» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
70 / 86
»»

PrihajaNodi ::

Modri dirkač je izjavil:

V tem stanju, v katerem je OS sedaj, je to res edini problem in to je tudi potapljalo ladjo vsa ta leta in jo dokončno potopilo.
Jaz bi z veseljem ostal na L830 in L640 ampak čim kam odpotuješ rabiš iOS ali pa droida (ki ga na prebavljam spljoh), bank ni, ostalih storitev pa tudi skoraj da ne.

Windows 10 ima s integracijo vseh naprav velik potencial, ki ga pa pri MS nekak ne znajo celovito pripeljat do finiša, vedno jim nekje zmanjka.


Zakaj ko kam potujes?
Meni dela vse od blabla car do uber.

solatjek ::

Dejstvo je, da dandanes ljudje pač potrebujejo stvari, ki jih ne potrebujejo, ali pa potrebujejo stvari, ki jih pač drugi imajo in oni tudi morajo imeti, pač čredni nagon. Sem sodijo tudi aplikacije. Androidi so že ob nakupu polni balasta, kar windows telefon ni in ker sem nasploh minimalistično usmerjen, mi je WP pisan na kožo. In komur ta način ustreza, je WP ideal, androida ne potrebujejo, jabka je pa itak precenjena.

Modri dirkač ::

PrihajaNodi je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

V tem stanju, v katerem je OS sedaj, je to res edini problem in to je tudi potapljalo ladjo vsa ta leta in jo dokončno potopilo.
Jaz bi z veseljem ostal na L830 in L640 ampak čim kam odpotuješ rabiš iOS ali pa droida (ki ga na prebavljam spljoh), bank ni, ostalih storitev pa tudi skoraj da ne.

Windows 10 ima s integracijo vseh naprav velik potencial, ki ga pa pri MS nekak ne znajo celovito pripeljat do finiša, vedno jim nekje zmanjka.


Zakaj ko kam potujes?
Meni dela vse od blabla car do uber.


Kaj pa letalske družbe in najpomembneje google maps?
Sem bil zdaj nekajkrat v aziji in tam si z win telefonom ne moreš nič pomagat.
Everybody lies!

PrihajaNodi ::

Za google maps imam here maps za letalske druzbe pa isces preko browserja.

Modri dirkač ::

Ni to isto, govorim iz izkušenj ...
Everybody lies!

Anney ::

Tudi tale aplikacija je odlična za karte, sam uporabljam tole.
https://www.microsoft.com/en-us/store/p...
Je pa tudi pro
https://www.microsoft.com/en-us/store/p...
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

P4ajo ::

Modri dirkač je izjavil:

Ni to isto, govorim iz izkušenj ...
Ni isto, windows maps je boljši...govorim iz izkušenj.
Sem (premalo) pameten, resno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P4ajo ()

Modri dirkač ::

Lani sem bil na Japonskem, windows/here maps nima kart, gmaps je tvoj najboljši prijatelj, ker imaš vse informacije takoj dostopne, najpomembneje pa public transport.
Takrat sem še imel L830, v edge je google maps enostavno deloval porazno. Android tablica me je rešila.

Letos Tajska, gmaps neprimerno bolje, ker so vse zadeve in seveda public transport vrisane, uber in grab sta integrirana.

Za avto navigacijo je windows maps nedvomno zelo dober, če ne najboljši app, če si pa turist in se moraš premikati po neznanem velemestu/državi in zraven tega nočeš izgubljati časa je win10mobile popolnoma napačen OS.

Aja, Tajska ima LTE povsod, in to več kot 90% lokacij maks signal + tega imajo razne wifi variante.
Everybody lies!

krneki0001 ::

Modri dirkač je izjavil:

Lani sem bil na Japonskem,


To se moraš pa zahvalit samim Japoncem, ki nokie (iz njim znanimi razlogi) niso pustili za kartografijo. Recimo za Vietnam je karta in to zelo dobra, pa za tajsko tudi.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Kitajci tudi niso pustili...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mikhaair ::

Maps v w10 so OK, navigacija pa je porazna. V Here je vse delovalo super. Maps pa je meni katastrofa, 3x sem bil poslan po cesti žnj kategorije, enkrat predlog poslal moji dragi, tako da sem jih potem slisal... :) Pa slika men voznjo in avtomatski zoom in/out je kr neki. Ampak priznam, se nisem prevec poglabljal, iz prve je zelo slabo.
Zame ima/imel wm dve veliki prednosti. Super offline navigacijo in lumie z odlicnimi fotkici z fizicnim gumbom.

loveJDM ::

krneki0001 je izjavil:

loveJDM je izjavil:

Če bi jaz dobil L950XL za 5-7€ na mesec bi jo raje vzel kot Honorja,pa je Honor zelo dober telefon.


Na Simobilu je bila 950 za 8 evrov in 950XL za 10 evrov na mesec.

