» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
46 / 86
»»

okica11 ::

@Mitja358 @Anney
Doma imam palco na 3.5 jack pa ne deluje za fotkanje- odpre mi cortano :)

Mitja358 ::

okica11 je izjavil:

@Mitja358 @Anney
Doma imam palco na 3.5 jack pa ne deluje za fotkanje- odpre mi cortano :)


It's not a bug, it's a feature :D

Anney ::

Cortani reči naj te slika. :) Drugače pa je tudi ena aplikacija z glasovnim ukazom za kamero.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

okica11 ::

Hehehe. Pa saj ni panike. Ne rečem.. Bi bilo fajn.. AMPAK nastaviš časovnik pa potem "take picture every ________ " pa je tudi fajn :)

Anney ::

Danes ste dobili funkcijo panorama na kamero. ;)

Glede aplikacije pa išči v trgovini Voice Camera.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Malajlo ::

Ekola. Na Lumii 950 sem uspel FM radio zaluafat.
Interop tools se skrivajo pod Extras.
http://www.windowscentral.com/interop-t...
Select the "HKEY_LOCAL_MACHINE", check the box "Check if we value is DWORD", register the path: "SOFTWARE\Microsoft\FMRadio\OEM", Registry Key: "NotPresent", Registry Value: "0".
Click "Write".

solatjek ::

Jaz sem uredil na podoben način, na slušalke je OK, če ga pa dam na zvočnik pa ni ravno nek biser kvalitete poslušanja, ravno zato so menjda na 950 radio izklopili v registru.

Jaz sem ga omogočil že na prejšnji verziji windowsov in je po anniversary update ostal odklenjen. Me zanima, če bi ostal omogočen tudi, če naredim factory reset?

Malajlo ::

Če narediš reset, gre FM v disable. Preverjeno.

AvtoR ::

@Anney
Imam vse zadnje redne posodobitve, kamera je 2016.404.191.0, pa ne duha ne sluha o panorami.

Malajlo ::

2016.816 je zadnja verzija.

Anney ::

Sem mislil da he za vse, je pa za release prewiew insiderje.

2016.816.21.0 verzija
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

beni ::

Malajlo je izjavil:

Ekola. Na Lumii 950 sem uspel FM radio zaluafat.
Interop tools se skrivajo pod Extras.
http://www.windowscentral.com/interop-t...
Select the "HKEY_LOCAL_MACHINE", check the box "Check if we value is DWORD", register the path: "SOFTWARE\Microsoft\FMRadio\OEM", Registry Key: "NotPresent", Registry Value: "0".
Click "Write".




Meni ne ponudi

check the box "Check if we value is DWORD"

in ne aktivira radia.

Kje delam napako ?

LP B.
Pojma nimam ...

Malajlo ::

Ali se zatipkal ali pa ne slediš navodilom.
Dword je 1. Nastaviti moraš 0, shraniti (spodaj je knof, poskrolaj).
Check the value pomeni, da preveri, če je res dword.

beni ::

Read mi vrne vrednost 0.

LP B.
Pojma nimam ...

solatjek ::

Jaz sem delal po tem postopku: http://techfaqs.net/smartphone/how-to-a...

Se še komu zgodi naslednja težava na anniversary - L950:
- dva dni dela vse OK
- potem se kar naenkrat prične telefon počasi prebujeti (tako dvojni tap kot gumb)
- ne deluje več svetlost - je skoz na max ali na min, spreminjanje nima vpliva
- situacijo reši ponovni zagon in je po dveh dneh spet enako

Sedaj sem izklopil avtomatično prilagajanje svetlosti, pa da vidim, če bo po dveh dneh spet težava...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

beni ::

Prehitro sem odnehal ... torej moram nadaljevati pri :

10.Install the FM Radio of the application.

Katera aplikacija je to ?
V trgovini je ne najdem.

LP B.
Pojma nimam ...

Malajlo ::

Karkoli, kar slišina FM. Radio. Meni je Radio FM Phone v redu.

beni ::

Čakaj, to pomeni, da bom imel nek radio app iz trgoveine ?
To mi je delalo že sedaj, sem pa želel namestiti OEM aplikacijo, kot je bila npr na L920.

LP B.
Pojma nimam ...

solatjek ::

Takole prideš do original aplikacije:

Connect the headphones and run radio application (Radio FM Phone). Find the radio and turn it on.
Click on the volume button and press the curtain fallen on frequency of the station.
After that, the standard application will appear on your screen.
Already in it you will find the desired station and will have an opportunity to fix them on home screen of your smartphone for later launch.

Motion ::

solatjek je izjavil:

Jaz sem delal po tem postopku: http://techfaqs.net/smartphone/how-to-a...

