» »

@ ne dela.... halp?

@ ne dela.... halp?

tiran1 ::

kot piše v naslovu, afna mi ne dela....
sicer že kar nekaj let, ampak mi je končno dopizdilo, google pa nič pametnega ne pove hehe
najbolj hecno je pa da se to dogaja na laptopu in na kišti.. laptop je bil sicer enkrat polit s pivom zato sem domeval da je to razlog:)) ko pa se je brez kakšnega očitnega razloga to začelo dogajat tudi na kišti, pa se mi je zdelo malce sumljivo...

-jezik je na SLO,
-tipka "V" deluje sama po sebi, in v kombinacijami z drugimi tipkami.. isto velja za alt
-preizkušeno z drugo tipkovnico
.tipkovnica na kišti je na PS/2..
-na obeh računalnikih je bil disk v tem času že večkrat formatiran, in OS na novo inštaliran. na laptopu je naložen linux, na kišti win7 in lunux (dual boot)

men zmanjka idej.... ma kdo izkušnje s takšno težavo?
predvsem me zanima rešitev al pa vsaj morebiten vzrok težave.. ne se matrat z workaround-i, poznam že vse..
  • spremenilo: tiran1 ()

Gapi ::

Alt ni isto kot Alt Gr upam da to veš. Če ti dela Shift + 2 pol imaš angleško tipkovnico.
No person is rich enough,to buy back his past.

tiran1 ::

vem vem, ker se mi zdi to kr dost logično, nism gr pisu..
kot sm napisu, tipkovnica je SLO(tako v nastavitvah, kot tipkovnica sama), zato tudi shift+2 nebo delu

DarwiN ::

Jaz sem se že v samem začetku navadil na ALT + 64 (ALT pritisneš in ga držiš, vtipkaš najprej 6 nato 4, in potem izpustiš ALT tipko). Ualaaaa.. Magic !! :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tiran1 ::

kot sm napisal, poznam vse workarounde(vsaj omembe vredne)

Riff ::

predn jo ne pogruntaš jo pač skopiraj iz kje :)

tiran1 ::

heh riff.. to mi prav nič ne pomaga..
iščem morebitno rešitev ali pa vsaj vzrok...

MIHAc27 ::

Vzroka sta dva glavna. Softverski ali hardverski.
Softverski - Nek program blokira to kombinacijo (Smo imeli primer, ko je en PDF program blokiral šumnike.)
Hardverski - Tipka ne dela, ali pa je pin kaj zvit.

Si probal z drugo tipkovnico, po možnosti USB?

Jaz bi na tvojem mestu najprej probal odpraviti hardversko. Če ne pomaga pa na drug disk stisneš frišno inštalacijo windowsov (xp, 7,8,10). Niti ne rabiš inštalirat gonilnikov. @ mora delat takoj ko prilezeš do namizja.

No če dela, potem veš da je nekaj programsko narobe, pa dodajaš spet programe, ki jih pač imaš, dokler ne neha delati @.

tiran1 ::

hvala za trud miha, ampak ne:)
kot zapisano v original postu:
-že preizkušeno z več tipkovnicami (tudi usb)
-zadeva se dogaja tako na linux kot na win. odkar se to dogaja sta bila oba OS že večkrat na novo naložena


je možno da je kaj s plato narobe? obstaja kakšna nastavitev v biosu?

crniangeo ::

Ne, preveri sledeče , kot je rekel MIHAc27 , prav zagotovo je en program, ki ga imaš v ozadju. V mojem primeru je težave povzročal pdf program. Preveri, če imaš adobe acrobat nameščen.
Adobe Reader načeloma deluje np, adobe acrobat pa mi je delal težave v enih aplikacijah,kjer včasih afna ni prijela, ali pa mi je namesto afne izvajalo ctrl+v (prilepi)


2. Program ki mi je delal težave pa je bil neka varianta logmein ali nekaj temu podobnega , pač preprosto remote program, ki mi je tekel v ozadju, da sem se lahko z sluzbe povezal na njega.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

tiran1 ::

linux in win zagotovo ne uporabljata istih programov:)
sem prepričan da @ ne dela na čisto frišni inštalaciji obeh OSov

111111111111 ::

tiran1 ::

je že na SLO -.-

broken/link ::

če altGR+V ne prime oz CTRL+ALT+V in maš SLO nastavljeno ...

tole ni rešitev, je pa workaround
https://msdn.microsoft.com/en-us/goglob...

BigWhale ::

tiran1 je izjavil:

linux in win zagotovo ne uporabljata istih programov:)
sem prepričan da @ ne dela na čisto frišni inštalaciji obeh OSov


A druge ALT-GR kombinacije delajo? Ce ne, potem imas tipko pokvarjeno. Kaj dosti ne mores narediti, ce je sam kontakt pod membrano ok.

tiran1 ::

a res noben ne prebere original posta?

