» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
56 / 86
»»

d4vid ::

Ja, ampak ta možnost (Skype) je vgrajena že v sam Windows 10 Phone, medtem ko moraš na androidu namestit še kako aplikacijo.
W10P ima nekaj lušnih funkcij, ki jih pogrešam na androidu. Sem imel Lumio 632. Superca telefon, ampak sem ga vseeno menjal za Note 4.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Motion ::

nič več, z aniversary updejtom ni več integracije skype sporočil v SMS app. Rabiš posebi app dat na telefon če se nemotim.

Modri dirkač ::

SMS-i so v skype-u
Everybody lies!

Lonsarg ::

Jap z novim skype appom sedaj pošiljam SMSe, vgrajene SMS aplikacije pa ne uporanljam več.

Kar še ne dela je da bi se ta sporočila avtomatsko pokavila tudi na PCju v aplikaciji(se zaenkrat pojavijo zgolj pod notifications), ampak če sem prav razumel je to v planu, še predno pride novi skype iz preview faze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

clix ::

Sicer so v default SMS app končno uvedli prikaz dostavljenosti SMS sporočila, v skype preview appu pa tega spet ni...

okica11 ::

ali je mogoče kdo usposobil prejemanje in pošiljanje SMS sporočil iz w10 pc v kombinaciji z w10m ? Problem je ker Messaging app na PCju ne kaže "settingsov" :(



PC: w10 ver 1607 build 14393.321
fon: w10m ver 1607 os build 10.0.14393.321

edit: na telefonu je nastavljeno normalno kot kaže v tem članku, ne morem pa nastaviti na pc http://www.windowscentral.com/messaging...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: okica11 ()

mat11 ::

A ni prevzel Skype to?
mat

boolsheat ::

okica11 je izjavil:

ali je mogoče kdo usposobil prejemanje in pošiljanje SMS sporočil iz w10 pc v kombinaciji z w10m ? Problem je ker Messaging app na PCju ne kaže "settingsov" :(



PC: w10 ver 1607 build 14393.321
fon: w10m ver 1607 os build 10.0.14393.321

edit: na telefonu je nastavljeno normalno kot kaže v tem članku, ne morem pa nastaviti na pc http://www.windowscentral.com/messaging...


To so opustili! Sedaj so SMS-i pod Skype Preview aplikacijo.

okica11 ::

Aha, se pravi na PC zaženem Skype Preview in se vpišem s svojim microsoft računom, potem pa... Hvala za pomoč :)

clix ::

Zenkrat ta funkcija deluje samo na windows insider buildih. Če nisi insider, boš moral še kak mesec počakat.

boolsheat ::

A na desktopu moraš biti na insider buildu, da ima skype preview vključeno možnost pošiljanja SMS-ov?

Malajlo ::

Na PCju nisem insider, pa sem pošiljal SMS direktno. Zdaj, ali mi je Cortana pomagala, ali pa iz People huba, se pa ne spomnim.

clix ::

boolsheat, tako je.

Sicer pa lahko že sedaj pošiljaš SMS sporočila iz PC-ja, samo s pomočjo cortane.

darkolord ::

clix je izjavil:

Sicer pa lahko že sedaj pošiljaš SMS sporočila iz PC-ja, samo s pomočjo cortane.
Tole je sicer na prvi pogled super, samo meni pa to dela FUL nekonsistenčno. Včasih pošlje takoj, včasih čez XXX časa, včasih pa sploh ne.

okica11 ::

Ok, še bo čakanja. Hvala vsem (nisem insider, ampak posodobim takoj, ko dobimo vsi "navadni" smrtniki :) )

clix ::

darkolord je izjavil:

clix je izjavil:

Sicer pa lahko že sedaj pošiljaš SMS sporočila iz PC-ja, samo s pomočjo cortane.
Tole je sicer na prvi pogled super, samo meni pa to dela FUL nekonsistenčno. Včasih pošlje takoj, včasih čez XXX časa, včasih pa sploh ne.

