» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
5 / 86
»»

Modri dirkač ::

dejcoSI je izjavil:

lmorgh je izjavil:

HERE Drive =\= HERE Maps

MS maps nadomestijo Here Maps in uporabljajo podatke, ki jih dobavlja HERE. Drive je navigacija (ne turn by turn, ampak tista prava). In tega več ni v storu. Kar je kar bedno, ker je bila to edina dobra free navigacija.


Če pogledaš v opisu aplikacije ZEMLJEVIDI (torej MS Maps), lahko vidiš, da aplikacija omogoča popolnoma vse, kar so prej omogočale razne aplikacije HERE (kao da je to sedaj združeno v eno). So zemljevidi, navigacija, lens, itd. Vse v enem. Vendar pa je zvezdica pri opisu, ki nato spodaj pove, da so funkcije omejene glede na regijo... Tako da predvidevam, da so sedaj te omejitve povezane z našo regijo in nepravočasnim "pravnim" preoblikovanjem in HERE v MS za to regijo... Mogoče ve kdo kaj več o tem? Brez te navigacije je telefon vsaj 20% manj vreden. DRIVE sem namreč uporabljal DNEVNO na službenih poteh... :(


Sej MS Maps kaže puščice, sam govora pa ni ...
Everybody lies!

dejcoSI ::

krneki0001 je izjavil:

Jaz imam language: English US, regijo: United States, keyboard: US

Zato da mi Cortana deluje brez problemov. Očitno je vse skupaj tudi s tem povezano.


Si probal iz tistega linka inštalirat?


Ne boš verjel :). Zdaj sem si naredil vse nastavitve na US, kot ti in ZEMLJEVIDI so naenkrat dobili veliko novih funkcij, podobno kot prej DRIVE+!
Na primer sprotno iskanje po vpisanih črkah, več zadetkov ob vpisu Mercator trgovina (od najbližje do xx), itd... Točno to, kar sem potreboval :)

Torej je frka v regiji, kot sem predvideval! Joj, ta MS, vse dela z zakasnitvijo... Čez eni 2 leti bo torej app ZEMLJEVIDI pri nas delal, kot bi moral že sedaj...

Machete ::

Ni ekipe v prvi bojni liniji za tako majhen trg (verjetno).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Tadej4 ::

Modri dirkač je izjavil:

dejcoSI je izjavil:

lmorgh je izjavil:

HERE Drive =\= HERE Maps

MS maps nadomestijo Here Maps in uporabljajo podatke, ki jih dobavlja HERE. Drive je navigacija (ne turn by turn, ampak tista prava). In tega več ni v storu. Kar je kar bedno, ker je bila to edina dobra free navigacija.


Če pogledaš v opisu aplikacije ZEMLJEVIDI (torej MS Maps), lahko vidiš, da aplikacija omogoča popolnoma vse, kar so prej omogočale razne aplikacije HERE (kao da je to sedaj združeno v eno). So zemljevidi, navigacija, lens, itd. Vse v enem. Vendar pa je zvezdica pri opisu, ki nato spodaj pove, da so funkcije omejene glede na regijo... Tako da predvidevam, da so sedaj te omejitve povezane z našo regijo in nepravočasnim "pravnim" preoblikovanjem in HERE v MS za to regijo... Mogoče ve kdo kaj več o tem? Brez te navigacije je telefon vsaj 20% manj vreden. DRIVE sem namreč uporabljal DNEVNO na službenih poteh... :(


Sej MS Maps kaže puščice, sam govora pa ni ...


V Lumia 950 je normalno vodenje v slovenskem jeziku. Testirano ta vikend deluje kot here oziroma z izbiro večih alternativnih poti je še bolj izpopolnjeno.

dejcoSI ::

tadej4, vse je ok glede maps, moti le manjko najboljših funkcij: Sprotno iskanje na podlagi vnesenih črk, vnos ključnih besed ali imen firm namesto točnih naslovov, itd. Saj sedaj to deluje, ko imam US regijo, vendar bi bilo super, če bi že sedaj delovalo na SI regiji, tako kot je Drive!

krneki0001 ::

Sam imam US zaradi cortane, ker na SI še ne deluje. Je pa dobro tudi ker v store vidim veliko več aplikacij.

