» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
41 / 86
»»

boolsheat ::

After years of insignificant adoption among manufacturers, Intel is apparently throwing in the towel on smartphone chips. The company's ultra-low-power Atom line of processors has had a tough time competing with low-cost players like MediaTek and, obviously, the incumbent mobile SoC juggernaut, Qualcomm.

Specifically, Intel is cancelling the upcoming Broxton platform and the already-delayed SoFIA fully-integrated mobile chipset, both of which were slotted in the "Atom x3" family and designed specifically for smartphones and tablets. The tablet-focused Atom x5 and x7 currently based on the Cherry Trail platform will continue to ship, though it is unclear if that platform's successor - Willow Trail - will enter production or if it, too, has been axed (Intel did not comment on Willow Trail, as it was not expected to ship for some time). But it seems safe to say that Intel's involvement in the cheap tablet business will likely be winding down, as well.


http://www.androidpolice.com/2016/04/30...

andromedar je izjavil:


Torej, kje je link, kako W10 dela na ARMu? Ni ga, ne?
Ker ne dela...


Desno:
https://www.microsoft.com/en-us/windows...

andromedar ::

Glede x5 in x7 je očitno razlika glede na to, koga vprašaš. Ampak da se najverjetneje umikajo iz tega segmenta telefonov in tablic, je razvidno tudi iz tega, kar si prilepil.

Za willow trail še ne vejo, če sploh bo...ker še tako ni napovedan, da bi bil izdan v kratkem.

Desno:
https://www.microsoft.com/en-us/windows...


Nisi me razumel, ali pa si spregledal. Rekel sem W10 in ne WM ali IoT. Na WM(10, če tako hočeš) ne boš poganjal win32 appov (to kar nekdo, ki kupuje windows tablico pričakuje). Uwp appov pa tako rekoč ni...pa tudi tisti ki so, niso ravno konkurenca resnim/razvitim platformam.
Eh?

lopov ::

Win 8/8.1 sta bila zadnja za ARM.

Win 10 za ARM je "Windows 10 Mobile" & le za telefone, tablice morajo biti x86/x64.

Definicije, specifikacije ... https://msdn.microsoft.com/en-us/librar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

dejcoSI ::

Jaz mislim, da tako kot je sistem končno zastavljen sedaj (samo 1 Win za vse naprave, vse kompatibilno - ok, skoraj), da je to dolgoročno ubijalec konkurence! Ko bodo ljudje skapirali, kako lahko in lepo je imeti iste podatke ne glede na napravo (v pisarni na računalniku, na terenu na telefonu, v spalnici na tablici, itd.), potem bo naval po nabavi takšnih naprav. Sam sem se tako navadil in samo upam, da bo to trajalo večno. Vse preprosto, hitro in učinkovito! Sploh s tem "obletnica apdejtom" ko vse deluje, kot bi moralo že pred leti! Aja, sem pa normalen, poslovni uporabnik (noben hi tech razvijalec ali kaj podobnega, da se razume). Takih kot sem jaz, je navjveč!

cekr ::

"Povsod isti podatki" je že fajn.
Samo potem mora biti sinhronizacija 100%.
Žal pa to vedno ne deluje.
Sicer redko, vendar ne nikoli, se zgodi, da kakšne slike ali OneNote zapisa ne posynka.
Verjetno se zgodi tudi pri drugih dokumentih.
To bodo morali rešit.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Modri dirkač ::

Noben cloud service ni 100%.
Uporabljam Dropbox, OneDrive, GDrive in BoxSync.
Vsi imajo svoje + in -, še najbolj zanič je GDrive.
Everybody lies!

solatjek ::

Res je GDrive je sranje, jaz osebno prisegam na Onedrive, mi vedno vse lepo sinhronizira, prav tako z Outlookom in Koledarjem ni težav, v glavnem meni je Windows phone na kožo pisan, enaki podatki na Pc in Tel. Ko sedaj primem v roke kak android, mi deluje kot neka otroška igrača, nobene resnosti v sistemu, kot za otroke, vse barvno, načičkano... pa sem 5 let bil na androidu. Če že lumie ukinejo, upam da bo možno čez leta dobiti kak drug aparat z windows sistemom.

boolsheat ::

Kar se Onedrive-a tiče bodite pozorni, če se vam sinhronizirajo vse fotografije, jaz sem opazil, da včasih kakšna manjka. To je zame en večjih minusov pri WM.

