» »

Bencinska motorna žaga alpina?- Mnenja!

Bencinska motorna žaga alpina?- Mnenja!

miha999 ::

Pozdravljeni,
zanimam se za nakup boljše motorne žage znamke Alpina. Gre za model:http://trgovina.mercator.si/tehnika/vse...... Zanima me ali je ta motorna žaga primerna za srednje zahtevna dela? Zanima me tudi kako se kaj obnasa ta znamka. Ce je to slucajno kaksen jajc ga raje ne kupim, ter mi tako priporocite kaksno drugo znamko.
Hvala za vas cas in trud ze vnaprej in lep pozdrav!

r3dkv1c4 ::

kar se mene tiče je samo stihl in nič drugega, to je moje mnenje

chucki ::

Povej kaj vse bos delal z njo, oziroma koliko?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

madog ::

Za cca 100€ več dobiš že zelo dobro husqvarno ki ti bo delala bistveno dlje in tudi bolje kot tale alpina, za moje pojme zgrešen nakup
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

miha999 ::

Delal bi vse od klestenja do podiranja dreves kot so naprimer hrast,bukev...debeline do 35 cm.kaj vec pa tudi ze ne, pa bolj za lastne potrebe

Okapi ::

Bolj pomembno je, koliko boš delal. Za 2x na leto bo čisto OK, za 1x na teden so ti pa že svetovali 2 boljši znamki.

miha999 ::

No ja bolj toliko da poje od julija pa vse do septembra oziroma do oktobra ce je tapravo vreme

madog ::

potem pa vzemi kakšno boljšo, verjemi se ti bo splačalo na letih ne na mesecih pa še delo z njimi je veliko lažje kot z hoby programom.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

chucki ::

Se strinjam s predhodniki, da so to že večja opravila... Sam imam mcculloch za 200€, ki je linija husqvarne in jo hitro zmatra ob vecjih naporih :) Se boš moral stegniti do 400 € ...
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

solatko ::

Za kakršno koli delo v gozdu, pride prav vsaj 70 cm dolgo rezilo, tako da ti reže v glavnem na sredini, kjer je moč največja, sicer boš moral pri kakšnem hrastu fajn tiščat, da se bo na lesu sploh poznalo.
Vsekakor se za to orodje splača dati kak € več. Tele alpine so bolj za tesarje in krovce, kot pa za delo v gozdu.
Še bolje je pa imeti dve, eno s precej daljšim rezilom, za podiranje in razrez, drugo s krajšim za čisščenje vej.
Delo krepa človeka

miha999 ::

No ja saj imam eno oleomac mislim da je 140C če se ne motim z 1,7 kw ter ena manjsa jonsered bolj hobi zadeva ter ena malo vecja robustnejsa makita.

solatko ::



Takale zverina je dolga leta pela pri nas.
Delo krepa človeka

miha999 ::

No ja na stihl ne prisegam najbloje, raje na husqvarno

noraguta ::

solatko je izjavil:

Za kakršno koli delo v gozdu, pride prav vsaj 70 cm dolgo rezilo, tako da ti reže v glavnem na sredini, kjer je moč največja, sicer boš moral pri kakšnem hrastu fajn tiščat, da se bo na lesu sploh poznalo.
Vsekakor se za to orodje splača dati kak EUR več. Tele alpine so bolj za tesarje in krovce, kot pa za delo v gozdu.
Še bolje je pa imeti dve, eno s precej daljšim rezilom, za podiranje in razrez, drugo s krajšim za čisščenje vej.

Ti motorke nisi vidu od daleč. Za meč 70 nucaš konkretno motorko za podirat debelino.

Sicer pa jonsi, stihl, husa, makita.
Pri xyz firmah rado kaj odleti, pušča, ...
Servisi so pa tako,tako če sploh so. Do fi 30 imam bolj ali manj za vse ms 211, za več pa 290. Nimam pa kake debele bukovine v gmajni.so pa cene ustrzno višje. Ampak mašinerija dela brez zajebancije.
Kupi nekaj ranga 40ccm, priznanih firm. Stvari vsaj delajo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

SaXsIm ::

+ 1 za Stihl. Mamo ms 290 doma, pa je odlična all-round zadeva. Uporabljamo jo za obrezovanje dreves, občasno delo v gozdu in pripravo drv za zimo. Edina situacija, kjer se ni obnesla, je na strehi - ampak to zaradi teže. Servisirana ni bila veliko, razen brušenja in menjave verige pravzaprav nič. Pri hiši je slabih 10 let.
SaXsIm

PacificBlue ::

Ne kupovat tega šrota,ker se ne splača..kupi husqvarno ali stihl.

Heavy ::

Kot so rekli, z temi poceni x firmami se ne ubadaj, razen če ne boš žagal drevja do max 20cm premera.

