» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
81 / 86
»»

solatjek ::

billy je izjavil:

Qi ne pogrešaš?

Nisem nikoli uporabljal, tak da ne pogrešam, če pa kdaj bi, pa verjetno bi pogrešal :)

andromedar ::

solatjek je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

ok, če boš imel voljo, poročaj kako ti je šel prestop.


Živijo, se bom malo razpisal o prestopu. Kot že rečeno sem nabavil Xiaomi Redmi Note 4. Prvi vtis je bil - Lumia je pač Lumia, to je bil zakon telefon - normalno - navajen lumie, to je pa čisto drugi svet. Sama začetna nastavitev ni delala težav, vpisal google račun, izbral swiftkey tipkovnico (to je dobra tipkovnica, ki ima malo morje nastavitev, čeprav je bila na Lumiji točno takšna, kot sem jo potreboval), Mi račun sem preskočil in že sem bil v aparatu. Klici, SMS in MMS so delovali sami od sebe brez nastavitev, MMS se prenese tudi pri izklopljenih mobilnih podatkih, za to sem se moral na L950 kar pomatrati, da sem dodal to funkcijo. Nobenih APN nastavitev, razen če so shranjene na SIM kartici, ko sem jih imel vnešene v Lumiji???

V meniju z nastavitvami - malo sem se izgubljal, za nekatere stvari nisem vedel, kaj pomenijo, milijon nekih sinhronizacij, Mi (xiaomi) račun, v glavnem en kup stvari, karere sem pač preklikal in naštudiral. Sedaj sem večino uspel pogruntati in lahko napišem nekaj opažanj:
- funkcija najdi telefon dela preko googla in preko Mi računa, s tem da je preko Mi računa boljša, saj telefon najde če tudi ni vklopljen GPS in mobilni podatki oz internet. Mi namreč pošlje preko SMS zahtevo v aparat, ki na aparatu vse to vklopi in telefon najde - zelo hitro - to je bolje rešeno kot na lumiji
- vklop svetilke (jo pogosto uporabljam) se da nastaviti pri zaklenjenem zaslonu s pritiskom na kapacitivni tipko (katerokoli si pač nastaviš), prav tako fotoaparat (lumija je imela gumb, to je pač približek temu)
- dvojni tap za vklop je enak, za izklop se nastavi, da pridržiš kapacitivno tipko, to je nek približek lumiji
- notification LED (lumija je ni imela) je bomba celo po barvah si nastaviš za klice, SMS in opozorila, deluje tudi pri polnjenju, ko je poln gori zelena - to mi je na lumiji 950 manjkalo
- fotoaparat po pričakovanju slabši od Lumie (ni slab, a lumia ima boljšega)
- odzivnost aparata v prid xiaomija
- navlake ima lumia manj nameščene, tu je en kup Mi aplikacij, ki sicer niso brezvezne, lepo delujejo, se pa sinhronizirajo večinoma z Mi Cloudom
- sama nastavitev mailov ni delala težav, jaz uproabljam outlook.com mail in sem kar v outlook aplikacijo nastavil, stike lepo prikaže v meniju za klicanje, lahko si nastaviš xiaomijev mail, ki tudi v redu deluje in je pregleden. Kar se googla tiče imam vso sinhronizacijo izključeno, saj googla ne uproabljam, le zaradi google play trgovine rabim račun
- glavna pozitivna lastnost, kjer se lumia skrije, je pa baterija, aparat drži že tretji dan, pa sem ga ogromno uporabljal, raziskoval in je sedaj po 72 urah še vedno na 20%. Lumio sem uporabljal v najboljšem primeru 4 do maksimalno 5 ur na najnižji svetlosti.
- desplay na lumiji je boljši, enakomerno osvetljen, boljša ločljivost, xiaomi pa ima bolj žive barve, funkcijo read mode (za lažje branje ponoči pri toplejših barvah) in pa precej temnejši zaslon ponoči, limia je kar žarela v temi
- pogrešam funkcijo usmerjanje zvoka, lumia je tu v prednosti
- kvaliteta zvoka pri predvajanju glasbe in tel. pogovorih je enaka

Če naredim povzetek: xiaomi je ok aparat za 190€, občutek v roki daje, kot da je stal precej več, kovinsko ohišje, lep dizajn, aparat (zaenkrat) dela OK. Nima gorilla glass, lumia na drugi strani plastična, pokrovček baterije škriplje, a vseeno dobra izdelava.