Modri dirkač ::

Če se kakšna slika ali video ne posynca, se gre v onedrive app, pogleda čakalno vrsto in še enkrat sproži manualno sync.
Everybody lies!

cekr ::

Sem sam že delal senc programe pa vem, da to ni tako enostavno,kot zgleda.
Pri datotekah pa sploh. Še posebno, če jih imaš na dveh ali še več točkah.
Datoteka z enakim imenom še ne pomeni, da je ista.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Lonsarg ::

andromedar je izjavil:

Glede x5 in x7 je očitno razlika glede na to, koga vprašaš. Ampak da se najverjetneje umikajo iz tega segmenta telefonov in tablic, je razvidno tudi iz tega, kar si prilepil.

Ravno to ti hočem pvoedati, da nima veze ali se x5 ali x7 ukinja. Če se bo ukinil ga bo pač nadomestila cenejša verianta Core m3 procesorjev. Vglavnem Intel se niti slučajno ne bo maknil iz x86 procesorjev ranga 30-50EUR, ker so ti odgovorni za vsaj polovico tržnega deleža windows tabletov, worst case scenarijo je, da se bodo 100EUR x86 kitajski Windows tableti podražili za kakih 30EUR. Čeprav trend je itak da nizkocenovni padajo, tržni delež dragih tabletov pa raste.

andromedar je izjavil:


Nisi me razumel, ali pa si spregledal. Rekel sem W10 in ne WM ali IoT. Na WM(10, če tako hočeš) ne boš poganjal win32 appov (to kar nekdo, ki kupuje windows tablico pričakuje). Uwp appov pa tako rekoč ni...pa tudi tisti ki so, niso ravno konkurenca resnim/razvitim platformam.

Zdaj pa je treba malo bolj striktno se zmenit kaj pomeni "W10 lavfa na ARM". Ker to da win32 aplikacija ne dela na ARM procesorjev je samoumevno, tukaj nima Windows nič z tem, to pač ni mogoče(ne brez emulacije, ki pa je neuporabna).

Skratka ja W10 dela direkt na ARM platformi, win32 aplikacija jasno ne. To je tudi razlog da je Microsoft "umetno" omejil Windows na ARM na napravah do 8", ter tudi UI malenkost drugačen, da je jasna ločnica in niso uporabniki zmedeni, kot so bili pri Win RT.

Bodi pa brez skrbi da je to zgolj začasna omejitev, in da ko se UWP platforma bolj prime pride več W10 naprav z ne-x86 procesorjem na trg. UWP je tako zasnovan da bo delal tudi na žnj procesorski arhitektura, ki bo enkrat v prihodnosti izšla. Win32 je pač zastarel API, ki kliče direkt x86 ukaze in torej pade pod legacy APIje v 21. stoletju.

UWP z Anniversity update podpira zdaj praktično 99% funkcionalnosti win32 APIja. Če razvijaš novo desktop aplikacijo iz nule sedaj moraš nujno uporabiti cross-platform pristop, ki ti bo omogočal skompajlat zadevo tako v win32 kot UWP binary. Če greš pure win32 si se ustrelil v nogo. Za pure UWP je pa lahko smiselno, če bo aplikacija izšla šele čez kake 2 leti in bo večina kupcev takih, ki so na novejših sistemih(govorim o desktop aplikacijah, pri mobilnih je malo drugačna zgodba, tam itak že apriori rabiš crossplatform).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

asdwasdwa ::

andromedar je izjavil:

Delež jim je rastel lani, dokler ni Intel ukinil proizvodnje cpujev zanje. Intel pa je to storil, ker je celoten trg tabletov v zatonu (Apple, Android, MS). Kaj ti jih koristi, če si jih prodal veliko več kot leto nazaj, če se je vseh prodalo samo polovico toliko kot leto poprej (karikiram)

Bodo Snapdragon dajali v tablice. Oziroma i3, i5, i7. Surface tablice jih že imajo. Sicer pa če ljudje imajo 750EUR za mobitel bodo tudi za solidno tablico napraskali denar.

Kupovati android tablice se danes ne splača več ker W10 dela precej bolje in tekoče od Androida.

andromedar je izjavil:


Nisi me razumel, ali pa si spregledal. Rekel sem W10 in ne WM ali IoT. Na WM(10, če tako hočeš) ne boš poganjal win32 appov (to kar nekdo, ki kupuje windows tablico pričakuje). Uwp appov pa tako rekoč ni...pa tudi tisti ki so, niso ravno konkurenca resnim/razvitim platformam.


