» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
55 / 86
»»

mat11 ::

Je kdo na insider, pa da je tam uredu? Ali ste pogledali če imate v extras še možnost korigacije svetlosti pri avtomatiki?
mat

servo ::

Nastavitev svetlosti imam pod nastavitvami zaslona - na 950, fast

mat11 ::

Ja to imam tudi jaz in sem imel prej. Imel si pa še v extra, color setings. Kjer lahko spreminjaš toplino barve si imel tudi dodatno nastavitev svetlosti, nato pa se je avtomatika temu prilagajala.

https://www.google.si/imgres?imgurl=htt...

Približno tako kot je na desni sliki, to sicer mislim da je za 630tko.
To sem imel še do zadnjega updeta v torek.
mat

BlackGuard ::

mat11, tudi jaz ne najdem vec te nastavitve (pri 950 xl)

tabonir ::

BlackGuard je izjavil:

mat11, tudi jaz ne najdem vec te nastavitve (pri 950 xl)


Barvni profil se še da nastaviti na 950 XL. V -nastavitvah-dodatki-barvni profil-dodatno.

BlackGuard ::

Potrjujem, barvni profil je. Prej sem mislil povedat, da ni vec nastavitev jakosti osvetlitve.

solatjek ::

BlackGuard je izjavil:

Potrjujem, barvni profil je. Prej sem mislil povedat, da ni vec nastavitev jakosti osvetlitve.

Hmm, to sem jaz imel na L640, ko sem kupil L950 tega še nisem videl na tem aparatu. Dajte mi povedal na L950, se da nastaviti, da se vzpostavi avtomatsko mobilna povezava pri prenosu MMS? Jaz te nastavitve nimam, na 640 je pa bila.

BlackGuard ::

Zdaj sem opazil, da so tudi za MMS po mojem nekaj spreminjali. Pred torkom sem imel prav posebej nastavitev, da naj pobere MMS tudi ob izključenih mobilnih podatkih.
Poskusi tako: Messaging->Settings->Change more settings for messaging->Automatically download MMS

Edit: zdaj sem poskusil prejet MMS ob izklucenih podatkih in mi ga ne pobere avtomatsko, sem jih moral rocno vzgat. Ne razumem zakaj so sli to spreminjat?!

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Izklop LTE, mogoče bo delal.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

BlackGuard ::

Sem imel izklopljenega. Je pa prej delal tudi na LTE-ju.

cekr ::

solatjek je izjavil:

To je Sw napaka, pojavi se po klicu oz. med klicem, takrat izgine nastavitev za branje pri sončni svetlobi pa tudi drugače se nivo svetlosti ne da spreminjati.
Če nič ne kličeš, se to ne zgodi. Če izklopiš avtomatsko prilagajanje svetlosti, se tudi ne zgodi.
Pred AU se mi to ni dogajalo.


Danes se mi je to zgodilo pa nisem imel avtomatskega prilagajanja.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatjek ::

Hmmm, če bo pa tako, je pa to res frustrirajoče, vsak dan ponovno zaganjat aparat!

Anney ::

Naj eden naredi reset na stock verzijo sistema, pa da se vidi, če je napaka že tam oz. se izlušči problem hardwara (firmware, zadnja verzija naj bi bila 01078.00053.16236.35xxx), lahko da je kakšna napaka softwara (zadnje nadgradnje) in se bo s posodobitvami odpravila.

Prejšnji firmware je bil 01078.00053.16025.xxxx (verjetno stock)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

cekr ::

Če te takoj ne moti, ta problem na podoben način tudi izgine.

Ta napaka se pojavlja že čisto od začetka.
Aparat pa imam že od decembra.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

mat11 ::

Z WP10 in njegovimi posodobitvami je prišlo in prihaja veliko novosti, za kater pa ponavadi sploh ne veš. Tole sem slučajno odkril in za XL model precej pripravno za enoročno tipkanje:
 Keyboard

Keyboard



Ali je kaj podobnega tudi za številčnico telefona? Številka 3 mi dela probleme. ;)
mat

AvtoR ::

Ali vam po zadnjih posodobitvah deluje glasovna navigacija? Pred dvemi meseci sem naredil hard reset in od takrat mi ne deluje več glasovna navigacija v zemljevidih. Malo nevarno je uporabljati navigacijo na katero moraš kar naprej gledati ?

Malajlo ::

Da je nisi dal na mute?