Z xiaomijem sem zadovoljen, pogrešam pa lumijo in če ne bi bilo popravilo tako drago, bi jo z veseljem še naprej uporabljal, tako sem se pa odločil za androida, v kar bi dolgoročno tako ali tako bil prisiljen, čeprav tega še ene 3 leta nisem planiral.

Žal mi je, da zapuščam Windows temo, kljub vsem nadlogam, mi je Lumia na koncu prirasla k srcu, saj je zadnje čase delovala brez napak!


To maš tega?
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp...

Ker ta je 134 Eur iz EU skladišča, ne 190...

Zdaj pa si zamisli, da bi kupil kaki resen android :)
Eh?

darkolord ::

Bom še jaz dopisal svoj izkušnjo s prehodom. Jaz sem šel iz Lumie 830 na Xiaomi Redmi 4X pred kake 3/4 leta.

- odzivnost je precej dobra, pri določenih zadevah še posebej izstopa - npr. fotoaparat slika skoraj instantno, čitalec prstnih odtisov deluje z neverjetno hitrostjo; odklep s prstnim odtisom je daleč najhitrejši način
- aplikacij je ogromno, a so večinoma uporabne tiste uradne od proizvajalcev/ponudnikov storitev, ostalo je pa bolj kot ne sranje
- nastavitve so po skoraj letu uporabe še vedno precej konfuzne; npr. nastavitve za notificatione ali za background appe so vsepovsod (bognedaj, da imaš še kakšen battery saver ali task manager, potem moraš še tam nastavljati)
- nekaj zadev je na androidu bolj dodelanih kot na WM, kar nekaj pa tudi manj.

Baterija si zasluži svoj odstavek. Moj 4X ima 4100 mAh baterijo, kar je super. Na začetku je držal res dolgo, več dni redne uporabe brez težav. Sedaj? :8) Do konca dne je že pod 50% ob zelo lahki uporabi. Izklopil sem veliko večino background aplikacij.
"Battery use" pravi 42% za "Android System" in 21% za "Android". Hvala lepa, res uporabna informacija. Očitno bo treba hard reset.

Na splošno je zadeva OK za svoj denar (cca. 100 eur, toliko sem sicer dal tudi za Lumio). Hardversko lahko zadevo (razen kamere) samo pohvalim.

Tile pogrešam. Tele obične ikonce se mi zdijo prostorsko manj učinkovite in ne dajejo od sebe kakšnih pametnih informacij (razen števila notificationov [ne števila itemov!]). Obstajajo widgeti, ampak so bolj kot ne čisto zase; ne da se mi za vsako stvar iskati widgeta, pa še vizualno ne klapajo skupaj.

Na Lumiji je bilo res bolj "in & out" - en ošvrk in sem videl, kaj je novega. Tukaj moram pa skozi malo tapkati, da ugotovim isto.

Skratka, uredu zadeva, ampak bi verjetno šel nazaj na WM, če bi podpiral izvajanje (uradnih) Android aplikacij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

VANR ::

ta tema se spreminja v eno skupinsko terapijo. ko za une, ko zapustijo kult, pa rabijo pomoč, da se socializirajo spet :D

darkolord ::

:))

Dzhimen ::

Vinko: "Moje ime je Vinko in sem bivši uporabnik Windows 10 Mobile sistema."