Modri dirkač je izjavil:

Jaz bi z veseljem ostal na L830 in L640 ampak čim kam odpotuješ rabiš iOS ali pa droida (ki ga na prebavljam spljoh), bank ni, ostalih storitev pa tudi skoraj da ne.


Kako ni bank. Na L950 deluje kar originalen klik brez problemov.


Mozno da je bila,nisem preveril sploh ker mi simobil ne vleče doma :|

krneki0001 ::

Sej na mobitelu ni bila nič dražja, če si se na 2 leti vezal.

loveJDM ::

jah pri telemachu pa mam 15gb prenosa + telefon za 20€

krneki0001 ::

Jaz imam paket pri mobitelu 8gb prenosa, pa nikoli ne ponucam več kot 1.5Gb. Ker se vedno najde wifi, pa se mi L950 tja skonekta.

Anney ::

Na mobitelu se še dobi 950xl za 12€, čakam če bo cena še kaj padla.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

loveJDM ::

Anney je izjavil:

Na mobitelu se še dobi 950xl za 12€, čakam če bo cena še kaj padla.



Sej bo,do poletja more

cekr ::

A pri MS-u po nadgradnji res ne znajo narediti avtomatski reset sistema?
Mnogo preglavic bi bilo tako rešenih.

Po hard resetu mi sedaj sistem dela tako kot je treba.
Me prav zanima, koliko časa bo tako.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

klinker ::

cekr je izjavil:

A pri MS-u po nadgradnji res ne znajo narediti avtomatski reset sistema?
Mnogo preglavic bi bilo tako rešenih.

Po hard resetu mi sedaj sistem dela tako kot je treba.
Me prav zanima, koliko časa bo tako.


To je tezava vseh mobile OSov. Ce kaj heca je prva stvar za nardit hard reset, sploh pri vecjih nadgradnjah.

Lonsarg ::

Hard reseta si avtomatsko ne moreš privoščit, ker ne bi lih vsi bili srečni, če se jim data od vseh aplikacij izbiše.

klinker ::

Podatke aplikacij imas backupirane in se po posodobitvi lahko povrnejo.
Jst ob vsaki vecji nadgradnji hard resetam, aplikacije rocno namestim na novo, nato pa samo podatke aplikacij restoram, ker sem ze imel tezave zaradi v celoti restoranih aplikacij in je kaka jebala, po ponovni namestitvi pa ne vec.

Anney ::

Ste že vsi prejeli CU apdejt na 15063.251. Na L930 mi je pokazalo posodobitev: Localization for Slovenian. Sem pa prišel iz graditve 15063.138.

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

BivšiUser2 ::

Anney je izjavil:

Ste že vsi prejeli CU apdejt na 15063.251. Na L930 mi je pokazalo posodobitev: Localization for Slovenian. Sem pa prišel iz graditve 15063.138.


O njem ne duha ne sluha (SLO/US), kateri jezik imaš?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

darkolord ::

Jaz sem ga dobil takoj, ko sem iz "Fast" ring preklopil na "Release Preview".

BivšiUser2 ::

Dela, res je fora bla v RP. Ima kdo namen hackati register za nadaljne posodobitve?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

darkolord ::

Zaenkrat kaže, da ne bo še potrebno nič hekati, in bojo unsupported naprave še naprej dobivale posodobitve. "Na lastno odgovornost" :)

cekr ::

Na fast verjetno ponovno ne sprejema slovenščine. Fast je itak nastavljen že na naslednjo nadgradnjo.
"Release Preview" je pa že toliko "zmatran", da slovenščino redno sprejema.

Sam sem insider izklopil, ker je sistem sedaj toliko dodelan, da se mi res ne da več vsak teden ukvarjat s tem. Naj se ukvarja tisti, ki ima čas.
Ko sem kupil telefon, sem hotel da dela tako kot je treba. Sedaj je to to. Res pa da z eno leto in pol zamude.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

krneki0001 ::

jaz imam na L950 build 14393.1066, pa sem insiderja izklopil, ker mi že na tem buildu čisto vse deluje brez problemov in baterija zdrži 3 do 4 dni.

Anney ::

@nebivedu, kmalu boš dobil CU. Pošiljajo ga regijsko menda.

BivšiUser2 je izjavil:

Dela, res je fora bla v RP. Ima kdo namen hackati register za nadaljne posodobitve?


Jaz sem bom igral dokler bo delalo ok, ko neha karkoli delati grem nazaj do zadnje normalno delujoče posodobitve. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

SambaShare ::

No zdaj s CU je čudežno začel delovati tudi Skype live tile in kaže zadnje sporočilo. Pa tipkovnica mi zdaj predlaga besede tudi za slovenščino.

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

Pravkar prenašam Creators Update na Lumio 650.

OvCa77 ::

Mitja358 je izjavil:

Pravkar prenašam Creators Update na Lumio 650.

Imam sedaj CU na L640 in Maps ima tudi možnost vmesnih točk:)
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Mitja358 ::



Ima še kdo podoben problem, da mu tipkovnica ne gre do roba? Pojavilo se je še pred CU posodobitvijo in sedaj je isto. Nastavitve tipkovnice sem že preveril ...

