» »

ipv6

ipv6

AirBladE ::

Tako ko uredimo neke stvari 'hopp' in so navrsti ze druge :>
No tako zgleda:

ko dam ukaz recimo: ifconfig eth0 add 3ffe:1234:0005:0006::78/64
Mi vrne : No support for INET6 on this system.

Mam pa kernel 2.4 Debian tak da ta bi mogo met ipv6 podporo kolk sm prebral po how-to-jih
.
V direktoriju: /lib/modules/2.4.18-bf2.4/kernel/net/ipv6/ipv6.o: No such file or directory

Prav tako ni v datoteke /proc/net/if_inet6

zato ce keri vek kak naj aktiviram oz instaliarm ipv6 naj odpise.

Aja pri instalaciji ni nikjer moznosti da bi mogoce rocno izbral instalacijo ipv6 to pa vem zato ker sm use pregledal!!

CaqKa ::

tak kot so mene vedno vsi jebali ko mi kaj v winsih ni delalo....
Use winnt5.0+ ;)





em ne glede na to da se na to stvar ne spoznam.. poišči si how to kako inštaliraš ali pa prekompajlaš tvoje jedro za ipv6.. ali pa kako vklopiš njegov modul... kaj te vem... nimam pojma več tolko o linuxu. ampak očitno je da nekak nimaš supporta za ipv6.

wind ::

napisi: modprobe ipv6

AirBladE ::

no to sm pozabo dodat da sm to ze naredo saj sm probal po ene 4 how-to fajlih in ko napisem :

alfa:~# modprobe ipv6
modprobe: Can't locate module ipv6
alfa:~#

MUC ::

LInux niso windowsi!

Na roke skompajlej ipv6 v jedro .. kako se to nardi preber HOWTO.

Gandalfar ::

probi z temi navodili za prekompajlanje kernela.. http://www.debian.org/doc/FAQ/ch-kernel...

AirBladE ::

:> Muc vem da linux ni win saj jes vem da morem skomiplat ipv6 v jedro samo Kak to je pa drugo uprasanje na neto je ogromno how-to -jev samo kaj ko use drugo opisujejo samo to ne kaj bi pa jas potreboval pa ne :>:8)

AirBladE ::

Hm ce mene vprasate tole zgleda grozno zakomplicirano!

Brane2 ::

www.tldp.org(The Linux Documentation Project)

...bi moral imeti podatke o tem. Sicer je pa stvar dokaj simpl-vsaj na tistih Linuxih, ki sem jih uporabljal do sedaj.

Snameš s www.kernel.org tazadnji kernel (linux.2.4.19) in tazadnji patch zanjga (patch2.4.20rc2 mislim)

Pičiš oba v mapo /usr/src

Nato ju razpakiraš. Najprej z GZIPom in potem po potrebi še s TARom.

Nastala bo nova mapa linux-2.4.19xxx
tja skopiraš patch
Preimenuješ mapo v "linux" ali še bolje, zbrišeš obstoječo istoimeno bližnjico in narediš novo, ki kaže na vsebino nove mape "linux-2.4.19itd"

se premakneš v novo mapo in zaflikaš njeno vsebino s patchom

"patch -p1 (znak "manjše") "ime-patcha-ki-si-ga-skopiral"

ko je stvar gotova, rečeš

"make mrproper" -to pregleda tvojo mashino in pripravi softverski gear na mletje ter pregleda lokalne spremenjljivke itd.

"make menuconfig"

to štarta skript, ki ti po sistemu menijev omogoči, da izbereš opcije, ki jih hočeš in si zrolaš kernel po svoje. Pri večini opcij lahko vtipkaš vprašaj "?" in dobiš help.

Preden zapustiš skript, si obvezno za rezervo posnami nastavitve v svojo datoteko (jaz uporabljam Brane z zaporedno stevilko-Brane1, Brane2, Brane3 itd)
Ce boš kaj zašuštral in bi rad ponovil vajo, lahko spet rečeš "make menuconfig", naložiš shranjene nastavitve in samo popraviš potrebno...

