» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
72 / 86
»»

cekr ::

Saj deluje, samo len je. To je glavni problem. Zadeva mora delovati v trenutku in brez prestavljanja telefona pod pravim kotom.
Čez očala pa včasih prime, spet drugič ne. Sploh pa zadeva ne deluje, če je preveč svetlo.
Itak sama ideja ni ravno najboljša. Ne vem, zakaj niso dali gor fingerprinta. No, takrat ga še sploh niso imeli programsko podprtega.
Škoda, ker se ni nihče tega lotil rešit z zamenjavo pokrova.
Kot vidim, na HP-jih fingerprint deluje odlično.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

BivšiUser2 ::

Ima mogoče idejo, kako bi naredil, da bi imel fon kot zunanje zvočnike za PC? Načeloma bi lahko šel v trgovino pa si kupil najcenejše slušalke, sem pa zguglal aplikacijo SoundWire, ki pa je za Droida.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

okica11 ::

@S4NNY1
Kaj pa vem.. mogoče znotraj istega omrežja kakšno pretakanje z VLC?

meanwhile: Microsoft nearly made the Lumia 950 into a miniature Surface
https://www.theverge.com/circuitbreaker...

EDIT:

or that: This is Microsoft's original vision for the Lumia 950 and Lumia 950 XL (exclusive)
https://www.windowscentral.com/exclusiv...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: okica11 ()

BivšiUser2 ::

Rad bi poslušal, kaj montiram. Well, bo treba it po slušalke.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

cekr ::

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

cekr ::

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

okica11 ::

Asus, HP, and Lenovo will all build ARM-powered Windows 10 PCs
https://www.theverge.com/2017/5/31/1571...

Ugibam, da bodo začeli z prenosniki z ARMjem, takrat bi naj bila tudi migracija windows aplikacij, da bodo laufale.. Ko bo to sklepam da bo- končno- surface phone :)

...ARM-powered Windows 10 PCs won't launch until Q4 this year... these Windows 10 PCs... and support for all Windows applications.

Lonsarg ::

Meni je tale "Full W10 on ARM" všeč predvsem zato, ker bi rad svojo že malce počasno 8" Atom tablico nadomestil z kakim Qualcomm 835.

krneki0001 ::

Jaz bi pa to kr na lumio 950 postavil, če bo šlo.

gogolinho ::

tretjič in zadnjič sem kupil WP.. Mikrosoft 950.. na začeku wow telefon, sedaj čista katastrofa..
Telefon če komaj napolnim.. Baterija kaže 100% odklopim telefon nekaj časa deluje, zmrzne in se ugasne, ko prižgem je baterije kakših 20%.. spet priklopim za 2minuti 100% odklopim spet zašteka spet ista pesem.. Katastrofa..

okica11 ::

gogolinho probaj hard reset...

Lonsarg ::

Če % baterija tako niha bo to skoraj gotovo hardware.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

solatjek ::

Lonsarg je izjavil:

Če % baterija tako niha bo to skoraj gotovo hardware.

Hardware ja in to tisti del, ki se mu reče baterija...

gogolinho ::

pozskusil hard reset.. bilo nekaj časa dobro sedaj pa spet..

krneki0001 ::

Kater program imaš za nadzor baterije in batery saver?

Zgodovina sprememb…

cekr ::

gogolinho je izjavil:

pozskusil hard reset.. bilo nekaj časa dobro sedaj pa spet..


To pomeni, da imaš verjetno instaliran nek shit, ki ti pretirano je baterijo. Moral biti nek servis,ki ti melje v ozadju.
Odinstaliraj vse programčke, ki niso od tavelkih firm. Pa še ti so lahko včasih problematični.

