» »

Intalacije Linuxa

Intalacije Linuxa

Gejmer ::

K hočem katero kol instalacijo ki je grafična( FrameBuffer mode) pognat mi je sam black screen. Požene sam v text mode.. Kaj je narobe?
Nanda yo?

Gh0st ::

Čudno. Sej maš vedno možnosti različnim moudow grafične inštalacije. Zdej so distribucije že tok izpopolnjene, da bi ti 100% moral delat.

Pa bodi bolj natančen. Kako nej vemo kako ti pomagat?! Kašn error ti napiše (if any)?
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

moj_nick ::

in zakaj mora bit grafična? pač inštaliraš v text in v kernelu enablaš framebuffer support
110111001001010001010000

Gejmer ::

Kr mi je grafična kul. Sej use v textu zdej installiram sam k me moti. Je nich ni errorja sam ne naložise sam black screen..
Nanda yo?

Gh0st ::

:D LOL. ker mu je grafična ql. :) veš včasih se moraš kašnim lepim stvarem odrečt, če hočeš rešit en problem...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Gejmer ::

MOTI ME ZATO ker bi MOGLO delat!
Nanda yo?

moj_nick ::

dj, dj... sj GUI tut v win ne dela zmerm. kwa kompliciras?
110111001001010001010000

BigWhale ::

Moglo bi delat? Kje to pise? Problem, je po mojem med stolom in tipkovnico.

Aspirinix ::

Po moje oa ni med stolom in tipkovnico.
Tudi mene je zafrkavalo dokler nisem ugotovil, da med namestitvijo grafa ne podpira tako velike ločljivosti. Pozneje sem pa lahko nastavil večjo ločljivost. Zakaj je tako ne vprašajte, ampak je bilo.
Med grafično namestitvijo je na začetnem oknu ena izbira ločljivosti, pritisn eno od funkcijskh tipk (piše katero) in izbereš drugo ločljivost.

Gejmer ::

Katero pa za LCD je prvotna 1280×1024 :D
Nanda yo?

Malinovc ::

Ti problemi se pojavijo pri Radeon ali Nvidia karticah.
Pejd v text mode in skompajli nanov kernel!
Support for frame buffer devices > Odklop vse razn VESA.
Zej ti bo sigurn delel. :)) zgleda da je kernel, ki je prilozen distroju narobe skompajlan za tvojo masino.

Kot zanimivost se.... moj kolega tega problema pri isti graficni kot jaz nima.....
Zgleda da je to povezan z chipsetu " hroscast chipset" al pa je drajver.
Zelo bi me zanimalo, katero cipovje in konfiguracijo imas... mogoce se da se kej zrihtat!

Aja pa se neki probi... ko botas, v bot meniju napis "vga=773"... ce nau delal, potem je kernel narobe skompajlan .

lp :))

Gejmer ::

Emm mam SiS 655 chipset za P4... Sej menda bom zamenju za Springindejl..
Nanda yo?

Brane2 ::


ja pa se neki probi... ko botas, v bot meniju napis "vga=773"... ce nau delal, potem je kernel narobe skompajlan .


Mogoce raje "vga=ask" (brez narekovajev). NImajo vse kartice enak BIOS in posledicno temu cisto enake kode za iste locljivosti. Poleg tega bo tko tud zvedu cesa je kartica zmozna v VESA nacinu.

Stvar ga bo ob bootu vprasala ce hoce videt razpolozljive locljivosti ali nadaljevat v isti. Takrat bo lahko vidu, kaj je na voljo...
0:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[FASM] Kernel (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
674041 (2850) DustWolf
»

Linux nemogoče instalirat

Oddelek: Operacijski sistemi
412287 (1588) 416c6573a
»

Gentoo install (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
524849 (4269) HerrBaron
»

CDrecord problem

Oddelek: Operacijski sistemi
8989 (936) ghaefb
»

Redhat 8.0: You do not have enough RAM available

Oddelek: Operacijski sistemi
10949 (819) Packač

Več podobnih tem