» »

Temperature

Temperature

buick ::

Mene pa zanima pod kaj moram iti, da najdem razne temperature segrevanja računalnika...matična, grafična, procesor...Nekako ne najdem in ne najdem..
Hvala.

asus ::

Boš moral pa kak program si dat , kot je mbm ,speedfan ipd... Lahko pa tud v bios pogledaš;)

joker16_7 ::

V Biosu bo še najboljš, ker večina programov je namenjenih le določenim komponentam (posebej CPU, GPU,..........). Redki so tisti, ki imajo podatke večih temperatur. Zato bi tudi jaz prosil, če ima kdo kak progra, ki ti kaže vse temperature sistema, tako kot je naštel buick (matična, proc, grafa, RAM-i, SB,....). Jaz osebno poznam program Everest, vendar ni preveč zanesljiv, kar se temperatur tiče, tako da prosim za čim več predlogov in linkov..........0:)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

asus ::

Joker glede na to, da imaš asus plato mislim da je najbolje da uporabljaš pc-probe 2, ki ti kaže direkt iz biosa.Za gpu pa pač nvidia control panel,pri ati pa atitool ipd...

edit:Drugače pa mislim da je za ostale MBM5 najboljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

joker16_7 ::

Hvala Asus. Probe 2 itak skos uporabljam sploh ko sem navijal in tudi sedaj da vidim če se kaj pregreva in kakšno je stanje. Za grafo si rekel nvidia control panel (a to je že zram grafe al ga z neta skinem?). MBM5 pa
že downloadam..........:D ;) ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Izi ::

V BIOS-u vidiš ponavadi samo temperaturo za CPU in Chipset.
Temperaturo GPU pa vidiš v grafičnih driverjih.
Te temperature so vedno točne.

Raznorazni programčki za merjenje temperatur pa niso vsi primerni za vsako matično ploščo, ker nimajo podpore za določen senzor. Različnih senzorjev za temperaturo je malo morje in nekateri programi te vprašajo kateri senzor naj uporabi za določeno merjenje, da bo prikaz točen. Zato bi moral poznati oznake vsakega temperaturnega senzorja, če hočeš uporabiti katerikoli program.

Najbolje pa je uporabiti programček, ki ga priporoča proizvajalec matične plošče in je vedno tudi priložen na plošči, ki jo dobiš zraven matične. Ta vedno deluje vredu in je že nastavljen na senzorje za točno tisto matično kateri je priložen.

Torej vtakni v računalnik CD ploščo od matične in pobrskaj za dotičnim programčkom, ki bi skorajda moral biti na CD-ju.

joker16_7 ::

Saj sedaj imam ze vse. Samo za grafo me se zanima
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

stock ::

SpeedFan ma use, je bolj preprost program -tolk boljšu.
Za grafično pa u driverjih... npr-desn klik miške >NVIDIA zaslon..

MBM5 zelo nepriporočam

joker16_7 ::

Sem dal. Desno klik - nVidia control Panel - potem še zaslon. In sedaj? :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

asus ::



lol

joker16_7 ::

Tam ko maš ti nvidia display mam js nvidia control panel. In kaj naj nardim?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Izi ::

Pti ATI-ju in nVidi-i je Control panel neuporabna novotarija, ki je narejena za noobe.
Ne razumem zakaj nam oboji hočejo vsiliti to neuporabno novotarijo.

Če hočeš imeti kakršenkoli uporaben nadzor nad svojo grafično moraš Control panel takoj preklopiti nazaj v dobri stari klasični pogled.
Odpri NVIDIA Control Panel in pojdi v tab "Poglej" in tam izberi "Uporabi klasični način programa NVIDIA Control Panel" in nato klikni gumb "Vredu".

Sedaj boš imel tako, kot je na asusovi sliki.

joker16_7 ::

OK, hvala. Je šlo tako kot si rekel. Thanks. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

joker16_7 ::

In te temperature so najbolj točne, kar se vseh drugih programov tiče? Kar kul; jaz mam 34 stopinj (water cooling)............>:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Izi ::

Namenski programčki imajo to prednost, da ti vse te temp. zberejo na enem mestu in jih lahko stalno spremljaš, poleg tega ti kažejo še število obratov ventilatorjev in voltaže na posameznih delih. To rabiš samo med navijanjem računalnika.

Ko ugasneš igro, ki si jo dolgo igral ti temp. GPU-ja že v dveh sekundah pade za 10°Celzija in preden ti prideš v driverje, da bi pogledal kako vroč je GPU je temp. že skoraj na normalni. Zato se pri navijanju uporabljajo namenski programčki, ki ti temp. merijo tudi med igranjem in nihanja po možnosti zapisujejo tudi v graf, da lahko kasneje pogledaš kako se je temp. spreminjala.