Ni vedno krivec aparat.
Mogoče tudi poizkus z hardresetom in potem postavitev z nule brez restora z OneDrive. To bo najboljši pokazatelj.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

krneki0001 ::

Nekaj ima inštalirano, ki v ozadju porablja baterijo. Imaš v nastavitvah pregled, kater program koliko baterije porabi in preveri pa ga odinštaliraj

mikhaair ::

Imam iste oz. zelo podobne simptome. Nisem se menjal baterije. Izvedel pa vse, vkljucno s hard reset in fresh start. Zadnja opcija je baterija. Ko pride telefon pod 40% se zacnejo restarti, ugasanje, nekajkrat pa se mi je zgodila, da ko sem snel telefon s polnilca je cez par minut sel v ugasanje in kasneje pokazal le 20%.... Bom nabavil novo baterijo, pa da vidimo.

andromedar ::

Da nimate to zadnji update MS Phone, ki bricka telefon?

MS nonexistent quality control, pa to.
Eh?

gogolinho ::

mikhaair je izjavil:

Imam iste oz. zelo podobne simptome. Nisem se menjal baterije. Izvedel pa vse, vkljucno s hard reset in fresh start. Zadnja opcija je baterija. Ko pride telefon pod 40% se zacnejo restarti, ugasanje, nekajkrat pa se mi je zgodila, da ko sem snel telefon s polnilca je cez par minut sel v ugasanje in kasneje pokazal le 20%.... Bom nabavil novo baterijo, pa da vidimo.


če že imava iste probleme, pa če boš menjal baterijo mi prosim javi kako je :)

Mitja358 ::

gogolinho je izjavil:

mikhaair je izjavil:

Imam iste oz. zelo podobne simptome. Nisem se menjal baterije. Izvedel pa vse, vkljucno s hard reset in fresh start. Zadnja opcija je baterija. Ko pride telefon pod 40% se zacnejo restarti, ugasanje, nekajkrat pa se mi je zgodila, da ko sem snel telefon s polnilca je cez par minut sel v ugasanje in kasneje pokazal le 20%.... Bom nabavil novo baterijo, pa da vidimo.


če že imava iste probleme, pa če boš menjal baterijo mi prosim javi kako je :)


x3 za isto težavo na L950 (stara pol leta).

b2z25 ::

Ima morda kakšne izkušnje oz. nasvet glede nerešljivega zapleta z Lumio 640 (predhodno posodobljena) in pošiljanjem MMS-ov?
Žena je prešla na operaterja Hot in potrebna je bila ročna nastavitev APN za internet in MMS vendar nikakor ne uspemo usposobit sprejem in pošiljanje MMS-ov. Nastavitve APN so izvedene po navodilih s spletne stranih HoT in ob vsakem klicu na njhovo podporo smo jih vsaj nekajkrat preverili tako da nastavitve nedvomno so po navodilih (ter po vsaki spremembi vedno izveden izklop telefona).
Sedaj smo prejeli odgovor tehnične službe operaterja, da so nastavitve ustrezne in da sem jim absolutno ne sanja zakaj MMS-i ne delujejo.
Kot kaže gre za neko "posebnost" Lumie. Brskam po forumih vendar ne najdem pametnega nasveta.
Zna kdo še kaj svetovati preden dokončno obupamo nad Hot (pred tem je pri Telemachu vse delovalo OK).

klinker ::

Si poskusil z drugim telefonom?

BivšiUser2 ::

Meni ravno pri telemachu ne gre nastavit APN za MMS na 930ki, net mi z navodili za Android dela bp.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

gogolinho ::

eno vprašanje imam, da ne bom odpiral nove teme.. Paket imam na A1, če kupim telefon na telekomu bo delovala sim kartica? ali ga je potrebno odklenit ali kako to pač gre.


