je nadomestil 1.6
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Olórin ::

Ne, zadeva je razvita z združenimi močmi UK Ford in PSA. Gre za Ford Duratorq motor:
Ford Duratorq engine @ Wikipedia
Uporabljan v avtih že prej naštetih proizvajalcov.

In ja, kasneje so dodali tudi 1.8 dizel. In tudi dosti močnejše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320459 (13893) sass628
»

Nov avto za 15000€ (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21461908 (45674) kljhjkhkjh
»

Nasvet pri nakupu avta - do 6.000 evrov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7514497 (11641) ingeniero
»

Kater avto vzet (prvi) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9421580 (18511) RejZoR

Več podobnih tem