Tilk ::

A kdo slucajno ve kaj več o izdaji roma Wm10 za android telefone?
Roko na srce svoje lumie 925 nebi zamenjal za l950 ze zaradi velikosti in...ker je pac L925 res lep telefon.

Medtem ko sony xperia 5z compact ustreza mojim pogledom na to, kaj je se telefon in ne tv. Mocna mala stvar, le os ni taprav.
Tilk

darkolord ::

Zakaj bi pa 925 potemtakem sploh zamenjal?

Axbcd ::

dejcoSI je izjavil:


Zanimivo bi bilo na tej točki slišati kakšnega uporabnika Lumie 920 ali 925, ki sta že posodobila na 10 mobile in sta to funkcijo v 8.1 imela. Če jo imata tudi sedaj v 10 mobile, potem ti dam prav, drugače ne!...

Imam 925, najnovejšo verzijo Windows 10. Double tap dela. Torej je stvar telefona oz. softwarske podpore mobitela.

dejcoSI je izjavil:


HERE DRIVE ne obstaja več nikjer! To aplikacijo naj bi nadomestili "ZEMLJEVIDI WINDOWS" kot se uradno imenuje. Tudi v vizitki ina copyrights za to aplikacijo podjetje HERE. Ti zemljevidi so na voljo, vendar, kot sem napisal, delujejo povsem drugače in povsem okleščeno glede na DRIVE, ki je bil izreden in fantastičen! Čudi me, da ZEMLJEVIDI ne nadaljujejo na iz te točke, pač pa povsem iz nule...

HERE MAPS trdi, da bo aplikacija ponovno na voljo za prenos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

AndreAS ::

Tale zadjni build dela ok na L920, ampak nekaj žre baterijo nenormalno. Zdaj sem izklopil vse v ozadju pa da vidimo.

krneki0001 ::

Če ti začne baterijo žret, potem reštartaj telefon, ker se je kak proces obesil. Po reštartu spet deluje normalno.

Mitja358 ::

Malajlo je izjavil:

Pogrešam history na kontaktu. Če je bilo kaj res odlično, je bilo ravno to, da sem iz seznama klicev prišel do celotne komunikacije z dotično osebo. Zdaj pa niti delnih imen in priimkov ne zazna ("pe ko" je bilo dovolj, da je našel "Pepe Koren" in še PE Koper iz imena firme). Da skype in SMS združuje, je tudi neumnost. V swipe down združeni mejli tudi ni v redu. Zna pa najti osebo, ko tipkaš telefonsko - po cifri in po T9 načinu.
Čakam na L950, ampak mi je tole zdaj kot WM5. Deset let nazaj. No, saj jabuka pa itak ne znam uporabljati. Back knof iščeš po (celem) zaslonu. Kakor se ga je zdelo developerju postaviti.

A MMSi delajo v (tej beta verziji) win10m?


History osebe še vedno obstaja z daljšim tapom na osebo v Phone aplikaciji pa potem izbereš podrobnosti.

dejcoSI ::

A je poskusil kdo delit slike preko BT? Sem poskušal zadnjič delit z računalnikom, pa mi je tel javil, da naprava tega ne omogoča... :(..

Da ni tud pri BT narejen kakšen korak nazaj?

vilonja ::

http://techcat.ca/threads/how-to-instal...

Tole bi probal. Verjetno ne more iti hudo narobe, ali naj raje pustim pri miru?

Axbcd ::

vilonja je izjavil:

http://techcat.ca/threads/how-to-instal...

Tole bi probal. Verjetno ne more iti hudo narobe, ali naj raje pustim pri miru?

Ne moreš. Android virtualko so umaknili iz sistema ene 3, 4 verzije nazaj.

vilonja ::

Kaj to pomeni?
Bom kdaj v prihodnosti lahko imel večji nabor aplikacij?

