» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
6 / 86
»»

Malajlo ::

Ha! Držiš space, počakaš da se tipkovnica obrobi, pa jo umakneš gor, na sredino zaslona.

krucymucy ::

karafeka je izjavil:

Ali Windows 10 mobile podpira USB tethering?
To je deljenje internetne povezave med telefonom in računalnikom preko usb kabla. Telefon je v vlogi modema, račualnik pa je klient.

Je mogoče to omogočiti s kakšno aplikacijo, ker v nastavitvah tega nisem našel.


Bi prislo prav vcasih ja, ker sedaj moram postavljati wifi hotspot.

krneki0001 ::

avgusta je bilo takole rečeno
Windows 10 Mobile build 10534 have been leaked to the Internet, showing off a few minor changes that imply Windows 10 could support USB tethering and file sharing over Wi-Fi in the future.

Anney ::

Kaj pravite na tole, malo spolirani projekt?

Behance concept Windows 10 Mobile







Več na https://www.behance.net/gallery/3266425...

win64 ::

Eden, ki ima preveč časa in bi se rad malo izkazal. Morda v iskanju boljše službe?

To premikanje elementov gor pa dol za par pikslov deluje samo v glavi oblikovalcev. Če poslušaš samo oblikovalce bi bila zadeva na koncu zelo lepa, vendar neuporabna.
Poleg tega pa recimo zamenjaš ozadje in vse kar on prikazuje izgleda obupno.

vorantz ::

win64 je izjavil:

Eden, ki ima preveč časa in bi se rad malo izkazal. Morda v iskanju boljše službe?

To premikanje elementov gor pa dol za par pikslov deluje samo v glavi oblikovalcev. Če poslušaš samo oblikovalce bi bila zadeva na koncu zelo lepa, vendar neuporabna.
Poleg tega pa recimo zamenjaš ozadje in vse kar on prikazuje izgleda obupno.


če zamenjaš ozadje na pravo barvo ni samo obupno ampak so lahko tili čisto nevidni
kar je nedopustno takoj, ko moraš omogočit, da folk naštima ozadje po želji

dejcoSI ::

Ejejej, da se jim da s tem igračkat. Nobene velike in pomembne razlike! Tako, kot je sedaj, je čisto OK. W10M je potrebno popraviti drugje, ne pa pri grafiki!

Mitja358 ::

Pa se je končno začelo ... Lumia 640 T-Mobile Poljska.

Machete ::

Upam. Ker meni se na 930 WP8.1 zadnja dva tedna stalno obeša fotoaparat in obračanje zaslona. Pomaga samo reset.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Anney ::

Sam teh problemov na 930 nimam.

BivšiUser2 ::

Tak btw, je .63 verzija RTM?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

solatjek ::

In kdaj je pri nas pričakovati nadgradnjo?

Če se pojavijo razni bug-i, a bodo to v doglednem času porihtali z novimi popravki ali se lahko pod nosom obrišeš, ker nazaj na 8.1 se po nadgradnji najverjetneje ne da več???

darkolord ::

Popravke trenutno zelo redno izdajajo.

Poleg tega so sedaj tudi vse osnovne aplikacije (Phone, Messaging, Mail/Outlook, ...) ločene od operacijskega sistema in se ločeno updatajo preko Store (OS se updata preko Windows Update), tako da se lahko pričakuje precej bolj pogoste popravke/nadgradnje.

Z orodjem od Microsofta ali Nokie se da telefon povrniti na verzijo, ki je bila nameščena ob nakupu telefona.

BlackGuard ::

Po mojem se splača malo počakat z nadgradnjo in nadgradit šele, ko vse ali vsaj večino napak odpravijo. Sicer je pa težko potrpet in počak toliko časa :)

Kar me osebno najbolj odvrača od takojšnje nadgradnje je, da ljudje, ki so na TP pravijo, da MS Camera ni na nivoju Lumia kamere glede kvalitete slik. Upam, da to v uradni verziji izboljšajo.

Zgodovina sprememb…

solatjek ::

darkolord je izjavil:

Z orodjem od Microsofta ali Nokie se da telefon povrniti na verzijo, ki je bila nameščena ob nakupu telefona.


Katero orodje pa je to - konkretno za Lumia 640 LTE? Pri Androidu ne moreš nazaj na prejšnje verzija, tudi z orodjem ne. Sem mislil da je pri WP zgodba enaka.

darkolord ::

Lonsarg ::

solatjek je izjavil:

Pri Androidu ne moreš nazaj na prejšnje verzija, tudi z orodjem ne. Sem mislil da je pri WP zgodba enaka.