Ja, res je. Mam jaz tudi take izkušnje.. Upam da bo preko skype-a zadeva bolj zanesljiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

andromedar ::

Glede na to, da je ta tema že bolj ali manj umrla, predvidevam, da vas je večina že podturila svoje w10m naprave komu drugemu, ker je se zadeva zdaj očitno res zaključuje. V bistvu celo malo prej, kot sem napovedal.

http://www.pcworld.com/article/3137035/...
Eh?

Zgodovina sprememb…

boolsheat ::

Nadella včeraj:
MR. BAKER: Given how important mobile is, is that a logical development for you?
MR. NADELLA: We have devices which are phones today. But the place where we are focused is, what is the unique thing that our phone can do? So for example, we have a phone that can replace your PC, the same way that we have a tablet that can replace your laptop. Those are the categories we want to create. We need some new form, new function, new value added.

http://www.wsj.com/articles/microsoft-c...

Lonsarg ::

W10 software je veselo v razvoju, updati bodo očitno veliko dlje kot za Androide, tako da bodo W10 telefoni veliko kasneje obsolete.

Zaradi tega, ter ker se je razvoj hardwera ustavik bo moja 930 zihr zdežala(zdržala v smislu da ni nič konkretno boljšega na trgu) še kako leto ali dve. Potem pa bodisi naslednik od Google Pixel, ali pa naslednik HP-jevega Elite 3x. Vse ostalo na trgu je krš.

Še vedno čakam sicer na kako revoluciji pametnih ur, ki so dovolj konkretne da 100% nadomestijo telefon. Tehnologija za velke 3-4" upogljive ekrane na zapsetju obstaja samo kako podjetje se mora zmigat pa to v produkt spravit.

andromedar ::

Pametne ure so se izpele in gredo po poti netbookov. W10 phoni so že dolgo obsolete. V bistvu (na zalost) nikoli niso bili non-obsolete.
Nedella pa klasično mešanje megle, ko ne smeš povedat tistega, kar te novinar sprašuje,... ker bi te veliki delničarji fentali.
Že to da na konferenci niti ne omenijo W10 phone ali karkoli glede telefonov...je jasno vsem (razen...) kaj pomeni.
Eh?

cekr ::

Enkrat se boš že moral navadit, da če omenjajo Windows 10, velja to za vse platforme.
Mogoče ni bilo eksplicitno kje omenjeno, toda programi, ki jih predstavljajo, so vsi UWP.
Kar pomeni, da so tudi za Win10M oz. za majhne mlinčke.
MS ima toliko denarja, da si lahko privošči razvoj za prihodnost. Kar tudi delajo v tem primeru.
Zato vzporedni razvoj za vse platforme. Kdor ima vklopljen insider na vseh zadevah hkrati, lahko vidi po verziji in po funkcijah, da gre vse vzporedno.

@andromedar: Google bo tudi prišel do točke, ko bo moral razvit sistem na novo. Android je enostavno preveč zapackan. Zato pa aparati po nekem času čudežno ošvohnijo. iOS pa še ni prišel toliko daleč, saj se nič ne dogaja. Že od vsega začetka je enak.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatjek ::

Meni so pa tile UWP, kolikor jih sedaj je na voljo, zelo všečna zadeva, precej bolj, kot sem mislil, da mi bo :)

Tema o Windows mobile pa ni izpeta, nekateri so res obupali, drugi pa preprosto nimamo (več) toliko težav, kot jih je bilo in enostavno ne načenjamo nekih diskusij okrog težav...

krneki0001 ::

Nekateri nimamo nič težav in nam vse deluje na L640, L920 in L1020. Na L720 pa imam še vedno 8.1, ker ima samo 512Mb rama.

okica11 ::

