» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
79 / 86
»»

andromedar ::

Dvomim da še kateri ni čisto obupal, ampak pri MS fanboyih nikoli ne veš ;)

Za tiste pa: https://www.letgo.si/item/microsoft-lum...

Je to še vredno 120 Eur, glede na to da je razen za uporabo kot fotoaparat več ali manj za majavo mizo podložit (in telefonirat)?
Eh?

Lonsarg ::

Moj tast je noro zadovoljen z L930, rabi zgolj teleon + onedrive photo backup + fotkanje. Pri konkurenci bi za isto zadeve dal faktor 5 več denarja.

Jaz rabim dodatno še kar prcej stavari in jih 950 zaenkrat še zagotavlja, Med drugim upgradabilnost ker imam gor trenutno W10 1709. Če bi si lastil Samsung S6 (sta prišla približno hkrati ven) bi ga zdajle že prodajal, ker ni več upgradan.

Čeprav se dnevi bližajo za L950, glede na to da se raznorazni bugi pojavljalo(večino o njih berem, le malo vidim na svojem telefonu), mi je pa všeč da bo mi zdržala dlje, kot če bi takrat kupil S6.

klinker ::

andromedar je izjavil:

Dvomim da še kateri ni čisto obupal, ampak pri MS fanboyih nikoli ne veš ;)

Za tiste pa: https://www.letgo.si/item/microsoft-lum...

Je to še vredno 120 Eur, glede na to da je razen za uporabo kot fotoaparat več ali manj za majavo mizo podložit (in telefonirat)?


Evo ti ga...the last MS warrior :D

Lonsarg je izjavil:

Moj tast je noro zadovoljen z L930, rabi zgolj teleon + onedrive photo backup + fotkanje. Pri konkurenci bi za isto zadeve dal faktor 5 več denarja.

Jaz rabim dodatno še kar prcej stavari in jih 950 zaenkrat še zagotavlja, Med drugim upgradabilnost ker imam gor trenutno W10 1709. Če bi si lastil Samsung S6 (sta prišla približno hkrati ven) bi ga zdajle že prodajal, ker ni več upgradan.

Čeprav se dnevi bližajo za L950, glede na to da se raznorazni bugi pojavljalo(večino o njih berem, le malo vidim na svojem telefonu), mi je pa všeč da bo mi zdržala dlje, kot če bi takrat kupil S6.



Caki, se pravi je S6 zate ze neuporaben telefon...sploh naoram WP??? LOL :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

grandioso74 ::

andromedar je izjavil:

Dvomim da še kateri ni čisto obupal, ampak pri MS fanboyih nikoli ne veš ;)

Za tiste pa: https://www.letgo.si/item/microsoft-lum...

Je to še vredno 120 Eur, glede na to da je razen za uporabo kot fotoaparat več ali manj za majavo mizo podložit (in telefonirat)?

sicer tu ne mislim polemizirat o tem ali onem, fanboyih in podobno a zanima me vseeno, kakšne "dobre" telefone vi uporabljate, da so recimo od ms tako zanič? v čem merite tisto zadovoljstvo? lahko dam tudi prime mojega sina, pred leti in še zdaj pred kratkim je uporabljal ms fon-mu je šel po zamenjavi baterije v maloro,a razlog zakaj si je kupil ms fon je bil v tem, da je takrat fon redno dobival podporo. sedaj, ko je presedlal na android je vsaj ppo meni našel malo boljši izgovor in sicer, da je za odšeti denar dobil odgovarjajočo kvaliteto fona, kakšni so vaši razlogi, da enkrat pljuvate po enih enkrat po drugih?
Človek je sam svoj največji sovražnik.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

So samo fouš, ker jim sistem tudi na S8 ne deluje tako hitro kot Windows na lumii 950. :))

cekr ::

andromedar je izjavil:

Dvomim da še kateri ni čisto obupal, ampak pri MS fanboyih nikoli ne veš ;)

Za tiste pa: https://www.letgo.si/item/microsoft-lum...

Je to še vredno 120 Eur, glede na to da je razen za uporabo kot fotoaparat več ali manj za majavo mizo podložit (in telefonirat)?


Sem 2 komada iskal pred časom. Sicer sem dal po 320 EUR po kosu za XL.
V firmi jih ne morejo prehvalit. Niso pa namenjeni igračkanju.