Zadeva je odvisna od proizvajalca in nima nič z Windows/Android ampak ja, tudi raznorazni Androidi imajo orodja, preko katerih naložiš tovarniški firmware nazaj, lahko tudi staro verzijo.

solatjek ::

Katera pa je ta verzija, ki se na poljskem namesti kot original windows 10 mobile? Je to .63 ali že kaj novejšega?

LP

darkolord ::

.63, ja. Isto kot na namizju.

Večina popravkov bo zdaj itak v posameznih appih, ki se bojo updatali preko Stora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

solatjek ::

Aham, torej če sedaj preko insider preview namestim verzijo .63, imam nameščeno končno verzijo? Če potem izklopim Windows Insider, se mi bo sistem normalno nadgrajeval na novejše različice, ko bodo navoljo ali moram še vedno biti prijavljen v Windows insider?

solatjek ::

Evo, ni mi dalo miru, sem se prijavil v Windows Insider in namestil verzijo .63. Gre res za finalno oz. inicialno verzijo, saj tudi pod informacijah o sistemu ne piše več Technikal Preview. Zadeva je nekoliko počasnejša na Lumii 640LTE kot je bila vezija 8.1 update 2, drugače pa izgleda super in ima vse, kar sem pogrešal na 8.1.

Ne nejdem pa dveh nastavitev in sicer:

- utišanje telefona med zvonjenjem z obračanjem
- opozorilo na dohodni klic med pogovorom

Je komu uspelo to najdit?

Fairplay ::

Če se ne motim je temu namenjena aplikacija na marketu: https://www.microsoft.com/en-us/store/a...

karafeka ::

Meni na Lumii 950 ne dela. (Sorry, but the gestures beta settings don't work with this version of Windows Phone).
Imam zadnji (standardni) update.

EDIT: Po komentarjih v trgovini, dela očitno samo na WP8 in ne na W10M.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

solatjek ::

Meni tudi ne gre. Kako se pa nastavi, da me opozori med pogovorom po tel, če me medtem še kdo kliče (torej, da tadrug klicatelj ne sliši zasedeno, če se jaz že z nekompogovarjam). Na WP 8.1 sem to nasavitev našel, tukaj je pa ni?

Mitja358 ::

Kolikor je meni znano, je ta nastavitev vezana na operaterja in se jo tam vklopi? Meni ta funkcija avtomatsko deluje naprej po prehodu na W10M.

P.S. Poglej v nastavitvah pod dodatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

solatjek ::

Hvala Mitja, mi je uspelo urediti.

Sedaj pa sem ugotovil, da mi ne pošlje povratnice za MMS, kljub temu, da je drsnik nastavljen na prihajanje povratnic - v čem je to fora?

Mitja358 ::

HERE Maps ter Here Drive+ sta spet na voljo. ;)

Anney ::

Jap, update so pa spet prestavli, na februar. Nekaj jih vredu ''heca''. :D

solatjek ::

Sedaj imam točno 1 teden naloženo verzijo .63. Ugotovil sem, da vse dela tako kot mora. Za MMS povratnice sem bil sam kriv, opozorilo o klicu med pogovorom deluje, vse kar sem mislil da je bug, se je dalo nekje nastaviti, da je poštimano. Telefona še nisem ponovno zagnal odkar je 10 gor. Tudi v opisu ne piše več technical preview, tak da bi to lahko bila končna vetzija

cekr ::

En mesec ni nič proti sranju, ki lahko nastane.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

nejcek74 ::

Mitja358 je izjavil:

HERE Maps ter Here Drive+ sta spet na voljo. ;)

res je :) hvala k.... da vidim koliko je ohranjene funkcionalonsti

Mitja358 ::

cekr je izjavil:

En mesec ni nič proti sranju, ki lahko nastane.


Ga daš v tem primeru nazaj na WP 8.1?

Motion ::

solatjek je izjavil:

Sedaj imam točno 1 teden naloženo verzijo .63. Ugotovil sem, da vse dela tako kot mora. Za MMS povratnice sem bil sam kriv, opozorilo o klicu med pogovorom deluje, vse kar sem mislil da je bug, se je dalo nekje nastaviti, da je poštimano. Telefona še nisem ponovno zagnal odkar je 10 gor. Tudi v opisu ne piše več technical preview, tak da bi to lahko bila končna vetzija

Jst mam .63 verzijo nameščeno na L535 in dela super. Edina stvar ki jo morajo poštimat je store in updejtanje appov ki je katastrofalno nezaneslivo. Drgače pa dela super, poraba baterije ni nič slabša kot 8.1, resuming screenov praktično ni več. Resumanje appov iz task screena je dosti hitrejše.

cekr ::

Mitja358 je izjavil:

cekr je izjavil:

En mesec ni nič proti sranju, ki lahko nastane.