Se še komu zgodi naslednja težava na anniversary - L950:
- dva dni dela vse OK
- potem se kar naenkrat prične telefon počasi prebujeti (tako dvojni tap kot gumb)
- ne deluje več svetlost - je skoz na max ali na min, spreminjanje nima vpliva
- situacijo reši ponovni zagon in je po dveh dneh spet enako

Sedaj sem izklopil avtomatično prilagajanje svetlosti, pa da vidim, če bo po dveh dneh spet težava...

nope tuki vse ok, razen tizga buga ko pozumaš na fotko, ki si jo glih kar posnel, in izgine nekam. potem tapneš 2x po zaslonu in je nazaj. Drugih nevšečnosti nisem zasledil.

Anney ::

No danes pa naj bi bila panorama public za vse. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

harvey ::

Anney je izjavil:

No danes pa naj bi bila panorama public za vse. :)

Res je, ravnokar update :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

beni ::

solatjek je izjavil:

Takole prideš do original aplikacije:

Connect the headphones and run radio application (Radio FM Phone). Find the radio and turn it on.
Click on the volume button and press the curtain fallen on frequency of the station.
After that, the standard application will appear on your screen.
Already in it you will find the desired station and will have an opportunity to fix them on home screen of your smartphone for later launch.



Nikakor ga ne morem spraviti v delovanje.

LP B.
Pojma nimam ...

solatjek ::

Motion, a maš glance vklopljen ali izklopljen?

Factory reset si delal po nadgradnji?

Machete ::

Hecna debilnost. Imel sem nekoga shranjenega z 041... Sedaj sem bil službeno kar veliko v kontaktu z nekom z enako številko a 031 .. in mi je izpisovalo stalno tistega v kontaktu z 041 O.o
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

lopov ::

Machete je izjavil:

Hecna debilnost. Imel sem nekoga shranjenega z 041... Sedaj sem bil službeno kar veliko v kontaktu z nekom z enako številko a 031 .. in mi je izpisovalo stalno tistega v kontaktu z 041 O.o

Nič novega, enako so se obnašale stare nokie (5110, 6310 ...). Bi pa pričakoval od MS, da po 10 let+ popravi dialer app.

Motion ::

solatjek je izjavil:

Motion, a maš glance vklopljen ali izklopljen?

Factory reset si delal po nadgradnji?

Izklopljen. Nobenga reseta. Restoru sem backup iz 930ke ko sem zamenju telefon. Takrat je biu še na TH verziji.

solatjek ::

Aha, glance izklopljen, tudi jaz sem ga sedaj izklopil, imam občutek da ga glance spravi do tega, da se začnejo te težave s počasnimbzbujanjem in nedelovanjem svetlosti. Bom videl sedaj, kaj bo po par dneh. Reseta pa ne bom delal, jih kar nekaj z enakimi težavami piše, da ne pomaga.

flyko ::

Jaz sem nad windows phone obupal, pa vztrajam že od prvih verzij (samsung omnia 7, sedaj nokia 925,...) in ko se x krat sesuje brskalnik, v roku nekaj minut, nekako osnovna funkcionalnot, ki bi morala bit urejena na smart phonu, mi res pada vse dol počasi. Res, da deluje vse gladko in hitro, ampak za nekatere aplikacije bi pa res lahko malo boljše poskrbeli. Ko sem preizkušal win 10 v fast circle je bilo pa še huje, kamera se je sesuvala, mail aplikacija je imela konstantne težave, MMS-ov nisem mogel usposobit,... In ko berem komentarje tukaj, še imajo nekateri očitno večje težave, osnovna ideja win phona na začetku je bila: brez nastavitev, torej deluje vse kot mora iz že iz škatlice, mislim, da jim je malo ušlo izpod nadzora.
Tako, da hvala, mislim, da ne zmorem več mazohizma in grem prigriznit še malo sadja, na tablici sem zadovoljen.

Malajlo ::

Pa kje se najdete s temi problemi ... Pet windows (phone in mobile) telefonov sem imel oz. imam, prej pa še toliko na WM. Že več kot dvanajst let sem na Microsoftovih mobilnih platformah, pa se ne srečujem s takimi problemi. Ja, je kakšna aplikacija slabo spisana, ampak kake veze ima to z OS?

flyko ::

