» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
57 / 86
»»

KTr1sk ::

klinker je izjavil:

Preberi temo za nazaj. Sem se mucu pol leta, pa pac ni to to in sel nazaj na Nexusa, ker pac dela kot se zagre.
Ampak napram X86 OSi so itak vsi mobile crap. Da obstaja iPhone z MacOS ga takoj kupim, bi pa pure Winsi bli tudi ok.

evo telefone pure winsi heh http://www.gsmarena.com/htc_shift-1934....
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

klinker ::

A to je telefon :D
7" 800x600 in ostali srot ;((

konspirator ::

Gps fix time brez agps podpore (zunaj) na lumijah s qualcomm snapdragon čipsetom, kako dolgo traja ?

cekr ::

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

tabonir ::

Uporablja kateri digitalno denarnico Microsoft Wallet? ( https://www.microsoft.com/en-us/wallet )
na voljo je le "insiderjem". Bo to na voljo tudi pri nas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabonir ()

billy ::

Mislim da mora banka oz kartica to podpirat? Mogoče pa kak skrill al pa neteller to podpre, ker naše banke...

lopov ::

tabonir je izjavil:

Uporablja kateri digitalno denarnico Microsoft Wallet? ( https://www.microsoft.com/en-us/wallet )
na voljo je le "insiderjem". Bo to na voljo tudi pri nas?


Rabiš podprt telefon -- L640XL, L950(XL). Na moji L830 ne deluje zaradi starejše tehnologije NFC.

lopov ::

Ubistvu sem se zmotil pri modelih -- na strani z linka piše:

Make sure you have a compatible phone--such as the Microsoft Lumia 650, 650 Dual SIM, 950 or 950 XL--running Windows 10 and the Microsoft Wallet app. Check with your carrier for availability.

tabonir ::

Vem kateri modeli so podprti zanima me, če kdo to uporablja? Ne verjamem, da je to na voljo že tudi v SLO.

Malajlo ::

Na voljo samo v US. Niti kartic kar tako ne moreš vnesti ... V prvi verziji (wp7) si imel možnost vnesti kartico (ki je šla na account), jo poslikat, dodati info. Tole zdaj v naših koncih je pa bula. Niti walleta ne moreš zakleniti, ne slikati. Nada, zero, zip. Wanna back v.1.0!!!

solatjek ::

Evo, imamo verzijo 14393.448. Glede počasnega zbujanja Lumije 950 in osvetlitev na ničli - nič novega, bug še vedno prisoten!!! Očitno ne bodo NIKOLI tega uredili! Hvala Microsoft, počasi bom tudi jaz spet pričel gledati po androidu, čeprav sem z vsem drugim zadovoljen, preko tega bug-a enostavno ne morem.

Malajlo ::

Neeeee! Samo še midva vztrajava na tem obskurnem OS! Ki mu na vsake kvatre malo senzor ponagaja. Če greš na androida, kaj bom jaz?!?
Nekako se bom moral sprijazniti, da mi neka skripta s čudne reklame pojaha bootloader in niti factory reseta ne bom mogel narediti, ne da brskam po internetih, kje je pravi ROM. True story. Frišno, danes. V rit si vtaknite androida, resno.
Ta mobilna scena je nekje na ravni desktopov leta 97. Ko so bili vsi vsepovsod, pa noben pazil na nič, in windowsi so drek postali.

AvtoR ::

No ja, govorno navigacijo v slovenščini bi lahko končno porihtal, da bi spet delala.

diler515 ::

a se da kako shekat lumio 630 da bi šlo dat gor novejše builde, trenutno imam gor nekega starega iz časov ko je še bila podprta pa bi dal gor najnovejši stabilen build

solatjek ::

Malajlo je izjavil:

Neeeee! Samo še midva vztrajava na tem obskurnem OS! Ki mu na vsake kvatre malo senzor ponagaja. Če greš na androida, kaj bom jaz?!?
Nekako se bom moral sprijazniti, da mi neka skripta s čudne reklame pojaha bootloader in niti factory reseta ne bom mogel narediti, ne da brskam po internetih, kje je pravi ROM. True story. Frišno, danes. V rit si vtaknite androida, resno.
Ta mobilna scena je nekje na ravni desktopov leta 97. Ko so bili vsi vsepovsod, pa noben pazil na nič, in windowsi so drek postali.

