» »

Nasvet pri nakupu avta - do 6.000 evrov

Nasvet pri nakupu avta - do 6.000 evrov

1
2
»

black ice ::

Kaj pa kakšen Accord? Avto več ali manj deluje po principu tankaj in vozi, seveda pa za ta denar ne boš dobil faceliftanega modela (2008+).

Olórin ::

za ta denar bo dobil prehistoric hondo s 300.000 prevoženimi km.

Razen če vzame bencinarja, samo potem ni naredil nič, saj rabi dizla zaradi kilometrov ki jih dela letno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Janac ::

Olórin je izjavil:

Janac je izjavil:

Jaz bi se GM, Forda, Toyote, Honde ipd. močno izogibal: http://www.stunnalife.com/2014/10/photo...

http://www.avtomobilizem.com/novice/pri...


Pa veliko ljudi tudi ne ve za to: http://jalopnik.com/your-guide-to-the-p...

Od koga kupujete avte:

So they could have fixed this before they sold any Cobalts? Yes



takato uporabljajo:
BMW, Chrysler, Ford, Honda, Mazda, Nissan, GM, and Toyota

Najmočnejše znamke se moramo torej izogibat? In kupovat bedo od španskega seata verjetno? daj ne nori no.


Priporočal sem ti Saaba.

In sploh ne pravim da se izogibaj teh znamk..izogibaj se Takate. Žal mi je da nisi sposoben dojet tega.

ingeniero ::

Janac: Potem se je najbolje izogibat tudi vseh slovenskih cest, saj je na njih vsako leto več kot 100 nesreč s smrtnim izidom.

oemdzi ::

Priporočal sem ti Saaba.

In sploh ne pravim da se izogibaj teh znamk..izogibaj se Takate. Žal mi je da nisi sposoben dojet tega.


No Janac, napiši prosim koliko km si prevozil oz. ali sploh imaš lasten avto.

Me ob branju takih kar mine, da bi na slotech še kdaj sploh spraševal za nasvete, sploh ko bereš Janaca v avtomobilističnih temah, kjer je suvereno pisal in delil "veteranske nasvete" še preden je sploh izpit naredil (upam da ga vsaj sedaj ima).

Mislim res... Obrazloži od kje si kvalificiran za dajanje nasvetov ? Sploh tistih ko si bil še par let od izpita ? Resno sprašujem, ker ne dojamem... Samo zgražam, se na takšnem zavajanju ljudi, ker ne premoreš kančka samokritičnega razmišljanja, pišeš pa v takšnem tonu, da mi je kr slabo ko pomislim kakšen mulo v resnici sedi za tipkovnico...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Janac ::

Nisem kvalificiran, samo prebral sem novico in želel opzorit na težavo z airbagi...

Se opravičujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

TOP ::

ingeniero je izjavil:

5.2 je vožnja v 6. pri enem potniku, 100-120 kmh na avtocesti. 5.8l pa pri voznji 140 kmh in lokalne ceste. Je pa ta poraba po racunalniku, ceprav dejanska ni bila kaj drugacna, ko sem še spremljal.

Ne glej kaj ti kaže računalnik ampak sam preračunaj po porabi celega rezervarja.Sam imam tud 2,0 TDCI sam ima 136KM in če po eni dalši vožnji pogledaš računalnik kaže 5,8 sam jaz vedno po celem rezervarju preračunam in seveda je slika mal drugačna.Meni se povprečno vrti med 6,3-6,7,če vozim bolj po mestu gre do 7l.Najnižja poraba ki mi jo je, uspelo na cel rezervar je bila 5,8,tako da tukaj sanjat okrog 5L je že filizofija.

Olórin ::

nekaterim uspe, vendar računaj na to, da takšni vozijo po jajcih.

Za 2.0 dizla je realna povprečna poraba tam okoli 6 litrov z "normalno" vožnjo in tam do 7 z malce bolj dinamično.

Poraba 5 litrov je možna samo še ves čas voziš s štant gasom, kar njegova trditev, da po avtocesti vozi s 100-120 kmh tudi potrdi.

S čimer v končni fazi ni nič narobe, samo komentiram v kakšni situaciji je tako nizka poraba možna.

Janac je izjavil:



In sploh ne pravim da se izogibaj teh znamk..izogibaj se Takate. Žal mi je da nisi sposoben dojet tega.