Lp

next3steps ::

Telefoni so že dolgo časa odklenjeni na vsa omrežja.

mikhaair ::

Baterije nisem se nabavil, s tem, da zadnje case imam manj tezav s tem....tok, tok... So se mi pa tej simptomi pojavili oz. sovpadajo z nabavo magnetnega nosilca za avtomobil. Mogoce kaj z indukcijskim polnjenjem povezano? seveda ga ne uporabljam vec. Ampak gostota tezav mislim da je bila povezana z uporabo le tega. Od zacetka pojavljanja (nakup nosilca) do rahlega izboljsanja in kasneje poslabsanja (ponovna uporaba.....)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mikhaair ()

krneki0001 ::

Kitajska kopija ali original polnilec?

cekr ::

A se je sploh dalo dobit original brezžični polnilec za L950 ?
Nikjer ga nisem še videl. Jest imam Samsungovega.
Tastar od L920 ni najbolj primeren.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

mikhaair ::

Uporabljm le original polnilec. V avtu pa sem imel magnetni nosilec. Ki pa deluje brez dodatne ploscice zaradi wireless chargerja. In razmisljam, da ima mogoce to kaksno povezavo s poslabsanjem baterije.

SambaShare ::

https://www.windowscentral.com/windows-...

Mogoče le dočakamo windowed mode na continuumu, samo vprašanje na katerih telefonih :P.

nejcek74 ::

Mitja358 je izjavil:

gogolinho je izjavil:

mikhaair je izjavil:

Imam iste oz. zelo podobne simptome. Nisem se menjal baterije. Izvedel pa vse, vkljucno s hard reset in fresh start. Zadnja opcija je baterija. Ko pride telefon pod 40% se zacnejo restarti, ugasanje, nekajkrat pa se mi je zgodila, da ko sem snel telefon s polnilca je cez par minut sel v ugasanje in kasneje pokazal le 20%.... Bom nabavil novo baterijo, pa da vidimo.


če že imava iste probleme, pa če boš menjal baterijo mi prosim javi kako je :)


x3 za isto težavo na L950 (stara pol leta).


x4, L950, stara skoraj eno leto :)

cekr ::

Še vedno pravim, da so šalabajzarji. Problemi se pojavljajo tam, kjer se na bi smeli.
Poštni klient še vedno ne zna delati s priponkami tako kot je treba. No, včasih mu po čudežu še uspe.
Vsaj po mojem je problem v prenosu vsebine v telefon.
Drug problem je zadnja nadgradnja 'People'. Zadeva se po startu takoj razsuje. Res fajn za končno verzijo.
Saj bodo v parih dnevih popravili. Samo takšnih izgovorov imam krepko dovolj.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

M@73Y ::

Aplikacija people oz. ljudje se je tudi meni takoj zapirala. Danes sem naredil hard reset in sedaj je zaenkrat ok. Lumia 930.
..jump into psytrance tunnel..

cekr ::

M@73Y je izjavil:

Aplikacija people oz. ljudje se je tudi meni takoj zapirala. Danes sem naredil hard reset in sedaj je zaenkrat ok. Lumia 930.


Hard reset Ni problem, če si v insiderju. Sicer se to ne bi smelo dogajat.
Me prav zanima, kje jim to delajo. Da ne znajo uredit neke tako enostavne zadeve, je res žalostno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

M@73Y ::

Strinjam se, mi ki smo na insajderju, pač je logično da bo kdaj kaj nagajalo. Še vedno lahko gremo nazaj na 8.1.
Nikakor pa ni sprejemljivo, da ne deluje tako "osnovna" aplikacija uporabnikom L950 oz. telefonov, ki imajo uradni WM10.
..jump into psytrance tunnel..

gogolinho ::

prijatelj ma isti telefon in podobno sranje.. če ne mislijo to v roku mesec dni popravit fuknem ta telefon v ameriko

gtu ::