Podpirna skupina (v en glas): "Živjo Vinko, radi te imamo! Dobrodošel v civilizacijo!".

:))

nejcek74 ::

VANR je izjavil:

ta tema se spreminja v eno skupinsko terapijo. ko za une, ko zapustijo kult, pa rabijo pomoč, da se socializirajo spet :D
jebat ga, tko je :)

@ Matko37 in Darkolord: najlepsa hvala

ok, jaz si itak se iscem hardare, zaot ker:
- dual SIM, USB C sta obvezna
- brezzicno napajanje in neprevlik telefon zelo pomebna
- prav tako dizajn
Se pa pripravljam na softwerski preskok, preprosto sem prestar in prelen, da bi zgubljal veliko casa za prilagajanje telefona. Rajsi pijem gin tonik in berem knjigo, kot pa skačem po nastavitvah.
Me pa zanima se to:
1. kaksna je moznost integracije One Driva, nekako sem se razvadil da imam polno sinhoranizacijo (za dokumente/slike ustvarjene na telefonu) in dostop na zahtevo do PC-ja (za vse ostale dokumente)?
2. stiki, s prehodom na WP sem migriral vse svoje kontakte na Microsoft racun. Seveda sem se na zacetku razburjal, zdaj pa sem se nekako navadil. Ce hocem imet enotno zbirko kontaktov Phone/PC moram verjetno narediti prehod na Gmail?

BivšiUser2 ::

Kupi kdo Lumio 930 (za dele - ne dela antena)? Ponudbe v zs
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Jirzy ::

solatjek je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

ok, če boš imel voljo, poročaj kako ti je šel prestop.


Živijo, se bom malo razpisal o prestopu. Kot že rečeno sem nabavil Xiaomi Redmi Note 4. Prvi vtis je bil - Lumia je pač Lumia, to je bil zakon telefon - normalno - navajen lumie, to je pa čisto drugi svet. Sama začetna nastavitev ni delala težav, vpisal google račun, izbral swiftkey tipkovnico (to je dobra tipkovnica, ki ima malo morje nastavitev, čeprav je bila na Lumiji točno takšna, kot sem jo potreboval), Mi račun sem preskočil in že sem bil v aparatu. Klici, SMS in MMS so delovali sami od sebe brez nastavitev, MMS se prenese tudi pri izklopljenih mobilnih podatkih, za to sem se moral na L950 kar pomatrati, da sem dodal to funkcijo. Nobenih APN nastavitev, razen če so shranjene na SIM kartici, ko sem jih imel vnešene v Lumiji???