žal mi je da ne moreš dojeti da ljudje s pol milijona prevoženih kilometrov v 10 letih gledamo s posmehom na 16 letne mulce na forumih, ki pametujejo o vsem, sami pa niso niti kilometra naredili v avtu.

Saaba si priporočil? zakaj? zato da nič ne bo narejeno po nekih "standardih"? Da bom gledal kako so dobili vse kar so rabli od GM, potem pa so denar porabili zato da so svojo bedno navigacijo šli razvijat, ker tista od GM "ni bila dovolj dobra"?

Govoriš o stvareh za katere si slišal. Ne o stvari o katerih bi dejansko kaj vedel ali pa jih vsaj preizkusil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

TheJack ::

Meni Audi 1.9 TDI 110 KM, l. 1998, ki ima prevoženih 270k, pije od 4,5-5 litrov. Porabo računam ob vsakem tankanju.

Kako je to možno? Skorajda izkjučno lokalna cesta ki gre tudi čez vasi. Zvezna vožnja z malo zaviranja. Vozim počasi? Še zdaleč ne.
Bonis nocet, qui malis parcit.

ingeniero ::

TOP: Ko sem še spremljal sem naredil z 42 litri tam okoli 800 km, kar nanese tam 5.2l. Je pa res, da sem v 3. minutah na avtocesti in je potem zvezna vožnja 100-120 km/h nadaljnjih 80 km.

Olórin ::

TheJack je izjavil:

Meni Audi 1.9 TDI 110 KM, l. 1998, ki ima prevoženih 270k, pije od 4,5-5 litrov. Porabo računam ob vsakem tankanju.

Kako je to možno? Skorajda izkjučno lokalna cesta ki gre tudi čez vasi. Zvezna vožnja z malo zaviranja. Vozim počasi? Še zdaleč ne.


ne mešaj audi 1.9 tdi s 110 konji in ford 2.0 tdci s 135 konji.

Ford 1.6 tdci s 110 konji ima praktično isto porabo kot tvoj audi.

To, čemer ti praviš da še zdaleč ne voziš počasi v ford 2.0 tdci pomeni pritiskanje gasa samo do 3/4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

TheJack ::

Olórin je izjavil:

TheJack je izjavil:

Meni Audi 1.9 TDI 110 KM, l. 1998, ki ima prevoženih 270k, pije od 4,5-5 litrov. Porabo računam ob vsakem tankanju.

Kako je to možno? Skorajda izkjučno lokalna cesta ki gre tudi čez vasi. Zvezna vožnja z malo zaviranja. Vozim počasi? Še zdaleč ne.


ne mešaj audi 1.9 tdi s 110 konji in ford 2.0 tdci s 135 konji.

Ford 1.6 tdci s 110 konji ima praktično isto porabo kot tvoj audi.

To, čemer ti praviš da še zdaleč ne voziš počasi v ford 2.0 tdci pomeni pritiskanje gasa samo do 3/4.


Ne oporekam ničemur, kar praviš. Nisem se hvalil, ampak samo navedel dejansko porabo svojega avta.

Mimogrede: če ima 1.6 TDCI (to je sicer PSAjeva HDI mašina) isto porabo kot enako zmogljiv, prostorninsko večji in 10 let starejši motor (EURO2!), potem je to precej žalostno. Proizvajalci se namreč pri vsaki predstavitvi novih (downsizanih) motorjev hvalijo z vsaj 20 % nižjo porabo. Verjetno kaj več o realnosti NEDC standarda niti ni treba dodati. Zna se zgoditi, da bodo, ko bo enkrat sprejet nov standard merjenja porabe, downsizani motorji čez noč izginili....
Bonis nocet, qui malis parcit.

hojnikb ::

Mimogrede: če ima 1.6 TDCI (to je sicer PSAjeva HDI mašina) isto porabo kot enako zmogljiv, prostorninsko večji in 10 let starejši motor (EURO2!), potem je to precej žalostno.

Precej žalostno je, da še vedno ne dojemate dejstva, da je poraba _zelo_ odvisna od režima vožnje in tudi od samega avta, v katerem je motor (aerodinamika, teža...) Npr:n ekdo bo lahko z ćisto normalno vožnjo dosegel 5L na 1.6 hdi/tdci, nekdo pa z 1.9tdi mogi precej pazit gas, da bo prišel do tega

Proizvajalci se namreč pri vsaki predstavitvi novih (downsizanih) motorjev hvalijo z vsaj 20 % nižjo porabo. Verjetno kaj več o realnosti NEDC standarda niti ni treba dodati. Zna se zgoditi, da bodo, ko bo enkrat sprejet nov standard merjenja porabe, downsizani motorji čez noč izginili....