Kamera na L950xl je vsaj za moje pojme boljša od tiste v Note8. Imam oba pa imam sprotno primerjavo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Anney ::

L930 mam 2 kosa, enga v predalu (baterija v q) ker je moja šla na android, sam ga ne dam, ker mi zagotavlja vse kar rabim, star je tri leta in dela kot prvi mesec. (1073....674), malu mu šepa baterija ampak se ne vidim na robotku, kolikor uprabljam njen telefon.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

darkolord ::

Dvomim da še kateri ni čisto obupal, ampak pri MS fanboyih nikoli ne veš
No, jaz sem šel iz WP na Androida, pa ni da sem sedaj kaj dosti bolj zadovoljen. Edino, kar se mi zdi boljše, je to, da so official appi za vse. Pa browser dela hitreje, ampak to na račun precej hitrejšega hardvera.

Cel experience je pa precej bolj bogi. Vse od integracij (caller id aplikacija riše okno čez default dialer!?), notificationov, nastavitev, upravljanja s pomnilnikom (tukaj moram za vsak app posebej tweakat kdaj se zapre) ... pa je na WP IMO boljše.

BivšiUser2 ::

Tudi unofficiali appi so dobri na primer Mytube se konstantno izboljšuje. 6 serija socialno appov je bila tudi boljša (Rudy Huyn ?), pa so jo official vendorji poslali v 3 pm.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

hojnikb ::

za youtube je se najbolse perfecttube
#brezpodpisa

cekr ::

Saj v jeseni pride SurfacePhone. Bo pa verjetno svinjsko drag.
Ni pa vse tako črno. Po izjavah ljudi iz ms-a niso naredili črte. Samo vse bo povsod laufalo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

billy ::

To je tisti foldable device mišljen, to ne vem če mi potegne, bo verjetno preveliko. Ampak upam vsaj da bo SW še naprej podpira L950

cekr ::

billy je izjavil:

To je tisti foldable device mišljen, to ne vem če mi potegne, bo verjetno preveliko. Ampak upam vsaj da bo SW še naprej podpira L950


Počakat je treba, da bo sploh narejen sistem. Se ne bodo več tako igrali, kot so se z L950 brez sistema.

Sw za L950 bo podprt vsaj še 2 leti. Takrat bo pa aparat tudi že verjetno iztrošen. No, delat bi moral tudi naprej.
Symbian sta MS/Nokia že zdavnaj spravila v kontejner pa imaš še polno delujočih predpotopnih Nokij.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

mihagr ::

Ne vem kakšna gonja proti WP10 se pojavi od časa do časa, ampak na mojo Lumio 735 se prav sedaj zopet nalaga neka posodobitev. In do sedaj po nobeni posodobitvi nisem imel NOBENEGA PROBLEMA. "Tok, tok po lesu."

BivšiUser2 ::

hojnikb je izjavil:

za youtube je se najbolse perfecttube

Nima background predvajanja, Mytube beta pa ga ima. Mislim, da je absurd, da yt na fonu ne moreš predvajati v ozadju, medtem ko na compu to lahko
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

klinker ::

krneki0001 je izjavil:

So samo fouš, ker jim sistem tudi na S8 ne deluje tako hitro kot Windows na lumii 950. :))


Lol...a si sploh vidu S8 od blizu?
WP danes nese v odzivnosti ze Xiaomi za 100€, da o uporabnosti ne bi. Seveda ce smartphone uporabljas kot dumpphone, verjamem da je WP se danes zelo uporaben :))

krneki0001 ::

klinker je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

So samo fouš, ker jim sistem tudi na S8 ne deluje tako hitro kot Windows na lumii 950. :))


Lol...a si sploh vidu S8 od blizu?
WP danes nese v odzivnosti ze Xiaomi za 100€, da o uporabnosti ne bi. Seveda ce smartphone uporabljas kot dumpphone, verjamem da je WP se danes zelo uporaben :))


Ga imam (S8 mislim), pa je počasnejši kot lumia 950XL. Je približno tako hiter kot 950 navadna s 6 jedri, 950XL z 8 jedri ga pa poseka v izvajanju aplikacij in odzivnosti.

klinker ::

krneki0001 je izjavil:

klinker je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

So samo fouš, ker jim sistem tudi na S8 ne deluje tako hitro kot Windows na lumii 950. :))


Lol...a si sploh vidu S8 od blizu?
WP danes nese v odzivnosti ze Xiaomi za 100€, da o uporabnosti ne bi. Seveda ce smartphone uporabljas kot dumpphone, verjamem da je WP se danes zelo uporaben :))


Ga imam (S8 mislim), pa je počasnejši kot lumia 950XL. Je približno tako hiter kot 950 navadna s 6 jedri, 950XL z 8 jedri ga pa poseka v izvajanju aplikacij in odzivnosti.