V meniju z nastavitvami - malo sem se izgubljal, za nekatere stvari nisem vedel, kaj pomenijo, milijon nekih sinhronizacij, Mi (xiaomi) račun, v glavnem en kup stvari, karere sem pač preklikal in naštudiral. Sedaj sem večino uspel pogruntati in lahko napišem nekaj opažanj:
- funkcija najdi telefon dela preko googla in preko Mi računa, s tem da je preko Mi računa boljša, saj telefon najde če tudi ni vklopljen GPS in mobilni podatki oz internet. Mi namreč pošlje preko SMS zahtevo v aparat, ki na aparatu vse to vklopi in telefon najde - zelo hitro - to je bolje rešeno kot na lumiji
- vklop svetilke (jo pogosto uporabljam) se da nastaviti pri zaklenjenem zaslonu s pritiskom na kapacitivni tipko (katerokoli si pač nastaviš), prav tako fotoaparat (lumija je imela gumb, to je pač približek temu)
- dvojni tap za vklop je enak, za izklop se nastavi, da pridržiš kapacitivno tipko, to je nek približek lumiji
- notification LED (lumija je ni imela) je bomba celo po barvah si nastaviš za klice, SMS in opozorila, deluje tudi pri polnjenju, ko je poln gori zelena - to mi je na lumiji 950 manjkalo
- fotoaparat po pričakovanju slabši od Lumie (ni slab, a lumia ima boljšega)
- odzivnost aparata v prid xiaomija
- navlake ima lumia manj nameščene, tu je en kup Mi aplikacij, ki sicer niso brezvezne, lepo delujejo, se pa sinhronizirajo večinoma z Mi Cloudom
- sama nastavitev mailov ni delala težav, jaz uproabljam outlook.com mail in sem kar v outlook aplikacijo nastavil, stike lepo prikaže v meniju za klicanje, lahko si nastaviš xiaomijev mail, ki tudi v redu deluje in je pregleden. Kar se googla tiče imam vso sinhronizacijo izključeno, saj googla ne uproabljam, le zaradi google play trgovine rabim račun
- glavna pozitivna lastnost, kjer se lumia skrije, je pa baterija, aparat drži že tretji dan, pa sem ga ogromno uporabljal, raziskoval in je sedaj po 72 urah še vedno na 20%. Lumio sem uporabljal v najboljšem primeru 4 do maksimalno 5 ur na najnižji svetlosti.
- desplay na lumiji je boljši, enakomerno osvetljen, boljša ločljivost, xiaomi pa ima bolj žive barve, funkcijo read mode (za lažje branje ponoči pri toplejših barvah) in pa precej temnejši zaslon ponoči, limia je kar žarela v temi
- pogrešam funkcijo usmerjanje zvoka, lumia je tu v prednosti
- kvaliteta zvoka pri predvajanju glasbe in tel. pogovorih je enaka

Če naredim povzetek: xiaomi je ok aparat za 190€, občutek v roki daje, kot da je stal precej več, kovinsko ohišje, lep dizajn, aparat (zaenkrat) dela OK. Nima gorilla glass, lumia na drugi strani plastična, pokrovček baterije škriplje, a vseeno dobra izdelava.

Z xiaomijem sem zadovoljen, pogrešam pa lumijo in če ne bi bilo popravilo tako drago, bi jo z veseljem še naprej uporabljal, tako sem se pa odločil za androida, v kar bi dolgoročno tako ali tako bil prisiljen, čeprav tega še ene 3 leta nisem planiral.

Žal mi je, da zapuščam Windows temo, kljub vsem nadlogam, mi je Lumia na koncu prirasla k srcu, saj je zadnje čase delovala brez napak!

Pa bom se jaz, dobro leto po podobnem prehodu (L640 => Xiaomi Redmi 4 Prime).

- Z nastavitvami nisem imel tezav, mogoce, ker sem prej ze imel androida. Pravzaprav sem v W8 nastavitvah tezje kaj nasel.
- Telefon sem ze izgubil, pa sem ga nasel z Xiaomi find my phone - z googlom ni slo zaradi dvostopenjske avtentikacije, za katero potrebujes - telefon :)
- Svetilko se da vklopit tudi z dvoklikom na npr power button. Imas precej izbire glede tega. Deluje pri zaklenjenem zaslonu.
- Notification - se strinjam
- Se mi zdi, da je L640 vseeno bolje avtomatsko prilagajala svetlost. Pri rocnih nastavitvah je razpon vecji, samo MS avtomatiko imam v malo boljsem spominu kot Xiaomijevo. Je pa res, da v 95% tudi ta zadostuje.
- Uporabljam samo Google mail, ki dela perfektno
- Baterija po dobrem letu brez tezav zdrzi 2 dni, potem pa dam polnit, ko je na kakih 30%. Ne sparam, vsak dan vsaj 1 uro muzika preko BT, sinhronizacija, podatki, WIFI so prizgani non-stop.
- Odzivnost po enem letu je super. Dalec od starih androidov.
- V letu in par mesecih sem dobil kakih 5 updateov, vsi so sli cez brez tezav. Zadnjega vceraj. Xiaomi se vedno posodablja telefone, ki so se starejsi kot moj Redmi, izgleda, da sem pokrit se za nekaj casa.
- Fotoaparat je res zelo odziven, je pa mogoce res za odtenek slabsi. Sploh fotke od blizu so bile na L640 bomba. Je pa na Redmoju zvok pri snemanju res slab, samo mene osebno ne moti, ker skoraj nic ne snemam.