Kaj tako zelo naprednega lahko delaš na Android tablicah? Low end tablice so namenjene brskanju, e-mail. Na Android tablicah še brskat ne moreš ker se vse zatika. Imam 7 mesecev staro ne preveč poceni Android tablico in sem jo v zadnjih 2 mesecih v roke vzel natanko 0x. Si raje prenosnik vzamem kot da se s temi počasnimi jajci ukvarjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdwasdwa ()

Motion ::

Kakšna ukinitev atomov? Intel je ukinil sam tiste ki so bli namenjeni telefonom. Tiste za v tablice kot so naprimer x5 in x7 z8500 bodo še neki cajta proizvajali.
Appolo lake še vn niso pršli.

PrihajaNodi ::

Bodo Snapdragon dajali v tablice. Oziroma i3, i5, i7. Surface tablice jih že imajo. Sicer pa če ljudje imajo 750EUR za mobitel bodo tudi za solidno tablico napraskali denar.


Zakaj bi sploh kupoval tablico, če vse nadomesti telefon. Za resno delo je pc.

Kaj tako zelo naprednega lahko delaš na Android tablicah?


Za začetek uporaben browser s home gumbom.

loveJDM ::

PrihajaNodi je izjavil:

Bodo Snapdragon dajali v tablice. Oziroma i3, i5, i7. Surface tablice jih že imajo. Sicer pa če ljudje imajo 750EUR za mobitel bodo tudi za solidno tablico napraskali denar.


Zakaj bi sploh kupoval tablico, če vse nadomesti telefon. Za resno delo je pc.

Kaj tako zelo naprednega lahko delaš na Android tablicah?


Za začetek uporaben browser s home gumbom.



A nimajo win tablice normalnih desktop browserjev?

Motion ::

Majo ja.

asdwasdwa ::

Desktop App Converter is a pre-release tool that enables you to bring your existing desktop apps written for .NET 4.6.1 or Win32 to the Universal Windows Platform (UWP).


Za tiste ki trdite, da win32 ne more delat kot UWP app. 2 avgusta bo uradno izdan Desktop App Converter.

Jakob_X ::

asdwasdwa je izjavil:

Desktop App Converter is a pre-release tool that enables you to bring your existing desktop apps written for .NET 4.6.1 or Win32 to the Universal Windows Platform (UWP).


Za tiste ki trdite, da win32 ne more delat kot UWP app. 2 avgusta bo uradno izdan Desktop App Converter.


Ne vem sicer kaj ima to veze z windows mobile. To da je aplikacija UWP, se ne pomeni da dela povsod. Samo zawrapajo zadevo in to je to.

asdwasdwa ::

Jakob_X je izjavil:

Ne vem sicer kaj ima to veze z windows mobile. To da je aplikacija UWP, se ne pomeni da dela povsod. Samo zawrapajo zadevo in to je to.


Win32 bo portan na UWP vse kar mora developer naredit za mobile verzijo je dodelati UI. Minimalno dela, kar pomeni več appov v storu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdwasdwa ()

andromedar ::

win32 appi na telefonih z armom (ker win tablic na armu ni). To bo smeha. Gremo ugibat kakšen bo performance teh appov? Grozno slab ali obupen?
Eh?

PrihajaNodi ::

To pomeni da bom lahko sc2 spilov na telefonu:D

Lonsarg ::

Malo ste zamešali.

Win32 app zapakiran kot UWP ima še vedno omejitev na x86 procesorje. Torej sploh ne gre za pravo UWP aplikacijo, je pa pred navadnim uporabnikom zakomuflirana kot UWP, torej inštalacija iz Store.

Taka aplikacija še vedno kliče navadne win32 APIje ima pa sandboxan dostop do registrov in filesistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

andromedar ::

Aja, to bo torej zato, da bodo lahko rekli, da imajo "veliko" aplikacij v storu...čeprav jih večina ne bo delala na WM.
Eh?

Lonsarg ::

Ni razloga da bi čakali da bodo vse aplikacije UWP, če pa lahko tudi stare desktop preko Store nalagamo, kot bonus pa dobimo še sandboxano varnost, ki jo drugače win32 aplikacije nimajo. ROko na srce veliko boljša izkušnja so moderni one-klik Stori, kot pa klikanje next in izogibanje spyware pri inštalacijah programov.

Predvsem pa gre za to, da pri nakupu iz Store dobijo provizijo, če le kak promil vseh nakupov desktop aplikacij uspejo na Store preselit imajo lepe denarce. Recimo glavna tarčna desktop aplikacij zapakiranih kot UWP so najbrž ravno PC igre, ke developer na tak način enostavno da igro na Store, brez da posebaj za UWP sprogramira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Janac ::

na mobile 10, mi na 830 pri snemanju videa ne posname zvoka? še kdo z enakim problemom?