Saj ne bom šel na androida, pač razjezilo me je včeraj, ko vidim, da je napaka ponovno oz. še vedno prisotna. Lumio bi ful pogrešal, appe imam vse, nekaj sem jih kupil, tako da nič ne manjka. Osvetlitev imam pa na ročno in aparat deluje b.p.
A veš, da imam jaz tudi eno službeno android tablico, na kateri se ne da povrniti v tovarniško stanje, izpiše boot loader error in se resetira.

PrihajaNodi ::

Na ms maps vam pokaze stevilko stevilko avtobusov mestnega prometa kot je to pri Google maps? Na windows 8.1 ne deluje.

OmegaM ::

Tudi sam vztrajam na svoji L930 in sem sel pred tremi tedni nazaj na w10m
Zaenkrat zadovoljen. Pred zadnjim buidom sem imel tezave z kamero, ko sem jo zagnal z fizicnim gumbom od strani, v kolikor sem zagnal z namizja je bilo v redu, v prejsnjem primeru je bila kamera sicer aktivna, le da ni bilo nobenih moznosti, ne za slikanje,.... Nic.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

mat11 ::

A je še pri komu po zadnjem updetu baterija slabša? Prej je bila že kar solidna.
mat

Modri dirkač ::

PrihajaNodi je izjavil:

Na ms maps vam pokaze stevilko stevilko avtobusov mestnega prometa kot je to pri Google maps? Na windows 8.1 ne deluje.

Ne deluje, ker bing nima podatkov.
transit zanesljivo (več ali manj) deluje samo na google maps.

Ma androida ne povoham več, če bom zamenjal, bo to iphone ali pa ostanem kjer sem.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

cekr ::

solatjek je izjavil:

Evo, imamo verzijo 14393.448. Glede počasnega zbujanja Lumije 950 in osvetlitev na ničli - nič novega, bug še vedno prisoten!!! Očitno ne bodo NIKOLI tega uredili! Hvala Microsoft, počasi bom tudi jaz spet pričel gledati po androidu, čeprav sem z vsem drugim zadovoljen, preko tega bug-a enostavno ne morem.


Mislim, da delajo nekaj na tem. Na zadnjem buidlu se zadeva obnaša malo drugače.
Včeraj se mi je sicer pojavil ta problem, vendar se je potem hitro tudi popravil. In tudi ni trajalo par sekund.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatjek ::

cekr je izjavil:

solatjek je izjavil:

Evo, imamo verzijo 14393.448. Glede počasnega zbujanja Lumije 950 in osvetlitev na ničli - nič novega, bug še vedno prisoten!!! Očitno ne bodo NIKOLI tega uredili! Hvala Microsoft, počasi bom tudi jaz spet pričel gledati po androidu, čeprav sem z vsem drugim zadovoljen, preko tega bug-a enostavno ne morem.


Mislim, da delajo nekaj na tem. Na zadnjem buidlu se zadeva obnaša malo drugače.
Včeraj se mi je sicer pojavil ta problem, vendar se je potem hitro tudi popravil. In tudi ni trajalo par sekund.

A se je problem sam popravil, brez da si telefon ponovno zagnal? Svetlost deluje po tem dogodku?

cekr ::

Ja, problem se je sam popravil. Svetlost deluje tako kot je treba.
Počakajmo pa še par dni, da se vidi, če ni bil samo slučaj.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

PrihajaNodi ::

PrihajaNodi je izjavil:

Na ms maps vam pokaze stevilko stevilko avtobusov mestnega prometa kot je to pri Google maps? Na windows 8.1 ne deluje.


Nihce ne ve?

Modri dirkač ::

Modri dirkač je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Na ms maps vam pokaze stevilko stevilko avtobusov mestnega prometa kot je to pri Google maps? Na windows 8.1 ne deluje.

Ne deluje, ker bing nima podatkov.
transit zanesljivo (več ali manj) deluje samo na google maps.


Ma androida ne povoham več, če bom zamenjal, bo to iphone ali pa ostanem kjer sem.

Se citiram ...
Everybody lies!

Dzhimen ::

Razmišljam o nakupu Lumie 650. Na MS Store UK je za študente cena ?98.10 (to je cca 115€ + zastonj poštnina).