Po dobrem letu sem prejsnji teden prijel v roke se L640, Redmija sem takoj pogresal.

solatjek ::

nejcek74 je izjavil:

VANR je izjavil:

ta tema se spreminja v eno skupinsko terapijo. ko za une, ko zapustijo kult, pa rabijo pomoč, da se socializirajo spet :D
jebat ga, tko je :)

@ Matko37 in Darkolord: najlepsa hvala

ok, jaz si itak se iscem hardare, zaot ker:
- dual SIM, USB C sta obvezna
- brezzicno napajanje in neprevlik telefon zelo pomebna
- prav tako dizajn
Se pa pripravljam na softwerski preskok, preprosto sem prestar in prelen, da bi zgubljal veliko casa za prilagajanje telefona. Rajsi pijem gin tonik in berem knjigo, kot pa skačem po nastavitvah.
Me pa zanima se to:
1. kaksna je moznost integracije One Driva, nekako sem se razvadil da imam polno sinhoranizacijo (za dokumente/slike ustvarjene na telefonu) in dostop na zahtevo do PC-ja (za vse ostale dokumente)?
2. stiki, s prehodom na WP sem migriral vse svoje kontakte na Microsoft racun. Seveda sem se na zacetku razburjal, zdaj pa sem se nekako navadil. Ce hocem imet enotno zbirko kontaktov Phone/PC moram verjetno narediti prehod na Gmail?


1. Onedrive deluje perfektno, vse se hitro sinhronizirs, odpiras lahko vse tipe datotek
2. lahko ohranis MS racun, nastavis MS mail, ti pokaze in sinhronizira tudi koledar in stike, lahko pa uporabis Outlook aplikacijo, kjer ti prav tako vse deluje

billy ::

No meni je Qi zelo pomemben, imam dva telefona, L950 in službenega samsunga, ki v osnovi nima Qi in sem ga dokupil. Pred nekaj dnevi mi je Qi dodatek crknil in sem takoj moral naročiti novega, čeprav sem poskusil nekaj dni shajati z kabli. Enostavno je Qi prevelik luxus, še posebej doma. Ga daš na nočno omarico in se nafila, ipd.

cekr ::

Dokler L950/xl deluje normalno, se ne splača menjat. Vsaj, če se ti ne tresejo roke, ker bi rad nekaj novega.
Npr. Note8, mi npr. čisto vredu služi. Kamera je pa po mojem občutku še vedno boljša na L950xl.
Seveda se pa pazna novejši procesor. No, jest sem Note čisto spucal, da nima preveč navlake.
Programe pa itak uporabljam iste kot na Lumii.
Če nisi zoprn s programčki, potem nimaš kaj menjat.
Jest sem Note8 kupil za službene namene, predvsem da imam nek strošek, če že naročnina omogoča.
Drugače pa bo L950xl v uporabi tudi vnaprej.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatjek ::

andromedar je izjavil:



To maš tega?
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp...

Ker ta je 134 Eur iz EU skladišča, ne 190...

Zdaj pa si zamisli, da bi kupil kaki resen android :)


Imam takega, ampak 64GB/4GB verzijo. Mogoče bi pri GB prišparal kakih 20€, se pa garancija lažje rešuje nna mimovrste...

krneki0001 ::

cekr je izjavil:

Programe pa itak uporabljam iste kot na Lumii.


Še en tak tukaj. Ker mi banka ni naredil aplikacije za Windows phone, sem šel na android samo zato, ker sem rabil dostop do spletne banke. In samo ta aplikacija je več na tem telefonu kot na lumii, ostalo je vse od MS.

andromedar ::

solatjek je izjavil:

andromedar je izjavil:



To maš tega?
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp...