Modri dirkač ::

Vprašanje:

A je Cortana res tako glupa, da mi na vprašanje "directions/navigation to (recimo) Vienna" odgovori "I don't think you can get there by transit".
Zakaj ne uporabi maps app (in ponudi navigacijo za avto) ampak samo bing zemljevide?
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Moraš imet ameriški naglas. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

klinker ::

Ta Cortana je se zelo v povojih.
Ok google je tudi bil neuporaben na zacetku sedaj pa dela super, se imena povem po slovensko in steka koga moram poklicat.
Se v ostale appse da implementirajo funkcionalnost (npr. ostale navigacije) in bo majka, sedaj namrec vedno mapse zazene, ko mu recem da me pelje nekam, uporabljam pa iGO.

Motion ::

A je s tem zaslonom kaj narobe al je sam igra svetlobe pr slikanju.
 lumia 950

lumia 950



 lumia 950

lumia 950

Še ena slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

solatjek ::

Jaz bi rekel, da gre za igro svetlobe, namreč če pogledam mizo oz. podlago na kateri leži ta aparat, je na levi strani tudi precej presvetljena (če primerjaš z desno stranjo mize), že skoraj bela, tako sklepam, da je vir svetlobe (najverjetneje sonce) iz leve strani.

Pa če obrneš telefon in ga slikaš?

cekr ::

Te proge sem videl že na več aparatih, neglede na proizvajalca. Prvič sem videl pred časom na enem iPhonu. Pred časom pa na eni L950xl.
Zgleda kot napaka pri valjanju/brušenju stekla.
To se vidi samo pri določenih odtenkih. Sicer pa to ni moteče, če nisi ravno picajzlar.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

klinker ::

AMOLED tega ne bi smel imet, so pa take napake na LCDjih slabse kvalitete.

Motion ::

back light bleed ni ker Amoled ga nemore met. Sem mislu da je kako vlaga (voda) pršla pot steklo.
Sem najbrš je res sam svetloba (in mal masten zaslon).

klinker ::

Vem. Ce je svetloba al masten zaslon bos pa ja sam vedu.

cekr ::

To so proge od brusenja stekla.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

loveJDM ::

http://www.digitaltrends.com/mobile/aky...

Zanimivo :)

Mislim da za podoben denar ponuja vec od Appla

Malajlo ::

Poba kupuje Lumio in ni ziher, ali je ok ali je pa kaj šlo v cvet.
Kontaktiraj človeka, omeni nepravilnosti, potem pa kupi za 150€ manj in zamenjaj pri nas. Teleray vseeno daje not originalne zaslone. In razlika med 100 in 40 EUR je, hja, vredna vsaj dvakrat toliko.
Če je samo odsev in efekt filtrov na zaslonu in pred lečo, potem se na fotki brez flasha ne bo videlo teh flekov. Oz. naj ga fotka telefon obrnjen za 180°. Pa ne s hrbtno stranjo navzgor ;)

klinker ::

Pol naj se zjasne ane. Iz posta deluje kot da ne ve kaj je z njegovim fonom.
950ke pa ni za kupovat tako al tako. Ima konkurenca boljse produkte za ta denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

PrihajaNodi ::

klinker je izjavil:

Pol naj se zjasne ane. Iz posta deluje kot da ne ve kaj je z njegovim fonom.
950ke pa ni za kupovat tako al tako. Ima konkurenca boljse produkte za ta denar.


Bi bila ok, če bi bil vsaj fotoaparat na nivoju 920. Vsaj to sem pričakoval od nje/ih.

klinker ::

Po mpx je, ampak ze 920/1520 na 10ki ne delata tako dobrih fotk kot na 8.1.
Je pa zanimivo se to, da tako Redmi 3 pro, kot 5X delata boljse fotke, z "samo" 13mpx.

Motion ::

Glih sanjat ni treba folk. 950 ma še vedno top kamero. JSt bi tud hotu da bi mela za odtenek manj post procesinga, sam še vedno v večini primerov nese predhodno generacijo (vsaj kar sem jo na hitro sproviral na pram 930ki), Da o reznih kitacih sploh ne govorim.

klinker ::

Motion je izjavil:

Glih sanjat ni treba folk. 950 ma še vedno top kamero. JSt bi tud hotu da bi mela za odtenek manj post procesinga, sam še vedno v večini primerov nese predhodno generacijo (vsaj kar sem jo na hitro sproviral na pram 930ki), Da o reznih kitacih sploh ne govorim.


