» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
47 / 86
»»

Alexius Heristalski ::

BlackGuard je izjavil:

Delno off topic, ampak vas vseeno vprašam tukaj za pomoč. Študiram, da bi nabavil eno aplikacijo za telefon v Windows store-u. Kako lahko plačam (nisem na Simobilu, kot vem oni omogočajo plačevanje preko naročnine)? Nekaj sem brskal in kot razumem moraš navest naslov plačilne kartice, ki mora bit v USA (PayPala nimam)?
Sem kje kaj zgrešil slučajno, je še kakšna druga možnost?

Mastercard ali Visa. account.microsoft.com>Payment&billing>Payment options>Add a payment option
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

BlackGuard ::

Matko in Alexius hvala obema :)

Kaj ::

Lumia 930, posnamem nekaj normalno glasnega z diktafonom in na posnetku le tišina (le rahel šum). Odprem program Shazam za zaznavanje glasbe, nič ne zazna. Klici in snemanje posnetkov dela ok, normalen zvok. Imam pa W10 mobile ta universary update redno posodobitev, noben insider. Se mi zdi da je bil problem tudi prej, a nikol nisem uspel zadeve v celoti raziskati. Me je vedno nekaj zamotilo.
NO zdaj sem probal še enkrat, brez ovitka za telefon. Če z diktafonom snemam glasen govor v mirnem prostoru, slišim posnetek če dam najbolj na glas, a le čisti čisto potihem naslonjeno na uho.
Kje tiči problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

Anney ::

Nekje v tej temi sem dal link do diagnostic toola, sprobaj mikrofone. Je pa onedrive link.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Sentret ::

Ja mikrofoni so fuč. Lumia 930 jih ima 4 in ponavadi odpovesta 3 in 4 mikrofon.

Machete ::

Tudi zvočnik na lumiji 925 in 930 je totalen poden. Najcenejši samsungi majo 10x boljše.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

BlackGuard ::

Jaz imam tudi težavo z mikrofoni na Lumii 930. Je že kdo dal popravljat na Teleray in kako ste bili zadovoljni s popravilom?

harvey ::

Opazil sem, da windows 10 mobile na lumii 950,ne sinhronizira podatkov o rojstnih dnevih zapisanih v kontaktih (people) s koledarjem.

Poskusil sem sledeče:
- online vklopil\izklopil, osvežil koledar za rojstne dneve brez uspeha
- če dam nov vpis za rojstni dan za stik iz kontaktov, mi doda/podvoji stik in v enem zapisu je samo zapis o rojstnem dnevu. Po features bi moral koledar delovati obojesmerno, če ima stik podatek o rojstnem dnevu, ga vnese v koledar, če ga nima in vneseš v koledar rojstni dan za stik, ga le ta doda stiku.

Je že kdo razrešil to težavo, ki je zelo butasta, skoraj nezaslišana za pamegni telefon in kot berem jezi tudi mnoge, a nekih rešitev nisem zasledil. To je že na symbianu delovalo tipi topi ;((
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Kaj ::

BlackGuard je izjavil:

Jaz imam tudi težavo z mikrofoni na Lumii 930. Je že kdo dal popravljat na Teleray in kako ste bili zadovoljni s popravilom?

Tudi sam, če česa, si ne želim pustiti mobitela na Teleray. In če, kaj sploh lahko naredijo? Zamenjajo osnovno ploščo? Le ponastavijo sistem (to lahko sam)? Kaj spajkajo ipd? Lohk kej zaserjejo? Sem lohk miren?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

BlackGuard ::

Jaz sem ga kupil v Italiji in študiram, če ga nesem na Teleray ali vseeno raje v Italijo na servis. Sem bral nekaj It forumov in mislim, da so nekateri uporabniki omenjali menjavo osnovne plošče. Kaj pa v resnici naredijo ne bi vedel.