Ko končaš s skriptom, rečeš "make dep"

To ti v bistvu sproži prevajanje vsega potrebnega glede na tvoje izbrane opcije.

Ko je tega konec, lahko rečeš "make bzImage" in stvar bo v mapi arc/i386/boot naredila kompleten kernel pod imenom bzImage...

Nato rečeš "make modules" in stvar bo prevedla module

Nato rešeč "make modules_install" in stvar bo prevedene module skopirala v mapo, odkoder jih bo lahko novi kernel pograbil.

Nato skopiraš novi kernel v mapo /boot


Nato previdno popraviš datoteko /etc/lilo.conf tako, da ti bo LILO ob bootu ponudil tudi opcijo bootanja novega kernela.

Nato poženeš lilo in pogledaš, če je uspešno prebavil tvoj popravljen skript in "raportiral" vse izbire.

Pred tem si obvezno naredi kopijo stare datoteke, če boš z novo kaj zabluzil.

Nikar ne resetiraj mashine, dokler se Lilo ne neha pritoževati. Stvar glede na navodila v datoteki pripravi startni sektor na disku. Če je z datoteko kaj narobe, bo lilo za*eal startni sektor. če boš takrat resetiral stroj, se ne bo več zbootal...










Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

AirBladE ::

8-O hm to kar se je z mojim sistemom naredlo ko sm updatak kernel si mnda nobe od nas ne zeli :> ! Ker ko mors eno 300 x y/n/? stisn pa prebrat kaj te sprasuje se ti vtrga pol pa ko vse scompilas pa lilo.conf poslihtas in rebootas, potem pa vidis da ti samo ipv6 dela ostalo pa NIČ ti ni nič jasno nevem ki sn ga pofiksal vglavnem pol sn mogo nanovo instalirad debian z bf24 funkcijo ki pa je sicer brez ipv6 !! Bomo vidli mogoce se bom se enkrat spusto v to vendar me nic kaj ne vlece :>

Brane2 hvala za tak izčrpno pomoč res po tem funkcionira tak ko si ti napisal!

Brane2 ::

to je pa zato, ker si rekel "make config" namesto "make menuconfig" !

če rečeš taprvo, potem ti res postavi parsto vprašanj. Če pa rešeč slednje, potem ti odpre sistem menijev za isto stvar...

Poleg tega pa, ko se igraš s kernelom, ga vedno dodaj v lilo kot opcijo poleg starega kernela in NE NAMESTO starega !

Tako maš vedno "varianto B" na razpolago, če bo tvoj sveže skompajlani kernel kje zabušil...


BTW: Če zajebesh kje kaj s kernelom in se ti sistem več ne dvigne, je to lahko minorni glavobol, ki SPLOH ne zahteva ponovne postavitve sistema (zakaj le ? to niso Windowsi !),

če imaš eno od naslednjih stvari:

-rescue disketo. Suse 8.1 Pro ponuja ob instalaciji tudi to možnost. Če stvari škripnejo, dvigneš sistem z diskete in poskušaš popravit stvari-precej tako kot včasih v DOSu.

-kako minidistribucijo, ki cela paše na disketo. recimo tomsrbt. Stvar je zlata vredna.
Cel kernel pa full enih orodij na eni sami disketi. Sicer je treba poznat LILO v nulo, da lahko ročno potem prčkaš po sistemu, a z majčkeno vaje to ni problem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

AirBladE ::

Aja ves zakaj sm zalaufal make config in ne make menu config zato ker ko sma dal 'make menuconfig' mi je vrgo napako da nenajde nekih kniznic zdi se mi pa da se zacnejo na Lc nism pa sigurn tak da ce ves kaj bi to blo zato sm pol zalaufal 'make config' !!

Brane2 ::

To pomeni, da je nekaj narobe s sistemom.

ne vem, kaj točno bi to bilo, meni se je zmeraj zaštartalo. Sicer se da tudi to uredit, samo se boš verjetno zaplezal. A ne bi ti raje instaliral kaj drugega ? Recmo tanovi Suse ali kaj podobnega ? Ali pa si vsaj dobi nekje koga, ki ve kaj o RedHatu, če maš pač to..

