» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
80 / 86
»»

krneki0001 ::

Nezasran? Če ga sam rootaš, v štacuni, serijski, so pa vsi zasrani.

BlackGuard ::

cekr je izjavil:

Od kod ste že naročali baterije za L950xl?
S Kitajske mi je malo problematično...
Pri nas sem samo pri enem zasledil za 24EUR. Samo ne vem, če je res novo.


Jaz sem baterijo za 950XL kupil pri Teleray-u.

klinker ::

krneki0001 je izjavil:

Nezasran? Če ga sam rootaš, v štacuni, serijski, so pa vsi zasrani.


S cem pa je sploh zasran?

Machete je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

So samo fouš, ker jim sistem tudi na S8 ne deluje tako hitro kot Windows na lumii 950. :))

Nehi no. Kot dolgoletni jahač WP in sedaj lastnik S8 ti lahko garantiram, da se motiš. Nezasran S8 pelje scat vse lumie od zadaj naprej.


Vse Lumie pelje scat ze moj bivsi Nexus 5X, samo tej se opirajo na WP8.1, ki je res letel napram takratnim androidem...tej pa zgleda se tam zivijo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

BivšiUser2 ::

SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

hojnikb ::

finally :)
#brezpodpisa

Anney ::

Zanimivo, ma kdo kakšen fajni rom za l930?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

billy ::

Ali pa L920, potrebujem vsaj 4.4 android. Delati pa mora BT/SMS/macrodroid, drugo ne rabim :)

cekr ::

To je tako, kot bi na Mac-a dajal Windowse ali kakšno drugo šaro.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

BivšiUser2 ::

Ja in? Hardwer je dovolj zmogljiv, da se še z njim kaj da rihtati, samo odprt softwer nuca. Če ga pač proizvajalec ne podpira naj vsaj to dela community.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

billy ::

To je res, za glavni telefon nikoli ne bi tega počel, ampak za specifiko potrebujem pač android telefon, sedaj imam enega starega s3 mini, bi pa pač dal L920, ki ne služi ničemu drugemu, kot da leži v predalu.

glavni telefon je, in še dolgo bo, windows phone :)

BivšiUser2 ::

Saj jaz bi še L930 tudi dalje mel, če nebi crknila antena. Prodati jo nočem, ker zanjo ne bi nič dobu, stala mi pa tudi ne bo v predalu. Sicer še iščem zakaj bi se lahko ponucala ampak to tudi ne bi smel biti problem. Torej ja, na žalost bom W10M rekel adijo.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

andromedar ::

Dvomim da bo za Lumie kakšen uporaben Android.
Za L520 / L720 sicer boota, ampak to je tudi več ali manj to. Kolikor sem gledal ne dela skoraj nič. Sploh ne klici..

Lineage 14.1:

Known Issues:
No RIL (no cellular networks at all)
WiFi and Bluetooth are only working on Lumia 720
Accelerometer does not work
There's no sound over headphone jack
Only official digitizer is supported
Camera does not work
Eh?

cekr ::

Raje aparat shecaj, da bo šel gor Win10.
Za Androida je pa bolje, da greš kupit en poceni telefon pa boš imel več od tega.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Machete ::

BivšiUser2 je izjavil:

Saj jaz bi še L930 tudi dalje mel, če nebi crknila antena. Prodati jo nočem, ker zanjo ne bi nič dobu, stala mi pa tudi ne bo v predalu. Sicer še iščem zakaj bi se lahko ponucala ampak to tudi ne bi smel biti problem. Torej ja, na žalost bom W10M rekel adijo.


Jaz sem dal totalno stolčeno po vogalih z 'mikrofonom v okvari' na ebay in dobil 40eur + 12 poštnine.
A ni tako bolje, kot da ždi goboko med šaro?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

BivšiUser2 ::

Pa je človek lahko klical z njo?

Mislim da se mikro lažje menja kot antena.

andromedar je izjavil:

Dvomim da bo za Lumie kakšen uporaben Android.
Za L520 / L720 sicer boota, ampak to je tudi več ali manj to. Kolikor sem gledal ne dela skoraj nič. Sploh ne klici..