Malo povprašaj če bo kakšna akcija za Stihl oz. Husqvarno in potem kupi.


PS: Ima kdo še doma Husquarno z nalepkami TOMOS na njej? :D

...:TOMI:... ::

Ja, imamo :)
Tomi

solatko ::

noraguta - Taka motorka je v mojih rokah podrla in obdelala cca 30m3 lesa letno - drva, domača uporaba. Odlična zadeva, v cca 15-ih letih je bila 2x na servisu - magnet in sklopka.
Nazadnje je podrla ves les za novo hišo, potem pa je šla počasi v pokoj.
Pozneje za manjša opravila nabavljena Husqarna, meč okoli 40cm, dela sicer dobro, je pa bolj za zobotrebce, kot kaj resnega. Ravno ta Tomos verzija.

Sicer pa sem v gozdu preživel večino šolskih počitnic, smo imeli cca 15ha gozda. Če prav sem mestni človek, mi vsa kmečka opravila niso tuja, tudi žetje in mlatenje ne.

Skoraj vsake zimske počitnice je padlo nekaj smrek, konkretnih mer.
Delo krepa človeka

noraguta ::

solatko je izjavil:

noraguta - Taka motorka je v mojih rokah podrla in obdelala cca 30m3 lesa letno - drva, domača uporaba. Odlična zadeva, v cca 15-ih letih je bila 2x na servisu - magnet in sklopka.
Nazadnje je podrla ves les za novo hišo, potem pa je šla počasi v pokoj.
Pozneje za manjša opravila nabavljena Husqarna, meč okoli 40cm, dela sicer dobro, je pa bolj za zobotrebce, kot kaj resnega. Ravno ta Tomos verzija.

Sicer pa sem v gozdu preživel večino šolskih počitnic, smo imeli cca 15ha gozda. Če prav sem mestni človek, mi vsa kmečka opravila niso tuja, tudi žetje in mlatenje ne.

Skoraj vsake zimske počitnice je padlo nekaj smrek, konkretnih mer.

dej ksi tumpast, pa ti ni jasno m od motorke, človek ne bo za fi 35 nabavljal trideset colskega meča. je povsem neprimeren za kakršnokoli kleščenje, pa za večino podiranja. pa ne nakladi kje motorka reže. vbodni rez narediš vedno z konico meče pa reže kot za šalo. večja naležna površina ketne več moči nucaš iz mašine. zato se jemlje prej meč pol krajši od max premera, kot pa obratno. ko začne veriga basat motor je konc veselja. človek za 35 premera nuca nekaj 40-50 ccm. ne pa zverino za razžagovat sekvoje.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

solatko ::

noraguta - Brez žalitev pač ne moreš PNG pove vse o tebi. Če bi kdaj delal v gozdu, bi vedel, da se z daljšim mečem veliko manj matraš, kot z večjim. Za podiranje imajo praviloma vsi gozdni delavci večje žage, ki so seveda temu primerno močnejše. Za klestenje pa uporabljajo manjše, vseno pa toliko močne, da jih ne ustavi vsak manjši stisk.
Zaradi prekratkega meča, se je zgodilo že veliko nesreč, ker se les, ki ni odrezan, lepo zalomi in dobiš klasičen vzvod, ki te zna kar dobro zabrisat po tleh. Veliko dreves, ki se podirajo, je znotraj gnilih.
Če je prepričan, da več kot 35 ne bo rezal, je dovolj meč do 50.
Ko te bo enkrat podirajoče, zalomljeno drevo vrglo 10m daleč, po možnosti še z delujočo žago v naročju, boš vedel o čem govorim. Pravi način podiranja je viden na filmčku, ki sem ga dal, kaj vse pa počnete "gozdarji", je pa vaš problem. Tisto tvoje, da se vzame pol krajši meč, je pa itak tvoja pogruntavščina, ki pove da nimaš pojma.
Delo krepa človeka

solatko ::

noraguta - Zagozda je potrebna, ko ne zarežeš zadosti ali se med podiranjem obrne veter. Pri nekaj sto podrtih drevesih, sem zagozdo rabil nekajkrat, še takrat zaradi lastne napake.
Butli seveda vedno najdete tudi kak drugačen način, klasika pa je tako podiranje, kot na filmu, še od časov podiranja na roke (sploh ne veš kako izgleda s 150 cm dolgo žago z dvema močnima drvarjema).
Delo krepa človeka

s7nf ::

solatko je izjavil:

noraguta - Brez žalitev pač ne moreš PNG pove vse o tebi. Če bi kdaj delal v gozdu, bi vedel, da se z daljšim mečem veliko manj matraš, kot z večjim. Za podiranje imajo praviloma vsi gozdni delavci večje žage, ki so seveda temu primerno močnejše. Za klestenje pa uporabljajo manjše, vseno pa toliko močne, da jih ne ustavi vsak manjši stisk.
Zaradi prekratkega meča, se je zgodilo že veliko nesreč, ker se les, ki ni odrezan, lepo zalomi in dobiš klasičen vzvod, ki te zna kar dobro zabrisat po tleh. Veliko dreves, ki se podirajo, je znotraj gnilih.
Če je prepričan, da več kot 35 ne bo rezal, je dovolj meč do 50.
Ko te bo enkrat podirajoče, zalomljeno drevo vrglo 10m daleč, po možnosti še z delujočo žago v naročju, boš vedel o čem govorim. Pravi način podiranja je viden na filmčku, ki sem ga dal, kaj vse pa počnete "gozdarji", je pa vaš problem. Tisto tvoje, da se vzame pol krajši meč, je pa itak tvoja pogruntavščina, ki pove da nimaš pojma.

Ma za fi 35cm je dovolj 30 meč. Za tole brezo v videu je pa še 50 preveč, ne pa 70+ in podobno no. Tole v videu je motorka ranga 2000 evrov (nova različica podobne kubikature), ne moreš to primerjati z motorkami za napravljanje drv.
Jasno pa, da je vbodni rez osnova za varno delo, nemoreš se vsakega drevesa lotiti tako kot tale stric.

fikus_ ::

Solatkonov filmček o podiranju dreves je verjetno nastal v Ameriki (oni imajo radi žage z dolgim mečem).
Realno v EU in SLO:

Sem bil nekaj let nazaj na tečaju za motorno žago in gospod, ki je predaval in prikazal podiranje drevesa, je priporočal uporabo zagozde pri podiranju, tudi če "veš" kam bo drevo padlo! Nikoli pa ne veš, kam zapiha veter.

Še priporočilo avtorju teme:
Bolje kupiti priznano firmo, ker je lažje dobiti rezervne dele čez npr. 5 let. Pa 100 eur bo premalo, to je samo za porezati kakšne veje in grme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

M-XXXX ::

Bolje kupiti priznano firmo, ker je lažje dobiti rezervne dele čez npr. 5 let. Pa 100 eur bo premalo, to je samo za porezati kakšne veje in grme.

Imam motorko Silen, stala je 99€ s dostavo.

V ene 3-4 letih (tam nekje je zdaj stara, mogoče raje 3) je sežagala krepko čez 50kubikov drv na 25cm, do sedaj pa nobenih težav razen, da sem parkrat špago utrgal...

A. Smith ::

fikus_ je izjavil:


Sem bil nekaj let nazaj na tečaju za motorno žago in gospod, ki je predaval in prikazal podiranje drevesa, je priporočal uporabo zagozde pri podiranju, tudi če "veš" kam bo drevo padlo! Nikoli pa ne veš, kam zapiha veter.

Še priporočilo avtorju teme:
Bolje kupiti priznano firmo, ker je lažje dobiti rezervne dele čez npr. 5 let. Pa 100 eur bo premalo, to je samo za porezati kakšne veje in grme.


Se strinjam z napisanim. Tudi takrat, ko sem bil sam na tečaju, so rekli, da je priporočljivo, da se kajla uporablja vedno, čeprav je pri nas vedno ne uporabljamo. Je pa seveda mnogo primerov, ko je kajla premalo in je treba v podiranje za dober nadzor poseči z gozdarskim vitlom.

Žage ki zmorejo furat 70cm meč, so nadpovprečno močne in nadpovprečno težke. Stihl 090 tehta skoraj 14kG!!
Priporočat tako žago nekomu, ki bo podiral drevesa premera 30cm je abotno na vseh možnih nivojih. In za informacijo: z aplikacijo srčnega reza se lahko podira drevesa, ki imajo premer več kot dvakrat večji od dolžine meča. Tako s 45cm mečem lahko podremo drevo, ki ima ob rastišču premer 1m!!! Tipična profi žaga, ki ima običajno nameščen 45cm meč, je Husqv. 357, ki tehta 5,4kg. Zdaj pa to primerjajte s 13,9kg žage Stihl 090 ;((
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Olórin ::

miha999 je izjavil:

Pozdravljeni,
zanimam se za nakup boljše motorne žage znamke Alpina. Gre za model:http://trgovina.mercator.si/tehnika/vse...... Zanima me ali je ta motorna žaga primerna za srednje zahtevna dela? Zanima me tudi kako se kaj obnasa ta znamka. Ce je to slucajno kaksen jajc ga raje ne kupim, ter mi tako priporocite kaksno drugo znamko.
Hvala za vas cas in trud ze vnaprej in lep pozdrav!