Gandalfar ::

za menuconfig rabis ncurses

Kostko ::

AirBladE: probi it v X, pa namesto "make menuconfig" napis "make xconfig". to ti bo odprlo enako zadevo, sam da bos meu za nastavlat preko graficnega vmesnika. ko sconfas pa naredi tako kot je Brane2 napisu.

za menuconfig rabis libncurses, ki ga lohka v debian distribuciji apt-getaš.
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

AirBladE ::

nimam podpore za X

Brane2 ::

mogoče pa lahko nardim config file zate ?

Povej mi, kakšno plato imaš, cpu, ram itd, kere kartice so not itd...

aja, postaj tud svoj /etc/lilo.conf file...


AirBladE ::

Evo zaj sn nastimal da mi dela make menuconfig! Sm tam malo popravo zadevo se zazene smao ni nobenih modolov not za moje Mrezne samo neka dumy je in nic druga ker prej jih je blo ogromno hm ki sm zaj... ce keri ve

Brane2 ::

kero mrežno imaš?
Pravzaprav ime mrežne sploh ni pomembno. Poglej, kaj piše na največjem čipu na mrežni.

Precej verjetno piše kaj v stilu "Realtek RTL8139"...

Aja, s temi meniji je tko, da so mape in podmape in določene izbire pogojujejo druge.

mrežno izbereš v mapi "10 & 100 Mbit Network adapters", prej pa moraš še izbrati ustrezne stvari v "Networking", če se prav spomnim.

V "Network adapters" izbereš opcijo "other Network Adapters" al nekaj takega, nakar se odpre full enih izbir...


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Kostko ::

pa, če hočeš IPv6 instalirat, izberi pod "Code maturity options" da uporabi tut experimental stuff, ker drugače ne boš mogu zbrat ipv6
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

AirBladE ::

No lilo.conf znam sze porihtat v nulo, IPv6 sm tugi gor spravo vendar nedela mi pa iptables, ppp0!

iptables- ko dam recmo iptables -L mi odvrne iptables what? (do insmod) in se da morem nadgradit iptables al pa kernel samo iptables je najnovejsi kernel pa tudi :>

ppp0- kot da ga ni instaliranega

Aha tu pa jem moj menuconfig file ce keri vidi ker feler oz kaj bi blo dobro se gor dat naj ga popravi pa gor nazaj da! :> 'ce se mu lubi' surr ne

No pol pa tak http://airblade.dnsalias.org/make_menuc...



to je to

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AirBladE ()

Kostko ::

pa kaj ti je da to lepiš na forum ??? dj naslednjič na en serv kot txt fajl pa tukile dej samo en link do tja... heh... ;(
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

Kostko ::

evo, probi s temle configom: http://www.jweb-network.net/kernel_conf...

;)
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

Brane2 ::


No lilo.conf znam sze porihtat v nulo, IPv6 sm tugi gor spravo vendar nedela mi pa iptables, ppp0!


iptables in pppoE sta tudi modula, ki jih moraš enableat.

Ko enableaš iptables, se ti usuje full enih modulov, ki jih najraje kar vse enableaj.


Kostko ::

Ko enableaš iptables, se ti usuje full enih modulov, ki jih najraje kar vse enableaj.

kokr sm jest vidu iz konfiguracije ni biu iptables prav nich nastiman v confu...
Human stupidity is not convergent, it has no limit!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Linux] - kernel2.6.0 + Slackware + moja glupost! Na pomoc!

Oddelek: Operacijski sistemi
101713 (1613) CCfly
»

debian - boot iz disketnika

Oddelek: Operacijski sistemi
10958 (885) Gandalfar
»

ntfs format pri linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
161096 (904) Gh0st
»

Kernel tezave

Oddelek: Pomoč in nasveti
121205 (994) DarkHand
»

mount ntfs ?? (win2k particija v linuxu)

Oddelek: Operacijski sistemi
201449 (1157) tico

Več podobnih tem