Ga daš v tem primeru nazaj na WP 8.1?


Ti, ja.

Množice pa tega ne znajo.
Na ta način izgubiš veliko strank, ker so site tega "zanič" sistema.
Zadeva mora delovat v nulo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krneki0001 ::

Men je meni za glasnost muzike in alarmov izginil. Samo še glasnost pogovora lahko nastavljam.
Kje jih lahko najdem?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: jizzer ()

solatjek ::

Ajaaa, to sem pa res pozabil. Meni se je tudi to zgodilo takoj na začetku, morda je kak update to zrihtal. Ponovni zagon to uredi. Jaz imam 1 teden že brez resetain se ni ponovilo. Lp

KTr1sk ::

Imel wp10 in sem pogrešal aplikacijo Gestures beta
http://www.windowscentral.com/gestures-...

že mogoče zdaj dela na wp10 oz kakšna druga alternativa? Ker sem tako navadil, da dokler ne bo na wp10 bom ostal na wp8.1
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

BivšiUser2 ::

Mogoče kdo zna zakaj mi po factory resetu PC ne zazna Lumie (930) polni pa se normalno? Prav tako mi telefon javlja, da se mora ponovno zagnati, da se uveljavijo nekateri sistemski appi (pripomočki,...) vendar ko kliknem za reset se zaslon zatemni, pokaže progress bar (pikice, ne tisti koleščki) potem pa dolgo nič in telefon pokaže lockscreen. Skratka po sploh se ne resetira.
Trenutni build na obeh je .63

A nihče ne ve?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

solatjek je izjavil:

Ajaaa, to sem pa res pozabil. Meni se je tudi to zgodilo takoj na začetku, morda je kak update to zrihtal. Ponovni zagon to uredi. Jaz imam 1 teden že brez resetain se ni ponovilo. Lp



Hmm, jaz imam wondows 10 že nekaj mesecev in je sedaj izginil slider za glasnost zvočnika (če hočem poslušat muzijo), zvočnik za pogovor po telefonu pa ima svoj slider.

Popravek. Samo puščica je izginila, pa je zgledalo, kot da nimam tega sliderja. Imam ga, samo prvo moraš pritisnit tipko za glasnost, da se pokaže slider za klice, potem pa potegneš navzdol in se pojavi še slider za zvok v aplikacijah.

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Do kakšnega updata je prišlo danes? Verzija je še vedno ...63?
Verjetno je končna verzija, ki bo šla tudi na druge igračke.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Motion ::

ČE Še kdo ni naredu. Danes je zadnji dan za potrditev računa če hočete obdržat 15GB + 15GB zastonjskega prostora na Onedrive-u. V nasprotnem primeru boste imeli sam 5GB.
http://wmpoweruser.com/184818-2/

Mitja358 ::

cekr je izjavil:

Do kakšnega updata je prišlo danes? Verzija je še vedno ...63?
Verjetno je končna verzija, ki bo šla tudi na druge igračke.


Če si na Insider, si dobil update za "priprave" na redstone verzijo.

Malajlo ::

10586.71 je zunaj za TP.

https://blogs.windows.com/windowsexperi...
Klinc, 950 še nima radia :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

solatjek ::

A kdo ve, katera verzija je ta, ki se posodablja uporabnikom na Lumia 640 na Poljskem?

Anney ::

Mislim, da je bilo tisto s poljske bolj za lase privlečeno.

Mitja358 ::

Je bila pa .63, če se ne motim. Mogoče je bilo res, ampak so ustavili, če so našli kakšno napako - zato tudi sprememba datuma izida.

solatjek ::

Aha .63 imam jaz naloženo preko Insiders Preview, potem sem izstopil iz Insiders. A se mi bo potem, ko bodo enkrat izdali končno verzijo, sam posodobil na to tazadnjo končno verzijo, ali ga moram pred tem vržit na 8.1 nazaj in nato posodobiti?

krneki0001 ::

Kako naložiš zadnjo verzijo?
Meni noče od 10568.11 naprej posodabljat teh novih verzij. Tudi če dam update, mi javi da je zadnja verzija in da ni novih posodobitev.

Kaj ::

Lumia 930.
Je W10 že pošlihtan dovolj za upgrade? Treba pred tem kaj preventivno narediti?

Machete ::

Kar sem bral v jan. Jokerju o 950 in wp10, ne počni tega.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
6 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546676 (25381) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431406 (27058) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527247 (17637) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513646 (11236) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841730 (32978) boolsheat

Več podobnih tem