Lineage 14.1:

Known Issues:
No RIL (no cellular networks at all)
WiFi and Bluetooth are only working on Lumia 720
Accelerometer does not work
There's no sound over headphone jack
Only official digitizer is supported
Camera does not work

Hm, glej we'll kaj se bo dogajalo s popularnejšimi zadevami. Mogoče bo kaj, mogoče ne.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

Uporabnix ::

Še pred kakšne pol leta sem za Lumio 930 spraševal, če je zaradi določenih problemov z zvokom pri snemanju bolje ostati na W8 - odgovor je bil DA. Se je situacija sedaj kaj spremenila? Je sedaj W10 mobile tok pošraufan, da dela na Lumii 930 ok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnix ()

trek@s ::

L930 so imele znane težave z mikrofoni, tako da po moje to ni software-ska napaka.

billy ::

Res je in tudi teleray je zadevo popravil b.p.

Lonsarg ::

Zaradi tega je tudi velika skoda Nokie. Teleray/Nokia servis je bil res ena zelo svetla tocka med servisi v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

BivšiUser2 ::

SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

cekr ::

https://mspoweruser.com/heres-can-activ...

BivšiUser2 je izjavil:

https://windowsunited.de/2018/01/12/lum...


Če bodo aparati fizično zdržali še en čas, bodo šli verjetno nanje tudi običajni win10arm.
Po prispevkih zadnje dni, je verjetnost kar velika.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

andromedar ::

nebuvedu: kako to, da prodajaš Lumio 950 + continuum dock?
Eh?

klinker ::

Zdaj je na kitajcih. Po novem so top shit naprave >:D

BivšiUser2 ::

https://windowsunited.de/2018/01/22/win... bolj funkcionalno od prejšnjič.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

krneki0001 ::

andromedar je izjavil:

nebuvedu: kako to, da prodajaš Lumio 950 + continuum dock?


Ker imam 950XL, pa prodajam mojo 950, ker je ne rabim, pa škoda da stoji v predalu.

billy ::

Če rabi kdo DT-910 Qi polnilec z NFC, imam viška :)

BivšiUser2 ::

SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

win64 ::

A kdo ve kje se dobi "rom" za Windows 10 za arm? Za testirat malo.

solatjek ::

Ima še kdo težave na L950 z odmevanjem, vsi, s katerimi govorim po telefonu mi pravijo, da slišijo echo, torej sami sebe.

Kakšna ideja, kaj storiti, echota ni, če sem na BT slušlaki ali zunanjem zvočniku, težava je torej v mojem aparatu?

cekr ::

Očisti vse odprtine.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

cekr ::

Tole bo pa drago kot žafran. Kar bo pod 1,2kEUR bo poceni.
Če bodo res trije ekrani.

Microsoft revives Back Touch for the Surface Phone

Upam, da bodo toliko pametni, da se da zadevo vržti s tečajev.
Rabim samo ene vrata. Ha, ha.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

solatjek ::

solatjek je izjavil:

Ima še kdo težave na L950 z odmevanjem, vsi, s katerimi govorim po telefonu mi pravijo, da slišijo echo, torej sami sebe.

Kakšna ideja, kaj storiti, echota ni, če sem na BT slušlaki ali zunanjem zvočniku, težava je torej v mojem aparatu?


Bom odgovoril sam sebi: v lumio sem vtaknil sinovo HOT kartico, razlika v kvaliteti zvoka kot noč in dan, tudi na moji strani zvok bistveno čistejši, sogovornik pa ne sliši odmeva, kot pri sparmobilu. Bom kar na HOT preklopil.

MMS mi ni uspelo usposobiti, ima kdo L950 oz. Win10 Mobile in mu na HOT MMS dela? Lahko prosim printscreen nastavitev? Na HOT.si piše, da naj mms ne bi delal na w10m???

cekr ::

Dobi nastavitve za kakšnega Androida in jih prepiši.

Imamo v firmi nekaj L950/xl na SparMobilu pa ni nobenih težav.