Da, seveda...in pol svizec zavije cokolado :D

MadMicka ::

Jaz mam Lumio 1520, moja ma IPhone 6, in mi je moj full bolj všeč, verjetn zato, ker mam Windows 10 tudi na računalniku, je pa problem, ker za windows ne dela marsikatera aplikacija, od takšnih kot je npr. aplikacija za Špar popuste naprej...

cekr ::

klinker je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

klinker je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

So samo fouš, ker jim sistem tudi na S8 ne deluje tako hitro kot Windows na lumii 950. :))


Lol...a si sploh vidu S8 od blizu?
WP danes nese v odzivnosti ze Xiaomi za 100€, da o uporabnosti ne bi. Seveda ce smartphone uporabljas kot dumpphone, verjamem da je WP se danes zelo uporaben :))


Ga imam (S8 mislim), pa je počasnejši kot lumia 950XL. Je približno tako hiter kot 950 navadna s 6 jedri, 950XL z 8 jedri ga pa poseka v izvajanju aplikacij in odzivnosti.


Da, seveda...in pol svizec zavije cokolado :D


Če imam sam isti občutek na Note8, je potem za S8 še toliko bolje.
Sprijazni se, da je raven teh igračk že tako visoka, da ne more biti več nekega hudega napredka.
Po parih letih bi bila pa lahko kamera vsaj na isti ravni. Pa ni.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krneki0001 ::

S8 je paradni konj Samsunga in je dober telefon, ampak mu kamera še vedno šepa proti lumii 950XL. Še od lumia 1020 je boljša kamera kot na S8.

doogee S60 ima enako kamero kot S8, s tem da doogee S60 dobiš za 4x manj denarja.

krneki0001 ::

MadMicka je izjavil:

Jaz mam Lumio 1520, moja ma IPhone 6, in mi je moj full bolj všeč, verjetn zato, ker mam Windows 10 tudi na računalniku, je pa problem, ker za windows ne dela marsikatera aplikacija, od takšnih kot je npr. aplikacija za Špar popuste naprej...



Moja se tudi od 950XL noče ločit. Najboljši fotoaparat, hitro delovanje, velika baterija, pa vse deluje out of the box že od prvega dne. Je malo manj zanesljiva od navadne 950, ampak vseeno dovolj zanesljiva napram napravam z androidom.

Sam uporabljam oboje (Windows phone 10 in android). Android zato, ker mi banka noče narest programa za mobilno bančništvo za Windows phone. Primarni telefon je pa še vedno L950XL. Zaenkrat še ni android telefona, ki bi jo posekal. Pa še na android telefonu imam Windows 10 phone temo, da ga uporabljam kot wp10.


Od vsega bi pa najraje videl hardware od L950XL z 4.5"ekranom in 6000mAh baterijo, v rugged ohišju od nomu S10. To bi bil odličen hardware, v neprebojnem ohišju, lih prav velik. Pa še tak, da lahko z njim snemam tudi med potopi pod vodo (nomu S10 to zdrži in to celo v slani vodi - sicer nisem probal globje kot nekje 1.5m, ampak ...).

Zgodovina sprememb…

klinker ::

krneki0001 je izjavil:

S8 je paradni konj Samsunga in je dober telefon, ampak mu kamera še vedno šepa proti lumii 950XL. Še od lumia 1020 je boljša kamera kot na S8.

doogee S60 ima enako kamero kot S8, s tem da doogee S60 dobiš za 4x manj denarja.