Temp. se vedno merijo in zapisujejo med največjo obremenitvijo.
Kritične temp. preden uničiš določene komponenete so približno CPU - 70°C, Chipset - 90°C, in GPU - 120°C.
Seveda teh temp. ne moreš nikoli doseči, ker ti vse prej zablokira.
Če vse normalno deluje temp. NE SMEJO preseči za CPU - 50°C, Chipset - 60°C in GPU - 90°C, to velja za nenavite komponente med močno obremenitvijo.
Sredi poletja moraš imeti po celodnevnem igranju Gothica 3 ali kaj podobno zahtevnega, temp. približno za CPU - 45°C, Chipset - 50°C in GPU - 75°C, če je tako potem imaš dobro hlajenje.

amigo_no1 ::

Tudi za diske niso priporočljive visoke temperature (55+).

joker16_7 ::

joj Izi, ti si na pol profesionalec. Tako strokovno si to razložil da zdaj pa res vse kapiram. res hvala. Pa še to. Res obvladaš.......>:D

P.S. temperature imam po tvojim navodilih popolnoma normalne. GPU - brez špila - 34....CPU.....29 (navit na 3,42).....Chipset 36...to je to...:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

Izi ::

jeje997, ja na diske sem čisto pozabil. Oni nikoli ne zablokirajo ali delujejo kaj slabše, če so prevroči ampak se jim pa močno zmanjšuje življenska doba.

Disk, ki deluje 24 ur na dan pri temperaturi 35°C bo brez problemov zdržal tudi več kot 10 let (vsaj mislim tako :D )
Isti disk pri 55°C bo zdržal nekje med 2 do 3 leta.

Najbolje je da vhodni ventilatorji, ki pihajo zrak v ohišje računalnika pihajo direkt čez vse diske, tako bodo diski vedno na okoli 35°C.
Če za preizkus na mojem računalniku ugasnem oba ventilatorja, ki pihata v noranjost direkt na diske, se temperatura ob intenzivnem branju z diskov, dvigne tudi čez 50°C in to že v nekaj minutah.

Dokler nisem tega ugotovil so mi diski "brez vzroka" crkovali na vsaki 2 leti, odkar jih imam za ventilatorjem ni crknil še nobeden že 4 leta, pa imam v povprečju 3 diske v vsakem računalniku.

joker16_7 ::

samo eno vprašanje še Izi. Kako oz. s katerim programom lahko vidim kakšna je temperatura diskov oz. diska ker imam samo enega? :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

M-XXXX ::

Procesor brez problema prenese 80C ali več!

joker16_7 ::

Ja. Preden crkne. Ampak laufa lahka pa na maksimalno 60-65 stopinjah, ker potem že ne more delat več stabilno. Pa Iziju jaz bolj verjamem ker vidim da res pozna zadeve. :D ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

M-XXXX ::

Ja. Preden crkne. Ampak laufa lahka pa na maksimalno 60-65 stopinjah, ker potem že ne more delat več stabilno.

To bi pa spodbijal- Svojga sem ganlaj do ene 85 pa je bil ČISTO stabilen!

ST-777 ::

joker16_7 : "...Kako oz. s katerim programom lahko vidim kakšna je temperatura diskov..."

EVEREST in SpeedFan pokažeta temperaturo diska.

Ena od zadnjih brezplačnih verzij EVEREST Home Edition 2.20:

http://www.softpedia.com/get/System/Sys...

joker16_7 ::

Oba programa imam. Lako pa rečem da nista zanesljiva, kar se tempeartur tiče. Če bi pa mal temo nazaj prebral pa bi vido da sem ga že nekajkrat omenil da ga mam in me zanimajo druge alternativne možnosti........:D >:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

ST-777 ::

joker16_7 : "...Oba programa imam. Lako pa rečem da nista zanesljiva, kar se tempeartur tiče..."

Pri meni oba programa kažeta isto temperaturo diska, zato sklepam, da sta zanesljiva. In ko en program pokaže temperaturno spremembo, jo pokaže tudi drugi.

Me pa zanima, po čem sklepaš, da EVEREST in SpeedFan nista zanesljiva ?

joker16_7 ::

Zato, ker je pri meni ravno obratno. Razlika v njunih temperaturah je cca. 3-4 stopinje, včasih 5 ali celo več. Po tem sklepam. Je pa lepo da tebi delata usklajeno. Ne vem zakaj ne meni? Morda pa gledam pri SpeedFanu napačno temperaturo?:D Za disk je temperatura HD0? Imam prav? Potem zagotovo nista zanesljiva........ali pač? :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Mr.Ecko ::

Da imaš pregled nas vsem si nabavi everest.polna verzija se dobi v cvetličarni.:D

ST-777 ::

joker16_7 : "...Za disk je temperatura HD0? Imam prav?..."

Sem pravkar pogledal, EVEREST kaže 35 stopinj in SpeedFan pri HD0 ravno tako 35 stopinj. Za disk pa pri SpeedFan razen HD0 nimam druge oznake.

Kaličopko ::

zaprto okno:
:D

odprto okno:
:D







igr pa nism igrov vsaj že en dan, pržganga mam cca 3 tedne, kišta je odprta, pa ventilatorji so čisti:D

Zgodovina sprememb…

joker16_7 ::

Sem si potegnil dol posodobitev Everesta. No zdaj imam pa res enaki temperaturi tako v Everestu kot v SpeedFamu. Zgleda da je blo kaj narobe s prejšnjo verzijo. Ker je blo pa prej 4 stopinje razlike. Res zanimivo. No v glavnem; zdaj dela. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri program za gledanje temperature procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
132264 (1931) easyrider3
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234048 (11263) BaRtMaN
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728714 (6113) Vuli
»

Dela komu 6600 GT v speedfanu?

Oddelek: Programska oprema
6967 (890) Icematxyz
»

temperatura sata diskov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302893 (2267) Jan987

Več podobnih tem