Je pa res, da zelo rad škriplje zvok, če si kje, kjer je samo GSM oz. ni UMTS-a.
Dobro, to je bolj problem Qualcoma.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatjek ::

Ugotovil sem, da je pri vseh simkah slab zvok, kjer je telekom omrežje, A1 ima očitno privzeto vklopljen VoLTE funkcijo in je čisto druga zgodba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

solatjek ::

Takole, zaključil sem z Lumio 950. Aparat mi je padel na tla, počil ekranček, ki več ne deluje - ni slike. Aparat sicer deluje, ampak ti s temo na ekranu nič ne koristi.

Ga kdo potrebuje za dele, ga prodam za simbolično ceno, imam tudi povsem novo (nikoli uporabljeno) baterijo, tudi to prodam za kakih 10€. Če je kdo interesent - ZS.

nejcek74 ::

Kaj bos nabavil :) jaz bom tudi moral pocasi menjat, ker zdaj so mi ukinili eno od petih aplikacij ki jih uporabljam?
Sem se malo poskusal prebiti skozi dzunglo od android naprav pa mi ni nic kaj vec dosti jasno.

solatjek ::

Glede na to, da mi lahko nova naprava tudi pade in se raztrešči, sem se odločil, da več kot 200€ ne dam za aparat, enostavno je škoda! V poplavi androidov sem se odločil za xiaomi redmi note 4 64gb/4gb, vsi hvalijo vse, razen kamera, ki je povprečna, ni pa slaba če je dovolj svetlobe. Sem pripravljen to požreti glede na ceno aparata, ki je 189€ na mimovrste, da se ga dobiti še ceneje, a mi ni za čakati kak teden, saj sem trenutno brez aparata. Če sem se prav odločil, bo pokazal čas...

nejcek74 ::

ok, če boš imel voljo, poročaj kako ti je šel prestop.

BivšiUser2 ::

Ugotovil bo, da ima blazno dosti svobode.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

mikhaair ::

@Matko sm ti poslal ZS

cekr ::

Zanimiva igračka. Če bi bila takšna oblika na koncu, bi bilo super.
Samo s sistemom ne vem, koliko so daleč.
https://windowsunited.de/2018/03/16/die...

Če bo na koncu takšne oblike, bo moj Note takoj dobil noge.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

klinker ::

Res ne zgleda slabo to. Full windowse gor, pa bo killer.

billy ::

Pa jurija cena

cekr ::

billy je izjavil:

Pa jurija cena


Mislim, da se motiš.
Prej bi rekel, da se bo cena začela pri nekako 1,2k €, raje pa več.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

klinker ::

billy je izjavil:

Pa jurija cena


Pac ni zate ;)

billy ::

Ne to, ampak da bi zadeva šla mainstream bo pač predraga.

Verjetno bo res bolj za biznis rabo.

cekr ::

Vse kar se začne s Surface ni poceni. MS hoče samo drugim pokazat, da se da nekaj narest.
Potem pa začnejo drugi nekaj packat skupaj in seveda šparat.
Par dni nazaj sem videl v Nemčiji Surface Studio po 4500€.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krneki0001 ::

Poceni. Normalna cena je 4999EUR. Glede na to, da dobiš 28" touch screen ekran z resolucijo 4500x3000, 32GB rama, I7, nVidia GTX980, 2Tb SSD.

Zgodovina sprememb…

solatjek ::

nejcek74 je izjavil:

ok, če boš imel voljo, poročaj kako ti je šel prestop.


Živijo, se bom malo razpisal o prestopu. Kot že rečeno sem nabavil Xiaomi Redmi Note 4. Prvi vtis je bil - Lumia je pač Lumia, to je bil zakon telefon - normalno - navajen lumie, to je pa čisto drugi svet. Sama začetna nastavitev ni delala težav, vpisal google račun, izbral swiftkey tipkovnico (to je dobra tipkovnica, ki ima malo morje nastavitev, čeprav je bila na Lumiji točno takšna, kot sem jo potreboval), Mi račun sem preskočil in že sem bil v aparatu. Klici, SMS in MMS so delovali sami od sebe brez nastavitev, MMS se prenese tudi pri izklopljenih mobilnih podatkih, za to sem se moral na L950 kar pomatrati, da sem dodal to funkcijo. Nobenih APN nastavitev, razen če so shranjene na SIM kartici, ko sem jih imel vnešene v Lumiji???