Zaradi tega, ter ker se je razvoj hardwera ustavik bo moja 930 zihr zdežala(zdržala v smislu da ni nič konkretno boljšega na trgu) še kako leto ali dve. Potem pa bodisi naslednik od Google Pixel, ali pa naslednik HP-jevega Elite 3x. Vse ostalo na trgu je krš.
+1 (po več kot 2 letih še vedno na 930ki in razen staranja baterije nimam pripomb... W10 se *vedno* izboljšuje in počasi gre na boljše, ne na slabše-ima pa seveda še vedno svoje hibe)

On topic: je kdo uspešen pri stream-anju glasbe is onedrive music folderja na W10 telefon? Pesem je zagotovo v one drivu, samo groove music na fonu mi je ne najde :(

beta1 ::

One drive MP3 stream, mogoče Smart Player?

PrihajaNodi ::

okica11 je izjavil:

Zaradi tega, ter ker se je razvoj hardwera ustavik bo moja 930 zihr zdežala(zdržala v smislu da ni nič konkretno boljšega na trgu) še kako leto ali dve. Potem pa bodisi naslednik od Google Pixel, ali pa naslednik HP-jevega Elite 3x. Vse ostalo na trgu je krš.
+1 (po več kot 2 letih še vedno na 930ki in razen staranja baterije nimam pripomb... W10 se *vedno* izboljšuje in počasi gre na boljše, ne na slabše-ima pa seveda še vedno svoje hibe)

On topic: je kdo uspešen pri stream-anju glasbe is onedrive music folderja na W10 telefon? Pesem je zagotovo v one drivu, samo groove music na fonu mi je ne najde :(



Sem sprobal vse Samsungove telefone. Nobeden nima boljse kamere od 920 s flasem je pa se enkrat hitrejsa kot s flasem od samsungov. Zal mi je za Nokio oz WP.

Malajlo ::

L920, vsaj moja, je robove fotk pacala. Omnia7 je lepše delala. Je pa L920 v temi čista zmaga. Nočnih posnetkov imam ravno z L920 veliko.

cekr ::

Do katere verzije win10 gre L920 ?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Trance4mer ::

Malajo, smem vprašat, kaj fotografiraš ponoč z 920, ker sem že sam fotku ponoč, pa nikol nisem zadovoljen ?

cekr ::

Zgleda, da bo Surface Phone vendarle na Intlovem procesorju.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Branimir ::

A to pomeni, da ne bo ARM?
i7-10700 (16 thread @ 4.8GHz)
16GB RAM DDR4, 500GB NVMe SSD, 500GB SSD, 480GB SSD, 1TB HDD, 2TB HDD
Gigabyte RTX 2070 Super

boolsheat ::

Od kje ta info?

cekr ::

Sicer še vprašaj, je pa možno, da je res.

https://windowsunited.de/2016/11/04/tea...
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krneki0001 ::

To lahko pomeni, da ne bo treba podpore za arm in da bodo vse aplikacije laufale tako na telefonih, kot na tablicah/prenosnikih in desktopih. Pa več procesorske moči lahko to tudi pomeni.

klinker ::

Se edino kar jih lahko spasi, oz. ce bo temu res tako, si nazaj umislim Win fon :)

Kaj ::

Ej kok je garancije za lumio 930? (Mobitel)

cekr ::

klinker je izjavil:

Se edino kar jih lahko spasi, oz. ce bo temu res tako, si nazaj umislim Win fon :)


Boš dal 800€ ali več?

To bodo samo še premium telefoni z večjo dodatno vrednostjo.
Vprašanje je tudi, kako jih bodo sploh poimenovali, saj bo to pomenilo, da so Surface PRO z manjšo diagonalno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Motion ::

Kaj je izjavil:

Ej kok je garancije za lumio 930? (Mobitel)


2 leti kot večina telefonov.

