» »

temperatura sata diskov

temperatura sata diskov

cune ::

mogoče kdo ve s katerim programom bi se dalo spremljati temperaturo SATA diskov? vse programe ki sem jih dobil tega niso podpirali.

hvala

Good Guy ::

s programom nemoreš spreminjati temp diskov temp-. lahko spremeniš samo z hlajenjem!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Sami ::

Zakaj sta potrebni dve temi?! Klik!
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Sami ::

s programom nemoreš spreminjati temp diskov temp-.

Saj jih noče spreminjati, ampak spremljati. Temp. diskov lahko vidiš recimo s programom DTemp.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Good Guy ::

o bzdala se vis da so počitnce (ne znam več brat)
Ja programov je polno če maš matično ploščo asus je tak program asus pc probe
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

cune ::

ja sam pri DTemp ne zazna SATA diskov in mi kaže kot da nebi imel nobenega diska priklopljenga... veste še za kakega drugega?

Wox ::

MBM 5 mogoče. Mal star a še vedno zlo dober.
Commodore 64

flashek ::

AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

cune ::

še vedno mi ni uspelo dobit temperature.... še kak drugi program morda?

SebaR ::

everest
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Quikee ::

HDTune ;)
BTW: Si pomislil slucajno da mogoce ni problem v programu ?

kuglvinkl ::

MBM, nastaviš kot senzor #5, vse potegne. ;)
Your focus determines your reallity

Jakka ::

Temperaturo sata diska se da lepo vidt v mbm5.

Kako bi pa lahko vidu temperaturo dveh sata diskov v raid1 polju na plati an7? Probal mbm5, speedfan, everest, dtemp, hdtune. Nikjer ni pokazalo. Kakšna ideja?

TribesMan ::

Ce sta diska v RAIDu se ne da odcitavati temperature... ker krmilnik predstavi oba diska operacijskemu sistemu, kot en sam "virtualni" disk, ki pa v svojih S.M.A.R.T. podatkih nima podatka o temperaturi.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Keyser Soze ::

Edina ideja ki deluje v takšnih primerih je zunanji senzor.

cune ::

meni še vedno ni uspelo odčitat temperature... najbrž res ni težava v programu sam vseeno.

mogoče je kaka stvar ki jo moram nastavit in sem jo spregledal v MBM 5? v nastavitvah imam 6 senzorjev in sicer 3x ITE872F in 3x ITE872F Diode. odčitam lahko temperaturo NB-ja in CPU-ja. tretji senzor pokaže temperaturo 127 C oz 86 C če je na Diode in se mi zdi nesmiselno. te zadnje temperature so konstantne. če pa priklopim ata disk se mi pojavi še en senzor in ni težav. kaj naj naredim? disk je maxtor 120 gb sata...

cune ::

mi lahko kdo pomaga, svetuje, ker bi res nujno moral dobit temperature. sem tip pred vgradnjo vodnega hlajenja, tudi na diske, in me zanima kaki bodo rezultati.

hvala

Tilen ::

Ne splaca se jih vodno hladit.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

cune ::

vodno bi jih hladil da bi jih potem zvočno izoliral in jih utišal. cilj pa je, da bi mi delali približno na isti temperaturi kot sedaj.

cune ::

še vedno mi ni uspelo dobit temperature sata diskov... slišal pa sem, da asus plošče tega ne podpirajo. imam asus a7v600. poskušal sem z mbm 5 vendar mi ni uspelo. imate mogoče kakšen predlog?

hvala!

Paramedic ::

Js mam epox z nforce 2 in maxtorja 200GB na SATA, pa mi s HDD Health prav prikaže temperaturo, pa s.m.a.r.t. podatke prikazuje. Lahko je tud odvisno katero serijo diskov imaš, mogoče starejša nima senzorja. Poglej na maxtor.com, če kaj piše o tem, če ima senzor. Moj drug starejši disk (ibm) ne pokaže nobene temp.
End transmission.

Zgodovina sprememb…

e-marko ::

Meni Active SMART programček kaže temperaturo ata in sata diskov. Plata je Abit nf7s v. 2, diska pa Hitachi 160GB sata in ata.
Mogoče ti kaj pomaga...

LP
...somebody, somewhere...

cune ::

e-marko.... najlepša hvala!!!

imam 53 stopinj sam sta 2 diska en na drugmu. je malo preveč sam bomo vidli kako bo z vodnim hlajenjem. hladil jih bom pa s strani.

hvala!!!

e-marko ::

Ni problema! Sem vesel, da dela.
Temperature pa so res malo visoke. Jaz imam okoli 37, 38 stopinj. Pri 40 imam nastavljen že alarm. :) Pa sta tudi eden nad drugim. Vpeta v gumice in pred njima en večji vent na malih obratih, ki ga kontroliram po potrebi z doma izdelanim kontrolerjem. Cpu in grafo pa hladim z vodo.

Javi potem, kako se bo kaj obneslo hlajenje.

LP
...somebody, somewhere...

TribesMan ::

Zadnja verzija programa SpeedFan zna prebrati temperaturo SATA diskov... preverjeno. Verzija 4.24

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

aha981 ::

a temperatura diska 47stopinj je ze kar veliko a ne...???

zdravo al nezdravo??
//ni podpisa sploh!

cune ::

slišal sem, da kar je nad 50 stopinj, da je treba hladit. prijatlu je pa delal disk tudi pri 75 stopinjah...

BananaMan ::

v mbm mi senzor 5 kaže isto temperaturo kot socket, = 44 stopinj. da ni naključno enaka, sm povečal obrate na ventu k piha na disk, pa ni blo spremembe :/
junkie

SebaR ::

a temperatura diska 47stopinj je ze kar veliko a ne...???

Meni moj Hitachi nikoli ne gre čez 35°pa sem mu dal vseeno vent spodaj, tako da mislim da kar je čez 40 je dobro dati en mali ventilator spodaj, da le nekaj piha po njemu, pa seveda ne pozabimo na prevetreno ohišje ;)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

flashek ::

js mam maxtorja 200gb sata pa mam en venitlator 80mm naret da piha nanj...pa mam okrog 27 stopinj
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

Jan987 ::

jest mam 2 ibm (80 in 20giga) pa sta čist en pod drugim pa temperatura ob polni obremenitvi (ko se kakšni večji fili iz enga na druzga prenašajo ne preseže 45stopinj. Drugač je pa 28


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234132 (11347) BaRtMaN
»

Temperature

Oddelek: Pomoč in nasveti
291907 (1508) joker16_7
»

Kake temp diskov imate in kdaj je prevec?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442551 (1728) Mr.B
»

Program za preverjanje temperature procesorja

Oddelek: Navijanje
172106 (1781) Overlord
»

Še kakšna je temp. HDD

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141143 (941) SkIDiver

Več podobnih tem