Anney ::

Pa malo možnosti je, da bodo karkoli naredili na Telerayu, sam sem imel rahlo poškodovano ohišje (res malo udarjeno) in so mi garancijo zavrnili, čeprav popravilo ni imelo veze z ohišjem. Me ne vidijo več, raje telefon vržem v smeti kot, da služijo na mojih popravilih. Fuj od Teleraya.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Mitja358 ::

Stran od Teleraya! ;(

cekr ::

Sam odpri svoj servis in začni sprejemat izdelke pod garancijo.
Boš videl, kako bo fajn, ko ti bo nek mulec prinesel čisto nič rabljen, nedotaknjen telefon.
No, le eno vogal bo malo potolčen, mogoče še ekran malo nalomljen.
Pa ga ni on. Je bil že tovarniško takšen.
Ti se boš seveda nasmehnil in sprejel garancijo.
...
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Anney ::

Bilo je tako:



Njihova super druper makro slika pa izgleda tako:



Reklamiral sem serijsko napako odstopa ekrana od ohišja, razlog zavrnitve je bil:
Pozdravljeni,

kot je iz slik nedvoumno razvidno, je pri pregledu aparata bilo ugotovljeno, da je aparat poškodovan.
Ker tovrstne poškodbe niso stvar garancije, kot je tudi zapisano v garancijskih pogojih, vam lahko ponudimo popravilo po ponudbi, v priponki..
Na podlagi zapisanega sklepamo, da smo ravnali korektno in v skladu z garancijskimi pogoji.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

cekr ::

To bi moral nesti še predno ti je aparat poletel.
Serviser ne more vedet, kaj je bilo prej.
Pozabi na garancijo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Anney ::

Nikamor ni poletel, ampak je risek od žepa. (ključi), napaka pa se je nanašala na odstop ekrana (znan problem slabega lepila). In ko je odstopil sem pač uveljavljal garancijo, prej ga kar nisem nosil kam, če je bilo vse ok. :) Sem popravil sam za 20EUR, samo me ne vidijo več tam. Po celem svetu so popravljali te napake serijsko, naši japeki na servisih pač ne. Sicer ni važno, dal sem samo primer.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

boolsheat ::

Microsoft ima bojda sedaj centralni servis za vse Lumije v EU nekje na Madžarskem drugače:
http://www.winbeta.org/news/microsoft-c...

klinker ::

Zato se pa v slovekistanu nic vec ne kupuje, ker so same tezave ko je kaj narobe.
Jst samo se china, de in ita furam...sploh nemci so zakon ko pride do tezav in je problem vedno resen zelo hitro, niso pa italjani nic slabsi.. china garancije "nima", je pa zato dzabe.

Kaj ::

boolsheat je izjavil:

Microsoft ima bojda sedaj centralni servis za vse Lumije v EU nekje na Madžarskem drugače:
http://www.winbeta.org/news/microsoft-c...

Čudovito! In sodeč po komentarjih delajo hitro in celo z brezplačno poštnino do tja. Die Teleray, die! :P

krneki0001 ::

Ali se sedaj še da windows 10 postavit na stare lumie (920, 1020) in kako?

Motion ::

z editiranjem registra, tako da ID telefona spremeniš v enega od podprtih. Sam nevem če je vredno. Zadnja TH verzija je na 920 delala zelo slabo in pomoje nikakor ni vredno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

krneki0001 ::

Meni je na 920 delovalo odlično, ampak sedaj imam 1020, ki ima še enkrat tok rama, pa me zanima, če je še kaka aplikacija, k jo samo zalaufaš (kot je bil preview nekoč - a to še deluje?)

loveJDM ::

Insider še je vedno aktiven se mi zdi...pojdi na store pa poglej če je,če najdeš pa lahko probaš kako deluje :)

Dober dan ::

Fantje, kako na Lumii 950 v aplikaciji Outlook mail preneseš pripeto datoteko? Meni je sploh ne kaže, pa vem da jo določena pošta vsebuje. Uporabljam pa gmail mail..