PrihajaNodi ::

Meni je zanimivo, kako imam na Androidu nastavljeno samodejno sinhroniziranje z g. accountom, kjer se mi niti kontakti niso sinhronizirali, medtem pa Lumija pošlje direktno vse slike na one drive, kontakte, sporočila pa na Outlook.

klinker ::

cekr je izjavil:

klinker je izjavil:

Se edino kar jih lahko spasi, oz. ce bo temu res tako, si nazaj umislim Win fon :)


Boš dal 800€ ali več?

To bodo samo še premium telefoni z večjo dodatno vrednostjo.
Vprašanje je tudi, kako jih bodo sploh poimenovali, saj bo to pomenilo, da so Surface PRO z manjšo diagonalno.


Ce bo res X86 s cistokrvnimi winsi vsekakor, ker tako ne potrebujem prenosnika za dolocene zadeve. Za crap mobile OS pa niti da je fon zlat ne dam 800€

PrihajaNodi ::

klinker je izjavil:

cekr je izjavil:

klinker je izjavil:

Se edino kar jih lahko spasi, oz. ce bo temu res tako, si nazaj umislim Win fon :)


Boš dal 800€ ali več?

To bodo samo še premium telefoni z večjo dodatno vrednostjo.
Vprašanje je tudi, kako jih bodo sploh poimenovali, saj bo to pomenilo, da so Surface PRO z manjšo diagonalno.


Ce bo res X86 s cistokrvnimi winsi vsekakor, ker tako ne potrebujem prenosnika za dolocene zadeve. Za crap mobile OS pa niti da je fon zlat ne dam 800€


Zakaj WS crap OS?

klinker ::

Kaj?

PrihajaNodi ::

Zakaj JE wp OS crap?

klinker ::

Preberi temo za nazaj. Sem se mucu pol leta, pa pac ni to to in sel nazaj na Nexusa, ker pac dela kot se zagre.
Ampak napram X86 OSi so itak vsi mobile crap. Da obstaja iPhone z MacOS ga takoj kupim, bi pa pure Winsi bli tudi ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

PrihajaNodi ::

klinker je izjavil:

Preberi temo za nazaj. Sem se mucu pol leta, pa pac ni to to in sel nazaj na Nexusa, ker pac dela kot se zagre.
Ampak napram X86 OSi so itak vsi mobile crap. Da obstaja iPhone ali iPad z MacOS ga takoj kupim, bi pa pure Winsi bli tudi ok.


Kako ti dela nexus sinhronizacijo z g. accountom? Ti deluje?

klinker ::

Jup, dela super. Ze leta nisem kopiral kakih stikov pri menjavah naprav, niti na WP ni blo tezav.

Aha, sem komaj zdaj vidu tvoj post.
Cudno da ti ne dela, ker s tem nisem na nobenem fonu se imel tezav.
Imas pod racunom vklopljen sync za stike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

solatjek ::

Saj z Win 10 mobile na začetku je bilo mučenje, hroščev za izvoz, kamera javljala napako, aplikacije so krešnile kot po tekočem traku, kak freeze se je zgodil pa tudi reboot. Baterija se je kurila, aparat segreval... Vsega tega sedaj že lep čas ni več, edino kar je ostalo je težava s svetlostjo in počasno zbujanje na L950, pa še to se da zaobiti, če izklopiš samodejno svetlost. Ostalo deluje super in brez težav, tako bi moralo že prvi dan!

MrNighthawk ::

Sem bil nekaj ur prisiljen uporabljat Lumio 925 z Windows 10... zdaj jo pa prodajam za 50€ Anyone? Sicer mi je sam izgled OS še vedno všeč...ampak delovanje...no če koga zanima nakup...

PrihajaNodi ::

slike? je ocuvana? kaj je z delovanjem? Lumia 925 ni za w10!

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Ja, je presvoh...samo Snapdragon 800 in 2gb rama :))
««
56 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546918 (25623) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431661 (27313) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527337 (17727) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513714 (11304) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841987 (33235) boolsheat

Več podobnih tem