Zdi se mi, da je tole kar ugodna cena za to kar dobiš. Ima kdo tale telefon in bi bil pripravljen delit izkušnje iz prve roke (ali OS deluje gladko kljub samo 1GB RAM-a)?
So kakšni razlogi proti nakupu tega telefona? Ali se bolj splača vzeti kak drug w10m telefon v podobnem cenovnem rangu?

solatjek ::

Imel sem sicer 640 z 1GB RAM in malo počasnejšim CPU pa je windows zelo dobro delal, brez nekih večjih zatikanj, tako da bi na 650 naj delovalo še hitreje. Pravijo da je kamera dobra, le baterija bolj slaba. Izgled aparata je zelo všečen.
Kaj pa 640XL na mobileshop.eu za enak denar z boljšo kamero in boljšo baterijo. Display sicer ni AMOLED, a tudi potraten ni, kar se baterije tiče.

Mitja358 ::

Imam L650 in nimam pripomb. Zelo všečen telefon z zelo solidnim delovanjem!

Dzhimen ::

Hm, zanimiv tale 640XL, ampak me še vedno ne prepriča... Kamero na telefonu uporabljam res zeloooo malo in še tisto kar jo, je "sam da je slika". To mi je res zelo pristranskega pomena. Baterija je sicer kar za 50% večja, kar bi mi zelo prav prišlo, ampak me še vedno nagiba k 650, ker je pač novejši model in ma par drobnih bombončkov, ekran naj bi bil opazno boljši, pa še estetsko se mi veliko bolj dopade in če v črni barvi ga lahko dobim (640XL na mobileshop.eu dobim za tako ceno v beli barvi, črna mi osebno veliko bolj ustreza).

Težka bo... Bom moral še mal premlet. Hvala obema za feedback! ;)

mat11 ::

https://www.microsoftstore.com/store/ms...
So pa Jade Primo telefonu precej spustili ceno, v ceni je še dock.
mat

M@73Y ::

Lumia 930, že par dni ne morem namestiti novega 10.0.14393.448 builda. Napaka 0x8018830f. Prenese ok, začne namestitev, pride do 7%, nato pa vrže na 100% in izpiše ta error.
Še kdo s tem problemom?
..jump into psytrance tunnel..

Modri dirkač ::

Izbriši aplikacijo Windows Insider, če jo imaš.
Zadeva ni več potrebna, ker je zdaj vključena v sistem.

Potem pojdi settings->update&security->Windows Insider programme in tam prekliči prejemanje insider buildov.

Ponovno zaženeš telefon in zadeva se bo namestila.
Everybody lies!

Anney ::

M@73Y je izjavil:

Lumia 930, že par dni ne morem namestiti novega 10.0.14393.448 builda. Napaka 0x8018830f. Prenese ok, začne namestitev, pride do 7%, nato pa vrže na 100% in izpiše ta error.
Še kdo s tem problemom?


Na mojih dveh je šlo normalno. Insiderja nimam nameščenega.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

lopov ::

M@73Y je izjavil:

Lumia 930, že par dni ne morem namestiti novega 10.0.14393.448 builda. Napaka 0x8018830f. Prenese ok, začne namestitev, pride do 7%, nato pa vrže na 100% in izpiše ta error.
Še kdo s tem problemom?

Sem imel enak problem na L83 in po vsakem neuspešnem prenosu sem resetiral napravo, nato je v 3. ali 4. poskusu namestilo v celoti.

Morda si nastaviš da je zaslon ves čas vklopljen, sam sem to naredil bolj iz preventive tako da ne bom trdil, da je ravno to pomagalo :)

stalker ::

Na moji L925 sem šel nazaj na 8.1 in jo uporabljam samo za snemanje, za ostalo imam OPO (nisem zadovoljen ne s telefonom ne z androidom spljoh). Sedaj se odločam med L640 XL in L650 zaradi W10. Kako se telefona obneseta pri snemanju zelo glasnih stvari (koncerti, snemanje benda na vajah ipd)? Na YT ne dobim nič, lahko pa samo pohvalim L925, ker ne glede na glasnost je zvok zmeraj čist.

