» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
71 / 86
»»

krneki0001 ::

Zanimivo. Meni se pa zdi bolj odziven. Sploh programi se veliko hitreje zaženejo.

hojnikb ::

celo mi je uspel updejtat L635 512MB. Trik je bil samo v tem, da sn mogu inštalirat insajder verzijo wm10, potem pa dhtuprade advisor čez za tazadnje builde. Dela presenetljivo smooth za 512MB.
#brezpodpisa

cekr ::

Po nadgradnji sistema, so sedaj popravili tudi kamero, ki je prej zapisovala po 2 enaki sliki.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

harvey ::

May 2017 update
Mobile to 15063.297
http://m.windowscentral.com/latest-patc...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

win64 ::

Sem imel velike probleme, da je mobitel(lumia 535) velikokrat po prižiganju iz lock screena zaštekal prikaz.
Črn zaslon, osvetlitev je delala, touchscreen je delal(lahko si se javil na klic, in na pamet izklopil telefon).
Če ima kdo podobne probleme: težava je s kombinacijo ohranjevalnika baterije(konkretno je najbrž takrat onemogočeno delovanje v ozadju) in Tile za bližnjico do strani od edga.
Edge na splošno ima težave, če mu onemogočiš delovanje v ozadju -> zamrzne ob ponovnem zagonu, če ga ne izklopiš preko "task managerja".
Od kar sem izbrisal vse Tile od edga, težav več ni.

Dzhimen ::

Jaz imam eno vprašanje za Win10m uporabnike. A je kdo poizkušal priklopit bluetooth miško/tipkovnico na telefon in kakšne so izkušnje?

Sam imam L650 in jo imam večinoma na mizi na stojalu priklopljeno na polnilec. Razmišljal sem da bi si nabavil kako čist osnovno simpl bluetooth miško in tipkovnico, da bi imel povezano s telefonom in ko dobim, nevem SMS ali moram kaj drugega na hitro opravit na telefonu, da namesto da telefon vzamem s stojala, raje iz predala potegnem tipkovnico in tako opravim zadevo.

Nekaj takega recimo, tipkovnica s touchpadom:
1
2

Kako bi se ta zadeva obnesla? :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dzhimen ()

krneki0001 ::

Deluje, deluje.

Ampak imam raje to:

s1m0n ::

A ni možno na SMS tudi odgovarjat preko Messanging na W10?

krneki0001 ::

Tudi

s1m0n ::

pa funkcionira brez večjih ovir, zamika... ?

krneki0001 ::

Ni nekega zamika, takoj pošlje sms naprej.

Dzhimen ::

Čak, a to dejansko deluje? Nekaj sem bral da so ukinili, in da naj bi to funkcionalnost namesto v messaging app integrirali v skype. Kakorkoli, meni zadeva ne deluje...

PC je Win10 Pro, Verzija 1703 (CU), build 15063.296, telefon L650, Verzija 1703 (CU), build 15063.297.
Aplikacija Sporočila je na PC in na telefonu verzije 3.26.24002.0.

 Telefon

Telefon



 PC

PC



A je kakšna fora, da mora biti jezik nastavljen na angleščino, da Cortana deluje, al je fora kje drugje? :(

krneki0001 ::

Cortana mora biti vklopljena, jezik pa na obeh angleščina. (Pa ne imet BT slušalk vklopljenih, ko boš imel kortano vklopljeno. Ker ti bo sms-e brala, ko jih dobiš.)

Dzhimen ::

Sem spremenil oboje na angleščino, Cortana deluje (branje SMS-ov lahko izklopiš v nastavitvah btw.), ampak na PC je še vedno Messaging app neuporaben.

 PC

PC



A to ti iz prve roke veš, da deluje, al kako? :D

krneki0001 ::

Ja meni sms na strani prikaže, ko ga dobim in potem lahko nanj odgovorim.

Lonsarg ::

Jaz to že kake pol leta uspešno pošiljam/dobivam preko najnovejše Skype aplikacije(torej tako na PC kot WP10 Skype aplikacija za SMSe). Vmes so z nekim updatom malo zakompliciral, da moraš "pairat" PC in telefon z PINom v settingsih.

Dzhimen ::

Aha, torej ne gre preko Messaging app-a? Je treba preko skypa?

A to je ta app?

Lonsarg ::

Ne vem če gre preko Messenginga ali ne, vem da se je tudi dalo včasih ampak mislim da gre počasi v pozabo, ker je bil to bolj placeholder, dokler ne poštimajo Skype aplikacije.

