» »

kombinacija tipk alt+v ne delata

kombinacija tipk alt+v ne delata

sharkey ::

Zdravo,

Imam en problem, kombinacija tipk alt+v mi ne dela. Alt+e pa dela normalno.

Mislil sem, da je problem pri stari tipkovnici, pa je zadeva ostala nespremenjena tudi z novo tipkovnico.

Jezik tipkovnice imam nastavljen na slovenski.

Uporabljam Win 7 in tipkovnico Razer Deathstalker essential.

Ima kdo kakšno rešitev?

Hvala za trud.
LP

Duhec ::

Kaj ko bi povedal kje ti Alt+v ne deluje? V explorerju, IE, Wordu...
Štartaj OSK in poizkusi tam simulirat.
http://blackbird.si/

ToniT ::

Kaj pa Alt+Ctrl+V?

sharkey ::

Ne deluje nikjer, nisem še najdu zadeve kjer bi delala.

OSK?

huek111 ::

In kaj naj bi ta kombinacija naredila ctrl+v je za prilepit, altgr+v je za @ to je pa tudi vse, razen če imaš nastavljeno bližnjico!

ToniT ::

huek111 je izjavil:

In kaj naj bi ta kombinacija naredila ctrl+v je za prilepit, altgr+v je za @ to je pa tudi vse, razen če imaš nastavljeno bližnjico!

Alt-Crtl je isto kot AltGr - samo v vednost.

Duhec ::

sharkey je izjavil:

Ne deluje nikjer, nisem še najdu zadeve kjer bi delala.
OSK?

Zato te pa sprašujem v kateri aplikaciji ti Alt+v ne deluje!? Povej !
Katera kombinacija je živa v določeni aplikaciji najhitreje najdeš tako, da pritisneš zgolj Alt in v meniju se ti navadno podčrtajo črke, ki tvorijo potem kombinacijo z Alt.
Npr. v slo IE kombinacija Alt+v odpre meni Varnost, Alt+d=datoteka, Alt+e=pogled ...

OSK sem ti predlagal zgolj zato, da odstraniš morebitno napako fizične tipkovnice.
Start in v iskalno polje odtipkaj OSK.exe, štartaj ter s to simulacijo tipkovnice poizkusi Alt+v kombinacijo.
http://blackbird.si/

matobeli ::

ToniT je izjavil:

huek111 je izjavil:

In kaj naj bi ta kombinacija naredila ctrl+v je za prilepit, altgr+v je za @ to je pa tudi vse, razen če imaš nastavljeno bližnjico!

Alt-Crtl je isto kot AltGr - samo v vednost.


Naj bi bilo isto. Se je tudi meni naredilo da v kakšnih formularjih ni prijela @ z Ctr+Alt+V, je pa prijela z AltGr+V

sharkey ::

Ok, Stvar je taka, kombinacija alt+v se pravi če hočem dobit afno, mi nikjer ne prime, ne v notepadu, ne v mozili skratka nikjer kjer bi jo rabil.

Pognal sem tudi OSK.exe in če imam odprti in pritisnem alt mi registrira se pravi mi zamenja črke za simbole, potem pa pritisnem na afno mi je pa noče napisat. Stvar je v tem, da mi je to na prejšnji tipkovnici isto delal, pa tudi ko sem jo zamenjal ni pomagalo. Se pravi more bit nekje v programski opremi problem. Samo ne razumem kje bi bil lahko problem.

Upram da bo tole pomagalo.

espacious ::

Seveda ne prime ker je za afno dobit pravilna kombinacija altGR+V oziroma ctrl+alt+V ...

LP
LP, espacious

kixs ::

Ok, Stvar je taka, kombinacija alt+v se pravi če hočem dobit afno, mi nikjer ne prime, ne v notepadu, ne v mozili skratka nikjer kjer bi jo rabil.


LOL. Za @ je potrebno pritisniti desni ALT, imenovani tudi AltGr in hkrati V. Lahko pa tudi levi ALT+CTRL naenkrat + V.

mambli ::

Ali si morda Evernote inštaliral?

Duhec ::

sharkey je izjavil:

Ok, Stvar je taka, kombinacija alt+v se pravi če hočem dobit afno, mi nikjer ne prime, ne v notepadu, ne v mozili skratka nikjer kjer bi jo rabil.
Pognal sem tudi OSK.exe in če imam odprti in pritisnem alt mi registrira se pravi mi zamenja črke za simbole, potem pa pritisnem na afno mi je pa noče napisat.

No, zdaj je vsaj jasno (ker se že od začetka nisi dovolj jasno izrazil je zgornja solata več ali manj odveč), da hočeš dobiti afno (@), ki jo z Alt tipko pač ne boš nikakor dobil, z AltGr tipko pa!
Očitno ti to kombinacijo povozi nek sw, ki deluje v ozadju.
Štartaj komp v varnem zagonu, odpri Notepad pa odtipkaj @.
Če to deluje te heca nek sw, ki se naloži ob zagonu.
Štartaj MSCONFIG, zavihek Zagon pa tam pokukaj kateri program/vrstica sta sumljiva, ji odstrani kljukico, shrani in restartaj sistem. Ponavljaj, dokler ne najdeš vrstice/programa, ki te heca.
Poročaj.
http://blackbird.si/

sharkey ::

Evo rešeno, očitno je bil problem v Razer Gameboost programu. Ne štekam zakaj bi ravno on delal probleme.

Hvala za trud.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

@ ne dela.... halp?

Oddelek: Strojna oprema
368178 (7046) tiran1
»

Ne morem vnesti znaka @

Oddelek: Pomoč in nasveti
112024 (1624) b00mer
»

Eclipse problem

Oddelek: Programiranje
132048 (1728) MrStein
»

LibreOffice Writer narekovaji

Oddelek: Programska oprema
132630 (2380) mkos2
»

problem "alt + q"

Oddelek: Operacijski sistemi
81441 (1304) ToniT

Več podobnih tem