Anney ::

mat11 je izjavil:

Z WP10 in njegovimi posodobitvami je prišlo in prihaja veliko novosti, za kater pa ponavadi sploh ne veš. Tole sem slučajno odkril in za XL model precej pripravno za enoročno tipkanje:
 Keyboard

Keyboard



Ali je kaj podobnega tudi za številčnico telefona? Številka 3 mi dela probleme. ;)


Je še ena fora, če držiš preslednico jo lahko pomikaš po zaslonu gor dol. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

AvtoR ::

Malajlo je izjavil:

Da je nisi dal na mute?



Nimam na mute. Odkar sem od inštaliral Here maps (itak niso več delovali), mi ne deluje več glasovna vodenje. Sem imel že pred tem ta problem. Pustil sem navigacijo laufat kake pol ure in kar na enkrat je začela delovati glasovno vodenje. Sedaj sem jo nekajkrat pustil laufat po celo uro, pa enostavno ne deluje...

mat11 ::

Anney :
ja to sem vedel, nisem pa vedel, da jo tako lahko premaknem tudi levo, da jo je lažje uporabljati enoročno.
mat

Anney ::

Tudi enoročno upravljanje celega telefona je, če pridržiš tipko WIN, gre ekran na polovico.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

mat11 ::

To sem tudi vedel. Ne najdem pa možnosti, da bi lažje pritisnil številko 3, ko kličem(zaslon telefona med klicanjem). Ko pritisnem 3 je telefon blizu, da mi bo zdrsnil iz roke.
mat

mat11 ::

Včeraj naredil HR, pa se mi gmail kontakti nočejo sinhronizirati nazaj. Odstranil račun ga še enkrat naložil pa isto. Koledar se sinhronizira kontakti pa ne. Komu kaj jasno?
mat

Kaj ::

Je že kdo poslal mobitel na ta novi skupni servis iQor Hungary? Bo čas, da mi na Lumii 930 nekje porihtajo te zblojene mikrofone...

https://mspoweruser.com/microsoft-will-...
http://www.winbeta.org/news/microsoft-c...
https://www.iqor.com/solutions/aftermar...

Anney ::

Si testiral mikrofone z Lumia phone test programom?
Tukaj imaš link in poskusi. (več programov v mapi)
PROGRAMI
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

mat11 ::

Ti ni treba pošiljati na Madžarsko. Na Telerayu so mi zrihtali mikrofone na dveh 930tkah. Na srečo v garanciji.
mat

Kaj ::

Se pravi se te mikrofone dejansko da popraviti? Sem mislil,da bi blo potrebno osnovno ploščo zamenjati - in zato upal da bi blo mogoče glede na starost modela in še par drugih problemov na madžarskem več možnosti da mi dajo kar nov aparat. Verjetno nerealna pričakovanja ne? Plus nič se ne veselim teleraya....

Aja, hvala za link,sam si nekak ne upam kr enih programov z onedriva nalagat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

Anney ::

To so moji dokumenti, bodi brezskrbi, preverjeno. So pa uradne aplikacije.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

mat11 ::

Meni so jih, brez menjave osnovne plošče. Ne vem kaj vam je tak bav bav, Teleray, zaenkrat vedno pozitivne izkušnje. Eno 930tko so mi po večkratnem popravilu iste stvari tudi zamenjali za 950tko.
mat

Anney ::

Telefon jim moraš pa brez praske poslati. Mene so gladko zavrnili in me ne vidijo več, raje telefon v kanto vržem, banda. Na meni nebodo služili. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Alexius Heristalski ::

https://support.microsoft.com/sl-si/hel...

Dodatna pomoč
Če vam ti koraki za odpravljanje težav niso pomagali odpraviti težave s telefonom, kliknite tukaj (na voljo le v angleščini) za dodatno pomoč naših partnerjev iz podjetja B2X, ki je Microsoftov pooblaščeni ponudnik storitev za stranke.


Klik na povezavo me vrže na https://support.b2x.com, izgleda so prestavili podporo tja.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

cekr ::

To je znano že kar nekaj časa, da so ves support za telefone oddali tej firmi.
Čez kakšni dve leti bodo pa to firmo ukinili.
In tako bo pravljica o Lumii in Nokii končana. In podpora tudi.
MS pa bo lepo naprej živel do konca svojih dni.