BigWhale ::

Iz tiste klobase je tezko izlociti vse podatke. :>

Ce ti ALT-GR dela in ne dela samo v kombinaciji s tipko V, potem je lahko keyboard controller crknil. Napaka je sicer precej nenavadna ampak izgleda, da ne nemogoca. Ali tipkovnica omogoca programiranje kaksnih makrov?

Tear_DR0P ::

tiran1 je izjavil:

kot piše v naslovu, afna mi ne dela....
-tipka "V" deluje sama po sebi, in v kombinacijami z drugimi tipkami.. isto velja za alt


Sicer ga preberemo. Ampak meni tudi Alt+V ne vrne afne. Na nobenem računalniku. Zato se mi to ne zdi nič posebnega.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

tiran1 ::

BigWhale je izjavil:

Iz tiste klobase je tezko izlociti vse podatke. :>

Ce ti ALT-GR dela in ne dela samo v kombinaciji s tipko V, potem je lahko keyboard controller crknil. Napaka je sicer precej nenavadna ampak izgleda, da ne nemogoca. Ali tipkovnica omogoca programiranje kaksnih makrov?


sem prepričan da sm dost jasno napisu. kje si pa ti klobaso najdu pa nebi vedu.

ce bi bil kontroler kriv bi druge tipkovnice delale..
gre za povsem običajno tipkovnico.

Tear_DR0P je izjavil:

tiran1 je izjavil:

kot piše v naslovu, afna mi ne dela....
-tipka "V" deluje sama po sebi, in v kombinacijami z drugimi tipkami.. isto velja za alt


Sicer ga preberemo. Ampak meni tudi Alt+V ne vrne afne. Na nobenem računalniku. Zato se mi to ne zdi nič posebnega.


je objasnjeno v naslednjem postu. sicer pa če je rečeno da druge kombinacije delajo, je verjetno mišljena prava tipka

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tiran1 ()

meacho ::

Imaš mogoče gor Evernote? Ta program ti vzame to kombinacijo za svojo..
https://discussion.evernote.com/topic/1...

BigWhale ::

Napisal si tko, da noben ne razume prav. Napisano je tko, kot da ti na dveh razlicnih racunalnikih, ki imata sveze instaliran OS (linux ali windows, vseeno) ne dela vec razlicnih tipkovnic.

Al si nekaj narobe napisal al pa haluciniras.

"najbolj hecno je pa da se to dogaja na laptopu in na kišti.. laptop je bil sicer enkrat polit s pivom zato sem domeval da je to razlog:)) ko pa se je brez kakšnega očitnega razloga to začelo dogajat tudi na kišt"

Stvar se dogaja na dveh racunalnikih. Ok, torej gre za eno tipkovnico. Se prav je pokvarjena tipkovnica.

"-preizkušeno z drugo tipkovnico"

A druga tipkovnica dela ok ali ne dela ok? Ce dela ok, spet, zanic tipkovnica. Ce ne dela ok, potem imas dva razlicna racunalnika, ki na dveh razlicnih tipkovnicah uspeta sproducirat isto napako.

".tipkovnica na kišti je na PS/2.. "

Na laptopu ti pa ne dela laptop tipkovnica al neka random externa tipkovnica?

"-na obeh računalnikih je bil disk v tem času že večkrat formatiran, in OS na novo inštaliran. na laptopu je naložen linux, na kišti win7 in lunux "

Ne glede na to kater operacijski sistem imas, katero tipkovnico in kater racunalnik. Tebi ne dela ALTGR-V.

A mas kako zdravstveno motnjo in ne mores ALTGR-V pritisnit? Al sam ne znas tocno povedat kaj in kako ne dela? :)

tiran1 ::

BigWhale je izjavil:

Napisal si tko, da noben ne razume prav. Napisano je tko, kot da ti na dveh razlicnih racunalnikih, ki imata sveze instaliran OS (linux ali windows, vseeno) ne dela vec razlicnih tipkovnic.


Viiidiš, sej bo šlo.. skoraj ti je uspelo. Le da nikjer ne piše da imata sveže inštaliran OS..

marvin42 ::

tiran1 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Napisal si tko, da noben ne razume prav. Napisano je tko, kot da ti na dveh razlicnih racunalnikih, ki imata sveze instaliran OS (linux ali windows, vseeno) ne dela vec razlicnih tipkovnic.


Viiidiš, sej bo šlo.. skoraj ti je uspelo. Le da nikjer ne piše da imata sveže inštaliran OS..


tale izjava se meni sliši kot da je OS sveže inštaliran:
-na obeh računalnikih je bil disk v tem času že večkrat formatiran, in OS na novo inštaliran
Mostly Harmless

tiran1 ::

marvin42 je izjavil:

tiran1 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Napisal si tko, da noben ne razume prav. Napisano je tko, kot da ti na dveh razlicnih racunalnikih, ki imata sveze instaliran OS (linux ali windows, vseeno) ne dela vec razlicnih tipkovnic.