Sicer se res ne morem pritoževat, ker fast circle ni to, kar je namenjeno končnemu uporabniku, ampak, da brskalnik (ki je del sistema, očitno ga ne gre izbrisat in namestit drugega, ali pač?), sesuvanje aplikacije za fotografiranje, čudno preklapljanje med postajami (tudi to se je dogajalo), hitro praznenje baterije,... In očitno nisem edini, teh 46 strani teme so verjetno samo pohvale :)?
Sicer pa kaj ti pomaga dober sistem, ki se res sam po sebi ne sesuva, če ni trga za aplikacije... in s temi slabo spisanimi out of the box aplikacijami si samo sami pljuvajo v svojo skledo, ker se s tem pač vsi uporabniki srečajo že na začetku. Do takrat pa naj kar imajo dober sistem, pridem pogledat nazaj čez 2 leti, ko bo mogoče več takih, ki bodo zadovoljni z OS-om in mogoče še kak več, ki z appi :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: flyko ()

Branimir ::

Samo eno vprašanje, a če deployam interop tools za register in kaj spremenim ali bi prekinil garancijo?
i7-10700 (16 thread @ 4.8GHz)
16GB RAM DDR4, 500GB NVMe SSD, 500GB SSD, 480GB SSD, 1TB HDD, 2TB HDD
Gigabyte RTX 2070 Super

Malajlo ::

Narediš hard reset in ni duha ne sluha o interop unlocku.

M@73Y ::

vklopim bluetooth. opravim klic preko BT slušalke.
Čez nekaj časa želim izključiti bluetooth, ikona še vedno obarvana modro, kot da je priklopljen.
Grem v bluetooth nastavitve, vidm drsnik je izklopljen, hočem vklopit, pa se ne da.
Še komu nagaja BT na anniversary update lumia 930?
..jump into psytrance tunnel..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M@73Y ()

lopov ::

Meni na 830, sicer mi nagaja vklop in izklop preko hitrih nastavitev -- ko pritisnem na gumb obstane "v pritisnjenem stanju" in cel telefon zacikla, traja tudi do 1 minute, da se kaj zgodi, vmes ne morem čisto nič.

Če grem preko nastavitve/bluetooth se drsnik občasno "zatakne" (gumb je siv ali pa se ne odziva na pritisk).

Trenutno ga dam v letalski način kar sicer vse izklopi, a vsaj ne zacikla :)

Mi pa to ni tako moteče -- vklopljen BT skoraj nima porabe, tako da ga imam ponavadi ves čas "on".

M@73Y ::

@lopov
točno to sem mislim. Jaz sem se malo narobe izrazil.
..jump into psytrance tunnel..

andromedar ::

To imata samo vidva probleme, nihče drug na celem planetu. Nekaj delata narobe.

No, mogoče bi vaju rešil hard reset. Če ne bi, pa še en (obvezno po tem, ko bo vse ponovno nastavljeno).
Eh?

lopov ::

Skoraj zagotovo, sploh ker sem na release preview. A glede na to, da imam le ta minoren problem IMO nima smisla.

d4vid ::

M@73Y je izjavil:

vklopim bluetooth. opravim klic preko BT slušalke.
Čez nekaj časa želim izključiti bluetooth, ikona še vedno obarvana modro, kot da je priklopljen.
Grem v bluetooth nastavitve, vidm drsnik je izklopljen, hočem vklopit, pa se ne da.
Še komu nagaja BT na anniversary update lumia 930?


Imam isti problem na zadnjem updejtu, Lumia 532, nisem insider.
Build 10.0.14393.67

Drugače mi deluje pa čist vredu. Imam 14 dni telefon, sem šel na njega iz androida (prej sem mel Moto G in Xperia Z1) in mi je tole svetoven telefon. Ekran mi je prav všeč, ko je velik samo 4", sicer kontrast je v riti, ampak OK. Aplikacij tudi ni na pretek in ni prav velik, torej mi ne žre preveč baterije, ki mi končno zdrži 3 dni. Na Androidih sem nekako drug dan zjutraj moral filat, če mi ni baterije zmanjkalo že prvi dan. No, prej sem mel na lumii še FB in nekaj aplikacij. Pa mi je baterija zdržala "samo" 2 dni. Pa sem pobrisal, kar ne rabim oz. lahko pogledam prek browserja.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

andromedar ::

. Aplikacij tudi ni na pretek in ni prav velik, torej mi ne žre preveč baterije, ki mi končno zdrži 3 dni. Na Androidih sem nekako drug dan zjutraj moral filat, če mi ni baterije zmanjkalo že prvi dan. No, prej sem mel na lumii še FB in nekaj aplikacij. Pa mi je baterija zdržala "samo" 2 dni. Pa sem pobrisal, kar ne rabim oz. lahko pogledam prek browserja.


To je to, ja.

Prednost W10 mobile pred ostalimi je to, da ni aplikacij. Posledično baterija drži dolgo (ker pač nimaš uporabnih aplikacij).