Vmes se bo pa mogoče pojavil nov začetek. Okoli že kroži 26. tega meseca, ko bi se lahko pojavil neki Surface telefon.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

BlackGuard ::

Zanimivo, pri meni se problem s svetlostjo zdaj ze kaksen teden ni pojavil. Bomo videli kako bo naprej...

solatjek ::

Meni se na tazadnjem release buildu pojavi takoj po prvem klicu, le klic mora biti dovolj dolgi, kakih 20 minut in zdi se mi, da se to pojavi, če se pogovarjam prostoročno oz.malo na ušesu, malo prostoročno, torej da je telefon na mizi. Parkrat med pogovorom še dvotapnem pa parkrat pritisnem gumb za vklop in problem je tukaj. Ugotovil sem v glavnem, da je to definitivno povezano s klici, če ne kličeš, problema ni. Seveda mora biti samodejna svetlost vključena. Očitno nekaj zbluzi, ko telefon bližaš in oddaljuješ od ušesa. Težava je pa zagotovo programska, saj če z AIDA64 preveriš senzorje, vsi lepo delujejo.

Imam pa sedaj že cel teden izklopljeno samodejno svetlost in lahko počnem karkoli, pa problema s počasnim zbujanjem ni pa tudi ročno spreminjanje svetlosti ves čas deluje. Če to napako odmislim, je aparat fantastičen :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

mat11 ::

Matko37, misliš na današnjem bildu? Sem ravnokar razmišljal, da bi ga inštaliral, če so to popravili.
mat

Malajlo ::

niso popravili. pravzaprav se mi zdi, da je še slabše.

cekr ::

Ne vem, zakaj hudiča se mora vklopiti logiranje, če vklopiš napajanje. To bi lahko v vsem tem času že uredili oz. dali možnost izklopa.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatjek ::

Malajlo je izjavil:

niso popravili. pravzaprav se mi zdi, da je še slabše.

Se strinjam, na vsakem naslednjem buildu je še slabše, upam da enkrat tako zajebejo, da bodo končno sami ugotovili, da ta težava zares obstaja!

mat11 ::

Danes dobil posodobitev Fotoaparata( Camere), všečno bolj vidne nastavitve.
mat

BivšiUser2 ::

Še komu noče dl-jati zadnji fast ring update. Celo piše da je Windows Phone 8.1 verzije 10._zadnja_cifra

o Windows Phone 8.1 Preview Env Bundle - OS 10.0.14951.1000 update for all mobile phone devices
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Pazi pri tem buildu, če se ti zgodi tole:
When rebooting a phone on this build and Build 14946 from last week, the device appears to get "stuck" on the blue Windows logo screen during the boot cycle. We have identified 2 bugs causing this issue and working to check in fixes soon. However, being "stuck" is only temporary. Depending on which device you have, your phone may be in this stuck state for 20-30 minutes, but it will eventually progress to the Lock screen. There is no permanent impact from these 2 bugs, just an unexpectedly long boot time. Please don't reset your device! It'll take longer to reset the device than it will to wait for the boot cycle to complete.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Branimir ::

Imam težavo na Lumiji 640 W10M. Ko se mi je igra Asphalt 8 posodobila, mi zašteka na zaslonu kjer piše Gameloft in se ne zažene. Ali ima še kdo to težavo?
i7-10700 (16 thread @ 4.8GHz)
16GB RAM DDR4, 500GB NVMe SSD, 500GB SSD, 480GB SSD, 1TB HDD, 2TB HDD
Gigabyte RTX 2070 Super

Mitja358 ::

Uporabniki Lumie 650 in podobnih z AMOLED zasloni. Kje vam kaže Glance Screen, je to levo spodaj ali se pozicija spreminja? Ker meni kaže vedno levo spodaj in se bojim, da se bo zapeklo v zaslon. Sem skoraj preprićan, da se mi je ob nakupu lokacija spreminjala.

Branimir ::

Imaš opcijo, da se glance screen prižge, ko ga vzameš iz žepa. Ko stoji nekje na polici, ali je v žepu glance ne dela, ampak ko ga primeš v roke začne prikazovati uro...
i7-10700 (16 thread @ 4.8GHz)
16GB RAM DDR4, 500GB NVMe SSD, 500GB SSD, 480GB SSD, 1TB HDD, 2TB HDD
Gigabyte RTX 2070 Super

solatjek ::

Vir: Računalniške novice.

Mobilni operacijski sistem Windows Mobile 10 je po vsej verjetnosti obsojen na propad!