AvtoR ::

Meni mail na 830 ne odpira priponk (v glavnem pdf in jpg), oziroma, tu pa tam kakšno še odpre, kakor se mu sprdne.
Pošlje me na Store naj izberem aplikacijo. Nato javi nekaj v stilu "." ni podprt.
Naredil hard reset in na novo ročno nastavil mail račun, brez efekta. Največkrat pomaga če si mail posredujem sam sebi na isti mail, pa še to ne deluje vedno. Zanimivo je, da priloge tudi shraniri ne morem na telefon, da bi jo odprl kasneje. Ima še kdo tak problem?
Pa to je ja osnova pametnega telefona, pa ne dela!

Kaj ::

boolsheat je izjavil:

Microsoft ima bojda sedaj centralni servis za vse Lumije v EU nekje na MadĹžarskem drugaÄe:
http://www.winbeta.org/news/microsoft-c...


Ej na kakšne načine pa začneš postopek? Nekje med komentarji na tem linku sem zasledil, da odpreš Service Request. A kot sem gledal moraš za to najprej na microsoftovi strani registrirati izdelek, kar pa za Slo ni podprto (le Surface, če zbere recimo UK, pa tudi phones). Se to pošlje preko operaterja (imam občutek da bi Mobitel kar direkt na Teleray poslal, kljub moji želji za Madžarsko) ali kontaktiraš direkt ta madžarski iQor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

Motion ::

Dober dan je izjavil:

Fantje, kako na Lumii 950 v aplikaciji Outlook mail preneseš pripeto datoteko? Meni je sploh ne kaže, pa vem da jo določena pošta vsebuje. Uporabljam pa gmail mail..

Meni prek Outlooka priponke delajo brez problema na 950.

klinker ::

Mail je treba posebej na gmail racun nastavit. Samo prijava z MS racunom ni dovolj za polno funkcionalnost Outlooka.
Ko nardis MS racun, moras se enega nardit kjer izberes google.
Drugace pa si kupite polno funkcionalne smartfone in to ni WP.

AvtoR ::

klinker je izjavil:

Mail je treba posebej na gmail racun nastavit. Samo prijava z MS racunom ni dovolj za polno funkcionalnost Outlooka.
Ko nardis MS racun, moras se enega nardit kjer izberes google.
Drugace pa si kupite polno funkcionalne smartfone in to ni WP.



Moj račun je pop na siol, sicer imam na telefonu še dva gmail računa.

loveJDM ::

klinker je izjavil:

Mail je treba posebej na gmail racun nastavit. Samo prijava z MS racunom ni dovolj za polno funkcionalnost Outlooka.
Ko nardis MS racun, moras se enega nardit kjer izberes google.
Drugace pa si kupite polno funkcionalne smartfone in to ni WP.


Stari L550 je za svojo ceno fantastičen fon,pa tudi L640...pa 40€ dražja 13.0 XLka tudi :)

andromedar ::

loveJDM je izjavil:

klinker je izjavil:

Mail je treba posebej na gmail racun nastavit. Samo prijava z MS racunom ni dovolj za polno funkcionalnost Outlooka.
Ko nardis MS racun, moras se enega nardit kjer izberes google.
Drugace pa si kupite polno funkcionalne smartfone in to ni WP.


Stari L550 je za svojo ceno fantastičen fon,pa tudi L640...pa 40€ dražja 13.0 XLka tudi :)



Fon ja, ne pa smartphone.
Eh?

PrihajaNodi ::

andromedar je izjavil:

loveJDM je izjavil:

klinker je izjavil:

Mail je treba posebej na gmail racun nastavit. Samo prijava z MS racunom ni dovolj za polno funkcionalnost Outlooka.
Ko nardis MS racun, moras se enega nardit kjer izberes google.
Drugace pa si kupite polno funkcionalne smartfone in to ni WP.