Uporabljam samo:

Husqvarna
http://www.husqvarna.com/si/home/

ali

Stihl
http://unicommerce.si/produkti/produkti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Highlag ::

Ker gre v gozdu za večino časa za obžagovanje vej sigurno ne rabiš žage, ki ima list daljši od 45cm. Pomembna je predvsem teža, ter enostaven vžig. Imamo doma 2 takšni žagi, sicer stari že nekaj let. Prva je celo Alpina (IT31015), druga pa Stihl MS250C. Uporabljal sem že obe. Stihl v mojih očeh zmaga precej pred Alpino.

Res je, da je Shil precej novejša, sta si pa po moči precej podobni.

Alpina je po občutku težja čeprav verjetno ni. Le težo ima drugače razporejeno. Ker pa moraš žago pri obžagovanju sukati na vse možne načine se to pozna. Vžiganje je pri Shilarci enostavno. Lahko počasi potegneš vžigalno vrvico in spustiš, vžig se zgodi šele ko vrvico izpustiš. Alpina ima še star način vžiganja, ko moraš vleči ko pri norcih. Tudi če odmislim samo zaganjanje Stihl žaga vedno vžge s prve.

Dolivanje bencina in olja. Stihl ima nekakšne patentne pokrovčke, ki ne zahtevajo privijanja bolj en obrat. Kar je super ko so pokrovčki novi. Ko se pa malo zrabijo pa je zoprno, ker ne delajo več kot je bilo zamišljeno. Plus če imaš na roki rokavice je dvigovanje ročice na pokrovčku zoprno.

Zategovanje verige. Stihl ima na gumb z zložljivo ročico - podobno kot pri pokrovčkih za bencin in olje - spet pain če imaš rokavice. Gumb odtegneš, potem pa imaš en kolešček, ki je precej majhen, ki ga zavrtiš, da napneš verigo.
Alpina je tu bolj tradicionalna. (Spet moja precej stara)

Nove Alpina nisem videl. Mi je pa Stihl žaga, ki jo imam doma precej bolj všeč od stare Alpina.
Never trust a computer you can't throw out a window

jest10 ::

M-XXXX je izjavil:

Bolje kupiti priznano firmo, ker je lažje dobiti rezervne dele čez npr. 5 let. Pa 100 eur bo premalo, to je samo za porezati kakšne veje in grme.

Imam motorko Silen, stala je 99€ s dostavo.

V ene 3-4 letih (tam nekje je zdaj stara, mogoče raje 3) je sežagala krepko čez 50kubikov drv na 25cm, do sedaj pa nobenih težav razen, da sem parkrat špago utrgal...

Jp, po manj kot letu in 50+ kubikih hlodovine na 0,5m dela brez najmanjše težave. Bilo je le nekaj porodnih problemov zaradi totalno razštelanega frgazarja, kar moraš pa tako ali tako naštelat pri vsaki motrki.

SkIDiver ::

Kupi nekaj od Husqvarna, Stihl ali Makita z dolžino meča 38cm. To bo naneslo motor z 40ccm in težo med 4-5kg kar bo več kot dovolj za podiranje drevja z debelino 30cm in tudi kaj več in bo še vedno dovolj lahka in okretna za kleščenje in razžagovanje.

Jaz imam Husqvarno 55, ki jo uporabljam za podiranje in kleščenje za kurjavo s 45cm mečem. Podiram drevje, ki ima v večini premer med 30 in 50cm in se mi trenutna žaga super obnese. Edino kar me v začetku sezone vedno zdela je teža, ker preveč maham z njo. Nisem profič, ki bi imel žago v roki pol leta ali več, da bi imel cel čas pravilno tehniko pa se moram mal ogret na začetku:)

PS: Vstopni razredi makite imajo že magnezijevo ohišje. Stihl in Husqvarna imata pri vstopnih modelih plastična ohišja. Sam gledam še za eno motorno žago in mi je najbolj v oči stopila ravno Makita.

PS2: Kdor pametuje, da vedno podira v smer brez zagozd...rad bi ga videl. Kam pridem pogledat? Sem gledal kako to profiči počnejo k drevje res pada k zobotrebci pa je vedno zabil kajlo ali dve. Edini primer, da je podiral brez kajle so viseča ali napeta drevesa.

noraguta ::

Dej ne pametujmo, solatko je na sindikalcu podru Jelko z velkim J. čist brez vsake kajle, z 70 centi dolgmo.
kdo se bo jebu z zarezom pa šetino če baba pade k jo sam pogleda.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero motorno žago? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
448143746 (9129) BCSman
»

Katero motorno zago (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5817290 (3017) twom
»

Katera motorna žaga

Oddelek: Loža
4010970 (6070) fikus_
»

motorna žaga (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16537375 (8585) m3k
»

motorna žaga

Oddelek: Loža
1613796 (11495) Konlov

Več podobnih tem