Kaj ti ves da 920/1520 furata 20mpx pureview, ki je boljsi od novejsih.
Sanjas pa ti na podlagi stevilk. Redmi 3 pro za 140EUR nese Lumiino kamero jokat v kot, sploh ob slabsi svetlobi je lumiina kamera en krs.
Boljse da ne poskusi se kamere od P9...ker te bo sram za to izjavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

PrihajaNodi ::

klinker je izjavil:

Motion je izjavil:

Glih sanjat ni treba folk. 950 ma še vedno top kamero. JSt bi tud hotu da bi mela za odtenek manj post procesinga, sam še vedno v večini primerov nese predhodno generacijo (vsaj kar sem jo na hitro sproviral na pram 930ki), Da o reznih kitacih sploh ne govorim.


Kaj ti ves da 920/1520 furata 20mpx pureview, ki je boljsi od novejsih.
Sanjas pa ti na podlagi stevilk. Redmi 3 pro za 140EUR nese Lumiino kamero jokat v kot, sploh ob slabsi svetlobi je lumiina kamera en krs.
Boljse da ne poskusi se kamere od P9...ker te bo sram za to izjavo.



Glej sam se nisem videl boljsih slik od l. 920, 930, 1520...l. 950 pa ze v malo slabsi svetlobi naredi poscane slike. Kot en filter svetlo oranzne barve. Medtem mi je l 920 naredila sliko realno. Nevem zakaj so komentarji na netu tako dobri, da kamera dela odlicno.

Malajlo ::

No, ko je 920 prišla na tržišče, je bila konkurenca še za devetimi gorami in devetimi vodami. A so se teleportirali vmes?
Lumie 8-9xy so za žepno rabo totalen overhead. Če pa že hočeš, pa pet let staro L1020 postavi ob bok žaomije3 ali P9 in se zjokaj. Najbrž je nekaj na tem, da so novejši modeli SLABŠI od L1020? Zna bit, da ljudem ne rata trd (enim očitno še vedno), ko slišijo megapiksle.

klinker ::

Tudi teh 40mpx na 1020ki je burek napram zadnjim kameram konkurence. Malo tudi preveri kako dejansko stvar deluje.
Konkurenca ne spi a ves in mpx-i so zadnja pomembna zadeva pri kameri na fonih.

Motion ::

klinker je izjavil:

Motion je izjavil:

Glih sanjat ni treba folk. 950 ma še vedno top kamero. JSt bi tud hotu da bi mela za odtenek manj post procesinga, sam še vedno v večini primerov nese predhodno generacijo (vsaj kar sem jo na hitro sproviral na pram 930ki), Da o reznih kitacih sploh ne govorim.


Kaj ti ves da 920/1520 furata 20mpx pureview, ki je boljsi od novejsih.
Sanjas pa ti na podlagi stevilk. Redmi 3 pro za 140EUR nese Lumiino kamero jokat v kot, sploh ob slabsi svetlobi je lumiina kamera en krs.
Boljse da ne poskusi se kamere od P9...ker te bo sram za to izjavo.


Morda ..
... če ti je všeč visok iso in en kup hrupa....

klinker ::

Dej sprobaj, pol pa nabijaj.

PrihajaNodi ::

No, ko je 920 prišla na tržišče, je bila konkurenca še za devetimi gorami in devetimi vodami. A so se teleportirali vmes?


Pojma nimam. Vem da so slike lepse od l950. Zato pa sem jo, hvala bogu, prodal.

Malajlo ::

Mah, ne vem. Imam doma delujoče Omnio7, Lumie 800, 920, 930 in 950. Omnia še zdaj dela super fotke. L920 maže skrajne robove (to najbolj zamerim). Ostali telefoni pa že zdavnaj nadomeščajo digitalca, ker nikoli nisem imel dovolj polnih baterij pri sebi. Pa je xenonski fleš še vedno zakon za slikanje večernih peripetij. Tudi trojna ledica na L950 je ok.

solatjek ::

Moja lumia 950 z lahkoto prekosi digitalnega Canona, ki sem ga do sedaj uporabljal, je pa res, da se je aparata oz. telefonove kamere treba tudi navaditi, preizkusiti in ga potem znati uporabljati (kdaj slikati z bliskavico, kdaj brez, kdaj na auto, kdaj ročno, kdaj določiti ročno ostrenje...). HDR se pa raje izogibam, se mi zdi, da so fotke precej slabe.

Osebno nad kamero L950 nimam pripomb, medtem ko mi na L640 nikakor ni sedla, kar je bil eden izmed razlogov, da sem jo zamenjal.

Je pa tudi res, da mpx sploh ni tako pomemben podatek, samsung xcover 2 s5mpx kamero je delal precej boljše fotke kot A3 z 8mpx pa tudi od L640 z 8mpx.
««
41 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546646 (25351) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431374 (27026) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527238 (17628) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513639 (11229) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841711 (32959) boolsheat

Več podobnih tem