Nebodo. Sicer pa, a si kdaj pomislil, zakaj se 1.9tdi motor ne prodaja več (čeprav je po tvoje tako superioren) v novejših modelih, ampak ga večinoma nadomešča 1.6 izvedenka ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

TheJack ::

hojnikb je izjavil:


Precej žalostno je, da še vedno ne dojemate dejstva, da je poraba _zelo_ odvisna od režima vožnje in tudi od samega avta, v katerem je motor (aerodinamika, teža...) Npr:n ekdo bo lahko z ćisto normalno vožnjo dosegel 5L na 1.6 hdi/tdci, nekdo pa z 1.9tdi mogi precej pazit gas, da bo prišel do tega



Ni me treba vikati. Da pa vozim (za porabo) v skorajda idealnih pogojih, sem pa že napisal. Del posta, ki ga citiraš, se je nanašal na navedbo, da ima 1.9 TDI 110 KM isto porabo kot 1.6 TDCI.

hojnikb je izjavil:


Nebodo. Sicer pa, a si kdaj pomislil, zakaj se 1.9tdi motor ne prodaja več (čeprav je po tvoje tako superioren) v novejših modelih, ampak ga večinoma nadomešča 1.6 izvedenka ?


Seveda vem. Ker NEDC standard, po katerem proizvajalci trenutno merijo porabo, zelo favorizira motorje z majhnimi prostorninami in turbinami. Zakaj je tako, oziroma kako testiranje po NEDC standardu izgleda, pa malo poguglaj.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

TheJack ::

Mimogrede. Jaz nič ne pravim "da je 1.9 TDI tako superioren". Dobro potegne, ampak žre olje in je uporaben v zelo majhnem območju vrtljajev (v praksi od 2000-3500 rpm). Poleg tega onesnažuje 100x bolj, kot sodobni dizli.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

ingeniero ::

Zadnje tri dni testiram svojega Forda in je trenutno (400 km) po računalniku poraba 4.7l/100km. Vožnja po omejitvah 80-130kmh, povprečje verjetno 110kmh. Po parih tankih bo vidna dejanska poraba.

francek1 ::

TomDolenjska, priporočam ti tega: sam sem ga preizkusil, je odlično ohranjen, samo zadaj desno je bil malo butnjen. Zglihal sem ga že na 6.080 €...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

GTX970 ::

TheJack je izjavil:

Olórin je izjavil:

TheJack je izjavil:

Meni Audi 1.9 TDI 110 KM, l. 1998, ki ima prevoženih 270k, pije od 4,5-5 litrov. Porabo računam ob vsakem tankanju.

Kako je to možno? Skorajda izkjučno lokalna cesta ki gre tudi čez vasi. Zvezna vožnja z malo zaviranja. Vozim počasi? Še zdaleč ne.


ne mešaj audi 1.9 tdi s 110 konji in ford 2.0 tdci s 135 konji.

Ford 1.6 tdci s 110 konji ima praktično isto porabo kot tvoj audi.

To, čemer ti praviš da še zdaleč ne voziš počasi v ford 2.0 tdci pomeni pritiskanje gasa samo do 3/4.


Ne oporekam ničemur, kar praviš. Nisem se hvalil, ampak samo navedel dejansko porabo svojega avta.

Mimogrede: če ima 1.6 TDCI (to je sicer PSAjeva HDI mašina) isto porabo kot enako zmogljiv, prostorninsko večji in 10 let starejši motor (EURO2!), potem je to precej žalostno. Proizvajalci se namreč pri vsaki predstavitvi novih (downsizanih) motorjev hvalijo z vsaj 20 % nižjo porabo. Verjetno kaj več o realnosti NEDC standarda niti ni treba dodati. Zna se zgoditi, da bodo, ko bo enkrat sprejet nov standard merjenja porabe, downsizani motorji čez noč izginili....

Mase vozil so šle gor.

TomDolenjska ::

francek1 je izjavil:

TomDolenjska, priporočam ti tega: sam sem ga preizkusil, je odlično ohranjen, samo zadaj desno je bil malo butnjen. Zglihal sem ga že na 6.080 €...


Hvala, Franček.