To je ta Skype, ki si dal link ja, dejansko je šele kak mesec nazaj iz bete prišel, ampak jaz sem že preko bete pošiljal SMSe. Ta Store Skype verzija je pravi luksuz proti požrešni golazniji od Desktop verzije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Dzhimen ::

Sem zdaj usposobil zadevo in kolikor sem uspel na hitro testirati deluje super! :D

Edino moti me, da če recimo dobiš 5 mesičev in nanje odgovoriš na PC-ju, maš pol na telefonu vseeno 5 notificationov... Lahko bi zaznalo, da si mesič prebral na PC-ju in ga označilo kot prebranega tudi na telefonu. Ampak to bom že preživel. :))

Hvala za namig glede tega Skype appa! ;)

Lonsarg ::

Ta Skype app je dejansko 100% ista aplikacija/koda kot Skype na W10 Mobile, primer res super UWP aplikacije, ki se tudi v Continiumu obnaša kot je treba.

Ja status notificationov(prebran ali ne) se zaenkrat ne sihronizira, je včasih mal bedno. Glede na predstavljene zadeve na letošnjem Buildu zgleda kot da delajo na Cloud sihronizacijskem APIju, ki bo aplikacijo sihroniziral med vsemi napravami(W10,WM10,Android,iOS) in ugibam da pod to spada tudi njihov Skype.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

konspirator ::

Viber dela ok ?
--

Anney ::

Da.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Branimir ::

Mogoče kdo ve, kaj je novega pri posodobitvi Localization for Slovenia?
Lumia 640
i7-10700 (16 thread @ 4.8GHz)
16GB RAM DDR4, 500GB NVMe SSD, 500GB SSD, 480GB SSD, 1TB HDD, 2TB HDD
Gigabyte RTX 2070 Super

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Mitja358 ::

Branimir je izjavil:

Mogoče kdo ve, kaj je novega pri posodobitvi Localization for Slovenia?
Lumia 640


To je dejansko "Creators Update" posodobitev s čudnim imenom. :D

EDIT: In pa seveda naslednje bugfix posodobitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

s1m0n ::

Katere od prenaloženih aplikacij se lahko brez problema odstrani? Torej nepotrebna krama...

Anney ::

Odvisno kaj ne rabiš, odstraniš lahko vse.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Mitja358 ::

Anney je izjavil:

Odvisno kaj ne rabiš, odstraniš lahko vse.

Skoraj vse* 8-)

Anney ::

Verjetno glavnih appov ne boš odstranjeval. :) Če pa želiš tudi te pa imaš Interop tools.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Anney ::

Mi zna kdo pomagati, menjal sem regijo in državo ( USA) iz slo.
V imeniku in smsjih imam slike le pri klicanju se slika ne pojavi in imam ta čuden zmazek, prvič da imam kakšno večjo težavo in je nikakor ne znam rešit. Enako je pri vhodnih klicih. Računi za mail in ostalo so sinhronizirani.

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

okica11 ::

Dečki. Razbil sem svojo 930-ko... Prodaja kdo 930ko ali pa 950 za normalen dnar? Se mi splača začasno vzet rabljeno, ali naj kar vzamem na naročnino pri simobilu novo...

billy ::

Sploh nisem vedel, da še imajo kje nove.

Jaz bi vzel 950, jo imajo mojo, jaz pa 930 in mi je 950 veliko bolj všečna.

Dzhimen ::

V zadnjem tednu se mi je dvakrat zgodila ena čudna reč na moji L650. Ko sem preko AUX skušal predvajati glasbo, Groove Music ni predvajal komadov. Katerikoli komad sem izbral, je samo stalo na 0:00 za sekundo in nato premaknilo na naslednji komad. Pa spet čez sekundo na naslednji komad, in tako naprej. Kot da recimo ne bi našlo komada (kot da bi bila odstranjena mSD kartica npr.). Ampak ko sem AUX kabel izpulil, je pa delalo normalno preko zvočnika. Dam kabel nazaj not, spet isto, ne dela. Restart appa ni pomagal, pomagal pa je restart telefona.

Po Creators Updatu sicer nisem hard resetal telefona, ga bom ko bom našel kaj časa. Lahko da tu tiči težava, nevem...