Tudi sam sem bil do nedavnega velik "fan" WP. Prej sem uporabljal L625, sedaj L650. V zadnjem času se pojavljajo res hude težave, ki mi res najedajo živce in počasi res razmišljam o prehodu na android.
Vem da 650 ni top-end naprava, pa vseeno.
Problemi s katerimi se soočam:
-mešanje številk iz imenika: ko me kliče neka osebba, mi napiše drugega klicatelja.
-ne zna razpoznati +38641 oz. 0038641 in 041 kot isto številko
-vnosi v imenik se očitno ob vsaki sinhronizaciji razdružijo in imam več vnosov za isto osebo.
-imenik je v zadnjih posodobitvah neuporabno počasen. (ampak le, ko do njega pridem preko Telefona in ne preko Ljudje). Pokaže mi pet priporočenih stikov, druge naloži šele po cca 10 sekundah. Iskanje se izbriše, ko naloži stike. Klik na predlagane stike ne naredi ničesar, dokler zadeva ni pripravljena.
-pripenjanje datotek v MMS/mail. Včasih uspešno, včasih se vse skupaj sesuje. Zna biti zelo zamudno opravilo, včasih obupam nad vsem skupaj.
-pripenjanje slike v MMS/mail s pomočjo kamere. Ko zajameš sliko in potrdiš vstavljanje, se velikokrat zadeva sesuje.
-ko zajamem sliko, te v galeriji ni še kar nekaj časa. Osveži se čez cca 30 sekund.
-Messenger aplikacijo sem enostavno izbrisal. Zagonski čas tudi do 3 minute.
-ko zapreš vse zavihke v Edge in ko naslednjič poženeš in začneš pisati iskalni niz ali URL, se po potrditvi ne zgodi nič. Nakar ugotoviš da ubistvu ni odprtega nobenega zavihka. Po odpiranju sledi ponovno vnašanje.
-pri zadnji posodobitvi mi ne deluje več navigacija z zaklenjenim zaslonom. Nastavitve za to ne najdem. Prej sem nastavil cilj in ugasnil ekran, ter samo poslušal navodila.
-v nekatere aplikacije ni možno ali pa ne znam vnesti nekaterih shranjenih ali zaslonskih slik. Poizkusil sem vse, galerija, mape, shranjene slike, zaslonske slike,.... slike enostavno ni bilo moč najti.

So pa seveda nekatere stvari, ki jih ne bi zamenjal, zato upam na ponoven preboj WP10 (vem, utopično) in da izdajo kak nov, ZANESLJIV telefon :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gtu ()

krneki0001 ::

Imaš slučajno SD kartico v telefonu? Crkuje počasi?

gtu ::

Nimam vstavljene SD kartice.

billy ::

Kaj tole: https://blogs.windows.com/windowsexperi...

je samo na voljo na desktopih ali mobile tudi?

solatjek ::

Tudi jaz imam več težav na L950, kot pred CU. Zadnja verzija pred CU je bila top! Škoda da ni mogoče posodobiti na poljubno verzijo...

cekr ::

Trenutna verzija sistema mi je ok. Ne dela problemov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

billy ::

Zamenjal sem 930 za 950, backup in restore.

Sedaj mi manjkata dve aplikaciji, ki očitno več nista v store, sta pa mi na 930 delovali b.p.

Je možno, da kako to skopiram iz 930?

billy ::

Pa še to...na 930 sem imel nastavljen Telemach pop3 email, kjer imajo nek svoj login in password (torej ni enako loginu do posta.telemach.net)
In zdaj tega nimam, oz mi ni syncalo gesla, vem pa ga itak ne več, ne vem niti kje imam papirje.

Se da kako izvoziti geslo iz 930, tako kot se na PCju dalo?

okica11 ::

@billy
Ne, če aplikacije več ni v storu potem (koliko jaz vem) do nje več ne moreš.

Glede mail clienta pa je tako, da se tudi meni ne shrani (gmail morem vedno znova ročno zrihtat) MS mail gre sam skozi. Če ni v nastavitvah outlooka na telefonu kje vidno geslo potem po moje ne gre niti to... Kontaktiraj Telemach po telefonu pa naj ti povejo vpisne podatke :)

Malajlo ::

Gesla imaš na pcju. V CP išči password ali credential. Nekaj od tega.

billy ::

Na PCju najdem samo za tiste, ki imam nastavljene na PCju, bi naj bili vidni tudi podatki iz telefona?

Malajlo ::

A Telemach si imel samo na mobilcu? Jah ...

_IKE_ ::

Za lastnike lumij : Kdo je v sloveniji garancijski serviser?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()
««
72 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546701 (25406) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431473 (27125) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527255 (17645) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513652 (11242) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841791 (33039) boolsheat

Več podobnih tem