Nek mehanik mi je rekel, da so taki avti sicer lahko ok, ampak da so pa visoki stroški popravila, če je treba pač kaj popraviti. Kar je pa pri starem avtu najbrž mimogrede.

Lahko morda kdo pove še to, kakšen je prihranek pri stroških goriva, če imaš avto na plin - v primerjavi z dizlom?

Zgodovina sprememb…

TomDolenjska ::

Še eno vaše mnenje me zanima glede avtomobilskih znamk, primernih za nakup avta, s katerim želim narediti do recimo kakih 250.000 ali 300.000 km.

Glede na podatke trenutnega Avto.net sem primerjal število vseh trenutno na prodaj avtomobilov neke znamke s številom avtomobilov te znamke, ki imajo preko 200.000 km.

Razmerje med tema (avtomobili z nad 200.000 km / vsi avtomobili iste znamke) je:

-Mercedes (33% vseh trenutno prodajanih avtomobilov ima preko 200.000 km),
-Audi - 31%,
-Mitsubishi - 28%;
-Land Rover - 26%;
-BMW - 26%;
-Volkswagen - 24%;
-Alfa Romeo - 23%;
-Volvo - 19%;
-Subaru - 19%;
-Honda - 19%;
-Toyota - 17%;
-Mazda - 15%;
-Citroen - 14%;
-Renault - 13%;
-Škoda - 13%;
-Fiat - 12%;
-Peugeot - 11%;
-Ford - 10%;
-Opel - 9%;
-Suzuki - 7%;
-Nissan - 6%.

Ali po vašem mnenju to kaj pove glede vzdržljivosti avtomobilov določene znamke ali pa je odgovor kje povsem drugje?

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

to si sam dobil podatek ven koliko se vozijo ljudje s takimi avti. suzuki nima nobenga avta ki nebi bil glasen po avtocesti naprimer. mercedes pa bo vsak tih in udoben za daljše vožnje.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

GrimReaper ::

Olórin je izjavil:

mah pedalo me je zmotio ker sem vajen na drugačno trdoto in tistih nekaj kilometrov, ko sem vozil prijateljevo astro, nikakor nisem mogel pravilno dozirati moči zavor. Ali ni prijelo, ali pa je nos vozila zabilo v tla. Kar seveda ni napaka, samo čudno se mi je zdelo, ker so pedala za zavoro sicer povsod več ali manj podobna, me ni še nikjer tako zelo zmotilo kot pri njegovi astri :D

v glavnem tnx za odgovor.

Lahko da je šel zavorni cilinder, kot je blo to pri moji Astri H 2005 po 8 letih. Sicer pol leta po menjavi zavorne tekočine, tako da ne vem al so tam kaj zajebal.
Ker potem ti prime zavora samo na podnu (med vožnjo je bolje in prime višje), na začetku je pa pedalo povsem mehko.
Drugače me ne moti preveč, edino zdaj z zimskimi čevlji je pa res težje dodajat bremzo, kot s supergami. Med vožnjo te ravno ne more zabijat, tudi če pritisneš z vso silo, na parkiriščih moraš pa pazit, da imaš zelo nežno nogo. Ravno danes me je prvič zabilo.
Pri 2005-2007 so sicer tudi problemi s sklopko v mrzlem, avto potresava prvih par speljevanj. Pa tudi drugače vožnja ni ravno lepa med prestavljanji, mene sicer ne moti tolk cukanje, samo tistega ki se vozi zraven.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Tole se splača glede na letnik in kilometre čeprav je nekam sumljivo nizka cena>:D
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=906...


Ali pa : http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=906...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Blinder ::

310 ogledov oglasa v eni uri, troll
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

oo7 ::

Blinder je izjavil:

310 ogledov oglasa v eni uri, troll


A gre za zajebancijo?

ingeniero ::

hojnikb in IL_DIAVOLO: Sem tekom teh dni ponovno testiral svojega Forda Mondeo 2.0 TDCI z 115 KM. Prevozil sem 2145 km, poraba pa je bila po računalniku 4.8-4.9 l, dejanska poraba pa tudi toliko. Vožnja je bila normalna na zgornji meji omejitev.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36353743 (4420) hojnikb
»

Nakup karavana (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15131173 (7736) Twixz
»

Nov avto za 15000€ (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21461772 (45538) kljhjkhkjh
»

Nov avto za 13k€-17k€ (diesel) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6910722 (8401) SkIDiver

Več podobnih tem