Je še kdo izkusil kaj podobnega?

tabonir ::

Na mojem 950 XL pa po zadnji nadgradnji ne gre vklopiti možnost; "Ko je zaslon izklopljen pokaži zaslon za ošvrk" v možnosti "Zaslon na ošvrk" Torej nimam več pogleda na uro in obvestila pri izklopljenem zaslonu po dotiku oz. prijemu v roke. To je edina napaka, ki sem jo zasledil na tem telefonu v pol leta uporabe.

okica11 ::

Spet jaz;
Je kdo zasledil karkoli v smisli novega HW iz strani Microsofta? Kolikor sledim WindowsCentral nisem zasledil nič. Ne nič konkretnega niti nič govoric o možnih bodočih Lumia/Surface telefonih. Sprašujem, ker se mi zdi že preveč dolgo zatišje iz strani MS. Bodo morda samo še delali SW in pustili drugim (npr. HP) da izdelujejo HW?

Am I missing something? 8-O

Bezukhoff ::

A tale snapcrap pride kdaj na windows mobile? :))

Horny teens, kreh, kreh, in je tole prerequisite. :))

cekr ::

okica11 je izjavil:

Spet jaz;
Je kdo zasledil karkoli v smisli novega HW iz strani Microsofta? Kolikor sledim WindowsCentral nisem zasledil nič. Ne nič konkretnega niti nič govoric o možnih bodočih Lumia/Surface telefonih. Sprašujem, ker se mi zdi že preveč dolgo zatišje iz strani MS. Bodo morda samo še delali SW in pustili drugim (npr. HP) da izdelujejo HW?

Am I missing something? 8-O

Imaš tu:
http://www.windowscentral.com/i-still-b...

Iščejo en čudežni izdelek, ki bo toliko podoben telefonu in toliko drugačen, da bo šel v promet. Bo pa ta čudežni izdelek cenovno v oblakih. Ne ciljajo več na mase.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Lonsarg ::

Kar vemo je zgolj to, da sami "normalnega" telefona ne bodo več naredili. Kak pa bo njihov nenormalni in če bo to sploh uporaben kot telefon pa je vse še ugibanje.

Binji ::

Mi zna kdo povedat, zakaj od CU naprej ne vidim več obvestil za prejet MMS?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

krneki0001 ::

Reštartaj telefon.

Anney ::

Anney je izjavil:

Mi zna kdo pomagati, menjal sem regijo in državo ( USA) iz slo.
V imeniku in smsjih imam slike le pri klicanju se slika ne pojavi in imam ta čuden zmazek, prvič da imam kakšno večjo težavo in je nikakor ne znam rešit. Enako je pri vhodnih klicih. Računi za mail in ostalo so sinhronizirani.



Anyone?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

billy ::

Mednarodna ali international pomoč je on in dam doda prefix številkam? HR mogoče?

Anney ::

Vse je na off.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Malajlo ::

Imaš mogoče podvojene kontakte? V takem primeru ti lahko pobere kontakt brez slike.

Anney ::

Tudi tega nimam, res je hecno. Spremenil sem samo regijo in jezik, prej je delovalo ok.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Modri dirkač ::

Pa si probal spremenit nazaj?
Everybody lies!

Anney ::

Nisem, sem se odločil, da grem od začetka, ko bo čas.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

solatjek ::

tabonir je izjavil:

Na mojem 950 XL pa po zadnji nadgradnji ne gre vklopiti možnost; "Ko je zaslon izklopljen pokaži zaslon za ošvrk" v možnosti "Zaslon na ošvrk" Torej nimam več pogleda na uro in obvestila pri izklopljenem zaslonu po dotiku oz. prijemu v roke. To je edina napaka, ki sem jo zasledil na tem telefonu v pol leta uporabe.

Ja, res je, na CU so zjebali Zaslon za ošvrk. Ko ga vklopim, kaj hitro neha delovati, se ne odziva na bližino in tudi z dvotapom nastane problem. Prav tako med klicanjem ne zazna ali je telefon pri ušesu ali sem ga odmaknil - ne vklopi ekrana, kot da bi bil senzor fuč. Sem Zaslon za ošvrk izklopil, telefon ponovno zagnal in ni več nobenih težav...

cekr ::

Pri meni je vse OK. Hard reset je vse postavil tako kot je treba.
Edino Hello iris je za en k...... problem je čisto hardverski ali pa se nikomur ne da več s tem ukvarjat, da bi zadeva delovala v trenutku in neglede na naklon. Se da vse narediti, če je interes. Me zanima, kako to deluje na novem HP-ju, ker na Surfacih je vklop trenuten.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatjek ::

Hmm, s hello nimam nobenih problemov, je deloval, ko sem ga uporabljal, pa še špegle nosim. Imam pa izklopljenega, ker me je ta rdeča barva ko sveti v oke živcirala...
««
71 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546669 (25374) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431397 (27049) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527246 (17636) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513646 (11236) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841726 (32974) boolsheat

Več podobnih tem