Čestitam.
Eh?

d4vid ::

No ka saj se najdejo aplikacije.

Ampak varcen je tud sistem, sam po sebi. Android s 1500mah baterijo v standby ne prezivi dneva.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

beni ::

Ali komu tudi dejansko navigacija upošteva zastoje ?
Mislim na Maps ali Sygic.

Jaz teh nastavitev ne najdem, v zastoje pa vletim, če so le kje po poti.

LP B.
Pojma nimam ...

Dzhimen ::

andromedar je izjavil:

To imata samo vidva probleme, nihče drug na celem planetu. Nekaj delata narobe.

No, mogoče bi vaju rešil hard reset. Če ne bi, pa še en (obvezno po tem, ko bo vse ponovno nastavljeno).


Imam jaz na Lumia 535 isti problem, pa sem naredil hard reset brez backupa (čimbolj čisto, kot je le šlo) po anniversary updatu. Tako da nekaj bo na tem...

andromedar ::

Dzhimen je izjavil:

andromedar je izjavil:

To imata samo vidva probleme, nihče drug na celem planetu. Nekaj delata narobe.

No, mogoče bi vaju rešil hard reset. Če ne bi, pa še en (obvezno po tem, ko bo vse ponovno nastavljeno).


Imam jaz na Lumia 535 isti problem, pa sem naredil hard reset brez backupa (čimbolj čisto, kot je le šlo) po anniversary updatu. Tako da nekaj bo na tem...


Ja, spet bo treba hard reset naredit...če ne bo bolje, pa jutri še enega :)
Eh?

Malajlo ::

Na Maps tspni na layerje in vklopi Traffic. Ko izbiraš cilj, sam pobere najboljšo pot. Vsaj tako sem opazil vsake toliko, da me po drugi poti pelje. Itak predlaga v takem primeru več opcij, v opombah imaš pa tudi stanje prometa (moderate, heavy traffic) pa se potem tudi po občutku odločiš, po kateri poti, če pričakuješ še večjo gužvo čez petnajst minut.

beni ::

Imam vključen Traffic, vendar me vedno pripelje v zastoj.
Tudi Sygic, kjer je to plačana opcija, pa vseeno.
Glede na dejstvo, da oba pobirata TMC iz naše baze, je vprašanje, ali TMC sploh oddaja.
Zato sprašujem, ali sploh komu to deluje.

LP B.
Pojma nimam ...

Anney ::

Zadnji build na release prewiev je 10.0.14393.103.
Popravljen bug z bluetooth-om, in še dosti drugih stvari.

Windows 10 Mobile Build 14393.103 Changelog:

- Improved reliability of the Windows Ink Workspace, Microsoft Edge, File Server, Windows kernel, Microsoft Component Object Model (COM), Cluster Health Service, Hyper-V, Multi-Factor Authentication (MFA), NTFS file system, PowerShell, Internet Explorer, facial recognition, graphics, Microsoft Store and Windows Shell.
- Improved performance for the speed of purchasing Store apps.
- Improved battery life of wearable devices (such as the Microsoft Band) while Bluetooth is connected and idle.
- Improved compatibility of using Xbox One controllers with various games.
- Addressed issue with incorrect character mapping between Japanese and Unicode for the question mark (?) symbol.
- Addressed issue that prevents the download and initialization of .NET objects in Internet Explorer.
- Improved support for new near-field communication (NFC) chips for Windows 10 Mobile.
- Addressed issue with game or app audio not resuming after ending a call on Windows 10 Mobile.
- Addressed additional issues with compatibility, Remote Desktop, BitLocker, PowerShell, Direct3D, networking policies, Dynamic Access Control (DAC) rules, Microsoft Edge, Connected Standby, mobile device management (MDM), printing, Fingerprint logon and Cortana.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

BlackGuard ::

Delno off topic, ampak vas vseeno vprašam tukaj za pomoč. Študiram, da bi nabavil eno aplikacijo za telefon v Windows store-u. Kako lahko plačam (nisem na Simobilu, kot vem oni omogočajo plačevanje preko naročnine)? Nekaj sem brskal in kot razumem moraš navest naslov plačilne kartice, ki mora bit v USA (PayPala nimam)?
Sem kje kaj zgrešil slučajno, je še kakšna druga možnost?

solatjek ::

Katerakoli VISA gre, ne rabi biti v USA.

Anney ::

Še ena dobra aplikacija spisana komplet na novo za WP10. Za vse fotografe, takšne in drugačne.

ProShot for Windows 10

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.
««
46 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546687 (25392) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431435 (27087) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527253 (17643) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513651 (11241) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841774 (33022) boolsheat

Več podobnih tem