Axbcd ::

iPhone in Windows Phone aplikacije bodo dostopne na windowsih. Android projekt je ukinjen zaradi avtorskih pravic.

vilonja ::

A res to pa nisem nikjer zasledil.
Kdaj pa naj bi to uvedli?

Axbcd ::

vilonja je izjavil:

A res to pa nisem nikjer zasledil.
Kdaj pa naj bi to uvedli?


Enkrat v prihodnosti (v 2016). Za iPhone je baje že skoraj vse pripravljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

Lonsarg ::

Nova Facebook W10 univerzalna aplikacija je port iz iOSa recimo. Skratka zadeva deluje, lahko pričakujemo boom portov v 2016. Te porti pa so v bistvu čisto prave native univerzalne aplikacije.

dejcoSI ::

Zelo vzpodbudno je tole slišat (čeprav imam večino aplikacij, ki jih potrebujem in so pomembne, že sedaj)... Ko nekaj dni uporabljaš W10M ugotoviš, da je resnično odličen v vseh pogledih, vse je tako smiselno urejeno, nešteto funkcij je že integriranih v sam sistem. Odzivnost fenomenalna, kot pač na vseh WP-jih od sedmice dalje :). Sam še nekaj malih popravkov (ki se že napovedujejo), pa smo zmagali!

cekr ::

Je še kar precej za spilit. Kakšno cukanje se še pojavlja.
Marsikaj še ne deluje. Npr. miracast.
Razsuvanje programov. Verjetno že problem v samih programih.
To velja za default instalacij v L950
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Malajlo ::

Mnja, MMS pa dejansko ne morem pošiljati. Nastavitve vse OK, ko kliknem activate, javskne, da nekaj ni v redu. Naj restartam telefon. In nič. Sem na roke odkucal, pa mi aktivacija spet zajamra o težavah.

Aja, lumia 920. WP8.1 je znal pošiljati in prejemati.

KTr1sk ::

Malajlo je izjavil:

Mnja, MMS pa dejansko ne morem pošiljati. Nastavitve vse OK, ko kliknem activate, javskne, da nekaj ni v redu. Naj restartam telefon. In nič. Sem na roke odkucal, pa mi aktivacija spet zajamra o težavah.

Aja, lumia 920. WP8.1 je znal pošiljati in prejemati.


meni na tušmobilu so delovali mmsi, na izimobilu mi pa nikakor ne uspe nastavit da bi delovalo (win10586.29 - lumia640)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

krneki0001 ::

Lumia 920 - MMS na mobitelu delujejo.

Anney ::

Danes naj bi domnevno prvi telefoni dobili posodobitve iz WP8.1 na WP10, je že kdo kaj prejel?
(430, 435, 640,640xl ,830)

Mitja358 ::

Meni na Simobilu vse deluje, sicer sem jih moral ročno vnest. Jaz sem uporabil priporočene nastavitve od Simobila za Windows Phone.

P.S. Samsung Francija je sporočila, da zaenkrat nimajo namena posodobitev na W10M za Ativ S.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

ombre ::

Meni delajo tele nastavitve za MMS na iziju na 10586.29:

Profile name: izimobil
APN: izimobil
Username:izimobil
Password: izimobil
Type of sign-in info: PAP
IP type: ipv4
Proxyserver: 213.229.249.40
Proxy port: 8080
MMSC (URL) http://mms.mobitel.si/servlets/mms
MMSC port 80

Po shranitvi znova zaženi telefon in upaj da ti bo delalo.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Malajlo ::

No, MMS niti tekstovnega dela ne dobim. Je čudno. Nasvet podpore na Telekomu je factory reset. Heh. Si bom pa 950 omislil prej. Do takrat pa ASCII slike pošiljal.
Nastavitve menda kar z omrežja pobere. Lahko ročno dodaš druge, ampak meni pade aktivacija profila z errorjem.

krneki0001 ::

Malajlo, na katerem telefonu. Meni na 920 delujejo MMS-i na windows 10.