Malajlo ::

Drži Space in potem premakni levo, ko se tipkovnica cela označi.
Če celozaslonsko tako premakneš desno, je primerna za tipkanje s kazalcem.

Mitja358 ::

Malajlo je izjavil:

Drži Space in potem premakni levo, ko se tipkovnica cela označi.
Če celozaslonsko tako premakneš desno, je primerna za tipkanje s kazalcem.


Dela, hvala ti!

harvey ::

Končno poštimali s CU, da ti prikazuje pri poslanih e-mailih željeno ime pošiljatelja in ne maila:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

okica11 ::

Bi moral pričakovati update na CU če nisem insider? Če ne, se splača iti na CU? (Lumia 930, country/region: United States, language: English (united states), keyboard: English, Slovenian)

Mitja358 ::

Dobiš ga samo na Release Preview. Jaz bi na tvojem mestu verjetno šel.

Anney ::

Mene na L930 in CU heca kamera, ostalo dela ok. Kamera tudi dela ampak ima hude motnje na momente. Malo še počakam, če bodo izboljšave, če ne pa grem nazaj. Nikoli nisem imel težav s kamero.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

s1m0n ::

Kakšne motnje?

Poskoke slike za trenutke (trza po vertikali)?
Pri moji testni 930 je za to krivec zadnji pokrov (ne pritiska pravilno/dovolj okvir leče na kamero/modul) In optična stabilizacija ne premika samo kamere ampak premakne celoten modul.

Anney ::

Ne tega ni. Pojavlja se, da ko slikam in hočem odpreti slike iz kamere ne deluje vedno. Kamera se zažene na način kot bi se dvakrat, se prižge, ugasne (črn ekran) in se spet odpre (2-5 sekund). Slikam lahko normalno. Čakam kakšn posodobitev aplikacije ali sistema, da vidim kaj je vzrok.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

oneill321 ::

SambaShare je izjavil:

No zdaj s CU je čudežno začel delovati tudi Skype live tile in kaže zadnje sporočilo. Pa tipkovnica mi zdaj predlaga besede tudi za slovenščino.


Se da to mogoče kako izklopiti?? Ker sem navajen brez tega mi gre izredno na živce, pa še čedalje bolj je androidu podobno vse skupaj...

Hvala
Lp

SambaShare ::

oneill321 je izjavil:


Se da to mogoče kako izklopiti?? Ker sem navajen brez tega mi gre izredno na živce, pa še čedalje bolj je androidu podobno vse skupaj...


Nastavitve/Ura in jezik/Tipkovnica izberi SLO (oz. ANG) tipkovnico in izklopi "Predlagaj besedilo".

Zgodovina sprememb…

harvey ::

Anney je izjavil:

Mene na L930 in CU heca kamera, ostalo dela ok. Kamera tudi dela ampak ima hude motnje na momente. Malo še počakam, če bodo izboljšave, če ne pa grem nazaj. Nikoli nisem imel težav s kamero.

Ravnokar sem opazil, da se je posodobila aplikacija kamera. Poskusi, če so po posodobitvi težave izginile.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Anney ::

Slike zdaj odpira, kamera pa še vedno blinkne 2x.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

oneill321 ::

SambaShare je izjavil:

oneill321 je izjavil:


Se da to mogoče kako izklopiti?? Ker sem navajen brez tega mi gre izredno na živce, pa še čedalje bolj je androidu podobno vse skupaj...


Nastavitve/Ura in jezik/Tipkovnica izberi SLO (oz. ANG) tipkovnico in izklopi "Predlagaj besedilo".



Najlepša hvala.

A posodobitve se tudi da izklopiti?

Lp

mirkuma ::

L650,nekaj Win 10 CU bugov:
- shranjene slike iz MMS v telefon se ne prikašejo med slikami ko jih shraniš, ampak šele pozneje (ko se zljubi telefonu obnoviti mapo s slikami)
- www bližnice pripete na prvo stran ne kažejo več pomanjšane slike spletne strani pač pa modri Egde logo.

Oboje je pred Creator Update delovalo ok.

Ima še kdo podobne težave?

V Edgu nikjer ne najdem opcije naj link iz bljižnice odpre v istem oknu/tabu. Trenutno vsak klik na bljižnico odpre odpre nov tab.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

trek@s ::

Ima še kdo težave s trgovino? Obvestilo, da se stran ne more naložit...

cekr ::

Danes je prišlo do nadgradnje trgovine.
Možno, da se ti je kaj zaštrikalo pri nadgradnji.
Ugasni in ponovno prižgi telefon.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatjek ::

Pri meni je CU zaenkrat brez nekih večjih bugov, edino telefon je nasploh malo slabše odziven, kot je bil prej, ni pa katastrofa. Govorim o L950.
««
70 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546706 (25411) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431476 (27128) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527256 (17646) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513652 (11242) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841794 (33042) boolsheat

Več podobnih tem