Ti nimas pojma.
Pa kaj mislis da nisem imel sam WP...oz mi en se lezi v predalu, 1520ka...kamera je glede na stevilke krs, ne pa boljsa od S8. Se bivsi 5X je posekal super duper pureview za keks.
Sicer pa imas kup testov po netu, ki pravijo da je kamera edino na Pixlu 2 boljsa in od Note. Tako da ja, si ti primerjal ves s cem, ane ;)
Te neuporabne cigle mejte za dump uporabo, ker za kaj smart ni vec funkcionalnosti.
Pa da ne bomo se naprej, je tudi iPhone 7+ pri bajti in ga S8 sisa v popolnoma vsem.

krneki0001 ::

1520 ima slab fotkič. 950 in 950XL imata premium fotkič.

Na netu S8 primerajajo z L950 navadno, XL naj bi bila še vedno razred pred S8.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Pa če pogledaš da je L950XL telefon iz leta 2015, medtem ko je S8 iz 2017, jih je lahko sram, kak skret od telefona so nardil, da ene zastarele lumie ne more povozit.

BivšiUser2 ::

Na žalost jih ni, ker smo ljudje s takimi mnenji zarad app whoreov v manjšini.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

klinker ::

Na netu primerjajo S8 z vsem kar je in povsod zadeva poseka vse pod sabo in te tvoje izjave zadrzi za svoj imaginarni svet, kjer je kar ti kupis vedno najboljse...od unih Dogee kitajcev dalje, pa vse do tvojih 5 lumij, katere uporabljas vsako za svoj task...ker verjetno ne premorejo vse tvoje taske na 1x pozret >:D
Sprijazni se da bos zadevo vrgu v smeti, enako kot bom sam, ker uporabne vrednosti nima vec skoraj nobene, ker podpira vec ne noben ta srot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

krneki0001 ::

Klinker, zelo se motiš. Jaz si kupim telefon, ga sprobam, stestiram in prodam dalje. Edino WP L950 pa ostaja, ker vse kar kupim je slabše od tega telefona. Podpora je pa zadovoljiva in telefon deluje. Stran ga bom vrgel, ko se baterije ne bo dalo več dobiti.

S4NNY1, Meni je za večino appov vseeno če so ali niso. Večina jih je itak neuporabna. Tiste, ki jih pa rabim, pa na WP10 so in tudi delujejo dobro, tako da se nimam kaj pritoževati.

BivšiUser2 ::

Saj meni je tudi vseeno. Alternative so tudi zadovoljive, za vsak drek pa appov tudi ni treba razvijat. Zanimivo je to, da imajo tiste firme, ki imajo aplikacije, boljše poštimane spletne aplikacije.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Invictus ::

Bi mislil, da bo Lumiam malo padla cena, zdaj ko je MS objavil, da je konec.

Pa ni... Ne bi dajal za 2015 telefon 500 EUR+
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

ja collectors tem bo to, zato taka cena
#brezpodpisa

Invictus ::

FYI...

Na namškem Ebayu se dobil Sony Z3 COmpact za 129 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klinker ::

krneki0001 je izjavil:

Klinker, zelo se motiš. Jaz si kupim telefon, ga sprobam, stestiram in prodam dalje. Edino WP L950 pa ostaja, ker vse kar kupim je slabše od tega telefona. Podpora je pa zadovoljiva in telefon deluje. Stran ga bom vrgel, ko se baterije ne bo dalo več dobiti.

S4NNY1, Meni je za večino appov vseeno če so ali niso. Večina jih je itak neuporabna. Tiste, ki jih pa rabim, pa na WP10 so in tudi delujejo dobro, tako da se nimam kaj pritoževati.


No, ko bos zadevo uporabljal kot pravo smart napravo, ti baterija ne bo drzala vec 10 dni, ampak 1 dan in tudi WP ti ne bo dovolj, ker nic vec konkretnega SWja ne dela na njih. Do takrat pa smartphone ti ne potrebujes.
Mogoce bos zdaj razumel, zakaj si eden od 1%, ki munje lumia dovolj.

krneki0001 ::

do elaborate; kater je to konkreten sw, ki ga na lumii ni?

cekr ::

Nekateri smo popolnoma zadovoljni s tistim, kar že dobimo zraven sistema.
So čisto solidni appi. Tudi na Note8 uporabljam iste.
Recimo TuneIn je isti kot na desktopu.
Banke pa tudi pod razno ne bi uporabljal preko telefona.
SportsTracker tudi še deluje. Tega bi edino pogrešal.
Edino fajn bi bila native podpora za Chromecast. Ampak zato je vzrok, da je ni.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Mietzsche ::

krneki0001 je izjavil:

do elaborate; kater je to konkreten sw, ki ga na lumii ni?