Ker ta je 134 Eur iz EU skladišča, ne 190...

Zdaj pa si zamisli, da bi kupil kaki resen android :)


Imam takega, ampak 64GB/4GB verzijo. Mogoče bi pri GB prišparal kakih 20€, se pa garancija lažje rešuje nna mimovrste...


Ja, to pa definitivno drži :)
Eh?

Uporabnix ::

Hah, očitno sem še eden redkih, ki plava proti toku. Sem ravno študiral, kako bi, da se dokončno losam vsega googlovega, kontakte iz Google računa, ki ga imam ravno le zaradi stikov dodanega v Lumii 930 prenesel na microsoftov račun, s katerim sem tudi vpisan v lumii 930. Pa vidim tu in na googlu, da se govori le o drugi smeri. In pogledam malo na telekomovo ponudbo in vidim, da se ne prodaja niti EN aparat z Windows phone. Torej je zadeva uradno Dead End?

mikhaair ::

Mati ima L550 in nikakor ne gre na 4G. Pred letom sem se s tem ubadal in nisem uspel nikakor. Ne s pomocjo Izimobila, kjer sem tudi jaz z L950. Takrat sem res poskusil vse, nisem pa tukaj povprasal za nasvet. Tako da, ce se komu sanja, kaj bi lahko bilo krivo...

cekr ::

mikhaair je izjavil:

Mati ima L550 in nikakor ne gre na 4G. Pred letom sem se s tem ubadal in nisem uspel nikakor. Ne s pomocjo Izimobila, kjer sem tudi jaz z L950. Takrat sem res poskusil vse, nisem pa tukaj povprasal za nasvet. Tako da, ce se komu sanja, kaj bi lahko bilo krivo...


Si poskusil na kakšni drugi lokaciji?
Se zgodi, da je kje siva lisa ali pa kakšna štala s frekvencami.
Ni to problem samo z Lumio.

Uporabnix je izjavil:

Hah, očitno sem še eden redkih, ki plava proti toku. Sem ravno študiral, kako bi, da se dokončno losam vsega googlovega, kontakte iz Google računa, ki ga imam ravno le zaradi stikov dodanega v Lumii 930 prenesel na microsoftov račun, s katerim sem tudi vpisan v lumii 930. Pa vidim tu in na googlu, da se govori le o drugi smeri. In pogledam malo na telekomovo ponudbo in vidim, da se ne prodaja niti EN aparat z Windows phone. Torej je zadeva uradno Dead End?


Aparate se da še dobiti. Malo poglej okoli. Lani sem iskal dve L950xl in jih dobil ravno tam, kjer naj jih ne bi bilo več.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Uporabnix ::

No, to verjamem, ampak se je razvoj na tem področju zaključil? Bodo še kakšne nove naprave z w10m?
Sicer bo treba poiskati kakšno drugo alternativo androidu...

AvtoR ::

mikhaair je izjavil:

Mati ima L550 in nikakor ne gre na 4G. Pred letom sem se s tem ubadal in nisem uspel nikakor. Ne s pomocjo Izimobila, kjer sem tudi jaz z L950. Takrat sem res poskusil vse, nisem pa tukaj povprasal za nasvet. Tako da, ce se komu sanja, kaj bi lahko bilo krivo...


Koliko je stara SIM kartica? Preveri če ti sploh SIM kartica podpira 4G...

andromedar ::

Uporabnix je izjavil:

No, to verjamem, ampak se je razvoj na tem področju zaključil? Bodo še kakšne nove naprave z w10m?
Sicer bo treba poiskati kakšno drugo alternativo androidu...


Kako uradno pa še hočeš, glede na to da MS že od lani pravi da je konec?