Malajlo ::

Lumia 920, Mobitel. Sprejemam razlago, da moram narediti factory reset, ker se ji je skegljalo.
Mi tudi hotspot ne dela po upgradeu. Kar mi povzroča več težav kot MMS, ker je začel Telemach svoje supeduper jajca od free wifija po lokalih postavljat, pa dela pol p... tople vode.
L950 je že v postopku nabave 8-)

KTr1sk ::

ombre je izjavil:

Meni delajo tele nastavitve za MMS na iziju na 10586.29:

Profile name: izimobil
APN: izimobil
Username:izimobil
Password: izimobil
Type of sign-in info: PAP
IP type: ipv4
Proxyserver: 213.229.249.40
Proxy port: 8080
MMSC (URL) http://mms.mobitel.si/servlets/mms
MMSC port 80

Po shranitvi znova zaženi telefon in upaj da ti bo delalo.


zakon si, deluje, hvala ti!
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Fairplay ::

Deluje Windows 10 Mobile na stareših telefonih (Lumia 920) ok? Sem nadgradil preko Insider programa, pa je delovanje daleč od tekočega. Spominja na stare čase z androidom. Bi pomagalo če naredim hard reset?

clix ::

hard reset ne bo pomagal.

Navodila:
http://www.windowscentral.com/roll-back...

Mitja358 ::

Hard reset bo ZELO pomagal! Preverjeno na Ativ S in Lumia 640. Danes je izšel W10M 10586.39.

P.S. Po hard resetu ne pozabi posodobit vseh aplikacij preko trgovine pa boš potem videl, da deluje zares lepo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Axbcd ::

Hard reset je obvezen, če želiš tekoče delovanje.

Fairplay ::

Po hard resetu lahko obnovim zadnji backup? Ali je boljše na novo nastavit vse?

jakan123 ::

Na novo.

krneki0001 ::

Če imaš MS account in sinhronizacijo, potem ti po hard resetu sam vse obnovi.

Fairplay ::

Hvala.

Fairplay ::

Je kakšna možnost instaliranja Here Drive aplikacije? V Trgovini namreč piše da ni na voljo. Na 8.1 je v trgovini?

Mitja358 ::

Po pravici povedano je več ne potrebuješ, nova Maps aplikacija za W10 je za moje pojme odlična v navigaciji - sploh sedaj ko so dodali prikazovanje voznih pasov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Fairplay ::

Vseeno je dobro imeti izbiro. Meni je Here Drive bolj všeč.

cekr ::

Saj pride nazaj, samo ene probleme imajo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

ombre ::

Če narediš downgrade na 8.1 boš spet imel here mapse. Tudi ko potem nadgradiš na win10. Fora je, da se jih ni več v trgovini, ker so zamenjali lastnika. Nokia jih je prodala nekem avtomobilskem koncernu. Obstoječi uporabniki jih lahko uporabljajo še naprej. (zaenkrat)
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Lonsarg ::

Zemljevidi in torej kvaliteta same navigacij je identicna pri Here in vgrajenih Mapsih. Ce v eni aplikaciji potegneš offline mape jih tudi druga vidi.

cekr ::

https://twitter.com/jeresuikkila/status...


@Mkeallison we're fixing a technical issue hiding our apps from the Store; until then, please use the Windows Maps app /cc @haikus
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krneki0001 ::

Fairplay je izjavil:

Je kakšna možnost instaliranja Here Drive aplikacije? V Trgovini namreč piše da ni na voljo. Na 8.1 je v trgovini?


nastavitve regije in jezika na US, pa pojdi potem pogledat v store.

Malajlo ::

Kako pa do slovenščine prideš v novih Maps

karafeka ::

Ali Windows 10 mobile podpira USB tethering?
To je deljenje internetne povezave med telefonom in računalnikom preko usb kabla. Telefon je v vlogi modema, račualnik pa je klient.

Je mogoče to omogočiti s kakšno aplikacijo, ker v nastavitvah tega nisem našel.
««
5 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546667 (25372) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431395 (27047) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527246 (17636) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513645 (11235) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841724 (32972) boolsheat

Več podobnih tem