Viiidiš, sej bo šlo.. skoraj ti je uspelo. Le da nikjer ne piše da imata sveže inštaliran OS..


tale izjava se meni sliši kot da je OS sveže inštaliran:
-na obeh računalnikih je bil disk v tem času že večkrat formatiran, in OS na novo inštaliran


ja no odvisno kaj je za tebe sveže... Kdaj je to bilo nazadnje ni definirano, ker niti ni pomembno.
omenjeno je da je težava prisotna že nekaj let in da je v tem času biu večkrat sveže inštaliran.

solatko ::

Travniška verzija OS ima lahko odstranjen nabor znakov 1250. Če daješ na vse računalnike isto verzijo, boš imel povsod enak problem.
Delo krepa človeka

feryz ::

A tudi travniški Linux?

solatko ::

feryz - Preveri, če ima črke, ki jih uporabljaš podprte v slovenskem naboru znakov. Veliko črkovnih tabel nima podpore za vzhodno evropske znake čćžšđ.
Najpogosteje uporabljane pa imajo vse.
Odpreš nabor in @ mora bit vedno na istem mestu.
Delo krepa človeka

BigWhale ::

tiran1 je izjavil:

ja no odvisno kaj je za tebe sveže... Kdaj je to bilo nazadnje ni definirano, ker niti ni pomembno.
omenjeno je da je težava prisotna že nekaj let in da je v tem času biu večkrat sveže inštaliran.


Po mojem si nekaj narobe opisal ali pa trollas, ker taksna napaka, kot jo ti opisujes, je skorajda nemogoca.

A si na oba sistema (in oba racunalnika) instaliral nek software/hardware, ki ti grabbne ALTGR-V kombinacijo tipk. Mogoce mas kaksnega gremlina v hisi.

Duhec ::

@tiran1:
1. Nisi povedal v katerem programu/aplikaciji ti ne dela @ ? V Wordu, kakšnem knjigovodskem programu, pri mailingu...

2. Štartaj komp v varnem zagonu, odpri Notepad in poizkusi, če tu dobiš @ (altgr+v, alt+64, shift+2 ...).
Če ne, poženi program za virtualno tipkovnico OSK.exe (Start/Run/osk.exe), preko virtualne tipkovnice odklikaj @ (klik na AltGr in klik na @) S tem se neposredno izogneš HW tipkovnice. Se @ izpiše ?

3. Naredi Clear Cmosa plate tako, da iztakneš 230V kabel iz napajalnika, poiščeš kontakra za ClearCmos in ga prebrikaš za nekaj sek., razkleneš nazaj, vtakneš 230V kabel in preizkusiš vse zgornje.
Kot info: PS/2 ni isto kot USB. PS/2 tipkovnico ne iztikaj/vtikaj, ko je osn.plošča pod napetostjo, četudi je računalnik "shutdown/zaustavljen", ker potem ni rečeno, da deluje pravilno. Dokler imaš kabel v napajalniku se nekateri deli plate napajajo mimo njega, med drugim tudi PS/2 hw.

4. Če nič od naštetega ne dela si PS/2 tipkovnico mogoče vtaknil v podoben vtič, ki je za PS/2 miško.

Poročaj.
http://blackbird.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

tiran1 ::

Duhec:
haha zakon, clear cmos pomagu:) hvala;)

Duhec ::

Fajn, samo škoda, da nisi (zaradi firbca in feedbacka) izvedel točko 2. Ali pač. :)
http://blackbird.si/

tiran1 ::

ja alt+64 je delal že tko al tko, pa tudi shift+2, če je eng tipkovnica bla nastavlena
na virtualni tipkovnici je tudi ok delalo

BigWhale ::

tiran1 je izjavil:

Duhec:
haha zakon, clear cmos pomagu:) hvala;)


A k si naredil clear cmosa je stvar zacela delat tud na laptopu? Awesome! Oziroma obratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

tiran1 ::

BigWhale je izjavil:

tiran1 je izjavil:

Duhec:
haha zakon, clear cmos pomagu:) hvala;)


A k si naredil clear cmosa je stvar zacela delat tud na laptopu? Awesome! Oziroma obratno.


tako je, ko sm clearu še tam

Duhec ::

Na katerem laptopu in kako si Clear CMosa naredil tam?
http://blackbird.si/

boogie_xlr ::

Sam en komentar imam na tole: cosmic rays.

tiran1 ::

Duhec je izjavil:

Na katerem laptopu in kako si Clear CMosa naredil tam?


tamalo baterijo ven vzameš za par sec XD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrjen nov standard slovenske tipkovnice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
17629992 (18393) Phantomeye
»

Eclipse težave z bližnicami

Oddelek: Programiranje
133707 (3327) blue
»

Ne morem vnesti znaka @

Oddelek: Pomoč in nasveti
112117 (1717) b00mer
»

kombinacija tipk alt+v ne delata

Oddelek: Pomoč in nasveti
135957 (5671) sharkey
»

LibreOffice Writer narekovaji

Oddelek: Programska oprema
132719 (2469) mkos2

Več podobnih tem