Čeprav mobilni operacijski sistem Windows 10 Mobile ponuja številne zanimive funkcije, je ta nepriljubljen tako med uporabniki kot proizvajalci mobilnih naprav. Nedavna raziskava analitske družbe AdDuplex je namreč pokazala, da se je delež mobilnega operacijskega sistema Windows 10 Mobile že drugi mesec zapored zmanjšal. Če se bo ta trend nadaljeval, se ji bo moralo podjetje Microsoft odreči, saj stroški razvoja visoki, koristi pa ni nobene.
 
Medtem ko je mobilni operacijski sistem Windows Mobile 10 nameščen na okoli 13,7-odstotkov mobilnih naprav Windows Phone, je starejši Windows Phone 8.1 prisoten na kar 78,2 odstotkih naprav. Starejše različice operacijskega sistema Windows Phone pa so nameščene na skupno 8,1 odstotkov mobilnih naprav, in sicer Windows Phone 8.0 najdemo na šest odstotkov naprav, starejši Windows 7.x pa na 2,1 odstotkih mobilnih naprav.
 
Med mobilnimi napravami Windows Phone je še vedno najbolj priljubljeni pametni mobilni telefon Lumia 535 (13,3 odstotni delež), z 8,8-odstotki pa mu sledi Lumia 640. Med napravami z mobilnim operacijskim sistemom Windows Mobile 10 pa s 13,5 odstotnim deležem prevladuje pametni mobilni telefon Lumia 550, sledita pa mu Lumia 535 (12,9 odstotni delež) in Lumia 640 (11,8 odstotni delež). Pametni mobilni telefon Microsoft Lumia 950 ima trenutno le 6,6 odstotni delež, super zanimivi HP Elite X3, ki lahko nadomesti prenosnik, pa najdemo šele na 36. mestu.

Kot kaže, imajo žal prav. Osebno mi je windows 10 mobile pri srcu, ampak je res velika ignoranca s strani MS pri nekaterih težavah, na katere veliko uporabnikov opozarja že mesece, npr. počasno zbujanje in svetlost na L950. S tem bodo počasi odgnali še preostale uporabnike...

Lonsarg ::

Novica, ki izpostavlja kot nekaj posebnega, da se delež Windows Mobile zmanjšuje je absurdna. Mislm halo, kako se pa naj ne bi zmanjševala, če pa je Microsoft nehal delat telefone in zdaj zaloge odprodaja.

To da bo delež padel skoraj na ničlo je jasno od kar je nehal delat telefone. Pričakuje se, da je nehal delat telefone v zameno za dogovor z kakim močnim OEMom da pride z celo serijo ven. Če takega dogovora ni, potem je pač res konec. Usoda OS-ov je pač v rokah OEMom in ne v rokah potrošnikov, kot nekateri zmotno mislijo.

Konec bo, če bo, samo v smislu tržnega deleža, ne razvoja. Ker Microsoft zdaj razvija za vse W10 naprave hkrati in bo tudi z skoraj 0% tržnim deležem delal nove builde.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mitja358 ::

Branimir je izjavil:

Imaš opcijo, da se glance screen prižge, ko ga vzameš iz žepa. Ko stoji nekje na polici, ali je v žepu glance ne dela, ampak ko ga primeš v roke začne prikazovati uro...


Lahko nastavim le cas prikaza. Sicer ce nastavim cas na 15 minut, se mi potem ugasne. Ampak bolj me skrbi, ko telefon cez noc polnim in je Glance ves cas prikazan ...

Se opravicujem, ker mi tipka "C s šumnikom" ne dela. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

mat11 ::

Tudi jaz mislim(upam) da še niso obupali. Prejle sem sedel na Wcju in bral Monitor iz 2010, kjer so opisovali WM 6,5. ;) V bistvu so v šestih letih prišli precej daleč. Pa še UWP aplikacije, mislim da še ni konec. Edino uporabniki WM bomo bolj bele vrane. ;)
Drugače pa te UWP aplikacije so tudi na pcju superca. Ni ti treba več iskat po netu downloadat ... , pa še nato delati update. Sedaj se updejti delajo samostojno.
mat

KTr1sk ::

Zdaj deluje na pcju, da preko Skype Preview pišem sms, to je res dobr, meni je všeč, ima Android to možnost da na pcju napišeš sms ? :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

amacar ::

Ima android to opcijo že dolgo časa (recimo airdroid), enako iOS.
««
55 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546633 (25338) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431364 (27016) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527238 (17628) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513639 (11229) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841704 (32952) boolsheat

Več podobnih tem