V meniju z nastavitvami - malo sem se izgubljal, za nekatere stvari nisem vedel, kaj pomenijo, milijon nekih sinhronizacij, Mi (xiaomi) račun, v glavnem en kup stvari, karere sem pač preklikal in naštudiral. Sedaj sem večino uspel pogruntati in lahko napišem nekaj opažanj:
- funkcija najdi telefon dela preko googla in preko Mi računa, s tem da je preko Mi računa boljša, saj telefon najde če tudi ni vklopljen GPS in mobilni podatki oz internet. Mi namreč pošlje preko SMS zahtevo v aparat, ki na aparatu vse to vklopi in telefon najde - zelo hitro - to je bolje rešeno kot na lumiji
- vklop svetilke (jo pogosto uporabljam) se da nastaviti pri zaklenjenem zaslonu s pritiskom na kapacitivni tipko (katerokoli si pač nastaviš), prav tako fotoaparat (lumija je imela gumb, to je pač približek temu)
- dvojni tap za vklop je enak, za izklop se nastavi, da pridržiš kapacitivno tipko, to je nek približek lumiji
- notification LED (lumija je ni imela) je bomba celo po barvah si nastaviš za klice, SMS in opozorila, deluje tudi pri polnjenju, ko je poln gori zelena - to mi je na lumiji 950 manjkalo
- fotoaparat po pričakovanju slabši od Lumie (ni slab, a lumia ima boljšega)
- odzivnost aparata v prid xiaomija
- navlake ima lumia manj nameščene, tu je en kup Mi aplikacij, ki sicer niso brezvezne, lepo delujejo, se pa sinhronizirajo večinoma z Mi Cloudom
- sama nastavitev mailov ni delala težav, jaz uproabljam outlook.com mail in sem kar v outlook aplikacijo nastavil, stike lepo prikaže v meniju za klicanje, lahko si nastaviš xiaomijev mail, ki tudi v redu deluje in je pregleden. Kar se googla tiče imam vso sinhronizacijo izključeno, saj googla ne uproabljam, le zaradi google play trgovine rabim račun
- glavna pozitivna lastnost, kjer se lumia skrije, je pa baterija, aparat drži že tretji dan, pa sem ga ogromno uporabljal, raziskoval in je sedaj po 72 urah še vedno na 20%. Lumio sem uporabljal v najboljšem primeru 4 do maksimalno 5 ur na najnižji svetlosti.
- desplay na lumiji je boljši, enakomerno osvetljen, boljša ločljivost, xiaomi pa ima bolj žive barve, funkcijo read mode (za lažje branje ponoči pri toplejših barvah) in pa precej temnejši zaslon ponoči, limia je kar žarela v temi
- pogrešam funkcijo usmerjanje zvoka, lumia je tu v prednosti
- kvaliteta zvoka pri predvajanju glasbe in tel. pogovorih je enaka

Če naredim povzetek: xiaomi je ok aparat za 190€, občutek v roki daje, kot da je stal precej več, kovinsko ohišje, lep dizajn, aparat (zaenkrat) dela OK. Nima gorilla glass, lumia na drugi strani plastična, pokrovček baterije škriplje, a vseeno dobra izdelava.

Z xiaomijem sem zadovoljen, pogrešam pa lumijo in če ne bi bilo popravilo tako drago, bi jo z veseljem še naprej uporabljal, tako sem se pa odločil za androida, v kar bi dolgoročno tako ali tako bil prisiljen, čeprav tega še ene 3 leta nisem planiral.

Žal mi je, da zapuščam Windows temo, kljub vsem nadlogam, mi je Lumia na koncu prirasla k srcu, saj je zadnje čase delovala brez napak!

billy ::

Qi ne pogrešaš?
««
80 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546683 (25388) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431413 (27065) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527253 (17643) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513650 (11240) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841770 (33018) boolsheat

Več podobnih tem