» »

Linux- par nastavitev kernela 2.4 (VM, latenca itd...)

Linux- par nastavitev kernela 2.4 (VM, latenca itd...)

1
2
»

der_Alte ::

4 diske na plati pa po dva cdrw na en promise? hmmm no ja... jaz bi dal cdrw na plato pa diske na promise :) kar se pa ATAPI tice... moj je eden prvih... sem sel kupit Ultra100 pa so mi pri Mlacomu dali TX2, ki jasno se dolgo potem ni delal v DMA nacinu... ni blo gonilnika :) samo mi ni zal, ker mi tale VIA kontroler ni deloval pravilno (od cudnih znakov v text datotekah, do unicenih fs...) ko sem testiral (prepisoval iso image z diska na disk) niti enkrat md5sum ni bil enak :)

Brane2 ::

Sem probal tud to, pa so ble druge tezave. Ker nocem met dva CDRWja na enem kanalu, rabim itak dva Promisea.

Pol pa pride do takih cudnih stvari, da je prvi hard disk na /dev/hde in da imam CDROMe na hda, hdc, hdk in hdi

E, pa hdk m mi pa Masina ni spoznala, ker ni imela devfs (naprave nastajajo dinamicno, kot jih priklopis) ampak je naprave ustavril MAKEDEV skript. Kreatorju skripta se ni zdelo, da bo kdo tolk bolan in imel toliko IDEjev, zato je pri hdj odnehal. Dokler sem jaz nasel kaj je narobe je tudi minilo...

Poleg tega je pri tem prihajalo do cudnih stvari. Ce je bil recimo v eni od prvih dveh CDjk ob bootu CD (tudi prazen), se masina ni zbootala itd.

Tisti Promisi delajo cisto povsem O.K. in enakovredno vdelanim IDEjem. je pa res, da sem tezil proizvajalcu, ki mi je poslal po emailu driverje za Linux. Samo potem so ze vsi kerneli itak dobili podporo za te zadeve, tako da posebnega driverja itak ne rabis. Vse dela ze po deafultu kot bi moralo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960117202 (32876) RedDrake
»

[Gentoo] Kernel upgrade (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674491 (4017) Trubadur
»

Inštalacija linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
291547 (1195) pblaz
»

Gentoo Nforce mreža ne dela razen z LiveCD-jem

Oddelek: Operacijski sistemi
111363 (1255) nicjasno
»

Suse 9.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
664781 (4067) moj_nick

Več podobnih tem