Dejansko je bilo konec že nekaj let nazaj.
Eh?

billy ::

Razvoj OSa gre naprej, enako osnovnih aplikacij, jaz imam tedensko neke posodobitve.

Novih naprav pa zgleda ne bo, ali pa vsaj ne konkretnih. Saj ni treba, L950 je prek zadosti :)

andromedar ::

billy je izjavil:

Razvoj OSa gre naprej, enako osnovnih aplikacij, jaz imam tedensko neke posodobitve.

Novih naprav pa zgleda ne bo, ali pa vsaj ne konkretnih. Saj ni treba, L950 je prek zadosti :)


OS se seveda že dolgo ne razvija več.
Eh?

mikhaair ::

Lokacija ni vprasljiva, ker sem tudi jaz na Izimobil in mi vse dela na L950. Sim kartica bi znal bit problem, ampak sem skoraj preprican da takrat ko je presla na Izi in dobila kartico, da so vse ze podpirale 4G. To je bilo max. 2 leti nazaj.

Machete ::

mikhaair je izjavil:

Mati ima L550 in nikakor ne gre na 4G. Pred letom sem se s tem ubadal in nisem uspel nikakor. Ne s pomocjo Izimobila, kjer sem tudi jaz z L950. Takrat sem res poskusil vse, nisem pa tukaj povprasal za nasvet. Tako da, ce se komu sanja, kaj bi lahko bilo krivo...


Tud jaz sem nekaj časa imel 4G na telekomu L950. Na iziju nisem nikoli videl več 4G. Ne glede na debate in menjave simk in nekih forsanih api nastavitev..
Pošteno povedano, tudi na S8 nimam 4G nikoli in nikjer. Dejansko se mi sploh ne da več s tem ubadati. Sem pa na lokaciji, kjer je 4G od telekoma dobesedno tudi globoko v gozdu..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Invictus ::

To je problem roaming Telekoma za ostale providerje.

Sam sem imel isti problem na T-2. Ni odvisen od telefona...

Zgleda Telekom fukne vse ostale na 3g. Oz. je odvisno koliko mu ti ostali hočejo plačati za 4g.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Modri dirkač ::

T-2 je v telekom omrežju vedno na 4G, če le signal zmore.
3G se zelo redko vklopi.
Everybody lies!

cekr ::

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

cekr ::

Danes so pa na wp10 naredili toliko nadgraden ms-ovih app-ov, da je res malo čudno.
Nekdo nekaj pripravlja.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

hojnikb ::

Ja, dokoncni odstrel platforme :)
#brezpodpisa

cekr ::

Dokončni odstrel je že bil.
Je pa čudno, da pride do tako obsežnih nadgradenj programov, ki so bolj specifični za mobilni del.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

billy ::

Jaz nimam niti enega updejta

karafeka ::

Če je kdo zainteresiran za nakup 2 leti stare L950, skupaj s continiuum dockom (za priklop na tv ali monitor) za 200€, me naj kontaktira na zasebna sporočila.

Lonsarg ::

cekr je izjavil:

Danes so pa na wp10 naredili toliko nadgraden ms-ovih app-ov, da je res malo čudno.
Nekdo nekaj pripravlja.

Saj so praktično vsi Microsoftovi Appi univerzalni, ko se nadgradi W10 desktop se tudi na telefonu...

Kar je smešno/žalostno je to, da L950 kljub ukinitvi platforme dobiva več updajtov od klasičnega Androida, trenutno na W10 1709, ki naj bi počasi sicer res bil zadnji.

cekr ::

Dokler bodo rabili beta testerje za novo igračko, toliko časa bodo skrbeli za sistem.
Če pa pride do updata več kot 10 programčkov na enkrat, je pa sigurno nekaj zadaj.
Res so UWP appi univezalni. Jih je pa treba kljub temu prevest za arm.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Lonsarg ::

ARM ni problem, .NET podpira tudi intermediate language, ki je neodvisen od procesorske arhitekture, identični binary ki lavfa direkt povsod. V kolikor so kaki specifični librariji pa je res potreben ločen dll, kar pa spet ni problem, ker to naredi avtomagično en sam gumbek "publish/build".