Dzhimen ::

L640XL ima boljšo kamero. Za mikrofon ne vem, ampak človek bi nekako predvideval da bo tudi mikrofon malo boljši... Nevem no, bo kakšen lastnik povedal iz prve roke. :D

M@73Y ::

Modri dirkač je izjavil:

Izbriši aplikacijo Windows Insider, če jo imaš.
Zadeva ni več potrebna, ker je zdaj vključena v sistem.

Potem pojdi settings->update&security->Windows Insider programme in tam prekliči prejemanje insider buildov.

Ponovno zaženeš telefon in zadeva se bo namestila.

Točno tako. Najlepša hvala, update mi je sedaj namestilo brez težav.
..jump into psytrance tunnel..

okica11 ::

Ima še kdo probleme z messenger beta/facebook beta probleme? iz FB kliknem na sporočila, ki se odprejo, potem pa tam več ne morem ničesar klikniti. Reinstall aplikacij ni pomagal. L930 no-ring

cekr ::

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Anney ::

okica11 je izjavil:

Ima še kdo probleme z messenger beta/facebook beta probleme? iz FB kliknem na sporočila, ki se odprejo, potem pa tam več ne morem ničesar klikniti. Reinstall aplikacij ni pomagal. L930 no-ring


A aplikacija FB pa ti dela normalno? Midva imava oba enake aparate L930 in meni FB normalno dela njej pa kar naprej heca (postane neodziven) in pomaga samo ponovni zagon. Na mojem pa še enkrat ni zatrokiral. Uporabljava pa aplikacijo Facebook od Facebook Inc.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

OmegaM ::

Meni fb aplikacija deluje bp.
Sicer jo redko uporabljam in grem v veliki meri na fb samo preko brskalnika.
Baterija je solidna.
Baterija mogoce drzi dlje ze zaradi sinhronizacije-backupiranja podatkov. Sem malo spremenil nastavitve.
Se malo pa bo telefon 2leti in pol v moji lasti.
Katera navigacija je v redu? Danes sem testiral Sygic. Moram peiznat, da glede na here drive ni tako segrevalo telefona pa tudi baterija se ni tak praznila.
Nekatere stvari glede bastavljanja cilja so malo hecne.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

okica11 ::

@Anney Res zanimivo ! tudi jaz uporabljam uradni aplikaciji (od FB). Ja točno tako.. FB še nekako dela, chat pa 98% ne. In točno tako, pomaga mi samo restart telefona (ali pa mobilni fb).

nejcek74 ::

okica11 je izjavil:

Ima še kdo probleme z messenger beta/facebook beta probleme? iz FB kliknem na sporočila, ki se odprejo, potem pa tam več ne morem ničesar klikniti. Reinstall aplikacij ni pomagal. L930 no-ring

Isto, vsake toliko (par mescev) moram resetirat zaradi FB mesengerja. Reinstal instalcije ne pomaga.

Modri dirkač ::

MS-ov facebook je bil precej boljši app.
Original FB app se pa zaganja 100 let.
Everybody lies!

okica11 ::

Bom poskusil najprej z resetom telefona. Na hitro: je dovolj reset v nastavitvah, ali je potreben/priporočen kak drug postopek "reseta" telefona ?

Hvala

nejcek74 ::

jaz samo switch off / switch on pa zopet FB massenger dela

Anney ::

Hecna težava appa je tole, meni še nikoli ni zaštekal, moji pa vsaj 1x na teden. enaka modela fona le da enen iz nemškega trga (šteka), drug iz simobila (ne šteka).
Od MS aplikacije FB že dolgo nisem uporabljal, mi je od FB inc boljša.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

solatjek ::

Živjo, danes je bila posdobitev v trgovini za app Telefon. Kdo ve, kaj odpravlja za ene težave? Morda delovanje senzorja bližine med klicem? :) pobožna želja.... Visualno ni sprememb, vsaj jaz jih ne opazim.

cekr ::

App telefon nima veze s tem senzorjem.
Zdej je pa že par dni oz. od updata, da ni bilo problema z osvetljitvijo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatjek ::

Na katerem buildu pa si?

stalker ::

Si kdo od vas lasti L640XL?
««
57 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546667 (25372) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431395 (27047) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527246 (17636) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513644 (11234) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841724 (32972) boolsheat

Več podobnih tem