Stari L550 je za svojo ceno fantastičen fon,pa tudi L640...pa 40EUR dražja 13.0 XLka tudi :)



Fon ja, ne pa smartphone.



Glede na to da imam sedaj Androida galaxy s5 (firma častila), lahko rečem samo da je to še večja greznica. Konstantni updejti, telefon se mi sproža tudi če je v žepu in ugasnjen tako da rabim imeti nujno tipkovnico da je telefon locked (sedim na skretu in slišim kako se sproži aparat), wp tega ne potrebuje...Izbira je samo ios ali wp. Aja, navigacija od Googla? Sekret od sekreta, sam se mi premakne enkrat v to smer enkrat v drugo (torej me sam premakne na drugo lokacijo od kjer dejansko sem, pa to se dogaja tudi drugim ki imajo note 4 oziroma Android), here drive niti podrazno ne deluje kot bi moral... Sem se prenaglil wp je še vedno boljši.

Zgodovina sprememb…

solatjek ::

Andromedar, svoje mnenje si napisal par postov nazaj in ga spoštujemo, nenehno nabijanje o tem, kako so lumie zanič pa zagotovo ne pripomore k rešitvi težav, za katere sprašujejo uporabniki.
Če si prišel do mnenja, da je zadeva zanič in zalučal zadevo v koš, pač ne sodeluj več v tem forumu.

loveJDM ::

Nodi povedal kako pa kaj...Prodal lumio,uporabljal Samsunga pa ugotovil da je lumia 2x boljša...zdaj pa al 200€ za lumio ali pa 700€ za iphona pa je stvar posameznika

PrihajaNodi ::

loveJDM je izjavil:

Nodi povedal kako pa kaj...Prodal lumio,uporabljal Samsunga pa ugotovil da je lumia 2x boljša...zdaj pa al 200€ za lumio ali pa 700€ za iphona pa je stvar posameznika



Imam dejansko možnost testirati vse samsungove aparate. Tudi edge 6 ali 7. Tista pasica (edge) ob strani pa je usles, poleg tega enkrat prime enkrat ne. Sicer nevem ali je to samo Samsung tak šrot ali je na vseh Androidih tako.

stalker ::

Sem si kupil Oneplus One in po enem mesecu uporabe tako pogrešam mojo L925, da je joj. Izdelava je top, kamera odlična, vse dela in mikrofoni se odlično obnesejo pri snemanju zelo glasnih stvari. Škoda le, da je WP trg praktično mrtev. Zdaj sem v dilemi, ali dam bratu Lumio ali 1+1... :|

Dober dan ::

Motion je izjavil:

Dober dan je izjavil:

Fantje, kako na Lumii 950 v aplikaciji Outlook mail preneseš pripeto datoteko? Meni je sploh ne kaže, pa vem da jo določena pošta vsebuje. Uporabljam pa gmail mail..

Meni prek Outlooka priponke delajo brez problema na 950.

ne vem, zakaj, ampak jaz nikjer ne vidim opcije, da bi lahko prenesel priponko, pa imam dodan gmail račun.. Mail se mi lepo prikaže,nikjer pa ni videti priponke. Mogoče kakšen bug, karkoli?

Motion ::

A če si pošlješ na outlook račun ti pa pokaže priponko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Dober dan ::

Sem si preposlal na telefonu, pa vseeno ne vidim priponke.. Gledam pa mail od raimaxa.. Ponudba za okna, na pcju vidim priponko v mailu, na telefonu pa ni nito sledu o kaki priponki. Telefon sem 2x ponastavil na tovarniške nastavitve, pa je še vedno enako...

Motion ::

Čudno men kaže vse priponke, naj bo slika , pdf, pptx, docx,.... brez problema.

harvey ::

Težavo s koledarjem - "rojstni dnevi", rešil na ta način, da sem dodatne vnose, ki so se pojavili, enostavno polinkal. Trotl rešitev, vendar to ni to. Šlamparija, je še toliko večja, ker je ta bug že dolgo časa v zraku.:8)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

harvey ::

Dober dan je izjavil:

Sem si preposlal na telefonu, pa vseeno ne vidim priponke.. Gledam pa mail od raimaxa.. Ponudba za okna, na pcju vidim priponko v mailu, na telefonu pa ni nito sledu o kaki priponki. Telefon sem 2x ponastavil na tovarniške nastavitve, pa je še vedno enako...