Ni appov od javnega prometa in parkirnih hiš. Greš v Prago recimo in si lahko daš samo prst v rit.

klinker ::

krneki0001 je izjavil:

do elaborate; kater je to konkreten sw, ki ga na lumii ni?


No, s tem si povedal vse. Imam se Nokio N70 doma, ki bi bla sicer se vedno prevec zate, a zal kj starejsega res nimam vec ;)

billy ::

Mietzsche je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

do elaborate; kater je to konkreten sw, ki ga na lumii ni?

Ni appov od javnega prometa in parkirnih hiš. Greš v Prago recimo in si lahko daš samo prst v rit.


WTF.

krneki0001 ::

Mietzsche je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

do elaborate; kater je to konkreten sw, ki ga na lumii ni?

Ni appov od javnega prometa in parkirnih hiš. Greš v Prago recimo in si lahko daš samo prst v rit.


Si vse povedal. Če grem v prago sem v EU in lahko uporabljam mobilne podatke, torej lahko brskam po netu brez problemov.

billy ::

Vsekakor se v pragi ne bi znašel "kar tako", tako kot android user mora namestiti app, kar pomeni sploh poiskati primeren app, ga instalirati, torej priprave, lahko enostavno vse urediš preko spletnih strani. Zelo redko se namreč zgodi, da obstaja app brez pripadajoče spletne strani, kjer dobiš enake podatke, ali pa še celo več.

harvey ::

Ni appov od javnega prometa in parkirnih hiš.

Appov je res malo glede na druge ekosisteme, vendar je lahko to tudi "prednost", da nimaš ves telefon zapacan s temi (pol)izdelki. Pač nekaterih appov res ni npr. Pocket, vendar rešiš drugače ;-) in cilj je enak.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

cekr ::

Od kod ste že naročali baterije za L950xl?
S Kitajske mi je malo problematično...
Pri nas sem samo pri enem zasledil za 24EUR. Samo ne vem, če je res novo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

krneki0001 ::

cekr ::

Hvala,
Žal baterije za l950xl nimaji na spisku.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krneki0001 ::

pokliči pa vprašaj, sej so tudi servis in fizična trgovina

hojnikb ::

dans dobit original ali kvalitetno baterijo za kaksen telefon je ze skor misija nemogoce pri poplavi ponaredkov
#brezpodpisa

cekr ::

hojnikb je izjavil:

dans dobit original ali kvalitetno baterijo za kaksen telefon je ze skor misija nemogoce pri poplavi ponaredkov



To je res. Samo aparati so bili uradno na voljo še pred manj kot letom in bi lahko bil nek uradni kanal.
Raje pa vidim, da je original. Za mene osebno ni toliko pomembno, če moram malo večkrat polnit. V firmi pa imamo vsaj 10 aparatov in mora biti vse vredu.

Na ebayu je polno "originalov". Koliko je res originalnih, je pa drug problem.
Če pravijo, da bodo aparati uradno podprti do konca 2019, naj bodo tudi baterije na voljo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

hojnikb ::

od baterij, ki sem jih nabavo na ebay (jih je blo precej) še ena ni bila original al vsaj imela približno točno nazivno kapaciteto (vedno testiram z praznjenjem z imax b6).

Včasih se splača poigračkat z iskanjem gole celice (proizvajalci itk uporabljajo standardne dimenzije celic) in le to prispajkat na original vezje. Ni lepo, ampak dela :)
#brezpodpisa

BivšiUser2 ::

Memi baterija od L929 čist kul deluje na 930ki. Je pa naročena s kitajske.
https://windowsunited.de/2018/01/06/win...
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Machete ::

krneki0001 je izjavil:

So samo fouš, ker jim sistem tudi na S8 ne deluje tako hitro kot Windows na lumii 950. :))

Nehi no. Kot dolgoletni jahač WP in sedaj lastnik S8 ti lahko garantiram, da se motiš. Nezasran S8 pelje scat vse lumie od zadaj naprej.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
79 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546638 (25343) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431368 (27020) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527238 (17628) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513639 (11229) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841709 (32957) boolsheat

Več podobnih tem