Edino kar mora imeti aplikacija je, da v manifestu specificira dovolj nizko minimalno resolucijo, to pa ugibam da Microsoftovi univerzalni appi imajo vsi.

Kar probaj na W10 desktop okno od Skype apliklacije zmanjšat širino na tisto, ki jo ima telefon. Boš dobil phone verzijo:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

cekr ::

Update se je zgodil na desktop in mobilni verziji.
Sem šel primerjat verzije. Neketere so res iste, nekatere so različne samo za decimalko, večina pa je popolnoma nekaj drugega.
Še kalkulator ima popolnoma drugo verzijo.
Verjetno drug projekt, notri pa vlečejo iste dll-je, servis v ozadju je pa isti. No, samo ugibam.
Upam, da so že pri vseh na NET Core. Ali pa tudi ne. Na desktop dvomim.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

BivšiUser2 ::

Zanimivo, da delež native appov pri konkurenci raste med tem, ko je pri MSju v modi prikazovati spletne strani. https://windowsunited.de/2018/04/05/nat...
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

solatjek ::

Bil sem tako žalosten, ko sem pred mesecem razbil Lumio 950. Ta aparat mi je pomenil vse, bil zelo zadovoljen uporabnik.

Po enem mesecu uporabe Xiaomija sem pa vesel, da se mi je to zgodilo, kaj več pa nima smisla pisati.

cekr ::

V Win je precej več programčkov v GDI/WinForm in WPF, kjer ti noben ne teži, da morajo biti v Trgovini.
UWP se pa šele uveljavlja. Sicer je že bolj podprto s kontrolami kot WPF, samo je zadaj Trgovina, ki ni vsem všeč.
Drugo pa je sedaj PWA, ki pa ni nič drugega kot WEB page s prenešeno client drobovino, da je zadeva odzivna.
Imaš že nekaj zadev v Trgovini.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Anney ::

Jaz se pa danes malo igram z mojo L930. (interop tools)

Trenutna verzija:



Nalaga pa se Windows 10 Mobile Fall Creators Update

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

BivšiUser2 ::

Javi kak bo. Lahko šeraš podroben postopek, po kerem je 100%?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Anney ::

Čisto izi, ene 4je koraki ;)

Interop tools (prewiew), enejblaš Restore NDTKSvc v toolsu, ponovni zagon, in spremeniš register na treh mestih, PhoneManufacturer (NOKIA v MicrosoftMDG), PhoneManufacturerModelName ( v RM-1085_11302), PhoneModelName (v Lumia 950 XL). Po končanem updejtu daš nazaj na Lumia 930 in pravi RM, updejte sistema maš pol do pomladi 2019.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Anney ::

Aja pa nastaviš na developer mode še pred vsem tem. (auth off)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

cekr ::

bom poskusil na L920,če bo šlo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Trance4mer ::

Za L920 bi tud mene zelo zanimalo, če deluje ? Ne bi pa pol rad bil brez

Anney ::

Meni trenutno nalaga marčevske updejte. 03-2018
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

lopov ::

Bi to šlo na L830?

Se mi valja naokoli, nihče je noče :P

OmegaM ::

To se bom sam poizkusil kateri dan.
Tusi sam se bom uporabljal svojo 930, dokler bo to mogoce.
Za enkrat se lahko delam vse, edino zascitna leca fotoaparata me nervira, ker je res grdo porisana :-)
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Anney ::

Da vam javim, telefon špila ok, zenkrat problemov še nisem zasledil.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()
««
81 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546537 (25242) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431346 (26998) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527215 (17605) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513612 (11202) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841667 (32915) boolsheat

Več podobnih tem