Čudno, vse priponke vidne na različnih accountih gmail, outlook, siol.. in jih lahko prenesem ali odprem brez težav. Poglej pod nastavitvami poštnih računov, če je kaj obskurnega obkljukano.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

solatjek ::

Tudi pri meni nobenih težav s priponkami...

Malajlo ::

Hja, razen da txt nimaš s čim odpreti ...

boolsheat ::

Word odpre .txt, pa tudi precej appov v trgovini.

M@73Y ::

Lumia 930, 10.0.14393.103 build, še vedno niso dodali funkcije odstranitve prilepi ikone. ko kopiram nek tekst, da prilepim recimo v sms, mi povsod še vedno prikazuje prilepi ikono.
Rešitev je le restart telefona. tudi če ikono skrijem v levo, se pri naslednjem vnosu spet prikaže.
budilka: prvo zvonenje ok, drugi dremež ok, tretji dremež neki črički in hreščanje.
V tednu od nove posodobitve, mi je vseeno enkrat uspelo zablokirati bluetooth hitro tipko, da je postala neodzivna.
..jump into psytrance tunnel..

Binji ::

Dobra 2 tedna imam Lumio 650 in mi nekajkrat na dan izgubi omrežje za nekaj sekund. Kolikor sem guglal ni ravno standardna napaka? Je možna napaka na telefonu?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

MrNighthawk ::

PrihajaNodi je izjavil:

andromedar je izjavil:

loveJDM je izjavil:

klinker je izjavil:

Mail je treba posebej na gmail racun nastavit. Samo prijava z MS racunom ni dovolj za polno funkcionalnost Outlooka.
Ko nardis MS racun, moras se enega nardit kjer izberes google.
Drugace pa si kupite polno funkcionalne smartfone in to ni WP.


Stari L550 je za svojo ceno fantastičen fon,pa tudi L640...pa 40EUR dražja 13.0 XLka tudi :)



Fon ja, ne pa smartphone.



Glede na to da imam sedaj Androida galaxy s5 (firma častila), lahko rečem samo da je to še večja greznica. Konstantni updejti, telefon se mi sproža tudi če je v žepu in ugasnjen tako da rabim imeti nujno tipkovnico da je telefon locked (sedim na skretu in slišim kako se sproži aparat), wp tega ne potrebuje...Izbira je samo ios ali wp. Aja, navigacija od Googla? Sekret od sekreta, sam se mi premakne enkrat v to smer enkrat v drugo (torej me sam premakne na drugo lokacijo od kjer dejansko sem, pa to se dogaja tudi drugim ki imajo note 4 oziroma Android), here drive niti podrazno ne deluje kot bi moral... Sem se prenaglil wp je še vedno boljši.


Mogočeje pa s telefonom(uporabnikom) kaj narobe :D

flyko ::

Binji je izjavil:

Dobra 2 tedna imam Lumio 650 in mi nekajkrat na dan izgubi omrežje za nekaj sekund. Kolikor sem guglal ni ravno standardna napaka? Je možna napaka na telefonu?

Meni se je to dogajalo, ko sem namestil preview build 10 na Nokio 925, sedaj sem nazaj na starem sistemu in se vsaj to ne dogaja več.

Binji ::

To se mi dogaja že od prvega dneva. Mi lahko kaj komplicirajo pri garanciji, ker je gor release preview? Sem ga namreč dal, če bo kaj bolje.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!
««
47 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546685 (25390) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431413 (27065) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527253 (17643) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513650 (11240) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841773 (33021) boolsheat

Več podobnih tem