» »

problemi pri kompajlanu kernela

problemi pri kompajlanu kernela

pro549 ::

Pri kompajlanu kernela sem naletel na problem. Pri končanem koraku "make bzImage", mi napiše da je fajl prevelik za na disketo, po tem sem dal še "make modules" in takrat mi javi neke errorje. A ve kdo kje bi bil problem? Namreč jaz sem v kernelu nastavil samo eno opcijo (obkljukal) in mi ne kompajla več oz naletin na errorje.

Gandalfar ::

katere errorje?

kateri kernel? pri kateri distribuciji?

v kernelu si spremenil eno opcijo ali si od celega kernela samo eno opcijo odkljukal?

Brane2 ::

To, da ti javi, da je kernel prevelik za na disketo, ni nič hudega. To je samo opozorilo, če bi hotel slučajno narediti sistemsko disketo s tem kernelom.

Kar se errorjev pri kompajlanju modulov tiče, se to dogaja, če stvar ne najde kode za ustrezne module ali če se določene nastavitve tepejo med moduli. Pri meni se to dogaja, če se izživljam in izbiram vse živo v kakih radioamaterskih modulih, USB tipkovnice (USB I/O itd) poleg normalnih modulov, če mešam IPV6 z IPV4 itd.
Poleg tega tu izredno pomaga če imaš kodo za zadnji kernel in najnovejši patch zanj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

pro549 ::

Distribucija je clarkconnect in sem pobral njihov kernel z apt-get instal kernel-sources#xxxxx in sem pol naložil config fajl ki je bil shranjen. pri kernelu sem samo obkljukal ACPI in nekaj še za power managment in potem ni dealo tako kot bi marolo.

Brane2 ::

Prvič slišim za to distribucijo. Sam vedno delam vse ročno...

mile ::

To je redhat drugač

Probaj najprej prekompajlat kernel brez sprememb

dr.J ::

ACPI v 2.4.x še ni polno podprt, bo treba 2.5.68. Nekaj več je menda v 2.4.21-rc1-ac3 patchu, a še nisem sprobal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960117197 (32871) RedDrake
»

Skoraj že obupal pri inštalaciji Linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
141368 (1187) Brane2
»

Cannot open root device; Gentoo

Oddelek: Operacijski sistemi
241502 (1358) CCfly
»

Linux- par nastavitev kernela 2.4 (VM, latenca itd...) (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
513578 (2976) Brane2
»

ipv6

Oddelek: Omrežja in internet
246288 (5960) Kostko

Več podobnih tem